Ali Express

Pise ti uvek pored proizvoda kolika je postarina i da li se salje u Srbiju i za koliko ce dana doci narucena roba...

- - - - - - - - - -

a i telefon se ne kupuje preko alija i slicnih sajtova za prodaju zbog mogucnosti ostecenja robe za koju oni ne garantuju
 
Da li je neko imao iskustva za kupovinu preko Ali Express-a. Planiram da uzmem tel, pa me zanima postarina i kako sve to ide?

Imas na benchmark forumu temu posvecenu samo tome...
Postarinu vidis kolika ti je kad narucujes,u zavisnosti od cene, velicine paketa i srece carinici mogu da te rebnu a i ne moraju..
Cenu mozes da kazes kinezu da ti napise manju....
Paket ako je manji uglavnom ne diraju,jer im je guzva,mada to zavisii od srece,al uglavnom ako je nesto glomazno to otvaraju..
Msm da su i manje sanse da te revnu ako se narucuje za vreme praznika jer je posle najveca guzva i samo prolaze paketi..
Kad ti stigne kuci paket snimi otvaranje radi lakseg refundiranja..
Moje iskustvo:narucivala sam buk alno svadta od vise kosulja do djindjuva itd i nisu me dirali,a znam lika koji je narucivao elektroniku a izmedju ostalog i ekran neki manji al su mu otvarali paket,tako da ipak msm da je najvise do velicine paketa i guzve,i ako si bas baksuz da ti neko otvori manji paket sta da ti radim...
U svakom slucaju imas milion strana na bencmarku...
 
Sve je ok sa kupovinom na Ali-ju, ali bitne stavke su:
1. uvek čitati feedback, a ako ga nema, ne kupuj tu
2. uvek kupovati 2,3 broja veću robu, jer su to azijatske mere
(ili proveriti da li su uploadovali mere/skalu
 
Moj sestrić je naručivao, ali sitnice tipa slušalice, maska za fon, novčanik... Sve za šta se ne plaća poštarina (piše u opisu svakog proizvoda da li se plaća i koliko). Dostave sve uredno, sem što su poslednji put kad je naručio miša za komp, samo ostavili ispred vrata jer nije bilo nikog kući. To valjda ne bi smeli da rade..? :think:
 

Back
Top