"Srbi jos nemaju istorijsku pamet."

Ајд да поновим, оно што очигледно нећете да знате и ако је врло добро познато. Од како имамо нашу земљу, па све до 1918 године, Срби се из Србије нису исељавали. Ни у Америку, нити у западну Европу. Дакле од 1928 године, па до 1914. Срби су се исељавали из Аустрије, у Америку, али не и из Србије, У Србији је Србима било добро. С друге стране, у то време, огроман број људи свих народа се усељавао у Србију. Јерл толко тешко да се то разуме. Срби из Србије су ишли на школовањее у иностранство али су се одмах по забврешним студијама враћали у Србији. Сви , без разлике. Није било примера, да неки Србин из Србије, после студија остане у иностранству. Није у опште компликовано да се разуме.

Тако је и нема потребе да то објашњаваш ботовима који немају ни намеру да те разумеју.
 
Ајд да поновим, оно што очигледно нећете да знате и ако је врло добро познато. Од како имамо нашу земљу, па све до 1918 године, Срби се из Србије нису исељавали. Ни у Америку, нити у западну Европу. Дакле од 1928 године, па до 1914. Срби су се исељавали из Аустрије, у Америку, али не и из Србије, У Србији је Србима било добро. С друге стране, у то време, огроман број људи свих народа се усељавао у Србију. Јерл толко тешко да се то разуме. Срби из Србије су ишли на школовањее у иностранство али су се одмах по забврешним студијама враћали у Србији. Сви , без разлике. Није било примера, да неки Србин из Србије, после студија остане у иностранству. Није у опште компликовано да се разуме.

1804. godine si imao oko 200 000 stanovnika te uze Srbije. Tu nije bilo ljudi. Ubrzo broj raste na milion s obzirom na masovno doseljavanje iz Crne Gore, Hercegovine i drugih siromasniih krajeva. Srtbija je posle ustanaka licila na Ameriku koju je trebalo obraditi i naseliti. Srbijanaca i nije dakle bilo mnogo. Pogotovo posle velikih Seoba.

Srbi su se iz Srbije masovno iselili i pobegli pred Turcima pogotovo za vreme prve Velike seobe. Naseljavali su podrucja severno od Save i Dunava pa sve do Sent Andreje u Madjarskoj. Nakon samostalnosti Srbije dobar deo tih Srba se vratio kucama. Pogotovo posle 1918. napustaju Madjarsku i sele se u Kraljevinu SHS.

Dakle Srbijanci su se i te kako selili.

To sad sto si ti umislio u marvelovskom stilu da su Srbijanci neki nad Srbi je totalna budalastina. Taj deo Srbije je do oslobodjenja juznih krajeva uvek bio najnepismeniji a i danas mislim da je.Od vas su gori samo Siptari po nepismenosti.

Tako da zaboravi te mitove lakse ce ti biti da se suocis sa zivotom :D Inace ce brate jopet neko da vas kara kao sto vas karaju vekovima i opet cete da izginete u stotinama hiljada ni za sta kao i uvek.

Niste valjda budale da ne ucite na svojoj "istorijskoj misli" :hahaha:
 
1804. godine si imao oko 200 000 stanovnika te uze Srbije. Tu nije bilo ljudi. Ubrzo broj raste na milion s obzirom na masovno doseljavanje iz Crne Gore, Hercegovine i drugih siromasniih krajeva. Srtbija je posle ustanaka licila na Ameriku koju je trebalo obraditi i naseliti. Srbijanaca i nije dakle bilo mnogo. Pogotovo posle velikih Seoba.

Srbi su se iz Srbije masovno iselili i pobegli pred Turcima pogotovo za vreme prve Velike seobe. Naseljavali su podrucja severno od Save i Dunava pa sve do Sent Andreje u Madjarskoj. Nakon samostalnosti Srbije dobar deo tih Srba se vratio kucama. Pogotovo posle 1918. napustaju Madjarsku i sele se u Kraljevinu SHS.

Dakle Srbijanci su se i te kako selili.

To sad sto si ti umislio u marvelovskom stilu da su Srbijanci neki nad Srbi je totalna budalastina. Taj deo Srbije je do oslobodjenja juznih krajeva uvek bio najnepismeniji a i danas mislim da je.Od vas su gori samo Siptari po nepismenosti.

