Posao u Nemackoj

Poruka
1
Pozz svima,evo ovako ukratko da kazem,imam 17 godina idem 3. godinu Gimnazije Opstog Smera,a nisam bas posle planirao da ostajem u Srbiji,pa da li mi neko moze objasniti kako,gde,sta,da li ici na faks ovde ili tamo,kako dobiti radnicku vizu(imam srpski pasos).Znam da je jos rano ali cisto da se raspitam :D
 
zasto bas Nemacka? imas nekog tamo? govoris nemacki?

ako imas mogucnosti za studiranjem u Nemackoj onda svakako je to bolja opcija od studiranja u Srbiji pa trazenja posla u Nemackoj!
mnogi misle da Nemci momentalno svrsavaju u gace kad se neko iz Srbije pojavi tamo sa diplomom fakulteta! da odma daju posao, stan, kola, ... njih diplome (uglavnom) ne interesuju, interesuje ih prakticno znanje primenljivo u praksi koje se u Srbiji ne stice na fakultetu nego kroz posao. Dakle, ako bi se odlucio da studiras u Srbiji, trebalo bi da prvo zavrsis faks, da se zaposlis, radis par god. da naucis nesto sta ces imati da ponudis potencijalnim poslodavcima, pa tek onda da pokusas da nadjes posao u Nemackoj... naravno, za vecinu poslova se podrazumeva odlicno znanje nemackog.

kraci put do Nemacke je da se eventualno, posle gimnazije prekvalifikujes za neko od zanimanja koja su u Nemackoj uvek u deficitu, npr. medicinske sestre, negovatelji, elektricari, monteri, varioci, rukovaoci gradj. masinama i sl. stim sto bi verovatno opet bilo potrebno neko radno iskustvo i znanje nemackog.

mozda ti sve ovo ne zvuci previse optimisticno, ali mislim da je, nazalost, realnost takva! ali ako sebi odlazak iz Srbije postavis kao cilj, radis na tome i budes istrajan, nacin na koji ces otici ces vec naci jer su otisle na desetine i desetine hiljada i idalje odlaze i svi su nasli nacin pa ces i ti!
 
Poslednja izmena:

Back
Top