divljanje u snu

aleksei373

Početnik
Poruka
24
Pozz forumasi.
Ne znam jel bila ova tema, ako da, izvinjavam se.
Ne znam gde da pitam, u nadi da ce neko moci da mi kaze sta je to i sta uciniti protiv toga.
Ovako:
Devojka kad legne, zaspi u sekundi i pocne da radi razne stvari... Nekad mi pritiska nos, lupka prstima po meni ili o krevetu, peva u snu, a nekada predje u extremni nivo i grebe, stipa, ujeda, cak se i udara. Pokusavam da je probudim, nekad ide lako a nekad teze. Ppnekad predje u toliko ludilo da izgleda kao da je djavo zaposeo! Kada je probudim i pitqm sta je sanjala, kaze tipa zavrstala sraf ili neato sto objasnjava njena dela. A naravno, nije svesna da sta je uradila u snu.

Znam da deluje smesno al meni bas i nije toliko... Pa ako neko ima slicna iskustva ili ima neko resenje za to, molio bih da napise. Hvala
 
Pozz forumasi.
Ne znam jel bila ova tema, ako da, izvinjavam se.
Ne znam gde da pitam, u nadi da ce neko moci da mi kaze sta je to i sta uciniti protiv toga.
Ovako:
Devojka kad legne, zaspi u sekundi i pocne da radi razne stvari... Nekad mi pritiska nos, lupka prstima po meni ili o krevetu, peva u snu, a nekada predje u extremni nivo i grebe, stipa, ujeda, cak se i udara. Pokusavam da je probudim, nekad ide lako a nekad teze. Ppnekad predje u toliko ludilo da izgleda kao da je djavo zaposeo! Kada je probudim i pitqm sta je sanjala, kaze tipa zavrstala sraf ili neato sto objasnjava njena dela. A naravno, nije svesna da sta je uradila u snu.

Znam da deluje smesno al meni bas i nije toliko... Pa ako neko ima slicna iskustva ili ima neko resenje za to, molio bih da napise. Hvala

...lepo za ruku pa kod psihijatra/psihologa na razgovor....ovde ces dobiti dosta saveta koji ti ama bas nista nece pomoci...

...neki ce da se sprdaju, neki da te ubedjuju kako je zajednicki zivot muka i zlo, da devojku koju volis oteras od sebe jer eto ima problem...
..licno mislim da je jako lepo sto se brines i sto zelis da joj pomognes, samo ovde tu pomoc neces naci....srecno....
 
Ne daj joj da jede slatkiše jedno 2 sata pred spavanje i ne daj joj da jede banane pred spavanje i ne daj joj da jede sir i mlečne proizvode jedno dva sata pred spavanje.

Dalje, ona to mora sama da veža sa sobom sve vezano za lucidne snove. Postoje vrlo uspešne metode i fore pomoću kojih se uzima kontrola nad snom gde se može raditi svašta što poželi mašta. Ne samo što će to da poboljša REM fazu, već će da poboljša i njene halucinacije.

(Da, to su halucinacije).

Ovo kod nas nije toliko razvijena oblast i svaka osoba je unikatna po pitanju toga, a psihijatar i sl će samo predložiti da proguta neki bensedin i da završe posao. Tako da ti to ne treba.
 
Pusti ti NSW, ne govori u ime psihijatra sta kako bi uradio njen psihijatar ili neurolog. Jer nisi oni.

I kakve majke ti halucinacije?

Trece, otkud ti znas da ona ima lucidne snove?

Cura kao da ima neki miks narkolepsije i posebnog oblika somnabulizma, koji eto ne ukljucuje setanje nego radnju ovakvih nekih stvari. "Zavija sraf na decku".

Definitivno treba da ode kod strucnjaka, pogotovo onih koji imaju dosta iskustava sa lecenjem poremecaja sna tj spavanja.

Nikakvo guglanje teorija zavera oko "lucidnih snova" i ostalih gluposti, ovo je realnost a ne film Vanila Sky. Njoj ne treba kontrola u snu, vrsta sna, vec da nema ovakvu motoriku dok spava, jer to smeta njenom decku.

Ovakve stvari se ne resavaju tako sto zivis kao lik Tom Kruza i pokusavas da menajs stvari u lucidnom snu, nego takvih stvari ne sme ni da postoji uopste na prvom mestu, da bi ti morao da se tripujes da ucis o lucidnom snu i da se tripujes da kontrolises i reziras nesto unutar lucidnog sna. Koji je bre to premor za psihicki zivot coveka, a san treba da sluzi za oporavak i punjenje baterija, a ne umor, akciju, trpljenje.....

Najbolje je kada neko nista ne sanja, ili pak nema uvida u svoje snove - legne mrtav umoran uvece, uspava se brzo, probudi se ujutru, kao da spavao 30ak sekundi ima osecaj, a ustao oran, nasmejan, poletan, odmoran, motivisan.
Dok neki za jednu noc sanjaju 100 snova, kada se probude, kao da izorali 10 njiva, preumorni, nisu se nista odmorili, jos vise se umorili od sna, poludepresivni, mrzovoljni, tesko im da ustanu iz kreveta itd.
 
Ne daj joj da jede slatkiše jedno 2 sata pred spavanje i ne daj joj da jede banane pred spavanje i ne daj joj da jede sir i mlečne proizvode jedno dva sata pred spavanje.

Dalje, ona to mora sama da veža sa sobom sve vezano za lucidne snove. Postoje vrlo uspešne metode i fore pomoću kojih se uzima kontrola nad snom gde se može raditi svašta što poželi mašta. Ne samo što će to da poboljša REM fazu, već će da poboljša i njene halucinacije.

(Da, to su halucinacije).