Tako da zaboravi te mitove lakse ce ti biti da se suocis sa zivotom :D Inace ce brate jopet neko da vas kara kao sto vas karaju vekovima i opet cete da izginete u stotinama hiljada ni za sta kao i uvek.

Niste valjda budale da ne ucite na svojoj "istorijskoj misli" :hahaha:

Ne lupetaj. Vidis li sta sam napisao. Od 1828 do 1914 godine, napravili smo drzavu. Iz te drzave Srbi nisu bezali. Ne postoje nikakvi Srbijanci, ba[ kao sto ne posttoje ni bugarijanci, ili hrvatijanci. Dakle Srbi iz Srbije se nisu iseljavali od 1828 do 1914 godine. Zasto. Pa zato jer im je bilo dobro. I ne samo to. Srbija je stvorila svoju elitu tokom 19.veka. Trgovacku, intelektualnu pa i vojnu, koja ce nesto kasnie zadiviti svet. 1804 u uzoj Srbiji je bilo vise ljudi od tih 200 000 koje ti navodis, sasvim siguno. Ali to je manje vazno. Vaszno je da smo u novijoj istoriji mi imali drzavu, kja je nama Srbima odgovarala, a sudeci po tome sto su se useljavali i ljudi drugih naroda, odgovarala je i drugima.
 
Ne lupetaj. Vidis li sta sam napisao. Od 1828 do 1914 godine, napravili smo drzavu. Iz te drzave Srbi nisu bezali. Ne postoje nikakvi Srbijanci, ba[ kao sto ne posttoje ni bugarijanci, ili hrvatijanci. Dakle Srbi iz Srbije se nisu iseljavali od 1828 do 1914 godine. Zasto. Pa zato jer im je bilo dobro. I ne samo to. Srbija je stvorila svoju elitu tokom 19.veka. Trgovacku, intelektualnu pa i vojnu, koja ce nesto kasnie zadiviti svet. 1804 u uzoj Srbiji je bilo vise ljudi od tih 200 000 koje ti navodis, sasvim siguno. Ali to je manje vazno. Vaszno je da smo u novijoj istoriji mi imali drzavu, kja je nama Srbima odgovarala, a sudeci po tome sto su se useljavali i ljudi drugih naroda, odgovarala je i drugima.

A posle 1828. velis.

Pa nisu se iseljavali zato sto je u Srbiji bilo dosta zemlje a malo ljudi. Radjalo je. Svinje su se same gojile po zirovim sumama. Nisu se iseljavali nego su se Srbi doseljavali. To je tacno. Mada u tim vremenima ne mozes da pojmis iseljavanje u danasnjem smislu.

Srbija je svakako bila zaostala siromasna regija. Mnogo zaostalija od Vojvodine, Hrvatske. Negde na nivou Bosne na kojem se i danas nalazi. Poredjenja su slicna. Samo ste Vojvodinu povukli za sobom u blato. Ali i vojvodjani su to sami trazili :D
 
Наша елита је изгинула масовно у оба балканска, а нарочито у Првом Светском рату. Ко није био мобилисан, отишао је у добровољце. ракић је у добровољце отишао још у Првом Балканском рату. А пре тога, отишао је добрвољно у Приштину, и са собом повео своју младу жену Францускињу, јер су уПриштини Арнаути убили предходног Конзула. Иначе Милан ракић је из милионерске породице и рођен је у Кнез Михајловој улици. На углу Кнез Михајлове и данашње, Краља Петра. Могао је шта год је хтео. Али ето, припадник елите....он се добровољно пријавио и отишао. А кад је рат почео, добровољно се пријавио код Војводе Вука, где се брзо гинуло. То је наша елита. Само, видиш, тад је наша српска еллита била интегрални део нашег српског народа.
Наш суноврат је и кренуо од тог Првог св. рата.
Није српски сељак правио план о КСХС, већ елита.
Оно после и није била српска елита.
 
