Vučić o štrajku u Fijatu: Plata od 42000 nije dovoljna ali mogli bi da ostanu bez nje

комшија

Stara legenda
Poruka
91.026
http://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-o-strajku-u-fijatu-shvatam-da-plata-od-42000-nije-dovoljna-ali-mogli-bi-da/gxd4n50

Vučić o štrajku u Fijatu: Shvatam da plata od 42.000 nije dovoljna, ali mogli bi da ostanu i bez toga

glup.jpg


"Na evropskom smo putu, ali za razliku od drugih imamo stav"

On je gostujući na Hepi televijziji, a govoreći o poziciji Srbije u Evropi i svetu, ponovio da ćemo nastaviti da vodimo politiku prijateljskih odnosa s Rusijom, ali da je naša budućnost u EU.

- Kao što Rusima moram uvek da kažem "hvala na svemu", moram da istaknem da mi i dalje gotovo 70 odsto izvozimo u zemlje EU i to nam je i dalje izuzetno važno - rekao je Vučić.

- Naša doktrina je čelično prijateljstvo sa Kinom i iskrena i otvorena saradnja sa Rusijom - poručio je, a govoreći o Rusiji, podsetio da pri tome misli i na ekonomsku saradnju i svaku drugu.

Kako je rekao, nekada su nam prodavali trik da su "Rusi, eto, dobri za umetnost, i to je to".


Vučić je rekao večeras da ne obećava, već garantuje da će spustiti nivo nezaposlenosti na ispod 10 odsto.

- „Ne obećavam, garantujem“ - podvukao je on u emisiji "Ćrilica“" na Hepi televiziji.


Javna preduzeća, prema njegovim rečima nisu veliki problem.

- „Srbijagas je suviše mala kompanija da bi bila veliki problem. Najveći problem je EPS“ - objasnio je Vučić.

- Kako su sprovedene reforme? Noćima nisam spavao, razmišljao sam o tome kako da sprovedemo reforme i znao sam da mogu da se oslonim na penzionere i radnike, da su oni najodgovorniji za državu, dok bi me mladi slabo razumeli - rekao je Vučić - Rashodi na penzije bili su 30 odsto ukupnih javih rashoda u Srbiji, odnosno svaki treći dinar išao je na penziju, što je bilo neodrživo.
- „Penzije i zdravstvo su najveće stavke u budžetu. Time se ranije branio socijalni mir. Mi tek danas možemo da pravimo normalne kliničke centre“ - rekao je on.

Upitan za reizbor Pavla Petrovića za šefa Fiskalnog saveta Vučić je kazao da je ta ustanova kritikovala vladu iz drugačijeg ugla, dok su drugi iz populističkog.

- „Petrović je jedan od veoma zaslužnih ljudi za sprovođenje reformi u Srbiji“ - naglasio je i dodao da su ga drugi, za razliku od Petrovića, kritikovali iz populitičkog ugla samo u nameri - ne da bi rušili državu, već smanjili snagu nezavisne Srbije.

- Stranim investitorima dajemo i helikoptere da obiđu vise lokacija i izaberu gde žele da ulažu - rekao je večeras predsednik Aleksandar Vučić govoreći o posvećenosti i uslovima koje je Srbija spremna da ponudi onima koji će da izgrade fabrike i otvore nova radna mesta.

U tom je smislu pohvalio rezultate koje je postiogao Beograd, dok je kao problematične pomenuo Kragujevac, Kraljevo, Smederevsku Palanku...

- Palanka ima 20 miliona evra duga, a isplaćivali su plate preko fudbalskog kluba. Ako damo Palanci 20 miliona, onda će da traži Kragujevac 200 miliona... - rekao je VUcić.

Vlada će zato, dodao je, nastaviti da dovodi strane investitore: "Dajemo im i helikoptere da obiđu više lokacija...".

- Hoćemo da u Kraljevo dođu investitori, jer hoćemo da imamo više beba...
Vučić je istakao da je imao podršku prethodnika Tomislava Nikolića i koalicionog partnera Ivice Dačića, kad je reč o sprovođenju teških mera fiskalne konsolidacije i smanjenja plata i penzija.

