Problemi sa poslovima

vlaovicg

Obećava
Poruka
97
Promenio sam jako puno preduzeća u kojima sam radio. Problem je taj da mi se nije dalje produžavao ugovor. Pa je tako bilo da sam radio u čak 4 firme na od po 1 mesec (toliko je bio ugovor) i 1 firma na 3 meseca (ugovor na 3 meseca). Poslodavci nisu mi obrazložili ni u jednoj od tih firmi zašto mi se ne produžava ugovor. Znači trudim se maksimalno na poslu koliko mogu, i posle 1 mesec otkaz. Ima li neko slično iskustvo?
 
Promenio sam jako puno preduzeća u kojima sam radio. Problem je taj da mi se nije dalje produžavao ugovor. Pa je tako bilo da sam radio u čak 4 firme na od po 1 mesec (toliko je bio ugovor) i 1 firma na 3 meseca (ugovor na 3 meseca). Poslodavci nisu mi obrazložili ni u jednoj od tih firmi zašto mi se ne produžava ugovor. Znači trudim se maksimalno na poslu koliko mogu, i posle 1 mesec otkaz. Ima li neko slično iskustvo?

Takvo ponašanje poslodavaca je dozvoljeno (imaš u Zakonu o radu deo koji se odnosi na davanje otkaza od strane poslodavca).
Budi samokritičan, ali nemoj da misliš da je krivica tvoja što dobijaš otkaze, ako si ti bio korektan. U nalaženju novog posla najbitnije je samopouzdanje, bez obzira kakv posao tražiš. Problem je što posla nema puno, ali nezaposlenih ima. Zato razmisli da sam sebi stvoriš posao u oblasti koju zanš da radiš, sam ili sa nekim zajedno. Otvaranje firme nije danas problematično, samo dobro razmisli da li znaš da radiš nešto što donosi zaradu.
 

Back
Top