Србииз Србије нису бежали никад. Све до 1918 године. Већ сам ти једнм то објашњавао. Бежали су Срби из Аустрије, па после из Аустро-угасрке. Али Срби из Србије, сем тих 50так политичких азиланата, нису бежали у опште. И то је позната историјска чињеница о којој ти очигледно појма немаш.

Od vlasti su uvek bezali ili zavrsavalli u zatvoru, ne pominjem one koji su otisli u pecalbu, nego na intelegenciju. Ti kao da si pao na glavu.

- - - - - - - - - -

Uvek je srpska elita bila najgori deo naroda. Evo imate primer i sada.

Taj impotentni deo srbije tretira narod kao stoku i prodaje je na isti nacin

za malo zlata koje posle upotrebi za ukrasavanje sanduka svojih dragih.

Nece nikad nauciti da postoji kosmicka pravda i da nema nedodirljivih.
 
A posle 1828. velis.

Pa nisu se iseljavali zato sto je u Srbiji bilo dosta zemlje a malo ljudi. Radjalo je. Svinje su se same gojile po zirovim sumama. Nisu se iseljavali nego su se Srbi doseljavali. To je tacno. Mada u tim vremenima ne mozes da pojmis iseljavanje u danasnjem smislu.

Srbija je svakako bila zaostala siromasna regija. Mnogo zaostalija od Vojvodine, Hrvatske. Negde na nivou Bosne na kojem se i danas nalazi. Poredjenja su slicna. Samo ste Vojvodinu povukli za sobom u blato. Ali i vojvodjani su to sami trazili :D

Досељавали су се и Немци и Чеси и Пољаци, а не само срби из богате Војводине. Србија је имала и " Учено Друштво" које је нешто касније у истој тој Србији прерасло у Српску Академију Наука. Имало је и " Српску Књижевну Задругу". Иимала је ссасвим довољно интелектуалаца. Врло живу интелектуалну, књижевну, научну, сцену. То комуњарско подцењивање је полако постало опште место. Откривате се на свакој теми, било о чему да се говори. У то време, чак и у Аустрији, у Новом Саду, што је вредело, Срби су направили. На пример " Матицу Српску". Модерни српски национализам, рођен је у данашњој Војводини. Но то је сад друга тема. Дакле нису се исељавали, него су српски домаћини своју децу школовали, а деца се са ђколаиз западне Европе враћала куи да подижу своју земљу. А к'о што рекох, у Србију су се усељавали и странци на камаре. И постајали Срби, врло лако и радо.
 
Od vlasti su uvek bezali ili zavrsavalli u zatvoru, ne pominjem one koji su otisli u pecalbu, nego na intelegenciju. Ti kao da si pao na glavu.

- - - - - - - - - -

Uvek je srpska elita bila najgori deo naroda. Evo imate primer i sada.

Taj impotentni deo srbije tretira narod kao stoku i prodaje je na isti nacin

za malo zlata koje posle upotrebi za ukrasavanje sanduka svojih dragih.

Nece nikad nauciti da postoji kosmicka pravda i da nema nedodirljivih.

Српска леита 19 века је свакако била интегрални део народа и најчешће најбољи део народа. Од Милана ракића и његовог оца, па преко Илије Коларца и осталих српских добротвора. О Интелигенцији да не говорим..Нушић је био српски родољуб, као и његов син. У осталом, тада су готово сви били српски родољуби. Од сто припадника српске националне елите, 98 су били велики српски родољуби. Знаш ли који је то проценат. Све друго су комуњарске лажи. И какове везе има шта је сад.... сад ми Срби ввише не постојимо. Бар за сад не. Видеће мо шта ће бити. Мало нас је. вас је више. Јеси ли ти бре луд, или си глуп.... или толико немаш појма нашу историју. И какве везе има што је по неко ишао узатвор, кад је све то гинуло за Србију и кад им је свима Србија била на првокм месту. Они ретки изузетци, као што је Чедомиљ Мијатовић, ( знаш ли ти у опште ко је Чедомиљ Мијатовић?), или Књаз па Краљ Милан Обреновић, само потврђују то правило.

- - - - - - - - - -

Наш суноврат је и кренуо од тог Првог св. рата.
Није српски сељак правио план о КСХС, већ елита.
Оно после и није била српска елита.

