Njet

комшија

Stara legenda
Poruka
91.052
http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=350436&title=Njet

Njet

* "Oslonac" na Rusiju razara naše demokratske institucije, uvodi nas u zone sumnjivog finansijskog i političkog kapitala.


Piše: Nikola Samardžić, 07. jul 2017.


nikol5-635x300.jpg


Za razliku od predsednice vlade, ne "poštujem" "prijateljstvo" s Rusijom, zapravo s Putinovom diktaturom.

Staljinistička u političko-emotivnu patologiju koja se prenosi generacijama. Putinova Rusija nam otima ostatke ostataka evropskog suvereniteta i identiteta, ekonomskog potencijala i zdrave pameti. "Prijateljstvo" skupo plaćamo, predajom energetskih resursa, i sluđivanjem javnosti koja se, kao i ruska, isušuje odlivom mozgova: kako "raste" izvoz u Rusiju, kako će neki Borat da "pusti" FIAT, dugovi Srbijagasa, itd. Nepodnošljivo je lupetanje o duhovnoj "bliskosti" dva opustošena naroda. Rusija ne zna kako da se izbori sa svojom veličinom, dok Srbija skapava u frustraciji izgubljenih granica i propalih šansi, koji nikad nisu postojale. U odnosu na podložnost Putinu, koji jedva da nas hoće, i ne zna kud bi s nama, osim da trguje našom glupošću i nesrećom, "devedesete" su bile veličanstvene: ratovali smo za "veliku Srbiju", nismo birali sredstva, izbrukali smo se i (privremeno) propali, izdali smo Jugoslaviju (koju nije hteo ni Tito, osim kao skupinu ličnih funkcija i privilegija), ali smo očuvali integritet, u svim nakaznim oblicima u kojima se tumačio i realizovao.

Kaliningrad je ruska enklava na Baltiku, do 2016. ekonomska oblast s razvijenom visokotehnološkom industrijom, ali su sankcije EU najednom zaustavile inače intenzivan ekonomski rast. Njeni potencijali ostali su ostali izuzetni, i njima Srbija, potencijalna balkanska ruska enklava, nikad neće raspolagati. Podvlačenje pod evropske sankcije Putinovom režimu besmisleno je i u svetlosti iskustva sa evropskim sankcijama iz 1991. koje su opustošile srpsku ekonomiju. Partnerstvo s Mađarskom i njenim koketiranjem s Putinom opominje da je Orban zanemario nasleđe revolucije iz 1956, koje je nevidljivo i u mađarsko-srpskoj bilaterali. Ne mogu da predvidim sve posledice takvih odluka, ni za Srbiju, a naročito ne za Mađarsku, čije bi nam dosledno evropsko opredeljenje pomoglo više od ovog lutanja u magli, guske da ne pominjem.

"Oslonac" na Rusiju razara naše demokratske institucije, uvodi nas u zone sumnjivog finansijskog i političkog kapitala, vraća nas u nekulturu Agitpropa, i ostavlja na periferijama razvijenih sistema. Suprotno najavama, i srećom, predsednica srpske vlade počela je da vodi politiku, ali ne verujem da je ambasador Čepurin, čeprkajući po našoj spoljnoj politici, objasnio zašto njegova vlada maltretira pripadnike dela populacije koju ona, na ponos i benefit Srbije, otvoreno zastupa, zašto progoni, hapsi i ubija proevropske opozicionare i novine. Pred ovim jadom od srpske opozicije, izuzetno poštujem otpor diktaturi ruskih liberalnih snaga i misleće javnosti. I jasna mi je, ako nekome u Vladi nije, dilema EU ili Rusija: demokratija ili tiranija, slobodna ekonomija ili energetska autarhija, integracija ili izolacija. Naš trenutni izbor je, da li ćemo biti jednaki evropskoj ili ruskoj sirotinji. Ako ni to nije jasno, pitajte ove migrante, na koju će stranu oni.
 
