Paternalizam - Srbija VS Zapad

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
8.744
Paternalizam - Shvatanje po kome se pojedine društvene grupe i slojevi, pa i celi narodi ili nacije, tretiraju kao nezreli, nedorasli i nesposobni da se sami razvijaju, već im je tobože potrebna neka "očinska briga" i pomoć onih koji su od njih jači i razvijeniji (lat.)

Kada nas zapadnjaci paternališu koliko je to po vama realno? Ima nešto trulo u državi danskoj, nije ni na zapadu cvjećka sve, vidio sam njihove mane, i vrline ili barem mislim da jesam sudeći po svojim standardima koji nisu toliko božanski...
Znamo da je kapitalizam vrlo zaeban sistem koji se bazira na piramidi gde vrh eksploatiše dno, vrijednost se svodi prioritetno na novac, to nam je sa zapada.

Sa zapada nam stižu i novi zakoni koji nam ukazuju da smo još nedorasli u nekim shvatanjima, konkretno zakoni o gejovima i zakoni o disciplinovanju djece udaraca bez.
Recimo meni gejovi ne smetaju neka ih neka se vjenčavaju i prave svadbe lumperaj i gej orgije u nekom šteku i neka brnabićke da sve to aminuje. Ja smatram sve to za razvrat i blud koji je protiv prirode to je pravo moga mišljenja i razuma, pa nije ti batko anusni kanal priroda napravila za đoku da bunari tu, već za balast iz želuca i crijeva, ljudi su skloni tome jbg još od sodome i gomore i ako ih zadovoljava obostrano okej, ali mi smeta to što će im dozvoliti da usvajaju djecu da u te "vrijednosti" uvaljuju nevinu čeljad.
Sad će reći neki pa mogu biti gori roditelji hetero nego homo, mogu jeste ako ne procijeni služba socijalna i jedne i druge, mogu i homoi biti gori nije to argument, nego je argument da je hetero u startu ok na prvo opažanje, dok su ovi homogeni u startu bludni.

Gde je trulina još? Trulina je u riječi homofobija!
Ovako, što se tiče riječi homofobija, to vam je danas dobro isplaniran i napravljen bumerang od strane gej lobista.
Dakle, kada zdravorazumski kreneš da kritikuješ taj lgbt pokret itd. tu automatski ti lijepe ovaj epitet i etiketiraju te, tutnu ti lukavo taj "homofob" bumerang u ruke koji će ti se obiti o glavu, ali pazi koliko bezobrazno i lukavo, etiketiraju te da si ti bolestan i da imaš fobiju !!! Ej... ali ovo više nije zajebancija, mnogo su jaki, ovo sve polako ulazi u zakon! Staviće te u medije i prikazati kao idiota i dobiće te na sudu !!!

Slično je sa riječi nacizam i sa desnicom koja je porasla u eu tokom ovih migracija i tokom problema koji su eskalirali.
Primiš gosta u stan sa zime da se ugrije i da ne kisne, njemu se prikenja, kažeš mu de je toalet i on ti se umjesto tamo u toaletu, ukenja u sred hodnika, ti kreneš da ga teraš, onda ti dodje kućni savjet i krene tebe da prevaspitava! Vlasnik stana dobija etiketu desničara, naciste itd. !!!

Što se tiče evropskih zakona odnos roditelj dijete, mnogo smrdi na neku zavjeru i savremeni danak u krvi kao što su turci nekada radili ostalim narodima. Ja shvatam da ne treba tući dijete i ostavljati mu modrice po tijelu, ali da mu udariš packu ili ga pljesneš po dupetu discipline radi to je iz raja izašlo. Pa ne može se sve riješiti sa dijecom riječima jer ne razumiju te riječi, prosto, a batinu i bol će sigurno razumijeti.
Ovim zakonima i prijetnjama dobijamo dijecu razmaženu bez empatije i pravih vrijednosti, egoiste i možda psihopate, samoubice...
Pa i ove farme i trenutni medijski razvrat nam je preslikan sa zapada.

I onda te paternališu i smatraju zaostalim...
Ja kritikujem nas i pljujem po nama za realne stvari, imamo mi mana dosta, ali ovo što nam poturaju westerni mislim da tu ima dosta trulih jabuka.

Kažite neka vaša opažanja gde su nas još paternalisali i unižavali zapadnjaci sa nekim svojim trulostima?

 
Poslednja izmena:
Najveća trulež zapadne civilizacije je potrošačko društvo koje nastaje logikom bezskrupuloznog profitiranja!
Zapostavljanje duhovnog razvoja na zapadu rezultuje stvaranje mehaničkih generacija polurobota-ljudi koji
se od rane mladosti zarobljavaju u kandže bankarskih i poreskih sistema čineći tako armije potrošača serijskih i masovnih
roba loše namene i kvaliteta pri čemu se zasipaju dejstvima preagresivnih marketinga!
Pitanje je kako izvesti civilizaciju ili pojedino društvo na dobar put?
Ali prvo odgovoriti na pitanje:A kakvo društvo zaista želite,a koje je održivo i moguće dostići? Nemate odgovor na to pitanje,bar ne kvalitetan i
funkcionalan!
Profit je primamljiviji i efikasniji!
U pitanju je ljudska priroda-nismo mi kvalitetna vrsta!Naprotiv-gori ne možemo biti! Zato vanzemaljci neće da kontaktiraju s nama,a tu su!
Tu su da ne počnemo da se širimo ,jer smo tada opasni!ž
Već je bilo po nosu kad se krenulo na Mesec! Stopirano!
 

Back
Top