Bes

Naravno da uvek postoji uzrok, ali ne nužno u dalekoj prošlosti, niti nužno povezano s roditeljima, zlostavljanjem i sličnim glupostima. Imala sam divno detinjstvo, i ranu mladost, to doba svog života pamtim kao najsrećnije, najblaženije.

Sklonost ka izlivima besa je nekad stvar temperamenta, i najčešće nemogućnosti da se u određenom trenutku kontrolišu negativne emocije. Nije hronično stanje, pa da zahteva "seanse". Bože me sačuvaj.

Kažeš ceo život te muči... pa izjavljuješ kako bi to bila najveća pobjeda u tvom životu... pazi to zvuči veoma ozbiljno... sad ispade da ti to sve razumiješ i da ti ne treba pomoć... ko je ovde krejzi.
 
Kažeš ceo život te muči... pa izjavljuješ kako bi to bila najveća pobjeda u tvom životu... pazi to zvuči veoma ozbiljno... sad ispade da ti to sve razumiješ i da ti ne treba pomoć... ko je ovde krejzi.

Isto tako sam napisala da mi saveti ne trebaju. Naročito ne stupidni. Muči me, i bila bi, ali to ne znači da su me roditelji zlostavljali, niti znači da je stanje hronično bes je obično akutno stanje, nešto što dođe i prođe. Samo hronična stanja zahtevaju psihijajtrisko lečenje, za tvoju informaciju. A ti si tačno kako kompetentan da oceniš da li je nešto "ozbiljno" ili nije? Jesi li psihijatar? Neuropsihijatar? Bilo kakav lekar? Mislim ako već tako deliš dijagnoze, kapiram trebalo bi da imaš nekakve akreditive. M?
 
...bijes je stanje kontrolisano ili ne
ako je kontrolisano ipak slicne osobe su sklone da osjete to i stvara se izazvani izazov
nekontrolisano stanje je posledica 'tankog fitilja' ili nenadano igranje na zici
tankoj...:bye:
 
Užasno me mori. Celog života se borim sa besom, primenila sam sve tehnike, od vežbanja, preko meditacije u pokretu, do ispoljavanja negde gde nikoga neće povrediti (vrištanjem u jastuk, u ekstremnim slučajem samošamaranjem i lupanjem u glavu) - i opet me obuzme nekad tako da ne mogu da ga kontrolišem. To je kod mene kao cunami...kad krene hrani se sam iz sebe, crpi i intenzivira energiju iz sebe.

Mislim da bi najveća moja pobeda u životu bila kada bih uspela potpuno da pobedim i uništim svoj bes. Veća od bilo čega što sam do sada postigla.

Ne tražim savete - mada su dobrodošli - jer mi do sada nijedan nije u potpunosti pomogao. Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

i ja sam imao problem sa besom pa sam se osisao na celavo i krenuo na utakmice FK Rad i ooooman sam resio problem :)

- - - - - - - - - -

Isto tako sam napisala da mi saveti ne trebaju. Naročito ne stupidni. Muči me, i bila bi, ali to ne znači da su me roditelji zlostavljali, niti znači da je stanje hronično bes je obično akutno stanje, nešto što dođe i prođe. Samo hronična stanja zahtevaju psihijajtrisko lečenje, za tvoju informaciju. A ti si tačno kako kompetentan da oceniš da li je nešto "ozbiljno" ili nije? Jesi li psihijatar? Neuropsihijatar? Bilo kakav lekar? Mislim ako već tako deliš dijagnoze, kapiram trebalo bi da imaš nekakve akreditive. M?

na krstinom si forumu, ovde su svi skolovani psihijatri, sexolozi, i strucnjaci za glavu.... ne bih se preterano opterecivao dijagnozama :lol:
 
Naravno da uvek postoji uzrok, ali ne nužno u dalekoj prošlosti, niti nužno povezano s roditeljima, zlostavljanjem i sličnim glupostima. Imala sam divno detinjstvo, i ranu mladost, to doba svog života pamtim kao najsrećnije, najblaženije.

Sklonost ka izlivima besa je nekad stvar temperamenta, i najčešće nemogućnosti da se u određenom trenutku kontrolišu negativne emocije. Nije hronično stanje, pa da zahteva "seanse". Bože me sačuvaj.

