kako do tamnijeg tena?!

Нису ужас, само треба мало праксе. Мени је моја крема баш супер, нема флека кад знаш како се користи. Никад у животу нисам била у соларијуму.
 
johnson's holiday skin -body losion

imash dve varijante za tamniji i svetliji ten

ok je, deluje potpuno prirodno, fora je da pazhljivo namazhesh i razmazhesh
i da po mogucnosti odmah operesh ruke
da ti dlanovi ne bi izgledali kao da si gulila mlad krompir danima :lol:

inache sluzhi kao obichan losion za telo samo shto ima malu dozu extrakta za samopotamnjenje
 
...Blagoslovena izrazito svetlom kozom, tokom leta ne uspevam da se dovoljno 'sakrijem' od sunca, na koje, inace, alergijski reagujem, tako da sam prinudjena da, pored dugih rukava i preparata sa UVA/UVB zastitnim faktorom - i dodatno zastitim kozu nanosenjem losiona za tkzv. samopotamnjivanje...Od povoljnijih, dobar je 'Nivea' sprej, od onih nesto skupljih - 'Estee Lauder' i 'Lancome'...
...Kao sto je vec napisano, ravnomernost boje postize se pravilnim nanosenjem (blanding) i, najvaznije, dobrom pripremom koze pre upotrebe preparata - najbolje je uraditi piling tela i nakon toga utrljati izdasno klasican losion/mleko koje se inace koristi za hidrataciju...Posebnu paznju prilikom pilinga i hidriranja treba obratiti na delove tela na kojima je koza i inace nesto deblja i suvlja - laktovi, kolena, koza stopala...Tek nakon sto koza losion/mleko za telo upije, treba ravnomerno naneti i dobro utrljati losion za samopotamnjivanje...
...Licno verujem da i ovde vazi pravilo 'manje je vise' , tj. da svako preterivanje deluje vulgarno...Postupak se moze ponoviti vec sutradan ukoliko se zeli intenzivnija nijansa, a trajnost boje je, u zavisnosti od tipa koze i ucestalosti tusiranja ;) - 3 - 7 dana...U svakom slucaju, iako nijedan metod nije potpuno neskodljiv, odnosno bez potencijalno losih nuspojava - ipak smatram da je daleko manje invazivan od suncanja ili upotrebe solarijuma...Srecno! :)
 
johnson's holiday skin -body losion za telo, a za lice mozes da koristis SunMix, slovenacku kremu za samopotamnjivanje, koja nije uopste skupa, samo je lepo razmazi po licu, i operi ruke...ja nikad nisam bila sa flekama, a koristim je godinama.Boja traje par dana, ja je obicno namazem svako 3. vece
 
Nina2:
Clinique sprej za telo i krema za samopotamnjivanje. Pre toga obavezan piling, kao sto je UBR rekla i nema sanse da ti ostanu bilo gde fleke.

Nina, jel to stvarno fercera? Jel prirodna boja? Kakva je boja kože između prstiju na rukama? ja sam videla jednu koleginicu čija je boja kože na tim mestima bila naradžasta, stršana kontrast u odnosu na ruke i prste.
Daj tačan naziv tog Clinique spreja i kreme, pliz.
 
da to sa rukama, chovek posle nanoshenja obichnog losiona ili kreme nema potrebu da opere ruke, a ni ne obrati pazhnju na to da se izmedju prstiju zadzhi veca kolichina istog
i onda za rezultet imash ruke koje izgledaju kao da imash neku kozhnu bolest :lol:
ali to samo dok si neiskusan ;)
 
Queen_:
Nina, jel to stvarno fercera? Jel prirodna boja? Kakva je boja kože između prstiju na rukama? ja sam videla jednu koleginicu čija je boja kože na tim mestima bila naradžasta, stršana kontrast u odnosu na ruke i prste.
Daj tačan naziv tog Clinique spreja i kreme, pliz.

Boja je super, bas prirodna. E sad, ruke moras dooobro da operes na kraju, nije dovoljno samo malo sapuna i vode, vec kao hirurzi, da ih izribas :D

Clinique Self Tanning Body spray a za lice mislim da je Self Sun face.

Ne znam otkud uopste ono http u postu, jer nisam mislila ni da postavim link..ali posto me podseti, evo linka:

http://www.clinique.co.uk/templates/products/multiproduct.tmpl?CATEGORY_ID=CAT1043
 
hvala Nina, link ne radi, ali mislim da ću moći to da nađem u Bg. Nego, ima li ko iskustva sa onim prskanjem-potamnjivanjem? Ima neki aparat, ti staneš a kozmetičarka prska boju po tebi, kao tuširate tom bojom, tako nekako
 
I ja mogu da preporucim Johnson's Holiday Skin, svetliji. Inace, ja sam se ko luda i pilingovala i posle prala ruke, ali uopste nije tako drasticna razlika, nisam imala fleke.

Inace, na jednom sajtu na ovu temu sam procitala da ako imate svetliji ten treba da uzmete tamniju kremu, ne svetliju verziju, jer bas te svetlije daju zute i narandzaste nijanse na svetloj kozi.

Nije lose razblaziti self tan sa obicnim mlekom za telo.
 
ja imam jako svetao ten. znači, treba da kupim neku tamniju nijansu. joj, ne znam ja da li sam spremna na taj poduhvat samopotamnjivanja. Šta ako boja bude bezveze, neprirodna, žućkasta ili ne znam već kakva? Kako da to skinem? Koliko tuširanja je potrebno? 5-10 dnevno? :shock:
 
sa Holiday skinom ja nisam ni imala efekat odmah. Trebalo je da se mackam 3-5 dana. Jer to i nije pravi self tan, nego "polu".

I jos jedna fora - pre nego sto sam pocela sa tim, nekoliko dana sam "vezbala" sa obicnim mlekom, tipa da probam da uvezbam ravnomerno mazanje, bez natapanja laktova i kolena

Sad je zima, i da bude neka flekica, brzo prodje.

E, da, i nikad nisam mazala lice.
 

Back
Top