kockanje

“Mnogo spavati - Šta činiti da bi smo se pokrenuli kada smo umorni I samih sebe siti? Neko preporučuje kockanje, drugi - hrišćanstvo, treći - električnu struju. Ali, dragi moj melanholičaru, ono što je najbolje jeste I ostaje: mnogo spavati, u istinskom I simboličnom smislu! Tako ćemo opet imati svoje jutro! Majstorija životne mudrosti jeste umeti spavanje svake vrste umetnuti u pravi trenutak.”

Fridrih Niče
 
Svaki kockar prije ili kasnije ostane bez gaća . Da nije tako ne bi se otvarale tolike kockarnice .
To uopše nisu igre na sreću jer na duže staze ni jedan kockar nema ni jedan posto šanse da uzme
novac . Na kraće staze je moguće uzeti novac ali u tom dobitku i leži đavo jer te navlači na još .
Gubitak te isto tako navlači na još jer hoćeš da se vadiš i tako dok ne upropastiš i svoj život i život
svojih bližnjih .
 
U pubertetu sam imao (i kasnije na studijama) od pok.oca,kapetana,penziju dok se školujem,tako da sam bezbrižno,solidno
situiran provodio pubertetske godine.
Samo jedan mesec me je naučio pameti,ali i radu!
Naime,počeo sam da igram pokericu u ozbiljnije pare i nakon velikih dobitaka usledio je i jedan veliki gubitak! Sve sam izgubio
od para šta sam imao!A tek sam dobio penziju i na sreću ,tetki dao desetak hiljada (četvrtinu penzije) za hranu tog meseca...
U početku ni za cigarete nisam imao,a naučen da ne pozajmljujem,žicao sam u školi cigarete od drugara...
Ubrzo,ipak,tetka mi predložila da idem s komšijom kad sam slobodan da tovarim i istovaram kamion (čuveni FAP!) i ja se javio
komšiji.Fap je bio kiper,ali utovar je išao lopatama,a i nošenjem cementa kreča na leđima.
Težak posao za sedamnajstogodišnjaka,međutim lova prava i posle nedelju dana žicanja ponovo kupio svoje pljuge i to najskuplje!Drinu
s filterom!I to sarajevsku ,mirišljavu-da se osvetim drugarima koji me podjebavali.
Skočio sam na viši standard života i shvatio da vrednim radom nema problema da živiš bolje.
Celo školovanje išao s FAPom i komšijom...Tek na studijama počeo da radim i pametne poslove-da zastupam firme i još tada da menađerišem...:mrgreen:
Osladila mi se lova od FAPčine!
A poker never!
 
Dobro pa si tako brzo shvatio. Meni je trajalo godinama dok nije doslo do pomisljanja na samoubistvo. Jedva sam se izvukao. Ovu stranicu volim da podelim jer ima bogat sadrzaj saveta i podstice na preduzimanje koraka da se covek krene boriti sa ogavnom kockom.http://www.kockanje.org/
 

Back
Top