Da, to bi bio npr kolericni temperament. U svamom smucaju, kako ti pises ne bi trebalo da postoje i stanja manije, hipomanije i depresivnosti. Zvuci kao neki poremecaj licnosti. (npr granicni poremecaj licnosti). Sve ovo moze ali i NE MORA da bude slucaj kod tebe.
Tako da nemoj ovo shvatati kao neku uvredu kojom bi neko tebe zeleo uvrediti. A zapravo je i tuzno sto se mentalni poremecaji koriste kao ad hominem kada zelimo uvrediti nekog pa osobe misle da ih neko vredja ako im kaze da sumnja na to i to.

I zasto "boze me sacuvaj" na spomen seansi, kod psihoterapeuta recimo? Da li znas da je glavna odlika poremecaja licnosti to da osobe veoma tesko prihvataju da njima nesto fali, oni to ne dozivljavaju kao svoj poremecaj licnosti, nego kao nesto sto su one, kao zdrav deo licnosti, i percipiraju da menjanjem toga neko zeli da promeni tu osobu, i osoba se plasi da ne izgubi sopstveni identitet.

U svakom slucaju seanse ucenja kontrole emotivnog reagovanja (gde ukljucujemo i bes ) bi bile veoma korisne....Kao uostalom i vecini ljudi koji reaguju kako ne treba.
 
Da, to bi bio npr kolericni temperament. U svamom smucaju, kako ti pises ne bi trebalo da postoje i stanja manije, hipomanije i depresivnosti. Zvuci kao neki poremecaj licnosti. (npr granicni poremecaj licnosti). Sve ovo moze ali i NE MORA da bude slucaj kod tebe.
Tako da nemoj ovo shvatati kao neku uvredu kojom bi neko tebe zeleo uvrediti. A zapravo je i tuzno sto se mentalni poremecaji koriste kao ad hominem kada zelimo uvrediti nekog pa osobe misle da ih neko vredja ako im kaze da sumnja na to i to.

I zasto "boze me sacuvaj" na spomen seansi, kod psihoterapeuta recimo? Da li znas da je glavna odlika poremecaja licnosti to da osobe veoma tesko prihvataju da njima nesto fali, oni to ne dozivljavaju kao svoj poremecaj licnosti, nego kao nesto sto su one, kao zdrav deo licnosti, i percipiraju da menjanjem toga neko zeli da promeni tu osobu, i osoba se plasi da ne izgubi sopstveni identitet.

U svakom slucaju seanse ucenja kontrole emotivnog reagovanja (gde ukljucujemo i bes ) bi bile veoma korisne....Kao uostalom i vecini ljudi koji reaguju kako ne treba.


Zato što nema potrebe za "seansama". A bože me sačuvaj zato što neko tek 'ladno postavi pitanje "jesu li te zlostavljali kad si bila mala". Kao kad bih ja nekog ko otvori temu o homoseksualizmu pitala "a jesu te silom naguzili ******, pa ih toliko mrziš". Recimo. Da takvo pitanje doživljavam kao uvredu, i to tešku, jer su me roditelji čuvali kao malo vode na dlanu. To je uvreda za njih jednako kao i za mene. Da smo u reali za neku takvu bljuvotinu bi doživeo...pa recimo veliku neprijatnost :mrgreen:

A svi smo mi ludi na svoj način. Tu vrstu prozivke ne doživljavam kao uvredi nimalo. Baš me briga :)
 
Poslednja izmena:
Zato što nema potrebe za "seansama". A bože me sačuvaj zato što neko tek 'ladno postavi pitanje "jesu li te zlostavljali kad si bila mala". Kao kad bih ja nekog ko otvori temu o homoseksualizmu pitala "a jesu te silom naguzili ******, pa ih toliko mrziš". Recimo. Da takvo pitanje doživljavam kao uvredu, i to tešku, jer su me roditelji čuvali kao malo vode na dlanu. To je uvreda za njih jednako kao i za mene. Da smo u reali za neku takvu bljuvotinu bi doživeo...pa recimo veliku neprijatnost :mrgreen:

A svi smo mi ludi na svoj način. Tu vrstu prozivke ne doživljavam kao uvredi nimalo. Baš me briga :)

Pitanje nije uvredljivo ali namera osobe je ono sto ti zapravo kritikujes. Ako je neko maliciozna osoba i tim pitanjem zeli da te isprovocira (a samim tim baci dodatnu stigmu na osobe koje su zaista zlostavljane) onda je u redu da se ljutis.
Ali ako je neko postavio to pitanje dobronamerno, da bi imao uvida u neke uzrocno-posledicne stvari, onda to i nije nesto katastrofalno kako ti dozivljavas.

