kako uci u semu mysql da bih video neke abele

imas phpmyadmin da udjes preko web-a u bazu, a ako nemas instaliran phpmyadmin, onda ides preko terminala.
ja koristim linuks (terminal), pa ne znam kako ide za windows.
prvo udjes na server, ssh root@133.233.33.33 -p 22 ili neki drugi port koji ti je vec, kod mene nije 22, pa onda udjes u mysql:
mysql -u root -p

i ukucas lozinku. ako ne radi, probaj: sudo service mysql status

onda izlistas imena baza, moze da ih bude nekoliko: show databases;
ako se tvoja baza zove wp44_, onda koristis komandu: use wp44_;
da vidis sve tabele u toj bazi. show tables;
onda ako hoces da pogledas tu tabelu, koristis ime te tabele, use blabla;

a ako ne znas mysql lozinku, moras da je resetujes, ubacis svoju lozinku u zagradama.
sudo service mysql stop
sudo mysqld_safe --skip-grant-tables --skip-syslog --skip-networking
mysql -u root
UPDATE mysql.user SET Password=PASSWORD('password') WHERE User='root';
FLUSH PRIVILEGES;
mysqladmin shutdown
sudo service mysql start
 
Hvala puno ali ja koristim win 8.1. Ja ne znam lozinku, kopirao sam jednu bazu pa hocu da vidim tabele kako su organizovane kako su povezane. U prilogu su moje tabele sa opisom.
baze.gif

slika prikazuje organizaciju baze. Kako da opisem svaku tabelu znam ali kako da napisem kljuceve koji imaju prefiks id. Ako jedan idkonto moze da ima vise idmt i obratno jedam idmt moze da ima vise idkonto. Sada treba da u tabeli savke pronadjem stavka char 20, ako trazim preko idkonto pa preko idmt. Kao i obrnuto da preko idmt pronadjem idkonta dodjem do stavka char 20 koje treba da prikazem u dataGrid. Zaboravio sam da napomenem da radim u visual studio 2015 i c#, mysql 5.7. Odgovor moi na privae rmihajlovic57@gmail.com.
Puno hvala Rade
 

Back
Top