То да. Дакле, Алкесандар, његова дворска камарила, француска држава и енглеска обавешђтајна служба. О томе је до у детаље писао Академик Драгољуб Живоиновић. Он је од својих 50 књига које је написао и објавио, о овом проблему написо једно 7.
 
http://www.novosti.rs/vesti/kultura...-ANTONIJEVIC-Srbi-jos-nemaju-istorijsku-pamet

"Mi smo narod koji nema istorijske pameti i mudrosti, ovde se pamet pokazuje kao "naknadna" pojava, i problem jeste u tome što kod nas nema jasne definicije šta je ljubav prema otadžbini, šta je čojstvo, a šta je junaštvo, i da i jedno i drugo moraju da budu neraskidivi deo ponašanja jedne nacije. Mi smo verovatno dobijali političku vrhušku kakvu smo zasluživali, jer kako drugačije objasniti da je nemoguće to što iz generacije u generaciju stalno ulazimo u nekakve političke opcije za koje će se nekoliko godina kasnije ispostaviti da su bile pogrešne, i kako je moguće da jednom kao narod ne delujemo preventivno na neku grešku u tom smislu. Stvari su se danas do te mere srozale da su ljudi zarad lične koristi, ma kako ona mala bila, spremni na svako nepoštenje i nemoral. Nikoga ne optužujem, jer čovek nema mnogo mogućnosti da bira u društvu koje je materijalno i moralno u živom blatu. Neko mora da izdržava porodicu, a neko hoće preko noći da stekne milione evra, i onda se svi zajedno nađu u istom košu moralnog sunovrata. I to postaje začarani krug iz kojeg ne postoji način da se izađe, jer je malo dobrovoljaca koji bi se odrekli koristi i povukli nogu da se nešto nabolje promeni."

Zasto Srbi nemaju istorijsku pamet ? Da li se radi o mentalnom poremecaju ili je i on samo dijasporski autosovinista (u tom slucaju temu prebaciti na vec postojecu) :)

СТЕКАО ПАМЕТ У ЧМАРИЦИ ...ПА ДОШО ДА НАМ СОЛИ ПАМЕТ

МАЛО НАМ ЈЕ НАШИХ ЦРНИХ ГАВРАНА...ПА ДОШО И ОН ДА ГАЧЕ ...:roll:
 
Па зато што се ти лично просераваш и сладострасно цокћеш. Иначе, текст је готово безуман. Па шта је тај урадио док је био овде. Што нешто није отишао и сад серенда оданде, како је овде био комнизам и он га је мирно гледао. Мирно га гледао, па побегао, а онда му ми немамо историјску свест. Битанга.

"Sladostrasno cokces" :hahaha: :rotf: imas repku za ovo :lol:
Pa bio je i kod Madjara jos tezi oblik komunizma pod Sovjetskom cizmom pa su znali kako, sta i gde kad je trebalo. Isto mozemo reci i za Bugare koji su i danas blizi i bolji partner za Ruse bez obzira na njihova clanstva i evroatlantskim savezima.
Zar je moguce da su Srbi najgluplji od sve postkomunisticke dece ? :slasostrastni-cok-cok: :lol:
 
"Sladostrasno cokces" :hahaha: :rotf: imas repku za ovo :lol:
Pa bio je i kod Madjara jos tezi oblik komunizma pod Sovjetskom cizmom pa su znali kako, sta i gde kad je trebalo. Isto mozemo reci i za Bugare koji su i danas blizi i bolji partner za Ruse bez obzira na njihova clanstva i evroatlantskim savezima.
Zar je moguce da su Srbi najgluplji od sve postkomunisticke dece ? :slasostrastni-cok-cok: :lol:

Код мађара комунизам је био наметнут у праведној окупацији. Он је био дубоко анти-људски, као штоје комунизам увек. Али није био антимађарски. У југославили, комунизам је био експицитно анти-српски. Дакле није било могуће да си неко моодо у држави а да ниси изразити анти-Србин. Било је јако много, чак највише Срба који су ушли у ту партију из чито прагматичних разлога, ради посла, или неког бољег положаја. Али они који су искрено у та сра....ња веровали, морали су да буду изразити анти-Срби, још од 1928 године, кад је борба против српског народа и српске елите постављена као први задатак КПЈ на конгресу у Дрездену. На том конгресу у Дрездену биле су само две тачке КПЈ. Једна је бораба против Срба, друго је разарање Југославије. Тога у Мађарској, ( праведно окупираној), није било. Тамо су имали комнизам, који је био економски и иделолошки, али не експлицитно анти-Маађарски. Ја засти не могу да верујем да ви тамо тако брзо заглупите и да толико немате појма ни о чему.