Zamisli onda koliko svi treba da se ljute na ljude iz incest trauma centra i sl, kada svima postave to pitanje?

Kao kad bih ja nekog ko otvori temu o homoseksualizmu pitala "a jesu te silom naguzili ******, pa ih toliko mrziš".

Ovo i jeste realno pitanje, pogotovo ako je osoba patoloski mrzitelj homoseksualaca. Obicno ti takvi koji mrze su latentni i samo se ceka tren da se "otvore" i priznaju sami sebi, osveste ono sto potiskuju. I ne samo po pitanju seksualnosti nego i druge stvari koje potiskuju. Pogledaj primer, koja ironija zar ne :
Exclusive: Neo-Nazi and National Front organiser quits movement, opens up about Jewish heritage, comes out as gay
https://www.channel4.com/news/neo-n...omes-out-as-gay-kevin-wilshaw-jewish-heritage

Dakle, u ovakvim reaktivnim formacijama, kao mehanizmima odbrane licnosti od neprijatnog sve je suprotno od onoga sto izgleda. :lol::mrgreen:

I zaista ovako stoje stvari u praksi - Svi oni koji se najvise busaju i lupaju u grudu da su "pravi muskarci" koji se hvale sa mnogo zena da su bili i da najvise vole zene, da su macho, koji se non stop dokazuju nesto, uclanjuju se u razne navijacke i naci grupe, cak i tuku i proganjaju gejeve - kada zavrse u zatvoru, postanu HOMOSEKSUALCI, tj nisu zapravo "postali" vec su uvek i bili latentni, a tamo samo "izasli iz ormara" te onda u zatvoru udju u bracnu zajednicu sa drugim gej covekom. Lep primer reaktivne formacije.:whistling:

I jos nesto za kraj - napisala si HOMOSEKSUALIZAM. :rtfm: Pogresno si napisala. Homoseksualizam ne postoji. Postoji homoseksuALNOST a ne homoseksualizam. Jer nije to neki pokret, vec prirodni varijetet sexualnosti organizma, i to ne samo kod ljudi, vec postoji i 80 000 zivotinjskih vrsta koje imaju homoseksualnost kao varijetet seksualnog nagona.

HomoseksSUALIZAM na Balkanu promovise (tj promovise tu nakaradnu nepostojecu rec) onaj sarlatan kazi lekar Miroljub Petrovic, koji zavrsio u USA kurs alternativne neakreditovane medicine za 2 meseca. Vidim skoro, ne predstavlja se vise tako nego sada kao "Doktor filozofije" - opet zavrsio rumunski online kurs preko interneta pa ima satro PhD iz filozofije, isto smejurija. :hahaha:
A zapravo covek nije presao gradivo biologije za 7. razred osnovne skole. Covek cak negira i teoriju evolucije.

Dakle ne homoseksuaLIZAM nego homoseksualnost, isto kao sto ne kazemo ni SEXUALIZAM nego seksualnost ljudi, ili kao sto kazemo pridev seksualni, a ne seksualizovani.

Slicno je u medicini i da se ne kaze dijagnostiFIKOVATI nego dijagnostiKOvati, dijagnostiFIkovanje ne postoji.
 
Užasno me mori. Celog života se borim sa besom, primenila sam sve tehnike, od vežbanja, preko meditacije u pokretu, do ispoljavanja negde gde nikoga neće povrediti (vrištanjem u jastuk, u ekstremnim slučajem samošamaranjem i lupanjem u glavu) - i opet me obuzme nekad tako da ne mogu da ga kontrolišem. To je kod mene kao cunami...kad krene hrani se sam iz sebe, crpi i intenzivira energiju iz sebe.