On je rekao da je Srbijagas imao dug od 800 miliona evra, te da je skoro sve dugove vratio, te da je ostalo 150 miliona duga tog preduzeća, dok EPS koji je imao velike dugove, danas ima 450 miliona na računu.

Takođe, dodao je, smanjen je i dug Beorgada sa 1,12 milijardi na 650 miliona evra.

- Kako su sprovedene reforme? Noćima nisam spavao, razmišljao sam o tome kako da sprovedemo reforme i znao sam da mogu da se oslonim na penzionere i radnike, da su oni najodgovorniji za državu, dok bi me mladi slabo razumeli - rekao je Vučić.

Kako kaže, plašio se reakcije koalicionih partnera i nije bio siguran kakva će da bude reakcija Tomislava Nikolića.

- Nikolićeva uloga je velika, da on nije podržao mere i da se ponašao drugačije veliko je pitajne da li bismo uspeli mere da sprovedemo - podvukao je Vučić.

Takođe, kaže, dugo je razgovarao sa Dačićem, koji je, iako levičar, to racionalno prihvatio i podržao te mere, kao put ka ozdravljenju.

- Ušli smo u to i danas imamo drugačiju situaciju, koja ide na bolje - rekao je Vučić.

Na konstataciju da su drugi pred izbore obećavali po 1.000 evra, rekao je da to ne želi ni da komentariše, te dodao da on to nije radio, a ipak je ostvario tri najveće pobede na izborima u novijoj istoriji.

- Govorio sam samo o radu i da će videti rezultate - rekao je Vučić i ponovio da do kraja godine sledi povećanje plata i penzija, a sledeće godine još veće.

Na drugoj strani, kako kaže, u svetu nas zbog rezultata cene, pa je tako predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan, sedeći za ručkom, na kojoj su bili visoki predstavnici drugih zemalja, ustao i ispratio ga do kola, pokazujući time poštovanje prema Srbiji.

- Slično se ophode i predsednik Rusije Vladimir Putin, Kine Si Đinping, te i nemačka kancelarka Angela Merkel - rekao je Vučić, dodajući:

Takođe, kako je primetio, ne razume podrugivanje u smislu navođenja, recimo, da je u Srbiji na vlasti "stabilokratija", što je nešto na temu demokratije, ali, u suštini, reč je o stabilnosti, a u tome nema ništa loše.


"Na kongresu SNS januara 2019. predložiću naslednika"

Vučić je izjavio večeras da će na kongresu stranke koji je planiran za januar 2019 godine predložiti naslednika na čelu naprednjaka.

Vucič je govoreći o podršci koju ima ili ne u vreme hajke na njega rekao da je i to dobro da je mogao da vidi kakav je ko.

On je rekao da je dogodine 10 godina od rada stranke, da je za januar 2019. godine planiran kongres i da će tada i predložiti naslednika.

Kako je rekao veruje da će većina izabrati toga koga je predložio i naveo da je pomogao stranci da ostvari najveće izborne pobede u modernoj srpskoj istoriji i da Srbija postane dobro uređena normalna zemlja.

Vučić kaže da ga kritike koje čita o sebi ne pogađaju previse, ali i da mu nije prijatno, te dodaje da se i u tome vodi onim sto je Čerčil rekao: "najbrži put u propast kad vas svi hvale, a ozbiljne rezultate imate kada vas kude i napadaju".

Kao primer navodi pisanje jednog tabloida, koji ga, kaže, napada zato sto ne dozvoljava utaju porez ili uzimanje kredita od državne banke, koji se posle ne vraća.

Na pitanje kome ne odgovara jak Aleksandar Vučić, kaže - mnogima, te dodaje da je mnogo novca uloženo u priču u vezi sa Savamalom, slučaj koji će se, siguran je, rešiti.