Poslednja izmena:
Tu vi levicari gresite. Nacional-menjsevizam pati za Rusijom, a liberal-menjsevizmu raste na EUSSR. Zdravouman covek prema takvom shvatanju sveta i politike moze samo da oseca prezir i duboko gadjenje.

19665236_10155042015853935_6207802175794346798_n.jpg


Nase pitanje nije pitanje - Rusija ili Evropa. NATO ili ODKB. Pravoslavlje ili protestantizam.

Ispravno pitanje bi glasilo - liberalizam ili Fuhrerprinzip.
 
Pešić: Niko nije ponizio Srbiju kao premijerka Brnabić

Nosioci najviših političkih funkcija u zemlji nisu se ni u vreme bivše Jugoslavije pravdali stranim ambasadorima, pa nema razloga da tako suverenitet zemlje i građane Srbije unižava ni aktuelna premijerka Srbije – kažu sagovornici RSE, nakon informacije da je premijerka Ana Brnabić nosila ruskom ambasadoru u Beogradu transkript svog intervjua za američku agenciju Blumberg.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da ne zna da li je Brnabić dala traskript intervjua ambasadoru Rusije i da ima apsolutno poverenje u nju. On je rekao da nije slučajno birao i odabrao Anu Brnabić i da zna da je ozbiljna i odgovorna žena.

To što je premijerka Srbije Ana Brnabić nosila na noge ruskom ambasadoru u Srbiji stenogram svog intervjua američkoj ageniciji Blumberg predstavlja najveće poniženje Srbije do sada, ocenjuje za RSE sociološkinja Vesna Pešić.

"Da ona ode i da taj stenogram nosi na uvid i da se pravda ruskom ambasadoru – verujte mi, ja prvi put moram da kažem, a vi znate da ja takve stvari ne izgovaram – da nikom nije palo na pamet da ovoliko ponizi Srbiju kao što je ona učinila. Čak i da je napravila grešku zbog neiskustva, neprihvatljivo je da ona ide ambasadoru ili bilo kome drugome i da nosi nekakav stenogram na noge", navodi Pešić i dodaje:

"Ona, izgleda, zaboravlja da drži najvišu političku funkciju u našoj državi! Da ona ide da se pravda nekakvom ambasadorčiću tamo – a i sama sam bila ambasador – to je apsolutno nezamislivo i moram da vam kažem da sam se prvi put nacionalno uvredila."


Premijerka Srbije Ana Brnabić predala je ruskom ambasadoru u Beogradu Aleksandru Čepurinu stenogram intervjua za američku agenciju Blumberg kako bi ga uverila da je loše interpretirana da bi Srbija pre izabrala Evropsku uniju nego Rusiju, rekla je u četvrtak portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

"Srpska premijerka je kazala da su njene reči pogrešno protumačene od strane američke novinske agencije i predala kompletan transkript svog intervjua agenciji Blumberg, koji nije sadržao reči koje joj se pripisuju. Mi sudimo na osnovu tih objašnjenja", rekla je Zaharova.

Bivši diplomata u vreme SFRJ Simeon Pobulić kaže da se u to vreme nije moglo zamisliti da nosioci najviših političkih funkcija idu da se pravdaju stranim ambasadorima.

"To sigurno u to vreme ne bismo uradili, ne samo zato što je to pitanje našeg suvereniteta, ugleda, časti nego i zato što postoje drugi načini da se to uradi. Tu malo ima i diplomatske neveštine", ocenjuje Pobulić.


U intervjuu Blumbergu pre nekoliko dana lokalni mediji su preneli da je premijerka Ana Brnabić izjavila da će se Srbija, ako bude morala da bira između bližih veza s Rusijom i članstva u Evropskoj uniji, odlučiti za ovo drugo.

Vesna Pešić smatra da nema nikakve hrabrosti u izjavi Brnabićeve da će Srbija između Rusije i EU izabrati Evropsku uniju jer je takav izbor već učinjen i to davno.