Ovo kod nas nije toliko razvijena oblast i svaka osoba je unikatna po pitanju toga, a psihijatar i sl će samo predložiti da proguta neki bensedin i da završe posao. Tako da ti to ne treba.

mislis ako joj uskrati ugljene hidrate, nece da bude toliko aktivna nocu :lol:
 
Ја и жена све мање спавамо у истом кревету каже хрчем тресе се зграда, дрмне ме, викне престани, ја промумлам оћу оћу, окренем се на другу страну и наставим да хрчем.
 
Ја и жена све мање спавамо у истом кревету каже хрчем тресе се зграда, дрмне ме, викне престани, ја промумлам оћу оћу, окренем се на другу страну и наставим да хрчем.

:lol:

- - - - - - - - - -

Pozz forumasi.
Ne znam jel bila ova tema, ako da, izvinjavam se.
Ne znam gde da pitam, u nadi da ce neko moci da mi kaze sta je to i sta uciniti protiv toga.
Ovako:
Devojka kad legne, zaspi u sekundi i pocne da radi razne stvari... Nekad mi pritiska nos, lupka prstima po meni ili o krevetu, peva u snu, a nekada predje u extremni nivo i grebe, stipa, ujeda, cak se i udara. Pokusavam da je probudim, nekad ide lako a nekad teze. Ppnekad predje u toliko ludilo da izgleda kao da je djavo zaposeo! Kada je probudim i pitqm sta je sanjala, kaze tipa zavrstala sraf ili neato sto objasnjava njena dela. A naravno, nije svesna da sta je uradila u snu.

Znam da deluje smesno al meni bas i nije toliko... Pa ako neko ima slicna iskustva ili ima neko resenje za to, molio bih da napise. Hvala

Spavajte jedno vreme u odvojenim krevetima..a ako je odvedes kod psihijatra dace joj neko sredstvo za smirenje ili spavanje..
 
Hvala na opsirnom odgovoru. Po mojoj logici, to jeste neki vid somnabulizma, predpostavljam da je to posledica stresa ali nisam strucnjak da donosim zakljucke. Opet, imam neku teoriju da ona odmah (posto zaspi u sekundi) upada u REM fazu ali izostane uobicajena paraliza tela pa ona obavlja radnje koje sanja, plivanje, djuskanje, odbrana od napada, pa i to njeno zavrtanje srafova. Kod psihijatra ne bih da ide ako ne mora, posto kontam da vecinu bas briga pa prepisu neke lekove za smirenje, a to nije resenje problema.
 
Hvala na opsirnom odgovoru. Po mojoj logici, to jeste neki vid somnabulizma, predpostavljam da je to posledica stresa ali nisam strucnjak da donosim zakljucke. Opet, imam neku teoriju da ona odmah (posto zaspi u sekundi) upada u REM fazu ali izostane uobicajena paraliza tela pa ona obavlja radnje koje sanja, plivanje, djuskanje, odbrana od napada, pa i to njeno zavrtanje srafova. Kod psihijatra ne bih da ide ako ne mora, posto kontam da vecinu bas briga pa prepisu neke lekove za smirenje, a to nije resenje problema.

Apsolutno neće ništa učiniti po tom pitanju, a privatnici će da oderu pošteno.

Kod ovakvih stvari nema pravog leka osim lekova za smirenje, a to može da proizvede niz drugih problema i strahova, te nenaspavanosti, osećaja umora izjutra kao i depresije. Lekovi se koriste samo da trenutno ublaže situaciju, a boljitak nastaje samokontrolom i vežbanjem. Drugi lekovi ne samo što su veoma skupoceni već i veoma štetni za organizam jer bi prekidali određene funkcije mozga tokom faze spavanja.

Nikako ne pucati na mesečarenje jer to ovde nije slučaj dok se ne ispita da li je iko od roditelja imao isti ili sličan problem. Kao i kod većine kožnih bolesti koje se šire genetički kao i preko stresa, takav je slučaj i sa mesečarenjem kao i sa drugim oblicima psiholoških problema koje uopšte ne moraju biti hronični poput mesečarenja.



Dakle prvi korak je menjanje ishrane i regulacija spavanja. Premor se apsolutno mora izbegavati, ali isto tako i audiovizuelni problemi (svetlost, zvuci i slično mogu da utiču na pojavu takvih halucinacija).
Drugi korak je samokontrola i racionalisanje postojanja problema, te pronalaženja metoda za odstranjivanje ili ublažavanje problema. Izbegavati isuviše akcione ili horror filmove, za svaki slučaj, izbegavati stresne situacije. Bez svađanja.
Treći korak je postepeno ublažavanje problema koje može potrajati i do par meseci.

Za to vreme NIKAKO ne treba gubiti strpljenje sa devojkom jer to nije do nje i ona ne može da kontroliše svoje tegobe koji mogu biti veoma neprijatni, pogotovo za dečka koji spava pored nje.

Poslednji korak jeste obraćanje stručnom licu, a pod tim ne mislim na lekara koji će da jednostavno prepiše bensedin pred spavanje. To nije dugoročno rešenje problema.

Znam par ljudi koji su rešili svoje probleme sa snovima, i to su bile strahovite halucinacije i tegobe, sa pojavama apneje i hrkanja (nedostatak sna), koji su se rešili ishranom i donekle meditacijom. Ne baš tipičnom meditacijom gde sediš u turskom sedu, već meditacijom tokom sanjanja. Ako se to shvati kroz obavljanje određenih zadataka, to može poprilično da poboljša regulaciju snova.

Takođe, kao još jedan predlog jeste da ne spava na levoj bočnoj strani niti da spava direktno na leđima. Promena jastuka takođe ne bi bilo na odmet.
Pozdrav i sve najbolje.
 

Back
Top