Ponovio je da je za taj slučaj iz inostranstva stiglo više od 25 miliona evra, pre svega za "različite kuće tzv. nezavisnog novinarsta, za slobodno posmatranje izbora, kao protočni bojleri, za druge organizacije koje je trebalo da organizuju proteste".

- To je jedna široka akcija, ne za rušenje režima, jer znaju da nije dovoljna, nego otprilike za disciplinovanje i mene i drugih ljudi i slabljenje pozicije nezavisne i suverene države - rekao je Vučić, dodajući da je ponosan što Srbija sama donosi odluke, sama bira svoj put u budućnost, što je država i ima svoje ja.

"Nadam se racionalnom rešenju, ako ne - taj ćemo poraz nositi"

Vučić je izjavio večeras da se nada da ćemo u vezi s Kosovom imati snage da stvari postavimo na racionalan nivo, a ako se to ne dogodi, dodao je, taj ćemo poraz nositi na svojim leđima.

Kako je naveo, pribojava se da li ćemo biti u stanju da taj dijalog iznesemo, skeptik je po pitanju uspeha, ali je poručio da će taj dijalog svakako biti otvoren.

U svakom slučaju, dodao je, ako treba da bira između zamrznutog konflikta ili traženja resenja, on je izricito za drugu opciju.

- Gotovo sam uveren da nećemo rešiti problem bez obzira na moju želju da bi to bilo blagorodnije i delotvornije za Srbiju - rekao je, te poručio:

- Mislim i nadam se da ćemo imati snage da stvari postavimo na racionalni nivo, a ako ne budemo imali snage to će biti poraz koji ćemo nositi na svojim leđima. I to nije ništa novo u srpskoj istoriji, bilo bi novo da izađemo iz zamrznutog konflikta.

Uveren je i da je iluzija i priča za malu decu da će SAD odustati od zahteva za priznanje nezavisnosti Kosova.

- Zapad vam traži da nastavite razgovore, ali je jasno da to ide u smeru koji najveći deo tih zemalja podržava, a to znači ka nezavisnosti, a s druge strane imamo podršku Rusije, Kine, i Indije i drugih - naveo je Vučić.

On smatra da je dobro da imamo mitove, da dobro mislimo o Srbiji, ali je uveren i da moramo da živimo za našu decu i gledamo u budućnost.

Jer, kako je objasnio, dobro je da se čuju razliciti stavovi, da se ogole sve strane i da se onda nađe sredina u smislu - šta možemo da učinimo.

Voleo bi, naime, kako je rekao, da jednu veliku stvar ne ostavljamo nasoj deci, već da "makar između sebe rešimo i sa sobom rasčistimo - to ne znači, kako neki misle, priznanje nezavinosti, već da nađemo realan i racionalan pristup".
 
ЗЛОНАМЕРНИ :zloca:... ТО ОДАВНО ЗНАЈУ...:think:

Znaju, al ja to više ovdekane pišem da bi ufrštuljili i ovi drugi, nezlonamerni koji su tek i samo jajare i pustoljine puste u lovu na poziciju glodača kostiju silovane majke Srbije i preživelih im braće siročadi.

- - - - - - - - - -

У својој вишевековној,оној познатој Историји, Србија никад није имала
оваквог једног лудака на Власти .

Imala je tita. koji je federalizovao po drezdensko avnojevskom planu uz saučesništvo čitave kaste crvenih srpskih glodara.
 
Имала једног, има другог.
Ако се нешто брзо не промијени, неће бити трећег.
Бар не у Србији.
Зваће се некако другачије, глухо било...
Само кад прочитам да смо "најбоља територија за инвестиције"...
фуј! пљунем, јер то значи да смо робови.
 
Znaju, al ja to više ovdekane pišem da bi ufrštuljili:p i ovi drugi, nezlonamerni koji su tek i samo jajare i pustoljine:p puste u lovu na poziciju glodača kostiju silovane majke Srbije i preživelih im braće siročadi.
- - - - - - - - - -
Imala je tita. koji je federalizovao po drezdensko avnojevskom planu uz saučesništvo čitave kaste crvenih srpskih glodara.

:ok::ok::ok:
 

Back
Top