"Mi smo već izabrali, mi smo deset poglavlja otvorili. O čemu se tu radi? Zašto je ta njena izjava izazvala takvo ogromno iznenađenje i uzbuđenje? Pa, mi se borimo već od 5. oktobra 2000. godine – to je, dakle, već 17 godina – da uđemo u Evropsku uniju i sad smo ovako začuđeni što je ona to rekla? Pa, kako možemo da izaberemo Rusiju?", pita se Vesna Pešić.
 
Poslednja izmena:
http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=350436&title=Njet

Njet

* "Oslonac" na Rusiju razara naše demokratske institucije, uvodi nas u zone sumnjivog finansijskog i političkog kapitala.

Добро па је ових 17 година ослањања на Брисел у Србији довело до процвата демократије, до потпуно транспарентног финансијског деловања без иједне малверзације и до укидања сваке врсте политичког капитала.
 
Pešić: Niko nije ponizio Srbiju kao premijerka Brnabić

Nosioci najviših političkih funkcija u zemlji nisu se ni u vreme bivše Jugoslavije pravdali stranim ambasadorima, pa nema razloga da tako suverenitet zemlje i građane Srbije unižava ni aktuelna premijerka Srbije – kažu sagovornici RSE, nakon informacije da je premijerka Ana Brnabić nosila ruskom ambasadoru u Beogradu transkript svog intervjua za američku agenciju Blumberg.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da ne zna da li je Brnabić dala traskript intervjua ambasadoru Rusije i da ima apsolutno poverenje u nju. On je rekao da nije slučajno birao i odabrao Anu Brnabić i da zna da je ozbiljna i odgovorna žena.

To što je premijerka Srbije Ana Brnabić nosila na noge ruskom ambasadoru u Srbiji stenogram svog intervjua američkoj ageniciji Blumberg predstavlja najveće poniženje Srbije do sada, ocenjuje za RSE sociološkinja Vesna Pešić.

"Da ona ode i da taj stenogram nosi na uvid i da se pravda ruskom ambasadoru – verujte mi, ja prvi put moram da kažem, a vi znate da ja takve stvari ne izgovaram – da nikom nije palo na pamet da ovoliko ponizi Srbiju kao što je ona učinila. Čak i da je napravila grešku zbog neiskustva, neprihvatljivo je da ona ide ambasadoru ili bilo kome drugome i da nosi nekakav stenogram na noge", navodi Pešić i dodaje:

"Ona, izgleda, zaboravlja da drži najvišu političku funkciju u našoj državi! Da ona ide da se pravda nekakvom ambasadorčiću tamo – a i sama sam bila ambasador – to je apsolutno nezamislivo i moram da vam kažem da sam se prvi put nacionalno uvredila."


Premijerka Srbije Ana Brnabić predala je ruskom ambasadoru u Beogradu Aleksandru Čepurinu stenogram intervjua za američku agenciju Blumberg kako bi ga uverila da je loše interpretirana da bi Srbija pre izabrala Evropsku uniju nego Rusiju, rekla je u četvrtak portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

"Srpska premijerka je kazala da su njene reči pogrešno protumačene od strane američke novinske agencije i predala kompletan transkript svog intervjua agenciji Blumberg, koji nije sadržao reči koje joj se pripisuju. Mi sudimo na osnovu tih objašnjenja", rekla je Zaharova.

Bivši diplomata u vreme SFRJ Simeon Pobulić kaže da se u to vreme nije moglo zamisliti da nosioci najviših političkih funkcija idu da se pravdaju stranim ambasadorima.

"To sigurno u to vreme ne bismo uradili, ne samo zato što je to pitanje našeg suvereniteta, ugleda, časti nego i zato što postoje drugi načini da se to uradi. Tu malo ima i diplomatske neveštine", ocenjuje Pobulić.


U intervjuu Blumbergu pre nekoliko dana lokalni mediji su preneli da je premijerka Ana Brnabić izjavila da će se Srbija, ako bude morala da bira između bližih veza s Rusijom i članstva u Evropskoj uniji, odlučiti za ovo drugo.

Vesna Pešić smatra da nema nikakve hrabrosti u izjavi Brnabićeve da će Srbija između Rusije i EU izabrati Evropsku uniju jer je takav izbor već učinjen i to davno.