- - - - - - - - - -

Kolega vi zvecite od znanja politicke istorije, koliko to ima veze sa vasim opredeljenjima?

Ја имам осредње знање. То што те ствари знам око 1000 пута боље од тебе, не говори о мени него о теби.
 
Сећам се давно беше.Срби у Србији 1804 подигоше Устанак. Где беше они чувени прекодринци крајишници? Служили неком газди, а газда их држао ко свињче, нека рију док му требају, а после под нож.Па прави Срби у Србији подигоше и други Устанак.У првом их је настрадала трећина. зато је Србија била празна.Њихова западна браћа и даље служе туђине.Е а када обновише државу, западна браћа завидна, па траже неку ману, као то нису Срби већ неки србијанци циигани.Завист.Нека истерасмо ми турке и потурице, а брозиће и југословениће ћемо да вратимо у крш!
 
Код мађара комунизам је био наметнут у праведној окупацији. Он је био дубоко анти-људски, као штоје комунизам увек. Али није био антимађарски. У југославили, комунизам је био експицитно анти-српски. Дакле није било могуће да си неко моодо у држави а да ниси изразити анти-Србин. Било је јако много, чак највише Срба који су ушли у ту партију из чито прагматичних разлога, ради посла, или неког бољег положаја. Али они који су искрено у та сра....ња веровали, морали су да буду изразити анти-Срби, још од 1928 године, кад је борба против српског народа и српске елите постављена као први задатак КПЈ на конгресу у Дрездену. На том конгресу у Дрездену биле су само две тачке КПЈ. Једна је бораба против Срба, друго је разарање Југославије. Тога у Мађарској, ( праведно окупираној), није било. Тамо су имали комнизам, који је био економски и иделолошки, али не експлицитно анти-Маађарски. Ја засти не могу да верујем да ви тамо тако брзо заглупите и да толико немате појма ни о чему.

- - - - - - - - - -



Ја имам осредње знање. То што те ствари знам око 1000 пута боље од тебе, не говори о мени него о теби.

Opet "nikom nije bilo k'o nama (lose)", kriv ovaj/onaj, samosazaljenje taktika.
Ajde dobro, sta cemo danas sa crnom hronikom i porodicnom rokacinom, kamikazama na putevima, nasiljem u porodici, demoliranom drustvenom svojinom (fasade, rasveta, parkovi, itd.), rekama zatrpanim djubretom, lopovlukom na svim nivoima (od cistacice do direktora), šund kulturom, zatvorenim narodnim muzejom (kako imati istorijsku pamet), itd. itd.
Opet neko drugi kriv ? Vidis toga nije bilo pre...sta je sad ?
Zato ne brini ti jesmo li mi zaglupili preko, nego prve komsije da napusis (pod uslovom da si bolji od njih). U njima je problem za ovo iznad nabrojano ;)
 
Opet "nikom nije bilo k'o nama (lose)", kriv ovaj/onaj, samosazaljenje taktika.
Ajde dobro, sta cemo danas sa crnom hronikom i porodicnom rokacinom, kamikazama na putevima, nasiljem u porodici, demoliranom drustvenom svojinom (fasade, rasveta, parkovi, itd.), rekama zatrpanim djubretom, lopovlukom na svim nivoima (od cistacice do direktora), šund kulturom, zatvorenim narodnim muzejom (kako imati istorijsku pamet), itd. itd.
Opet neko drugi kriv ? Vidis toga nije bilo pre...sta je sad ?
Zato ne brini ti jesmo li mi zaglupili preko, nego prve komsije da napusis (pod uslovom da si bolji od njih). U njima je problem za ovo iznad nabrojano ;)

Данас не постоји. Али... да, глупав си ти да ишта разумеш, па и то. Данас нема ништа и ништа не постоји. Али постојаће сутра и постојалоо је јуче. Пре вас ( чим си раако " Друштвена својина", практично си се декларисао". Тако нешто не постоји, осим у главама комњара), па и пре оне наказе " Југославије.
 
