Razlozi velikih neuspeha fudbalske reprezentacije u 80im godinama 20og veka.

Posle 30te krenes da opadas gledas da izguras godinu po godinu kolko se moze...Eto Runi igra na vrhunskom nivou od 16te pre 30te je poco da se raspada ispraznis se i fizicki i emotivno takav je slucaj bio sa vecinom igraca Pizon i Dzaja su upali u reprezentaciju sa 17 godina bili su simboli jednog kluba vise od decenije...Reprezentacija je cudna prica bilo je tu svega pocevsi od nacionalnog kljuca pa nadalje...A ovo da su Cesi bolji bili i Sojveti pa nece da bude reprezentacije mozda jer smo mi imali svoj problem koji sam naveo...ali klubovi sigurno ne...Zvezda je proglasena najvecim klubom istocne evrope 2005te...Steua je igrala dva finala LS...ali su samo u tom periodu od 4 godine nesto prestavljali....Zvezda je uvek bila svima tvrd orah i pred njom su padali velikani tada...Kod ovih ostalih iz istocene evrope to je bila retkost...

- - - - - - - - - -

Zidanu je jedan od idola Blaz Sliskovic...Piksi iako je odigro jako malo za Marsej biva proglasen najboljom 10kom u njihovoj istoriji...I onda dodju neka dva lika na krsti i pocnu da pisaju po njima i da pricaju kako su bili prosek ako i to...

koga briga sta ljudi pricaju
dal ti stvarno verujes da lik koji odigrao 10ak utakmica za marsej najbolja desetka LOL
rezultati i uspesi su jedino merilo
piksi je po tome nula jer nista nije napravio, igrao u japanu
da je nesto vredeo igrao bi po evropi
ko i dzajic ili sheki
zvezda je toliko dobra da je gubila od nikad jaceg panatenaikosa 1971. LOL
Cehoslovaci su bili prvaci Evrope toliko o tome ko je bolji
 
koga briga sta ljudi pricaju
dal ti stvarno verujes da lik koji odigrao 10ak utakmica za marsej najbolja desetka LOL
rezultati i uspesi su jedino merilo
piksi je po tome nula jer nista nije napravio, igrao u japanu
da je nesto vredeo igrao bi po evropi
ko i dzajic ili sheki
zvezda je toliko dobra da je gubila od nikad jaceg panatenaikosa 1971. LOL
Cehoslovaci su bili prvaci Evrope toliko o tome ko je bolji

Pa uprava Marselja je to MORALA da prica kada su shvatili u koga su ulozili silnu lovu...Da ih navijaci ne bi rastrgli i isutali iz kluba....
 
koga briga sta ljudi pricaju
dal ti stvarno verujes da lik koji odigrao 10ak utakmica za marsej najbolja desetka LOL
rezultati i uspesi su jedino merilo
piksi je po tome nula jer nista nije napravio, igrao u japanu
da je nesto vredeo igrao bi po evropi
ko i dzajic ili sheki
zvezda je toliko dobra da je gubila od nikad jaceg panatenaikosa 1971. LOL
Cehoslovaci su bili prvaci Evrope toliko o tome ko je bolji

Mozda zato sto su Marsejovi navijaci relevantniji izvor nego ti i Blajbi...Mozda zato sto Zidanovo misljenje ima vecu tezinu nego vase...
Dzaja i Sheki su legende naravno... Igrala je i Jugoslavija dva puta u finalu...nek su Cesi osvojili ali na klubskom nivou nisu ni do kolena Zvezdi...
Taj Piksi je imo rezultate sa Zvezdom cepanje Milana...Prskanje Reala u njegovoj reziji...Svetsko 1990 gde je igro kao u trans...golovi iz kornera...Sprdanje sa Rajkardom protiv Holandije to su sve partije koje svedoce da je bio vrh igrac...Pa imate Prosineckog Deja i Panceva koji su postali evropski prvaci...a vi verovatno mislite da je Pancev nula od igraca jer u Interu nista nije uradio...
Po vama je verovatno Dzon O'seha vrhunski igrac zbog silnih trofeja sa Manchesterom...A Prosinecki nije ili recimo uzecemo primer Engeza Le Tissije koji je legenda Sauthemptona...
 
bez Save Majmuna i slicnih stvarno ne znam kako bi smo

Откад је Саво Црногорац?

