Ultrazvuk Srca, tumacenje? Pomoc!!

Damjan94

Početnik
Poruka
1
Zdravo, zamolio bih nekoga ko zna i ko se razume, da mi kaze da li ima neceg opasnog u ovom nalazu. Imam veliku anksioznost od srca. Imam osecaj da se stati svake sekunde, a to me iscrpljuje iz dana u dan. Radio sam i EKG Holter 24h, imam 400 extrasistola dnevno. Sto komorskih, sto predkomorskih. Osetim svaku od njih u grlu u grudima i ne mogu da prestanem da razmisljam o tome. Trenutno pijem Propranolol 1/4(10mg) na 12h i Bedoxin 2x dnevno. Povremeno osecam neka stezanja i bolove u grudima ali ti bolovi su nisu bas u preseku bradavica vec uvek malo visocije. Nalaz glasi ovako:

"Leva komora je normalnog diajmetra, EDD/ESD 46//29mm, fibrouno izmenjenog septum koji normalno deblja, IVS/PW 7/7mm, ocuvane globalne sistolne funkcije EF 65%FS36%. Predjnji mitralni velum, ehogeniji ocuvane amplitude pokreta, registruje se uzak mlaz regurgotacije, Mr1+u 1.predkomoru, normalnog dijametra 27mm...Aortni koren,normalnog diajmetra 29mm, aortna valvula je trovelarna ocuvane separacije 25mm, registruje se uzak mlaz regurgitacije, AR1+. Desna komora normalnog diajmetra, registruje se, centralni uzak mlaz regirgutacije TR1+u d. prekomoru normalnog diajmetra, SPDK 26mmHG...Plucna arterija normalnog diajmetra, max transvalvularna brzina protoka 0.94m/s. Perikard, izrazito zadeljao u bazalnim segmentima, slobodan"

A ovo je ECG Holter 24h:

Heart Rate:
min: 47
max: 162 (mini trening od 10tak min)
srednje: 81
otkucaja: 114555

ST segment analysis:
Total ST minuta CH1: 30
Total ST minuta CH2: 0
Total ST minuta CH3: 80
Max Abs. ST depression: -3.7 CH3
Max Abs. ST Elevation: N/A
Max ST episode: 32min
Max HR in ST episode: 157

Ventricular Ectopy:
VE ukupno: 399
V-Pair total: 0
V-Run total: 0
Longest V-Run: N/A
Maximum HR V-Run: N/A
Minimum HR V-Run: N/A
VE's per 1000/na sat: 4/17
Ventricular R on T: 1

Supraventricular Ectopy:
SVE total: 4
SVE pair total: 0
SV-Run total: 1
Longest SV-Run: 4 beats
Maximum HR SV-Run: 74
SVE's per 1000/za sat: 1/1
Total Aberrant Beats/Runs: 2/0
Atrial Fib/Flutter: 0.0%

Heart Rate Variability:
SDNN-24 hour: 141
SDANN Index: 122
SDNN Index: 66
rMSSD: 334
pNN50: 13
Spectral Power-24 hour: 4258.5
Min spectral power hour: 1994.2
Max spectral power hour: 6737.5

Pauses in Excess of 2.5 sec: 0
Max pause: N/A

QT:
Max QT: 428ms Ch1
Max QTc: 472
BBB 25

"Prosecna srcana freknvenca je bila 81. Minimalna srcana frekvenca je bila u 47 u 10:22. Maksimalna srcana frekvenca je bila 162 u 15:24. Pauza vecih od 2.5 sec je bilo 0. Ventrikularnih ektopija je bilo 399, sa 0 V-Niza i 0 V-Para, Ventrikularnih bigeminija je bilo 0 i Ventrikularnih trigeminija je bilo 0. Supraventrikularnih ektopija je bilo 4, sa 1 SV-Niza i 0 SV-Para, Supraventikularnih Bigeminija je bilo 0 i supraventrikularnih trigeminija je bilo 0. Ukupno minuta ST epizoda je bilo 80. Ukupno A-Fib je bilo 0min 0 sec. Maksimalna Delta ST promena je biloa -3.7."
Ovaj tekst stoji u deskripciji i opisu holter 24h monitora..

Molim vas recite mi vase misljenje, sve imam neku fobiju da mi srce ne stane ili da ne dobijem komorsku aritmiju i ne riknem. A zdrav sam, imam dosta fizicke aktivnosti, pusac vec 2 godine, alkohol mnogo redje. Hvala vam.
 

Back
Top