Prizivanje kataklizmi?

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
U kakvoj su funkciji izmišljanja kataklizmi u kojima cela civilizacija i planeta Zemlja
idu u paremparčad?
Biblijska apokalipsa ima slićni motiv?
Strah od smrti koji umanji strah od nestanka svekolike ljudske civilizacije?
Upravo je jučerašnji dan prošao bez udara izmišljene planete Nibiru što je zdušno
najavljivano od tih preplašenih ...
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2017&mm=09&dd=22&nav_id=1306482

Dakle:koji to motivi deluju na ljude da izmišljaju takve "kataklizme"?
 
vecina je duboko nesrecna

i neku satisfakciju nalazi u tome da je neko nesrecniji od njih

zato vole da vide tudju bedu , raduju su kad neko pati , vole da gledaju farme i ostale gluposti , cekajuci svadju , ogovaranje i podmetacine.

vecina covecanstva i jeste stado

jedva odmaklo od pecinskog coveka
 
vecina je duboko nesrecna

i neku satisfakciju nalazi u tome da je neko nesrecniji od njih

zato vole da vide tudju bedu , raduju su kad neko pati , vole da gledaju farme i ostale gluposti , cekajuci svadju , ogovaranje i podmetacine.

vecina covecanstva i jeste stado

jedva odmaklo od pecinskog coveka
Da ,da ...Samo bih ipak promislio da nismo i mi to stado koje podsvesno nije daleko odmaklo od pećinskih ljudi,jer i sebe zatičemo u slićnim situacijama...
Ne bih ja to baš:JA i ONI!
Mi smo jedna mahinalna gomila koja se ,manje-više,drži mejnstrima.
 
To je psihijatrijsko stanje...
Svi koji veruju u teorije zavera,od toga da ce Nubiru da nas pobije,do chemtrails-a,ljudi gustera i da ne nabrajam vise,ima svakavih gluposti,su duboko u sebi sakrili komplekse.I kad im se ponudi da navodno znaju nesto sto zna samo mali deo covecanstva,oni se prime i poveruju u to,zato sto se tako u svojim ocima vide kao veci,posebni,kao elita...
Ustvari vecina njih je za kompleksno lecenje.

http://www.dominomagazin.com/zivot/gradski-zivot/zasto-ljudi-veruju-u-glupe-teorije-zavera/

Jedan od tekstova koji pranosi istrazivanje ozbiljnih naucnika o tome....
 
Da ,da ...Samo bih ipak promislio da nismo i mi to stado koje podsvesno nije daleko odmaklo od pećinskih ljudi,jer i sebe zatičemo u slićnim situacijama...
Ne bih ja to baš:JA i ONI!
Mi smo jedna mahinalna gomila koja se ,manje-više,drži mejnstrima.

zavisi od gradacije

jer ce svako ( mozda samo par ljudi u svetu nece) pri odredjenim uslovima iskazati loseg sebe

u kom smislu loseg je individualno
 
U pitanju je manipulacija neukom i neobrazovanom masom.
Prva je mejnstrim nauka pocela manipulaciju. Al svaka akcija ima svoju reakciju.

Manipulacija je ono sto je zlo. Osnov za manipulaciju je vera. Vera u nauku ili u njen antipod, svejedno je.
 
U kakvoj su funkciji izmišljanja kataklizmi u kojima cela civilizacija i planeta Zemlja
idu u paremparčad?
Biblijska apokalipsa ima slićni motiv?
Strah od smrti koji umanji strah od nestanka svekolike ljudske civilizacije?
Upravo je jučerašnji dan prošao bez udara izmišljene planete Nibiru što je zdušno
najavljivano od tih preplašenih ...
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2017&mm=09&dd=22&nav_id=1306482

Dakle:koji to motivi deluju na ljude da izmišljaju takve "kataklizme"?

Taktika psihološkog rata...
Sluđivanje već sluđenog naroda !
Može nekome da koristi, i kada šteti.
 
Postoji taj Doomsday kult ljudi koji veruju u Apokalipsu, Nibiru, ljude-guštere, i sl.

To su pravi nihilisti.

nossing-750x400.jpg
 
Ljudi su nesigurni pajseri koji moraju da leče svoje komplekse tako što će izmišljati nekakve smakove sveta, ta ideja im pričinjava moralnu satisfakciju

To su budalaštine, ono kad su prošli put predvideli Smak Sveta ja sam sasvim slučajno bio na planini Rtanj sa džakom konzervi i dosta smrznutog leba iz friza
bile su tu i neke zvezde Grand Produkcije... iebi ga mora da bude narodnjaka i za posle :kafa:

- - - - - - - - - -

"ne očekujte mnogo od smaka sveta"

a kad je bilo ono POMRAČENJE SUNCA ZA SRBIJU

prazan Beograd, Taksisti nisu bili alavi na pare, vozači GSP-a uzeli trudničko, prodavnice navodno imale popis,
ispred zgrade panduracije nema ni jedan auto odvezli za garažu da neko ne ukrade dok su oni na plaćenom,
babe nisu zvale hitnu da im mere pritisak, dede navukle roletne da ne udje u kuću i čuda ne napravi,
omladina se zivkala medjusobno telefonima sa "brate je si se usro, evo ja nisan, samo da vidim dal ti jesi, ja nisam"
one mačke i kučići što su inače ispred zgrada, neko uneo u ulaz i zaključao vrata zgrade...

tako bar bilo u Beogradu, ne znam kako je bilo u zatucanijim delovima?
 