Данас не постоји. Али... да, глупав си ти да ишта разумеш, па и то. Данас нема ништа и ништа не постоји. Али постојаће сутра и постојалоо је јуче. Пре вас ( чим си раако " Друштвена својина", практично си се декларисао". Тако нешто не постоји, осим у главама комњара), па и пре оне наказе " Југославије.

Nisi razmisljao o harakiriju i to je opcija za trenutnu situaciju.

Sta je park i reka ako ne druatveno dobro/svojina.

Kako ste mi simpa vi radikali tako sizofeni, mrzite socijalizam i drustveno dobro, a pljujete kapitalizam, svrsavate na bacuske a hvalite se Trumanovim ordenjem za Čiču, zvezda petokraka je zlo najvece a gace mokre kad drug Vlad pozdravi preko medija ... i Kosovo i EU ... i Kina i Kineski Taipei ...

Aj' dodji sebi prvo pa se javi ....

- - - - - - - - - -

Само ти можеш да поредиш... Николу Теслу ..вс..ГАГОМ.... и да се сигурно ( не - вероватно ) просераваш...:hehe:...:hahaha:

S'obzirom da ste u poslednjih 30g izmenjali sve moguce i nemoguce opcije u vlasti sa rekordnim brojem stranaka i koalicija, a rezultati su sve gori i gori....sta nam to govori? Jel' pu55y cat :D
 
Nisi razmisljao o harikiriju i to je opcija za trenutnu situaciju.

Sta je park i reka ako ne druatveno dobro/svojina.

Kako ste mi simpa vi radikali tako sizofeni, mrzite socijalizam i drustveno dobro, a pljujete kapitalizam, svrsavate na bacuske a hvalite se Trumanovim ordenjem za Čiču, zvezda petokraka je zlo najvece a gace mokre kad drug Vlad pozdravi preko medija ... i Kosovo i EU ... i Kina i Kineski Taipei ...

Aj' dodji sebi prvo pa se javi ....

Ја нисам никакв радикал. То као прво. Као друго, не пљујем ја капитализам. Само овај облик либералног капитализма који је америка наметнула свету. А он и онако има свој рок трајања. Једноставно, то није ништа друго, него обичкна огољена бакарска пљачка, која на дневном нивуо ствара огромне количине сиротиње. Капитализам има више облика. Нама је највише одкговарао наш капитализам друге половине 19 века и почетка 20 века. До 1914 године. А има још примера у свету да капчитализам сасвим добро функционише. Руси нису више комунисти. Нити постоји више СССР, богу хвала. Нама су Правоославни Руси свакако ближи од ОВК, Шиптанзи и људождера хрвата. Наравно да на њих гледамо као на страну земљу, али у којој живи пријатељски народ. Успут, Руси се нису договарали са шитарима и са оним људождерима хрватима против нас, нити су са њима правили планове против Срба. Нису нас ни бомбардовали. Наравно да имамо Драгослава Михајловића, као нашег. Труманово оддликовање је аргумент само за комуњаре. Нама нису потребни такви аргументи. Он је наш. као што су наши и Недић и Љотић, какви год били, и како год их ти видео. Они су наши и они су Срби. Партизани су били или глуперде или су престали да буду Срби. Штете које су нам нанели комунисти огомнм бројем убистава аутентичне српске елите, пљачком у Србији и непрекидном негативном селекцијом, ненадокнадиве су. То ће морати да се лечи дууууго. Но, излечићемо се. Иначе, једна од већих штета по наш народ је то, што је у време титославије развијано полтронство до бескраја. Полтрони су добијали боље станове и боље плаћене послове. Уз увкачење, добијала се удобност. А што се тиче осталог, чисто да знаш.... ја сам живео у иностранству, на западу и ситуирао сам се, па сам одлучио да се вратим у Србију 1991 године, што сам и урадио.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top