Sintetičko meso

Bicu ovde i cekacu objasnjenje. :rtfm:
Ja ne volim kada neko stavi samo link bez da napise dve recenice o cemu se radi,
a onda mrtav ladan kaze da ce se javiti mozda sutra.
Elem, ovo je sinteticko meso odlicna stvar, ali se nece verovatno skoro pojaviti u ducanima.
Proizvodice se kao i i recimo ova vestacka krv koju ja pomenuh tako sto ce se simularti svi sastojci
koje meso ima samo sto nece biti zagadjeno i sto necemo muciti zivotinje.. Znaci da se radi o sasvim prirodnom
proizvodu ali iz laboratorije.
 
sta ce biti sa svinjokoljom
Pa jesces kobasice iz laboratorije:D
A mozes i pravo svinjsko meso, ali ima da platis kilo barem 50 evra jer nece vise biti masovnog svinjogoja,
a ni piletine za 2 evra kilo.

- - - - - - - - - -

Pise ti u tekstu, od maticnih celija zivotinje..
Dakle meso je najobicnije meso.. samo klonirano u laboratoriji umesto prirodno
Da. kao sto se u laboratorijama uzgajaju i raznorazni organi.
 
Ja ne volim kada neko stavi samo link bez da napise dve recenice o cemu se radi,
a onda mrtav ladan kaze da ce se javiti mozda sutra.
Elem, ovo je sinteticko meso odlicna stvar, ali se nece verovatno skoro pojaviti u ducanima.
Proizvodice se kao i i recimo ova vestacka krv koju ja pomenuh tako sto ce se simularti svi sastojci
koje meso ima samo sto nece biti zagadjeno i sto necemo muciti zivotinje..[B] Znaci da se radi o sasvim prirodnom
proizvodu ali iz laboratorije[/B].


???
gomila upitnika da mi pusti post
 
Ja mogu vrlo lako da znam da li je meso sa sastojcima soje ili ne, to se lako primeti. Ako se ne primećuje, postoje druge metode da se proveri da je meso od soje. Razni načini da se utvrdi da li je meso kvalitetno ili ne.

Inače, sve što se proizvodi u laboratoriji nije organskog porekla. Organsko zahteva prirodan tok razvitka, a ne čekanje ćelija da naprave mesna tkiva.

S druge strane, meso je kvalitetnije kada životinja živi na adekvatnoj ispaši ili uz prirodnu hranu koju može da ukljuca. Velika je razlika između mesa koje se hrani koncetratima i mesa od životinja koje se hrane prirodnim putem.

Evo i razlike koja se odmah vidi o kvalitetu žumanceta kada se kokoš hrani prirodno ili koncetratima.

seosko.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja mogu vrlo lako da znam da li je meso sa sastojcima soje ili ne, to se lako primeti. Ako se ne primećuje, postoje druge metode da se proveri da je meso od soje. Razni načini da se utvrdi da li je meso kvalitetno ili ne.

Inače, sve što se proizvodi u laboratoriji nije organskog porekla. Organsko zahteva prirodan tok razvitka, a ne čekanje ćelija da naprave mesna tkiva.

S druge strane, meso je kvalitetnije kada životinja živi na adekvatnoj ispaši ili uz prirodnu hranu koju može da ukljuca. Velika je razlika između mesa koje se hrani koncetratima i mesa od životinja koje se hrane prirodnim putem.

Evo i razlike koja se odmah vidi o kvalitetu žumanceta kada se kokoš hrani prirodno ili koncetratima.

seosko.jpg

Ko sumnja da ti mozes?

Ne mogu razliku da naprave najveci svetski kulinari, naucnici i degustanti - ali mozes ti...:hahaha:

Ajde begaj u sumu....

- - - - - - - - - -

Evo i razlike koja se odmah vidi o kvalitetu žumanceta kada se kokoš hrani prirodno ili koncetratima.

seosko.jpg

Ako stavis u hranu nosiljama samo malo mlevene crvene paprike, dobices divna crvena zumanca, bilo sta da jedu....To nisi znao?
 
Najveći svetski ''stručnjaci'' su uglavnom samo idioti koji nemaju dodirnih tačaka sa životom u prirodi. Čast izuzecima kao što je Jamie Oliver, recimo.


Lepo kaže, minimum za njega jeste organsko, odnosno ''free-range'' jaje, koje je direktno sa farme.

Na veliku sreću kod nas u Srbiji se i dalje ovako prodaju jaja. Ne svuda, ali u mnogim mestima da.

Znam ja da ti voliš da mećeš papriku kokoškama, to te podseća na crveno, tvoju boju, je l' tako? I imaš zvezdani kalup.

6710387d074f47e941911daaf6aceccc.jpg


''A za doručak, Titovo jajce''
 
Poslednja izmena:
Najveći svetski ''stručnjaci'' su uglavnom samo idioti koji nemaju dodirnih tačaka sa životom u prirodi.

Cim ovako nesto napises, ja vidim skim razgovaram i prekidam dalju raspravu.

- - - - - - - - - -

zove se sinteticko zato sto je uzgojeno u laboratoriji a ne prirodno..
Ali materijal je prirodni..

Sintetika je PLASTIKA, nesto sto nije organsko....

Sintetika je MRTVA STAR, ne moze se UZGAJATI ni u laboratoriji...
 
Pošto je inače parče mesa koje se uzgaja u laboratoriji ''živi organizam'', baš kao i šnicla u izlogu kod mesara.

Ovaj BLAJBI nema pojma s životom.

Meso moze da se pravi od mnogih organskih stvari ali NIKADA ne moze da bude sinteticko!

Tako lupetate zato sto ne znate ni sta je sintetika, a sta je organsko.
 
Što dalje znači da se meso dobija putem sinteze određenih supstanci, ne uzgaja se u organizmu, već u epruveti. ERGO - Sintetičko meso.

Kapiraš?

Odlično.

Ne brukaj se više.

CULTURED MEAT, ALSO KNOWN AS SYNTHETIC MEAT

So far, none of these synthetic foods has reached the marketplace. But a handful of startup companies in the United States and elsewhere are trying to scale up production. In the San Francisco Bay area in California, entrepreneurs at Memphis Meats hope to have their cell-cultured meatballs, hot dogs, and sausages on store shelves in about 5 years, and those at Perfect Day are targeting the end of 2017 to distribute cow-free dairy products. It’s not clear, however, which government agencies would oversee this potential new food supply.

SCIENCE MAGAZINE
 
Poslednja izmena:

Back
Top