Mislim da bi najveća moja pobeda u životu bila kada bih uspela potpuno da pobedim i uništim svoj bes. Veća od bilo čega što sam do sada postigla.

Ne tražim savete - mada su dobrodošli - jer mi do sada nijedan nije u potpunosti pomogao. Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

Slušaj Bjesove.
 
Pitanje nije uvredljivo ali namera osobe je ono sto ti zapravo kritikujes. Ako je neko maliciozna osoba i tim pitanjem zeli da te isprovocira (a samim tim baci dodatnu stigmu na osobe koje su zaista zlostavljane) onda je u redu da se ljutis.
Ali ako je neko postavio to pitanje dobronamerno, da bi imao uvida u neke uzrocno-posledicne stvari, onda to i nije nesto katastrofalno kako ti dozivljavas.

Zamisli onda koliko svi treba da se ljute na ljude iz incest trauma centra i sl, kada svima postave to pitanje?



Ovo i jeste realno pitanje, pogotovo ako je osoba patoloski mrzitelj homoseksualaca. Obicno ti takvi koji mrze su latentni i samo se ceka tren da se "otvore" i priznaju sami sebi, osveste ono sto potiskuju. I ne samo po pitanju seksualnosti nego i druge stvari koje potiskuju. Pogledaj primer, koja ironija zar ne :
Exclusive: Neo-Nazi and National Front organiser quits movement, opens up about Jewish heritage, comes out as gay
https://www.channel4.com/news/neo-n...omes-out-as-gay-kevin-wilshaw-jewish-heritage

Dakle, u ovakvim reaktivnim formacijama, kao mehanizmima odbrane licnosti od neprijatnog sve je suprotno od onoga sto izgleda. :lol::mrgreen:

I zaista ovako stoje stvari u praksi - Svi oni koji se najvise busaju i lupaju u grudu da su "pravi muskarci" koji se hvale sa mnogo zena da su bili i da najvise vole zene, da su macho, koji se non stop dokazuju nesto, uclanjuju se u razne navijacke i naci grupe, cak i tuku i proganjaju gejeve - kada zavrse u zatvoru, postanu HOMOSEKSUALCI, tj nisu zapravo "postali" vec su uvek i bili latentni, a tamo samo "izasli iz ormara" te onda u zatvoru udju u bracnu zajednicu sa drugim gej covekom. Lep primer reaktivne formacije.:whistling:

I jos nesto za kraj - napisala si HOMOSEKSUALIZAM. :rtfm: Pogresno si napisala. Homoseksualizam ne postoji. Postoji homoseksuALNOST a ne homoseksualizam. Jer nije to neki pokret, vec prirodni varijetet sexualnosti organizma, i to ne samo kod ljudi, vec postoji i 80 000 zivotinjskih vrsta koje imaju homoseksualnost kao varijetet seksualnog nagona.

HomoseksSUALIZAM na Balkanu promovise (tj promovise tu nakaradnu nepostojecu rec) onaj sarlatan kazi lekar Miroljub Petrovic, koji zavrsio u USA kurs alternativne neakreditovane medicine za 2 meseca. Vidim skoro, ne predstavlja se vise tako nego sada kao "Doktor filozofije" - opet zavrsio rumunski online kurs preko interneta pa ima satro PhD iz filozofije, isto smejurija. :hahaha:
A zapravo covek nije presao gradivo biologije za 7. razred osnovne skole. Covek cak negira i teoriju evolucije.

Dakle ne homoseksuaLIZAM nego homoseksualnost, isto kao sto ne kazemo ni SEXUALIZAM nego seksualnost ljudi, ili kao sto kazemo pridev seksualni, a ne seksualizovani.

Slicno je u medicini i da se ne kaze dijagnostiFIKOVATI nego dijagnostiKOvati, dijagnostiFIkovanje ne postoji.

Ma nemoj mi reći.

Ekavizam/ekavac, feudalizam/feudalac, primitivizam/primitivac, sindikalizam/sindikalac, profesionalizam/profesionalac itd.