"Mi smo već izabrali, mi smo deset poglavlja otvorili. O čemu se tu radi? Zašto je ta njena izjava izazvala takvo ogromno iznenađenje i uzbuđenje? Pa, mi se borimo već od 5. oktobra 2000. godine – to je, dakle, već 17 godina – da uđemo u Evropsku uniju i sad smo ovako začuđeni što je ona to rekla? Pa, kako možemo da izaberemo Rusiju?", pita se Vesna Pešić.

Pa nasi politicari se svaki dan pravdaju Americkim i Engleskim ambasadorima pa nikom nista.
 
Tu vi levicari gresite. Nacional-menjsevizam pati za Rusijom, a liberal-menjsevizmu raste na EUSSR. Zdravouman covek prema takvom shvatanju sveta i politike moze samo da oseca prezir i duboko gadjenje.

Pogledajte prilog 447465

Nase pitanje nije pitanje - Rusija ili Evropa. NATO ili ODKB. Pravoslavlje ili protestantizam.

Ispravno pitanje bi glasilo - liberalizam ili Fuhrerprinzip.

Firerprincip je bolji od liberalizma. To je nemacko izopacenje carizma.
 
Valensa: Ako ruska čizma zgazi u Poljsku, izućemo je

Ako bi ruska čizma nezvana zagazila na poljsko tlo, odmah tražim najbolje oružje i pucam a ako bi Putin hteo da ruska čizma nagazi poljsku zemlju, poražen je, čizme ćemo mu skinuti, rekao je nekadašnji predsednik Poljske Leh Valensa poljskoj televiziji TVN24.

Valensa je ocenio je da je Rusija unapred poražena zato što pribegava politici kakvu je Evropa napustila sredinom prošlog veka i da je samo pitanje koliko dugo će trajati sukob i kakva cena će morati da se plati, prenosi Beta.

Leh%20Valensa.jpg


Prvi slobodno izabrani predsednik Poljske nakon pada komunista ocenio je da će Rusija na duže straze ionako ići putem koji je prošla Evropa.

"Rusija zaostaje u razvoju nekih 20 do 50 godina za Evropom i primenjuje metode koje je Evropska unija odavno napustila. Evropa ne preti nuklearnim oružjem, ne želi da ratuje. A Rusi su zaostali u tom svom starom stilu", kazao je Valensa.

Bivši poljski predsednik naglasio je da je Rusiji za upravljanje državom uvek bio potreban spoljašnji neprijatelj.

"Istovremeno Rusija zna da Zapad ima prednosti, kulturan je i zato nas plaši i ucenjuje. Znamo da će Rusija ionako morati da radi to što i Evropa - da nadoknađuje zaostajanje i otvara granice zato što to zahteva današnje vreme. Evropa igra da dobije vreme da Rusija dođe do te etape", kazao je Valensa.

Zato je na Poljake apelovao da ne vade uvek prvi sablju i ne trče pred rudu a da pitanje eventualnog naoružavanja Ukrajine poljski zvaničnici reše zajednički u dogovoru sa EU.

"Rusija nema šanse da pobedi u ovom sukobu. Pitanje je samo koliko dugo će trajati i koliku cenu ćemo platiti", zaključio je Leh Valensa.

- - - - - - - - - -

Ово је из 2015, а постављам чисто да подсетим тзв."српске националисте" шта је РОДОЉУБЉЕ.
Учите се од Пољака :rtfm:
 
Valensa: Ako ruska čizma zgazi u Poljsku, izućemo je

Ako bi ruska čizma nezvana zagazila na poljsko tlo, odmah tražim najbolje oružje i pucam a ako bi Putin hteo da ruska čizma nagazi poljsku zemlju, poražen je, čizme ćemo mu skinuti, rekao je nekadašnji predsednik Poljske Leh Valensa poljskoj televiziji TVN24.