- - - - - - - - - -

koga briga sta ljudi pricaju
dal ti stvarno verujes da lik koji odigrao 10ak utakmica za marsej najbolja desetka LOL
rezultati i uspesi su jedino merilo
piksi je po tome nula jer nista nije napravio, igrao u japanu
da je nesto vredeo igrao bi po evropi
ko i dzajic ili sheki
zvezda je toliko dobra da je gubila od nikad jaceg panatenaikosa 1971. LOL
Cehoslovaci su bili prvaci Evrope toliko o tome ko je bolji

Шекију држава није дала напоље.
Иначе је и после био пропис, пре 28. не може вани.
 
Zasto Srbi ne igraju dobro fudbal?

Zato sto su PREPOTENTNI kao narod....Bez razloga , naravno....

Srbi su ubedjen i da su veliki ratnici (a sve ratove su pogubili, uvek ih Rusi na kraju spasavali)

Srbi su uvereni da su veliki yebaci (a neki dan ovde pisu kako im zene jedva docekale makar i musave izbeglice)

Srbi su uvereni da dobro igraju fudbal, a ne znam da li danas i jedan igra u nekoj prvoj evropskoj ligi redovno)


Zasto Srbi ne igraju dobro fudbal? Mozda zato sto su talentovani?

Kada mali Srbin zaigra fudbal - u pocetku je bolji od svojih vrsnjaka Nemaca, En gleza i ostalih...

Pa se onada zadovolji i zahebava.....Umesto da RADI, RADI, RADI.....TRENIRA, TRENIRA, TRENIRA....

Pionirske i juniorske reprezentacije su uvek u svetskom vrhu, ali seniori.....ZAOSTALI U RAZVOJU.....

Na istom nivou na kome su bili kada su poceli da se bave fudbalom....

E TO JE TO......


Milsite da bi Djokovic bio to sto jeste da ne trenira SVAKI DAN MUCNO I TESKO 4-7 DATI DNEVNO?

Evo, ove godine je samo malo popustio zbog licnih problema i odmah se odrazilo na resultate....


Samo RAD, RAD i jos vise RAD braco Srbi.

Talenat je samo PRVCI KORAK u dugoj trci do cilja...

Svi ostali koraci su tezak i naporan rad.....
 
Ovi sto omalovazavaju asove iz bivse juge nikad nisu sutnuli loptu...

Nisam nikog omalovazavao ... Imali smo velike igrace i 80tih Pizon , Dule Savic , Susic , Piksi , itd . . ali samo sam rekao da smo mnogo vece asove imali 90tih mi i Hrati nego SFRJ 80tih .. I stojim iza toga ... To su imena da se smrznes Jugovic , Miha , Dejo , Piksi , Mijatovic , Jarni , Boban , Prosinecki , Suker , itd ..
 
drugim recima luzeri
nikad nismo imali vrhunske igrace to je cinjenica a evropski Brazilci je najveca moguca glupost
sovjeti su bili bolji, i istocni nemci i rumuni pa i bugar i cehoslovaci a 50tih i madjari
i to samo od istocne Evrope sa zapadom nismo mogli ni da se merimo
dzaja sheki i sl. su svi bili nule to sta kaze komentator blage veze nema s objektivnim kvalitetom
dzajic igrao u nekom levom francuskom klubu a sheki ni toliko
jedino koji je stvarno uspeo a nije se naigrao iz tog ranijeg perioda je Skoblar a o njemu se ne govori kao boljem od svih njih

gdje se nije naigrao? u reprezentaciji? Jer ga navijači Marseillea doživljavaju kao jednog od najboljih igrača u povijesti kluba. Nije tip koji je odigrao sezonu-dve u nekom velikanu, od toga pola prosjedio na klupi, dao 2 sjajna gola i sad se o njemu raspredaju mitovi i legende.
 