Klajn—Šipkin rečnik navodi obe imenice, ali daje različita tumačenja. Homoseksualnost objašnjava kao „osobina, svojstvo homoseksualca“, a homoseksualizam kao „ukupnost osobina, sklonosti i delatnosti homoseksualaca“.


Ti sigurno nisi psihijatar, a ja izvesno jesam filolog.
 
Pitanje nije uvredljivo ali namera osobe je ono sto ti zapravo kritikujes. Ako je neko maliciozna osoba i tim pitanjem zeli da te isprovocira (a samim tim baci dodatnu stigmu na osobe koje su zaista zlostavljane) onda je u redu da se ljutis.
Ali ako je neko postavio to pitanje dobronamerno, da bi imao uvida u neke uzrocno-posledicne stvari, onda to i nije nesto katastrofalno kako ti dozivljavas.

Zamisli onda koliko svi treba da se ljute na ljude iz incest trauma centra i sl, kada svima postave to pitanje?

Ne stižem pa parcijalno odgovaram? Izvini, jesmo mi na forumu ili u incest trauma centru? Ja sam nekako stekla utisak da smo na forumu, i to JAVNOM. Pitanje je zlonamerno to je jasno kao dan. Ceo post je zlonameran - sklapa sliku o ličnosti koju ne poznaje i to tako da je karakteriše kao mentalno nestabilnu u toj meri da joj je potrebna psihijatriska pomoć - izvint'e lepo, na osnovu čega? Na osnovu jedne karakterne osobine koja uopšte nije tako retka, niti spada u psihoze. Pa na sve to, kao jagodica na šlag na torti, postavlja pitanje o mojim roditeljima kao potencijalnim zlostavljačima. Nego šta nego da je maliciozan. I još štošta. Kao što rekoh na početku, pozdravljam samo i iskjlučivo konstruktivne predloge i savete, a takve i njima slične - :hehe::ztongue::guza::bljak:
 
Ma nemoj mi reći.
Ti sigurno nisi psihijatar, a ja izvesno jesam filolog.

Moram ti reci. :mrgreen:

1) Prva greska ti je u vezi sigurnosti. Nista nije sigurno. Ni da ja jesam ni da nisam ni da ti jesi, niti da nisi. A sta ako bih rekao da sam ne samo psihijatar nego nacelnik psihijatrije? :mrgreen:
Ti izvesno znas za sebe hipoteticki da si filolog, mi ne znamo. No, to je sve totalno nepotrebno ovde. Nije toliko vazno. Evo, posto si filolog onda znas da si potegla upravo ARGUMENTUM AD VERECUNDIAM, tj ne znas da si ga potegla, ali kao filolog znas sta je to...Da napisem i za ostale - Pseudoargument autoriteta.
To je zapravo logicka greska, i ako necije stavove zelimo da opovrgnemo time sto iznesemo tvrdnju - "ti nisi to, a ja jesam ovo", napravili smo logicku gresku.
Zamisli da ja kazem da su 1+1 = 2 a ti dodjes i kazes - ti si lud, to nije tacno JER, ti nisi matematicar a ja jesam psihijatar, dakle lud si bRu. :rtfm: Na papiru se sve kao uklapa - ono ja jeste da nisam matematicar, ti jeste da si psihijatar, dakle mora biti da sam lud, i da 1 i 1 nisu dva, "sve se uklapa". :lol::mrgreen:
Kontas sad malo? Autoritet, titule, zvanja, nisu dokazi i nisu argumenti. Zasigurno nam to sve nekako smanjuje sumnju da osoba pise neistinu, ali to se moze i zloupotrebiti, sto namerno, sto iz nehata.
Eno pogledajmo, onu dr Sladjanu Velkov. Ona je doktorka. Ali dzaba sve to, kada pise da vakcine izazivaju autizam, da je sunce hladno i da je zemlja ravna ploca. :hahaha: Pa neka baba sa pijace koja prodaje paprike bi je unistila argumentima. I onda ono "dr" totalno pada u vodu, nije nikakav argument, kada osoba prica neistinu.