Poslednja izmena:
a kad je bilo ono POMRAČENJE SUNCA ZA SRBIJU

prazan Beograd, Taksisti nisu bili alavi na pare, vozači GSP-a uzeli trudničko, prodavnice navodno imale popis,
ispred zgrade panduracije nema ni jedan auto odvezli za garažu da neko ne ukrade dok su oni na plaćenom,
babe nisu zvale hitnu da im mere pritisak, dede navukle roletne da ne udje u kuću i čuda ne napravi,
omladina se zivkala medjusobno telefoima sa "brate je si se usro, evo ja nisan, samo da vidim dal ti jesi, ja nisam"
one mačke i kučići što su inače ispred zgrada, neko uneo u ulaz i zaključao vrata zgrade...

hehe, možda si u pravu...

što reče selin "Prestajemo da budemo najcrnja govna samo kad nas snađe katastrofa."
 
hehe, možda si u pravu...

što reče selin "Prestajemo da budemo najcrnja govna samo kad nas snađe katastrofa."

Postoji taj instinkt i kod životinja... mislim kad je frka...
imaš takav jedan primer i u kultnom domaćem filmu "Poslednja Oaza"
pa kad zbog požara u šumi na istom panju jež, zmija i ko beše treći zajedno gledaju da se domognu obale preko jednog balvana
ili beše "Svet koji nestaje" nije bitno...

živeo INSTINKT

ta slatka mala iracionalna stvar koja potire sva pravila nametnutog ponašanja

zamisli molim te radiš kao megatrendi menidjer ispran mozak u nekoj firmi pa bude zemljotres?
kojim redosledom se napušta zgrada? Prvo regionalni menadžer, pa menadžer sektora, pa menadžer resursa, pa menadžer...

kako da ne...
INSTINKT

p.s. inače sve vreme je kod nabrojanih prisutan jedan drugi INSTINKT animalnog tipa - agresija ka drugima zbg straha za svoju poziciju :lol:
to znači da oni uopšte ne vladaju situacijom pa samim tim - ni sobom ni svojim neljudskim postupcima :lol:
 
Poslednja izmena:
U kakvoj su funkciji izmišljanja kataklizmi u kojima cela civilizacija i planeta Zemlja
idu u paremparčad?
Biblijska apokalipsa ima slićni motiv?
Strah od smrti koji umanji strah od nestanka svekolike ljudske civilizacije?
Upravo je jučerašnji dan prošao bez udara izmišljene planete Nibiru što je zdušno
najavljivano od tih preplašenih ...
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2017&mm=09&dd=22&nav_id=1306482

Dakle:koji to motivi deluju na ljude da izmišljaju takve "kataklizme"?
Pa jbg toliko sljama se nakotilo ne moze to nijedna atomska pocistiti
 
U kakvoj su funkciji izmišljanja kataklizmi u kojima cela civilizacija i planeta Zemlja
idu u paremparčad?
Biblijska apokalipsa ima slićni motiv?
Strah od smrti koji umanji strah od nestanka svekolike ljudske civilizacije?
Upravo je jučerašnji dan prošao bez udara izmišljene planete Nibiru što je zdušno
najavljivano od tih preplašenih ...
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2017&mm=09&dd=22&nav_id=1306482

Dakle:koji to motivi deluju na ljude da izmišljaju takve "kataklizme"?

Dokoni umovi inficirani vise Holivudom nego religijom
 
U kakvoj su funkciji izmišljanja kataklizmi u kojima cela civilizacija i planeta Zemlja
idu u paremparčad?
Biblijska apokalipsa ima slićni motiv?
Strah od smrti koji umanji strah od nestanka svekolike ljudske civilizacije?
Upravo je jučerašnji dan prošao bez udara izmišljene planete Nibiru što je zdušno
najavljivano od tih preplašenih ...
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2017&mm=09&dd=22&nav_id=1306482

Dakle:koji to motivi deluju na ljude da izmišljaju takve "kataklizme"?

kao i bilo kakva veštački izazvana senzacija koja napravi udar na ON stranu prekidača (off/on)
treba sraanja, ratova, klanja, prevara, ubistava, afera..jer na sve ostalo većina je otupela.
 
To je fora kad toneš pa povučeš ostale za ruku na dole...

Bila je skoro vijest kako se jedna crnkinja prcala sa što više muškaraca i prenosila im sidu... jbg. tu je našla neku satisfakciju da podijeli bijedu sa ostalima.
 

Back
Top