"Velika cetvorka" jugoslovenskog fudbala

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
Od regionalne lige nema nista to je politicko pitanje i nikada nece dobiti odobrenje ali bilo bi dobro videti kako bi izgledalo prvih 11 "velike cetvorke" da je ostala ona Juga i da su klubovi uspeli da zadrze najbolje igrace, a ne da ih odmah prodaju:

Dinamo - ukupna vrednost prvih jedanaest - 162.000.000........................Partizan - 105.000.000
1596883_NK_Dinamo.jpg
.......
1596888_FK_Partizan_Beograd.jpg


Crvena zvezda - 81.800.000.................................................................Hajduk - 81.500.000
1596886_FC_Red_Star_Belgrade.jpg
....
1596885_HNK_Hajduk.jpg


Dinamo i Partizan bi imali najjaci sastav dok bi izmedju Hajduka i Zvezde bila "mrtva trka".....kod Zvezde i Hajduka 1-2 igraca donose prevagu dok Dinamo i Partizan imaju veoma skladan kvalitet na svakoj popziciji.

Bila bi to bas jaka liga....najmanje u TOP 7 liga Evrope...a mozda cak i u TOP 5
 
Poslednja izmena:
Soudani i Pivarić unutra, Ćorić i Ibanez van što se tiče Dinama. Uz to bi i klupa bila brutalna: Jedvaj, Vida, Šimunović, Brozović, Ademi, Halilović, Rog, Junior Fernandes, Kramarić....
U Hajduku Vlašić unutra, Caktaš van, Maloča također unutra, ko je taj Simic? Sušić možda umjesto Tomasova.
 
Ovo u Dinamu sa Kovacicem i Modricem izgleda brutalno...Mada bi mogli da im pariraju Matic i GRUJIC ;)...U Zvezdi Hugo Vieira pre Djordjevica svakako... Dusko Tosic pre Tomovica...

Slazem se i za Huga i za Tosica ... Hugo je po meni najbolji stranac koji je ikada igrao u nekoj od ex yu liga .... Jedino mozda onaj Eduardo bi mu mogao biti konkurencija za to prvo mesto ali on se ne vodi kao stranac igrao je za hrvatsku repku :D
 
Slazem se i za Huga i za Tosica ... Hugo je po meni najbolji stranac koji je ikada igrao u nekoj od ex yu liga .... Jedino mozda onaj Eduardo bi mu mogao biti konkurencija za to prvo mesto ali on se ne vodi kao stranac igrao je za hrvatsku repku :D

Taj 'dimljeni Hrvat' je bio jako dobar igrac pomeni bolji od Mandzukica...Bilo je jos par dobrih stranaca u nasoj ligi...Kleo, Moreira, Kastiljo, Hugo, dobar je i Leonardo iako je saban na kvadrat...Li Adi je bio i kod nas i u Dinamu kasnije lik je imo sve predispozicije da bude ozbiljan stoper da igra za neki ozbiljan klub vani ali to je takva dileja u po svega lik se smori ode kuci i nece da se vrati...pa kad mu nestane kinte onda bi opet da igra fudbal...
 
Pretera ga.
Ne cine 2 jaka kluba ligu koja spada u TOP 5 evropskih liga. Treba tu malo vise od toga.
O infrastrukturi (pocevsi od rupa na Balkanu koje se nazivaju stadionima pa na dalje) da ne pricamo.

p.s.: sto rece Mstislav, mogao si nas jos jace sastaviti.
Spanija, Nemacka, Italija, Engleska, Francuska....Holandija, Juga, Portugal....
Selekcija igraca u toj Jugi bi bila mnogo bolja i svi klubovi bi bili jaci nego sto sam ih ja predstavio pocev od "velike cetvorke" pa na dole....ne zaboravite da su svi ovi igraci ponikli u klubovima nakon raspada Juge tako da bi svi klubovi izbacivali bolje igrace nego danas jer bi se u toj ligi kvalitetnije radilo sa mladim igracima.... To bi bila skrzo drugacija sadasnjost od bilo koje koju pokusamo da predvidimo....mozda bi Dzeko i Rakitic zavrsili u Hajduku npr.....itd itd...a mozda ni Ibrahimovic ne bi bio svedjanin :mrgreen: Liga bi bila zacinjena i kvalitetnijim strancima...bile bi to jace ekipe nego sto sam ja predstavio
 
Poslednja izmena:
Spanija, Nemacka, Italija, Engleska, Francuska....Holandija, Juga, Portugal....
Selekcija igraca u toj Jugi bi bila mnogo bolja i svi klubovi bi bili jaci nego sto sam ih ja predstavio pocev od "velike cetvorke" pa na dole....ne zaboravite da su svi ovi igraci ponikli u klubovima nakon raspada Juge tako da bi svi klubovi izbacivali bolje igrace nego danas jer bi se u toj ligi kvalitetnije radilo sa mladim igracima.... To bi bila skrzo drugacija sadasnjost od bilo koje koju pokusamo da predvidimo....mozda bi Dzeko i Rakitic zavrsili u Hajduku npr.....itd itd...a mozda ni Ibrahimovic ne bi bio svedjanin :mrgreen: Liga bi bila zacinjena i kvalitetnijim strancima...bile bi to jace ekipe nego sto sam ja predstavio

Tacno tako .... Samo to je sta bi bilo kad bi bilo .. I da baba ima onu stvar bila bi deda .....
 
Bosko Jankovic pre Lazovica u Zvezdi...Ako moze u hajduku Srna moze i kod nas Vidic ovaj Srna je otiso iz hajduka pre nego Vidic iz zvezde...Bisevac konkurise za stopersku poziciju iako sam sa njim preživeo tolike kikseve i traume i taman kada je preležeo sve dečije bolesti i iskalio se u kvalitetnog igrača prodali smo ga...******...

- - - - - - - - - -

Ladno bi u tim pre Kolarova Lukovica uvrstio za levog beka Lune je razvaljivo kod nas kao bek...secam se kad su uzeli od njega da pravw stopera u italiji pitao sam se da li su normalni?
 
Pitanje je da li bi Zvezda i Partizan i u Srbiji pod normalnim okolnostima bili prvi i drugi. Pogotovo Zvezda.

A što se tiče nabrojanih makedonskih klubova šta sve njih konkuriše da igraju zajedničku ligu?

Konkurise ih to sto su normalno u ovoj vukojebini zvanoj Balkan, drugo sto su to najjaci i najstabilniji klubovi Makedonije i Vardar i Rabotnicki igraju na najmodernijem stadionu na Balkanu.
 

Back
Top