DOKAZI I CINJENICE SU AUTORITETI, NE NUZNO TITULE I ZVANJA, mada se slazem, mnogo je veca verovatnoca da ce istina doci od obrazovane i pametne osobe, nego od neobrazovane osobe koja je teoreticar zavera. Ali nuzno je da obrazovane osobe budu i moralne, postene, da ih zanima objektivna istina, a ne da su pokvarene i sa manipulativnim ciljevima.


2) Druga greska ti je sledece prirode : Za trenutak, pokusajmo da zamislimo da si ti ovde u pravu oko termina, hipoteticki. Cak i da jesi ti u pravu, i ako obe reci oznacavaju nesto isto ili pak slicno, zasto upotrebljavati pre HOMOSEXUALIZAM NEGO HOMOSEXUALNOST? Ova rec na IZAM koja aludira i na neki fasizam, rasizam i ostale POKRETE, vredja LGBT populaciju a evo i kako :
Ona zapravo podsvesno, sugestibilno porucuje svim ljudima da je "biti LGBT" stvar odabira, stvar nekog ideoloskog pokreta, da se takav ne radjas, nego odaberes, kao sto odaberes politicku opciju ili pak huligansku grupu navijacu i zeljeni fudbalski klub. :rtfm: A to je izuzetno netacno. Takav termin kod obicnih ljudi izaziva homofobiju. Kod gejeva izaziva ocaj, bes, tugu, potistenost.

Zato pre treba koristiti termin HOMOSEXUALNOST a ne HOMOSEXUALIZAM. Homoseksualizam nije neko stanje ljudi, drustveno, politicko ili ideolosko, kao sto su fasizam, rasizam, feminizam itd, vec je jedno GENETSKO BIOLOSKO STANJE, sa kojim se pojedinac radja i od strane nauka je objasnjeno kao "normalan zdrav varijetet seksualnog ponasanja".

3) Mozda ovo nisi znala, ali - s obizrom da si intelektualac, i to bas "jezicki", eto jos jedan razlog vise da pises HOMOSEXUALNOST a ne HOMOSEXUALIZAM. :rtfm:
Termin homoseksualnost upotrebljavaju svi naucnici, zatim sav strucni kada koji je nekako izucavao coveka iz bilo kog ugla, i uopste svi koji su obrazovani, pismeni, intelektualci.
S druge strane termin HOMOSEKSUALIZAM upotrebljavaju u najvecem % slucajeva HOMOFOBI, koji su latentni gejevi koji vrse reaktivnu formaciju da su macho muskarci, opasni momci, huligani koji mrze gejeve, a zapravo mrze sebe jer osecaju homoseksualne porive koje su duboko potisnuli u sebi a onda to sublimiraju u agresiju prema njima. Zapravo i ne mrze druge gejeve, mrze sebe sto osecaju da su gejevi, a gejevi ih podsecaju upravo na to - da su i oni gejevi.
Dalje, homoseksualizam kao termin upotreb;javaju i nadri-medicinski sarlatani kakav je kvazi dr Miroljub Petrovic koji je zavrsio kurs alternativne neakreditovane medicine USA a sada vidim vise ne sme tako da se predstavlja pa je dr filozofije, zavrsio neki smesan inline PhD iz filozofije, na nekom fakultetu online u Rumuniji. :roll:

Ostali koji upotrebljavaju su obicno sve neka destruktivna grupa - kvazi nacionalisti, spomenuti homofobi, veoma posti i neobrazovani ljudi itd, da ne duzim.

Dakle, ja sam odabrao da pricam homoseksualnost, kao i naucnici i obrazovani, preporucujem to i tebi.


E gore je sve ovo bilo hipoteticki, kao da si ti u pravu, a sada prelazimo na "tvoj teren", te da vidimo da li si zaista u pravu.

Ok, ti se pozivas na izvore iz svojih struka i to je ok. Ne tvrdis ti, nego prilazes argumente, pa da vidimo te argumente i njihovu istinitost.
Ekavizam/ekavac, feudalizam/feudalac, primitivizam/primitivac, sindikalizam/sindikalac, profesionalizam/profesionalac itd.

Klajn—Šipkin rečnik navodi obe imenice, ali daje različita tumačenja. Homoseksualnost objašnjava kao „osobina, svojstvo homoseksualca“, a homoseksualizam kao „ukupnost osobina, sklonosti i delatnosti homoseksualaca“.