Valensa je ocenio je da je Rusija unapred poražena zato što pribegava politici kakvu je Evropa napustila sredinom prošlog veka i da je samo pitanje koliko dugo će trajati sukob i kakva cena će morati da se plati, prenosi Beta.

Leh%20Valensa.jpg


Prvi slobodno izabrani predsednik Poljske nakon pada komunista ocenio je da će Rusija na duže straze ionako ići putem koji je prošla Evropa.

"Rusija zaostaje u razvoju nekih 20 do 50 godina za Evropom i primenjuje metode koje je Evropska unija odavno napustila. Evropa ne preti nuklearnim oružjem, ne želi da ratuje. A Rusi su zaostali u tom svom starom stilu", kazao je Valensa.

Bivši poljski predsednik naglasio je da je Rusiji za upravljanje državom uvek bio potreban spoljašnji neprijatelj.

"Istovremeno Rusija zna da Zapad ima prednosti, kulturan je i zato nas plaši i ucenjuje. Znamo da će Rusija ionako morati da radi to što i Evropa - da nadoknađuje zaostajanje i otvara granice zato što to zahteva današnje vreme. Evropa igra da dobije vreme da Rusija dođe do te etape", kazao je Valensa.

Zato je na Poljake apelovao da ne vade uvek prvi sablju i ne trče pred rudu a da pitanje eventualnog naoružavanja Ukrajine poljski zvaničnici reše zajednički u dogovoru sa EU.

"Rusija nema šanse da pobedi u ovom sukobu. Pitanje je samo koliko dugo će trajati i koliku cenu ćemo platiti", zaključio je Leh Valensa.

- - - - - - - - - -

Ово је из 2015, а постављам чисто да подсетим тзв."српске националисте" шта је РОДОЉУБЉЕ.
Учите се од Пољака :rtfm:

Jedino sto nisam video je ofanzivni ruski plan napada ka Berlinu.
Zapad prodaje oruzije u strahu od izmisljotine... Rusi prodaju oruzje jer se zapad zaista naoruzava.
Sta bi bilo da trece zemlje kazu "hocemo da imamo svoje jer u svakom ratu linije snabdevanja mogu da se prekinu". Sta bi bilo? Velike sile - izvoznici naoruzanja bi crkli ali bi zato ostalih 200 zemalja procvetalo.

Meni su istok i zapad, tj. zapad i istok, dve potpuno iste stvari. Malo im se slova razlikuju, neko je visok, neko nizak, debeo, tanak ili nesto cetvrto - mi cemo da budemo mala i slaba zemlja na koju god da se stranu priklonimo.
Ako budemo ruski prednji stit iseci ce nas na komade. 90tih smo izgubili 40% srpskih zemalja - ne treba doktorat da pisem da bih dokazao da bi jednako delovanje i dalje davalo jednake rezultate.
Ako se zaista okrenemo zapadu (i to pre Berlinu nego Briselu) moci cemo da cutimo i radimo. Jes' da ce nasa mitomanija i megalomanija da budu unistene - ali ne mozemo sve da imamo. Ne mogu ni velike sile, a kamoli mi.

Ne hranimo velike sile, napravimo domace. Bolje je da kupimo tehnologiju nego beskonacan broj primeraka bilo cega. Za pravu cenu sve moze da se kupi.
Najskuplje je ono cega nema - kada se linija snabdevanja prekine. Setimo se samo topovke municije u Prvom ratu. Bicemo samostalni kada sami budemo pravili sve (osim aviona... to moze da se izdrzi).
Jel ne moze da se dogovori isporuka S300? Platimo da Rusi dodju i ovde naprave. Jel to treba ja da predlozim, obican gradjanin?
 
Leh Valensa pobenavio.

Poljska je nazadna vjerska zemlja. Rusija je commonwealth of nations. Rusija je kulturoloski icivlizacijski 200 godina ispred poljske.
 
У Путинка ситна мooда или како је Путинов авион летео до Хамбурга :hahaha: :rotf:

19875461_1967316756881146_4744799873350409265_n.jpg

Да је лењтео преко пољске плакали би и викали како ето рус изазива четврти светски рат.
Али, поента је да је Трамп јуче клек'о. На обе ноге.
 
