Da li demokratski narodi zaslužuju vlast koju su odabrali?

Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.
To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.
Mišljenja?

Ukoliko glasanje ili prodaja glasa nisu iznudjeni silom, parlament je najcistije ogledalo jednog naroda.
 
Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.
To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.
Mišljenja?

Kod Skandinavaca funkcioniše jako dobro,, uz konkurenciju ideja i javne debate kojima se dolazi do najboljih rešenja imaju i decentralizaciju vlasti ... Koja iznosi oko 50% na lokalu .Sve je to proizvod demokratije i birača sa kojima manipulacije nisu moguće kao negde drugde.. . Demokratija zahteva veliki angažman uz visok stepen obrazovanosti naroda jer je potrebno i na kraju krajeva prepoznati najbolje ideje a odstraniti one štetne..Mi to iskustvo još uvek nemamo,, nažalost .
 
Poslednja izmena:
Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.
To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.
Mišljenja?

Pre svega ne postoje "Demokratski narodi" nego demokratske drzave.
 
A cesto i to sto zovu demokratskim drzavama nema ni trunke demokratije..

Tako je i sa: komunisticke zamlje a nigde komunizma.

Kada je Gandi posetijo London Engleski novinari su ga ponosno pitali da kaze svoje misljenje o demokratiji na zapadu.
Gandi im je samo kratko odgovorijo: "Vrlo dobra ideja".


- - - - - - - - - -

Demokratija postoji samo na papiru, i dalje je svuda feudalna vlast.

Upravo tako svuda demokratske zemlje a nigde demokratije.
 
Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.
To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.
Mišljenja?

Ne postoji NIKAKVA RAZLIKA izmedu komunizma i demokratije po pitanju glasanja.
Samo maliciozna osoba ili teška budala mogu ovo da negiraju.

- - - - - - - - - -

Komunizam ti otvoreno daje DVA KANDIDATA pa ti biraš druga koji se više zalago i bolje pokazao
Demokratija ti nudi VIŠE PROBRANIH da imaš iluziju da nešto kao biraš pa menjaš
 
Не.
Ниједан народ није толико лош да не заслужује народну власт односно власт пролетеријата.

Nekako su ti proleteri kakve smo imali priliku da vidimo kod nas i u još nekim zemljama vrlo čudni.Tako je na primer jedan proleter imao kolekciju od 30-tak luksuznih automobila među kojima su bili i rols rojs,Mercedec sa šestoro vrata ,jahte,brodovi,ogromna količina zlata,celo državno ostrvo pretvorio je u svoje letovalište...

- - - - - - - - - -

Ne postoji NIKAKVA RAZLIKA izmedu komunizma i demokratije po pitanju glasanja.
Samo maliciozna osoba ili teška budala mogu ovo da negiraju.

- - - - - - - - - -

Komunizam ti otvoreno daje DVA KANDIDATA pa ti biraš druga koji se više zalago i bolje pokazao
Demokratija ti nudi VIŠE PROBRANIH da imaš iluziju da nešto kao biraš pa menjaš
Jel tako kažu u Kalesiji ?
 
Nekako su ti proleteri kakve smo imali priliku da vidimo kod nas i u još nekim zemljama vrlo čudni.Tako je na primer jedan proleter imao kolekciju od 30-tak luksuznih automobila među kojima su bili i rols rojs,Mercedec sa šestoro vrata ,jahte,brodovi,ogromna količina zlata,celo državno ostrvo pretvorio je u svoje letovalište... (...)

Мерцедес са шесторо врата на коме је таблица "ЈНА"...
 
Ne postoji NIKAKVA RAZLIKA izmedu komunizma i demokratije po pitanju glasanja.
Samo maliciozna osoba ili teška budala mogu ovo da negiraju.

- - - - - - - - - -

Komunizam ti otvoreno daje DVA KANDIDATA pa ti biraš druga koji se više zalago i bolje pokazao
Demokratija ti nudi VIŠE PROBRANIH da imaš iluziju da nešto kao biraš pa menjaš

E kolega to je mnogo dublje od te površne analize.. Demokratija ti donosi sukob interesa, ideja a komunizam jednoumlje..
 
Ta mantra je spoljno politickog karaktera, sto je ratna politika.
Cercil kaze, mi cemo vas kao narod tretirati prema vasoj vlasti, pa cak i ako je zla i korumpirana.

Sto se tice unutrasnje politike, sto je gradjanska politika, ni jedan narod ne zasluzuje zlu i korumpiranu vlast.

Cercilova izjava je demagogija naravno jer se ratna politika svodi na Sopenhaurovo ispoljavanje volje, tako da u sustini u ratnoj politici nebitno je kakvu vlast suprotna strana ima politicki. Vazno je za koga se bori.
 
Poslednja izmena:
Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.Mišljenja?
i ja smatram da ne postoje demokratski narodi vec oni koji su vise ili manje industrijski/bankarski razvijeni, ali znamo sta si hteo da kazes.ako pratis feudalizam, pa burzoaske revolucije, pa kapitalizam koji u sebi sadrzi elemente feudalizma, videces da je sasvim logicno da u kapitalizmu bogatasi vladaju tako sto finansiraju politicare. nikad nije bilo zamisljeno da politicari budu samostalni a da izbori ne budu cirkus. zene su dobile pravo glasa u swiss tek 1970. i tako dalje.nema velike sile kupuju politicare nego bogatasi kupuju politicare. cak ni cia ne daje pare direktno nego koriste vladine organizacije kao neki fond za demokratiju, a koriste i milijardere kao sto je Soros, rockfeller, itd. za mene je sve to logican razvoj kapitalizma, sve ostalo je uvijanje kapitalizma u lepe oblande da ispadne lepsi nego sto jeste, da se podanici ne pobune.
 

Back
Top