Vidis ovo Klajn - Sipkin se kopiralo svuuuda po internetu na svim forumima, sajtovima, blogovima, i uvek se navodi ta recenica kada se prica o ovoj temi. Nisi prva koja to kopira, a verovatno ni poslednja.
Medjutim ovde ima problema, i to debelih problema, ne znam odakle da pocnem.

Evo hajde odavde - Evo ispred sebe drzim cuvenu knjigu Prof. dr sci. med Jovana Marica - KLINICKA PSIHIJATRIJA, iz koje su nekada ucili studenti raznih fakulteta. I to je SESTO PRERADJENO I DOPUNJENO IZDANJE (sto ukazuje da se NAUKA DOPUNJUJE, MENJA NA BOLJE I PRECIZNIJE OPISUJE POJAVE I STANJA :rtfm: ) .

Ta knjiga je iz 1995. godine. :eek: U njoj su i dalje HOMOSEKSUALNOST TRANSVESTITIZAM, PA CAK I MASTURBACIJA :hahaha::rotf: zavededi kao PARAFILIJA, i poremecaj seksualnog nagona. :hahaha: Odmah iza tih "poremecaja" odn poremecaja je i PRAVI POREMECAJ - PEDOFILIJA I ZOOFILIJA NA STRANI 137.

Da li treba reci da je KNJIGA ZASTARELA ili ste i sami shvatili? Pritom da, i cuveni doktor nauka, prof Maric je tada pisao HOMOSEXUALIZAM. :roll:
Mozda zbog toga i ovi nadri-sarlatani prihvatise taj naziv te se tako i odomacio posle preko HOMOFOBNIM POPOVA na obican narod.

A da ne zaboravimo da je do 1973, godine HOMOSEKSUALNOST BILA U SVETU PODVEDENA KAO PARAFILIJA, BOLEST, POREMECAJ. Eto, jos jednom, kaskamo za svetom jedno 30ak godina u svemu pa i u nauci, no danas stvari posle 2000god stoje bolje. :worth::worth::worth:

Zamisli ti taj greh covece, da podvedes HOMOSEXUALNOST I MASTURBACIJU U ISTU KLASU POREMECAJA KAO I PEDOFILIJU I ZOOFILIJU. :eek::eek::eek:

Koja je to patologija tek i nepravda. Positovetiti 2 odrasle zrele jedinke koje su u vezi a istog su pola i obe to zele, sa teskim kriminogenim radnjama i poremecajem sexualnog nagona gde odrasla osoba zlostavlja malo i fizicki i psihicki nedozrelo dete ! :evil::evil::evil: :roll:

Nego opet odoh na "moj teren". Da se vratimo na "tvoj teren".

Vidis, ja ne krijem, kazem i da "moji izvori" na prvu loptu kao govore da si ti u pravu, ali zapravo NISI. E to je ono - argumentum ad verecundiam. Samim tim sto je ovo Maric, ne znaci da je to tacno.

Sta vise, i on iz danasnjeg ugla bi rekao da taj tadasnji Maric nije bio u pravu. Knjiga je iz 1995. godine a ne znam iz koje godine su navodi KLAJN SIPKIN koje si navela?
Nekada se pisalo da se sunce okrece oko zemlje, hajde da navedemo i te citate i da priznamo heliocentricni sistem. :lol:
I jos nesto, NE PISE DZABE ISPOD KLINICKA PSIHIJATRIJA - SESTO (6) PRERADJENO I DOPUNJENO IZDANJE. :mrgreen:

Tako da - HOMOSEXUALNOST, NE HOMOSEXUALIZAM.


Ekavizam/ekavac, feudalizam/feudalac, primitivizam/primitivac, sindikalizam/sindikalac, profesionalizam/profesionalac itd.

Klajn—Šipkin rečnik navodi obe imenice, ali daje različita tumačenja. Homoseksualnost objašnjava kao „osobina, svojstvo homoseksualca“, a homoseksualizam kao „ukupnost osobina, sklonosti i delatnosti homoseksualaca“.