Pešić: Niko nije ponizio Srbiju kao premijerka Brnabić

Nosioci najviših političkih funkcija u zemlji nisu se ni u vreme bivše Jugoslavije pravdali stranim ambasadorima, pa nema razloga da tako suverenitet zemlje i građane Srbije unižava ni aktuelna premijerka Srbije – kažu sagovornici RSE, nakon informacije da je premijerka Ana Brnabić nosila ruskom ambasadoru u Beogradu transkript svog intervjua za američku agenciju Blumberg.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da ne zna da li je Brnabić dala traskript intervjua ambasadoru Rusije i da ima apsolutno poverenje u nju. On je rekao da nije slučajno birao i odabrao Anu Brnabić i da zna da je ozbiljna i odgovorna žena.

To što je premijerka Srbije Ana Brnabić nosila na noge ruskom ambasadoru u Srbiji stenogram svog intervjua američkoj ageniciji Blumberg predstavlja najveće poniženje Srbije do sada, ocenjuje za RSE sociološkinja Vesna Pešić.

"Da ona ode i da taj stenogram nosi na uvid i da se pravda ruskom ambasadoru – verujte mi, ja prvi put moram da kažem, a vi znate da ja takve stvari ne izgovaram – da nikom nije palo na pamet da ovoliko ponizi Srbiju kao što je ona učinila. Čak i da je napravila grešku zbog neiskustva, neprihvatljivo je da ona ide ambasadoru ili bilo kome drugome i da nosi nekakav stenogram na noge", navodi Pešić i dodaje:

"Ona, izgleda, zaboravlja da drži najvišu političku funkciju u našoj državi! Da ona ide da se pravda nekakvom ambasadorčiću tamo – a i sama sam bila ambasador – to je apsolutno nezamislivo i moram da vam kažem da sam se prvi put nacionalno uvredila."


Premijerka Srbije Ana Brnabić predala je ruskom ambasadoru u Beogradu Aleksandru Čepurinu stenogram intervjua za američku agenciju Blumberg kako bi ga uverila da je loše interpretirana da bi Srbija pre izabrala Evropsku uniju nego Rusiju, rekla je u četvrtak portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

"Srpska premijerka je kazala da su njene reči pogrešno protumačene od strane američke novinske agencije i predala kompletan transkript svog intervjua agenciji Blumberg, koji nije sadržao reči koje joj se pripisuju. Mi sudimo na osnovu tih objašnjenja", rekla je Zaharova.

Bivši diplomata u vreme SFRJ Simeon Pobulić kaže da se u to vreme nije moglo zamisliti da nosioci najviših političkih funkcija idu da se pravdaju stranim ambasadorima.

"To sigurno u to vreme ne bismo uradili, ne samo zato što je to pitanje našeg suvereniteta, ugleda, časti nego i zato što postoje drugi načini da se to uradi. Tu malo ima i diplomatske neveštine", ocenjuje Pobulić.


U intervjuu Blumbergu pre nekoliko dana lokalni mediji su preneli da je premijerka Ana Brnabić izjavila da će se Srbija, ako bude morala da bira između bližih veza s Rusijom i članstva u Evropskoj uniji, odlučiti za ovo drugo.

Vesna Pešić smatra da nema nikakve hrabrosti u izjavi Brnabićeve da će Srbija između Rusije i EU izabrati Evropsku uniju jer je takav izbor već učinjen i to davno.

