Stari načini gradnje

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Iako sam kancelarijski miš prikovan za ekran, uvek sam sebe smatrao robinzonom.
Privlače me divljina i pustinjaštvo.
Planiram napraviti nešto ovako kao u videu ispod, više kao umetničku kreaciju nego li zarad praktične koristi.

Nekada se gradilo sa 0 dinara. Priroda nam je sve dala.
Potrebni su znanje, veština, strast i rad.

Postavljaću slike gradnje ovde. Ali da prvo napravim kamenu sekiru i ostali alat.

Postavljajte informacije o drevnim veštinama gradnje ovde, a ako ima entuzijasta prezentujte i vaše radove...

 
pa bitno je da ne zavisim od prodavnica itd, ali u pravu ste, pošto već imam alat, nema potrebe da ga pravim od nule. ključno je da ništa novo ne kupujem.

čudi me da ovaj lik nije napravio jedan prozor na kućici zbog svetla, ali mu je podno grejanje sjajno...
 
pa bitno je da ne zavisim od prodavnica itd, ali u pravu ste, pošto već imam alat, nema potrebe da ga pravim od nule. ključno je da ništa novo ne kupujem.

čudi me da ovaj lik nije napravio jedan prozor na kućici zbog svetla, ali mu je podno grejanje sjajno...

Ovo na videu nije realno . Protrlja štapić dva puta i kao upali vatru . U realnosti je malo ko u stanju da zapali vatru na taj način .
Pokušaj sam pa ćeš da vidiš . Nekada profesionalci ne mogu zapaliti vatru cijeli dan ako je vlažnije vrijeme .
Postoji još jedan problem a to je hrana . Treba poznavati gljive kao i pravljenje zamki za lov i ribolov .
To sve opet nije realno u Srbiji jer dođu lovci ili šumar i izbace te iz šume .
 

Back
Top