Nije isto profesionalac = profesionalizam i homoseksualna osoba (homosexuALAC) = homoseksuALIZAM.
Evo i zasto:

Ако је појединац хомосексуалан, онда ће се именица изводити суфиксом -ост. Ако је појединац хомосексуалист(а), онда ће се именица изводити суфиксом -изам. Врло једноставно.

Сем тога, ни од каквог -изма немамо именицу на -ац, што је додатни показатељ.

Dakle gej osoba nije HOMOSEKSUALISTA pa da se imenica izvodi sufikzom IZAM.
 
Na kraju krajeva, nisu dzabe filolozi, semanticari i ostali to sto jesu a ne psiho-strucnjaci, biolozi, neuronaucnici i tako dalje.

Psihijatrija SAMO proucava LECENJE PSIHOPATOLOGIJE kod coveka, a postoje i mnoge druge nauke koje proucavaju psiholoski coveka i covekov psihicki zivot od glave do pete. Pa tek onda komplementarne nauke veoma bliske - bio-neuro-socio-antropo itd. I sve one obradjuju u neku ruku HOMOSEKSUALNOST jer je to PRVO BIOLOSKA, a potom i drustvena pojava, kao i sve ostalo, recimo nagon za hranom. To proucava i kuvar obican ali i neuronaucnik, kao i nutricionista.


I slozices se da je mnogo bitnije kako naucnici nazovu neku pojavu koju proucavaju a ne jezicari. Naucnici pak i utvrdjuju pravu objektivnu istinu prirode i univerzuma u kome sve postoji, dok jezicari se DOGOVARAJU kako ce se sta izgovarati i fakticki u tom smislu i NISU NAUCNICI jer se ne bave opisima prirode i svega u prirodi (a covek je deo prirode - organizam).

Bas me zanima i dan danas u 2017., godini sta bi Klajn rekao o ovome, a ako nije izmenio - videces da ce IZMENITI u vezi homoseksuALIZMA. Jer i sama znas - jezik je tecna promenljiva neobjektivna stvar, kao i PRAVNE NAUKE recimo, i sve zavisi od dogovora, od izglasavanja i od saradnje sa svim ostalim drugim prirodnim naukama.
Pravopis i jezik se brze menjaju nego i sama psihijatrija (evo skoro su razdvojili nove kategorije za autizam, sad imamo "spektar autisticnih poremecaja, gde spada sve i svasta". Nauke napreduju, usavrsavaju se i sve su preciznije i bolje.

Evo ne znam da li je istina, da su skoro zbog nepismenih ljudi uveli da je pravilno pisati i "Jel' " ? A zapravo pisalo se " je l' " . :roll::dash: Ne mozes vise nepismenom napisati ni da je nepismen, postao je pismen a da nije mrdnuo malim prstom. Jos da uvedu "neznam" spojeno ovako i bice_MO pismena zemlja. Neguj Mo Srbski jezik ! :hvala:
 
zamisli koji je to smarac u pravom zivotu. i ne cudi me sto nema drugare pa masira nas napacene forumase :sad2:

Lepo si isprojektovao ono sto si ti, cim ti to pada na pamet. Reci nam vise o sebi.

:hvala:

- - - - - - - - - -

Ma zao mi i ovih par sto im treba vise vremena da ga izvale

Da da, tim pametnijim treba vise vremena, jer su pametni, a vama nepismenima i neobrazovanima ne treba vise vremena, vi odmah izvalite, jer ste mnogo "pametni", toliko da niste umeli da savladate pravopis i gramaticka pravila.

P.s. Kako ono bese, ko je nolajfer, ko ima poslatih 137.359 poruka, tacnije 39 dnevno? Ha ha ha, kakva tvoja ispala, koji nokaut je to bio noulajferu.
 
Sad si uvredio sve koji imaju vise od mene poruka!!!!!!

- - - - - - - - - -

Nina 155000 !!! Nina bruzli ti reko da si noulajfer!!!

Nisam njih uvredio jer oni nista nisu rekli za mene. Rekao si ti, a ne oni. Dakle licemerno je nesto nekom uraditi a i sam to radis pritom jos i vise i gore.

Ali ti koristis termine bez ikakve mozdane obrade sta oni znace, samo ti je bitno da uzmes neki random ad hominem da uvredis nekog.
 

Back
Top