"Mi smo već izabrali, mi smo deset poglavlja otvorili. O čemu se tu radi? Zašto je ta njena izjava izazvala takvo ogromno iznenađenje i uzbuđenje? Pa, mi se borimo već od 5. oktobra 2000. godine – to je, dakle, već 17 godina – da uđemo u Evropsku uniju i sad smo ovako začuđeni što je ona to rekla? Pa, kako možemo da izaberemo Rusiju?", pita se Vesna Pešić.


uz ove izjave obavezno dodati overen papir pod koliko promila alkohola je dat intervju ......bez tog papira se gubi smisao :mrgreen:
 
У Путинка ситна мooда или како је Путинов авион летео до Хамбурга :hahaha: :rotf:

19875461_1967316756881146_4744799873350409265_n.jpg

Зашто би летео ваздушним простором НАТО земаља када они то доживљавају као провокацију? Колко год да су му ситна муда, сигурно је да су већа од твог болесног мозгића...:hahaha::rotf:
 
Зашто би летео ваздушним простором НАТО земаља када они то доживљавају као провокацију? Колко год да су му ситна муда, сигурно је да су већа од твог болесног мозгића...:hahaha::rotf:

i ne samo to...ko zna koliko je lovaca pratilo avion, i koliko je sistema PVO iz Kalinjingradske oblasti bilo u punoj borbenoj gotovosti....
 
Valensa: Ako ruska čizma zgazi u Poljsku, izućemo je

Ako bi ruska čizma nezvana zagazila na poljsko tlo, odmah tražim najbolje oružje i pucam a ako bi Putin hteo da ruska čizma nagazi poljsku zemlju, poražen je, čizme ćemo mu skinuti, rekao je nekadašnji predsednik Poljske Leh Valensa poljskoj televiziji TVN24.

Valensa je ocenio je da je Rusija unapred poražena zato što pribegava politici kakvu je Evropa napustila sredinom prošlog veka i da je samo pitanje koliko dugo će trajati sukob i kakva cena će morati da se plati, prenosi Beta.

Leh%20Valensa.jpg


Prvi slobodno izabrani predsednik Poljske nakon pada komunista ocenio je da će Rusija na duže straze ionako ići putem koji je prošla Evropa.

"Rusija zaostaje u razvoju nekih 20 do 50 godina za Evropom i primenjuje metode koje je Evropska unija odavno napustila. Evropa ne preti nuklearnim oružjem, ne želi da ratuje. A Rusi su zaostali u tom svom starom stilu", kazao je Valensa.

Bivši poljski predsednik naglasio je da je Rusiji za upravljanje državom uvek bio potreban spoljašnji neprijatelj.

"Istovremeno Rusija zna da Zapad ima prednosti, kulturan je i zato nas plaši i ucenjuje. Znamo da će Rusija ionako morati da radi to što i Evropa - da nadoknađuje zaostajanje i otvara granice zato što to zahteva današnje vreme. Evropa igra da dobije vreme da Rusija dođe do te etape", kazao je Valensa.

Zato je na Poljake apelovao da ne vade uvek prvi sablju i ne trče pred rudu a da pitanje eventualnog naoružavanja Ukrajine poljski zvaničnici reše zajednički u dogovoru sa EU.

"Rusija nema šanse da pobedi u ovom sukobu. Pitanje je samo koliko dugo će trajati i koliku cenu ćemo platiti", zaključio je Leh Valensa.

- - - - - - - - - -

Ово је из 2015, а постављам чисто да подсетим тзв."српске националисте" шта је РОДОЉУБЉЕ.
Учите се од Пољака :rtfm:

Мислим да је електричар, али нисам сигуран да ли је бандераш.
 
Taman kad sam i pomislila da je ovo jedan od retkih "mislecih" tekstova u nasoj stampi, naidjoh na kraju na ovo:

Naš trenutni izbor je, da li ćemo biti jednaki evropskoj ili ruskoj sirotinji. Ako ni to nije jasno, pitajte ove migrante, na koju će stranu oni.

...pa se pitam, koja je svrha biti "icija sirotinja" i da li nas to autor ovog teksta uporedjuje sa migrantima, i da li misli da su oni dobro "prosli" u EU?

Bas zbog ovoga, ovaj trekst odrazava iluziju, samim tim ostracsenost, pa ne moze biti za ozbiljno razmatranje, iako u njemu ima elemenata istine.
 