Nije bilo nikakvih asova....

Jedini, pazi JEDINI koji je malo odskako od proseka i bio neka evropska klasa je bio Safet SUSIC.

Ostali, kao Pizon, Piksi, Vujovici, Zambata i slicni nisu bili ni druga evropska liga....

Aaauuuu :hahaha: :hahaha:

Ovo je vrhunska nebuloza !!!

Tek sad sam ovo video mrzelo me da citam kad sam video da je Blajbi kenjo .. al sad je prevaziso sam sebe .... On i ovaj jsjbt su likovi optereceni mrznjom i ne bi me cudilo da sutra napisu da Srbi ne znaju da igraju ni kosarku ni vaterpolo ni tenis ni odbojku .....
 
Poslednja izmena:
Kad se nadju ovakvi pametnjakovici po pisi crnogorac u negativnom kontekstu i kak naglasava nekk tamo crnogorac.Umesto da cute da imaju obraza.Srbija bez crnogoraca u sportu kao i van njega je nista.

E pun mi je ***** vaseg obraza , cojstva i junastva .. Uvek ste bili i ostali jaki samo na recima ...

- - - - - - - - - -

Da nije Crnogoraca - ni Srbi ne bi postojali.:nono3:

Svoje postojanje treba da zahvale Crnogorcima...:aha2:

Ne nego je obrnuto da nije Srba ni crnogorci ne bi postojali ..

- - - - - - - - - -

Tako je, mladi igraci imaju osobinu da mogu da odigraju 2-3 utakmice vrlo dobro, ali onda naglo padaju...

Nemaju dovoljnu MENTALNU IZDRZLJIVOST.

Igraci oko tridesete i preko nje mogu da igraju mnogo utakmica u slicnom ritmu.

Zato timovi sa niskim prosekom godista nikada ne osvajaju nista znacajnije.

To je u svetu jako dobro poznato, samo izgleda u Srbiji nije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa sad imali smo solidan tim u to vreme ali drugi su ocigledno bili bolji , kao recimo Argentina predvodjena Maradonom , Pasarelom, Barucagom, Mariom Kempesom , pa Brazil sa doktorom Sokratesom, Zikom, Falkaom, Ederom, Dinamiteom, pa recimo Italija predvodjena Paulom Rosijem, pa Francuska predvodjena Platinijem, Papenom i ostalima, pa recimo Sovjetski Savez je bio bas jak u to vreme (imaju iz tog perioda i ono finale EP iz 1988) , pa Poljaci su isto u to vreme imali jednu bas dobru generaciju , igrali su i jedno polufinale SP koliko znam , pa Nemacka koja je uvek bila medju favoritima na svakom prvenstvu , a gde su jos recimo timovi kao Urugvaj,Kolumbija, Meksiko, Spanija, Holandija, Engleska.....tako da je bilo bas tesko.

Eventualno 1990. u Italiji smo imali kvalitet i kapacitet da odemo mozda i do samog kraja i zabelezimo bas neki istorijski rezultat.
 
Разлози тих неуспеха су исти они разлози као и за неуспехе националног тима и клубова деценијама уназад, нема ту ништа ново.
Једноставно национални тим као и клубови нису били конкурентни противницима пре свега из западних земаља и поред јаче лиге, веће земље, више клубова, боље конкуренције.Све се сводило на пар победа над неким јачим противницима што никада није било довољно за неки већи успех, то говори о лошем вођењу и организацији репрезентације уз постојећи "национални кључ" по коме су се састављали сви тимови и тако углавном и нису играли играчи који то стварно заслужују.
Једини да кажемо успех тих социјалистичких фудбалских тимова је она олимпијска репрезентација педесетих што је кулминирало златом на олимпијским играма у Риму 1960 године, све остало је за заборав.
Још ако их упоредимо са кошаркашким националним тимовима и клубовима у истом периоду, то је као небо и земља.
 

Back
Top