Programiranje-Fakultet

CaLeSS

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima. Sledece godine zavrsavam cetvrti razred srednje Turisticke skole i jos sada se brinem za moju buducnost. Mene Turizam ne interesuje, jezici mi idu i matematika ali je moja matematika ( u ovoj skoli ) slaba u odnosu na gimnazijsku matematiku. Jedino sto me interesuje je programiranje. Krenuo sam da ucim online HTML, CSS i C++, prva dva sam savladao. Od srednje skole imacu nadam se 37 poena od 40, a na prijemnom iz matematike tek moram da vidim (max 60). Da li imam sanse da upadnem na neki fakultet za softversko inzinjerstvo ? Ako ne mogu da upadnem na drzavnom fakultetu, razmisljam se da upisem privatni fakultet ( IT Akademiju ). Vasa misljenja ? ????
 
Pozdrav svima. Sledece godine zavrsavam cetvrti razred srednje Turisticke skole i jos sada se brinem za moju buducnost. Mene Turizam ne interesuje, jezici mi idu i matematika ali je moja matematika ( u ovoj skoli ) slaba u odnosu na gimnazijsku matematiku. Jedino sto me interesuje je programiranje. Krenuo sam da ucim online HTML, CSS i C++, prva dva sam savladao. Od srednje skole imacu nadam se 37 poena od 40, a na prijemnom iz matematike tek moram da vidim (max 60). Da li imam sanse da upadnem na neki fakultet za softversko inzinjerstvo ? Ako ne mogu da upadnem na drzavnom fakultetu, razmisljam se da upisem privatni fakultet ( IT Akademiju ). Vasa misljenja ? ????

IT akademija nije fakultet, batali to..
Programiranje je moderni zanat. Ako pogledas malo oglase za programere, retko ko trazi fakultet.. obicno je samo iskustvo trazeno. Tako da opcija ti je i da upises nesto nevezano za programiranje a samo programiranje naucis sam.
Ako hoces privatni fakultet, upisi Racunarski fakultet.. nosioci njihovih diploma rade po fejsbuku, instagramu, microsoftu, guglu i ostalim velikim firmama.. Ali to je sa razlogom, iako je privatni standard je dosta veliki i zestoko se uci. Mnogi otpadnu vec prvu godinu kada vide da nije ladovina..
I umesto C++ uci javascript (da bi popunio web development znanje koje vec imas u html i css-u) i pocni programski jezik sa C pa zatim predji na C++... Phyton je jos jedan dobar a jednostavan jezik koji je sve vise u upotrebi.
Toliko
 
Ali najvise me brine da li ja mogu da upadnem na neki fakultet jer je jaka konkurencija i svi mi pricaju kako je moja skola slabija od ostalih. Ja sam ja djak i matematika mi ide dobro. Misljenje ?

na privatne poput RAF-a mozes.. nema svako dati silne pare na fakultet..
Na ETF, FON itd zaboravi..
Lepo ti covek predlozio dole da probas u manjim gradovima ako hoces drzavne.
 
Ako hoces da se bavis web programiranjem, ne moras da upisujes IT Akademiju, jer ces da puknes 1500 eura preko neta, a da ides da ucis u ucionici kod njih je i vise. Naucio si HTML i CSS kako kazes, predji sad na JavaScript nakon nje uci PHP i MySQL

To ti je sasvim dovoljno da napravis dobar sajt ili forum, ali u koliko budes zeleo da budes jos bolji , mozes da ucis C i Phyton.

Moras da budes odlucan i kad pocnes sa ovim ne staj.
 

Back
Top