Valensa: Ako ruska čizma zgazi u Poljsku, izućemo je

Ako bi ruska čizma nezvana zagazila na poljsko tlo, odmah tražim najbolje oružje i pucam a ako bi Putin hteo da ruska čizma nagazi poljsku zemlju, poražen je, čizme ćemo mu skinuti, rekao je nekadašnji predsednik Poljske Leh Valensa poljskoj televiziji TVN24.

Valensa je ocenio je da je Rusija unapred poražena zato što pribegava politici kakvu je Evropa napustila sredinom prošlog veka i da je samo pitanje koliko dugo će trajati sukob i kakva cena će morati da se plati, prenosi Beta.

Leh%20Valensa.jpg


Prvi slobodno izabrani predsednik Poljske nakon pada komunista ocenio je da će Rusija na duže straze ionako ići putem koji je prošla Evropa.

"Rusija zaostaje u razvoju nekih 20 do 50 godina za Evropom i primenjuje metode koje je Evropska unija odavno napustila. Evropa ne preti nuklearnim oružjem, ne želi da ratuje. A Rusi su zaostali u tom svom starom stilu", kazao je Valensa.

Bivši poljski predsednik naglasio je da je Rusiji za upravljanje državom uvek bio potreban spoljašnji neprijatelj.

"Istovremeno Rusija zna da Zapad ima prednosti, kulturan je i zato nas plaši i ucenjuje. Znamo da će Rusija ionako morati da radi to što i Evropa - da nadoknađuje zaostajanje i otvara granice zato što to zahteva današnje vreme. Evropa igra da dobije vreme da Rusija dođe do te etape", kazao je Valensa.

Zato je na Poljake apelovao da ne vade uvek prvi sablju i ne trče pred rudu a da pitanje eventualnog naoružavanja Ukrajine poljski zvaničnici reše zajednički u dogovoru sa EU.

"Rusija nema šanse da pobedi u ovom sukobu. Pitanje je samo koliko dugo će trajati i koliku cenu ćemo platiti", zaključio je Leh Valensa.

- - - - - - - - - -

Ово је из 2015, а постављам чисто да подсетим тзв."српске националисте" шта је РОДОЉУБЉЕ.
Учите се од Пољака :rtfm:

A zasto uporno to radis kad znas da nisi u pravu? Kakav sporazum imamo sa Nato? Koja su ovlascenja nato vojnika u srbiji? Moze da dodje da ti se pos..e u krevet.

- - - - - - - - - -

IPAP i SOFA. procitaj decko. Sa razumevanjem. I onda mi odgovori cija cizma gazi Srbiju. Sram te bilo
 
Taman kad sam i pomislila da je ovo jedan od retkih "mislecih" tekstova u nasoj stampi, naidjoh na kraju na ovo:



...pa se pitam, koja je svrha biti "icija sirotinja" i da li nas to autor ovog teksta uporedjuje sa migrantima, i da li misli da su oni dobro "prosli" u EU?

Bas zbog ovoga, ovaj trekst odrazava iluziju, samim tim ostracsenost, pa ne moze biti za ozbiljno razmatranje, iako u njemu ima elemenata istine.

zasto si tako blaga...tekst je izrazito maliciozan, jer autor ne navodi sta cemo imati ako se priklonimo zapadu...sve ovo sto i danas samo sto puta gore....Srbija je, htio to neko priznati ili ne, jedina zemlja, koja ima bar jos nesto od suvereniteta...pogledajte sve druge EVROPSKE zemlje, bukvalno sve....osim mozda Madjarske....dakle, gospodin, autor teksta, ne kaze da cemo biti obican otirac, u duznickom ropstvu, cija ce iole znacajnija politicka odluka zavisiti direktno od gazda, povjerilaca i tudje volje....i taj, nazovi gospodin, koji se usputbudireceno o gospodina nije ni ocesao, savjetuje nam da budemo na razini biljke, i to one u saksiji, da nam daju vode i hrane onda kad to smatraju za shodno, a da im ta biljka sluzi koliko je god to moguce....e pa, neka hvala, ja bi i da sam siromasniji, al da nisam u saksiji....
 

Back
Top