Molim za pomoc letovanje Grcka

zabrinuti suprug

Obećava
Poruka
64
Iako vec ima milion tema ja zaista molim za pomoc,naime ja i supruga posle niza bugarske crne gore hrvatske konacno se hvatamo Grcke

kako sve radimo u zadnji cas ko ce kad dobiti odmor imamo samo par destinacija i molim za preporuku

naime nismo tipovi koji ce da luduju do kasno pa da nam treba razuzdan nocni zivot ali necemo ni da dodjemo s plaze u 7 i da sjedimo u 4 zida jer nema sadrzaja,tipa Kao sutomore sve ok al navece ako nemas kola nastradao si znaci treba nam malo restorana taverni muzike ako ima

prvo pitanje je ici autom ili ne,agencija nam nudi autobus

mjesta koja nam preporucuju su sledeca(napominjem da prebijam neke dugove preko firme pa moram da biram izmedju ponudjenog) inace supruga neplivac pa ne volimo bas ono 1m u vodi i 3 m dubine nego postepeno

ponude su nam sledece


ponuda 1.samos avionom 11 noci polupansion hotel Labito 2*,

ponuda 2 hoteli Lito hotel (Olimpska regija)
3. Ponti Beach hotel (Lefkada)


4. Yakinthos hotel Paralia,
5. Siokas hotel, Nei Pori,

6.Hotelapart Hellas, mislim da je paralija

to je sve polupansion
imamo jos i sarti i nikiti sitonija ali je sopstveni prevoz i nije polupansion sto znaci sami se hranimo



molim vas ikakav savjet zaista treba da odlucimo u dan dva

hvala od srca
 
Moja preporuka je Nei Pori, široka peskovita plaža sa postepenom dubinom.. idealno za neplivače, ima nekoliko taverni i restorana a spojen je sa Platamonom koji je mnogo življi uveče pa za promenu može se ići vozićem, pešice ili kolima.
 
Vrlo sam pristrasan u korist jonske obale Grčke tako da bih uvek glasao za Lefkadu koja je 3 klase po lepoti mora i plaža koja je po mojim standardima iznad bilo čega u olimpijskoj regiji. E sad Lefkada je ostrvo i im a 3 -4 mesta u kojima vredi biti, a hotel je koliko vidim u Vasilikiju na jugu ostrva. To je dobro polazno mesto za istraživanje jer odatle do Porto Katzikija ima relativno malo vožnje, nekada bi bilo i do Egremnija ali sada se tamo dolazi samo brodom zbog posledica zemljotresa 2015.Uopšte veza sa zapadnom stranom ostrva gde su i ostale najpoznatije plaže one sa razglednica(Kathisma,Milos...) je jako dobra. Takođe iz Vasilikija ide i brodić za plažu Agiofili kao i trajekt za susedno ostrvo Kefaloniju ako hoćete neki izlet tamo da pravite.. Video sam da ima par taverni ali nije ipak kao u Nidriju i Lefkasu u smislu provoda,taverni.... Problem sa Lefkadom je da je to lokacija za aktivan odmor, odnosno nije za letovanje tipa hotel-gradska plaža i nije da se ide bez kola bilo sopstveniom ili rentiranim,tj može ali nije to to.

Paralia nije mesto za prvi susret sa Grčkom....jednostavno će te se razočarati. U toj regiji Nei Pori je bolji izbor ali i mirniji. U svakom slučaju za mene bi to zaista bio poslednji izbor.

Sitonija...nisam bio ali su ljudi odatle uglavnom doneli pozitivne utiske,i čuo sam da ima odlične plaže. Uostalom između Halkidikija i OR opet bih bez mnogo razmišljanja odabrao Halkidiki.

Ne mogu da odlučim za vas, ja se ne bih sekunde dvoumio,ali ja imam svoje prioritete po kojima rangiram mesta...uzmite u obzir i recenzije hotela svakako i uslove koji su vam ponuđeni.
 
Да ли ићи аутом или бусом зависи искључиво од тебе. Види да ли можеш да возиш 12 сати. Са друге стране имаш слободу да сам организујеш пут и после да користиш ауто на жељеној дестинацији.
Од понуђених места размислио бих искључиво између Самоса и Лефкаде. То што се иде авионом би био велики плус за Самос.
 
Grehota je ići busom ako imate kola.
Kolima ste mobilni i možete obilaziti različite plaže. Doduše, zavisi da li volite da se zakopate na jednom mestu i ne mrdate odatle ili volite da menjate plaže.
Ja bih crkla da moram 10 dana da budem na istoj plaži.
Doduše ja sam zaluđeni plivač i ronilac, za mene je istraživanje plaža najbolja zanimacija na svetu.

Olimpska regija mi nikako nije privlačna i Paralia, Nei Pori i Olympic Beach bi mi bili zadnja opcija.

Halkidiki je daleko privlačniji. O Samosu ne znam ništa. Da li je to ostrvo? Ostrva su uvek bolja opcija od kontinenalnog dela Grčke. Meni to zvuči najbolje od svih opcija.
 
Iako vec ima milion tema ja zaista molim za pomoc,naime ja i supruga posle niza bugarske crne gore hrvatske konacno se hvatamo Grcke

kako sve radimo u zadnji cas ko ce kad dobiti odmor imamo samo par destinacija i molim za preporuku

naime nismo tipovi koji ce da luduju do kasno pa da nam treba razuzdan nocni zivot ali necemo ni da dodjemo s plaze u 7 i da sjedimo u 4 zida jer nema sadrzaja,tipa Kao sutomore sve ok al navece ako nemas kola nastradao si znaci treba nam malo restorana taverni muzike ako ima

prvo pitanje je ici autom ili ne,agencija nam nudi autobus

mjesta koja nam preporucuju su sledeca(napominjem da prebijam neke dugove preko firme pa moram da biram izmedju ponudjenog) inace supruga neplivac pa ne volimo bas ono 1m u vodi i 3 m dubine nego postepeno

ponude su nam sledece


ponuda 1.samos avionom 11 noci polupansion hotel Labito 2*,

ponuda 2 hoteli Lito hotel (Olimpska regija)
3. Ponti Beach hotel (Lefkada)


4. Yakinthos hotel Paralia,
5. Siokas hotel, Nei Pori,

6.Hotelapart Hellas, mislim da je paralija

to je sve polupansion
imamo jos i sarti i nikiti sitonija ali je sopstveni prevoz i nije polupansion sto znaci sami se hranimo



molim vas ikakav savjet zaista treba da odlucimo u dan dva

hvala od srca

Osim Paralie i Olimpik Bica,nisam bila na ovim drugim mjestima...ali i ja bih to rangirala kao poslednju opciju. Mislim da je i Nei Pori slican. To su ti mjesta u kojima imaju samo hoteli i apatmani,duga plaza,more ne bas neko i nista vise. Uvece,u Praliji je vasar,a u Olimpik Bicu pustos.
Lefkada bi bila moj izbor,pa Samos...samo sto mislim da je problem sa svim ostrvima da ako nemas svoj prevoz, onda si ogranicen na neki nacin i da i tamo nocni zivot nije neki.Obicno su na ostrvima manja mjesta i sela,imas plazu i smjestaj i postoji jedan "glavni grad"koji je nesto zivlji i to je to.
Ne znam kako je u Sartiju i Nikitiju...zvuce kao manja mjesta,ali su blize i mozda i nije tako lose.
 

Back
Top