Šta mi se ubaiclo u kameru mobilnog telefona

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Имам Nokiu C5. Сликам данас 4 снимка, прикључим је на рачунар, и када погледам у фолдер, видим 4 иконице. Међутим, када отворим једну слику, па идем стрелицама да листам надаље, осим те 4 слике, појави се још много неких слика које никада нисам снимио том Нокиом.
Свака је засебна, али сам их умањио и снимио по неколико на једној страници, да се види.
Значи, кад ау Picture manager листам слике из фолдера, осим те 4 слике, нађем и ове уљезе.

Да није неки вирус?

Slika 1.jpg


Slika 2.jpg


Slika 3.jpg
 

Prilozi

  • 2017-06-06_131029.jpg
    2017-06-06_131029.jpg
    33,8 KB · Pregleda: 2
Имам Nokiu C5. Сликам данас 4 снимка, прикључим је на рачунар, и када погледам у фолдер, видим 4 иконице. Међутим, када отворим једну слику, па идем стрелицама да листам надаље, осим те 4 слике, појави се још много неких слика које никада нисам снимио том Нокиом.
Свака је засебна, али сам их умањио и снимио по неколико на једној страници, да се види.
Значи, кад ау Picture manager листам слике из фолдера, осим те 4 слике, нађем и ове уљезе.

Да није неки вирус?

Pogledajte prilog 444060

Pogledajte prilog 444062

Pogledajte prilog 444063
probaj ocisti komp CCleanerom.Mislim da je to problem do kompa,a ne do telefona.
 
Нема СС клинер на глупој Виндоус 8.1..
*
Скинуо са сајта File Hipo. И не могу да верујем да је одстранио преко 3 ГБ непотребних ствари, помоћних фајлова. Добро, нисам га раније никад стартовао, али раније на старом лаптопу пар пута гдоишње по стотинак МБ.
И сада нема ништа у фолдеру са сликама на мобилном...
Позз
 
Poslednja izmena:
Нема СС клинер на глупој Виндоус 8.1..
*
Скинуо са сајта File Hipo. И не могу да верујем да је одстранио преко 3 ГБ непотребних ствари, помоћних фајлова. Добро, нисам га раније никад стартовао, али раније на старом лаптопу пар пута гдоишње по стотинак МБ.
И сада нема ништа у фолдеру са сликама на мобилном...
Позз
Razni sajtovi imaju razne kolacice koji se tako pakuju u odredjene foldere.Tako da nije lose 1-2 puta mesecno upotrebiti CCleaner.samo nemoj cackati po registru nista.
 
Имао сам много проблема овде са шифром. И када сам се некако улговао, нисам се излоговао недељама. Међутим, сад ми је ЦЦ клинер обрисао тај колачић (вероватно је и то ствар колачића) и 3 пута ресетуем шифру. Тако, сада сам овде, када затворим овај "таб" можда нећу моћи опет да се улогујем.

Да не чачкам по регистру, не овлим да чачкам где нисам верзиран, али шта у овом случају значи "регистар? Ова ме осмица знуњује.
Позз
 
Имао сам много проблема овде са шифром. И када сам се некако улговао, нисам се излоговао недељама. Међутим, сад ми је ЦЦ клинер обрисао тај колачић (вероватно је и то ствар колачића) и 3 пута ресетуем шифру. Тако, сада сам овде, када затворим овај "таб" можда нећу моћи опет да се улогујем.

Да не чачкам по регистру, не овлим да чачкам где нисам верзиран, али шта у овом случају значи "регистар? Ова ме осмица знуњује.
Позз
kada otvoris CCleaner,sa strane imas komande za ciscenje u obliku metlice.Na to slobodno klikni ,pa na komandu analiziraj,pa pokreni ciscenje.To pokreni ciscenje sve dok ti ne pokaze 0 bajtova.Ispod metlice se nalazi komanda u obliku rubikove kockice,e to ne diraj nista,posle dole imas alatke,to su i na kraju komanda opcije.Tu su ti podesavanja programa i alatke to slobodno otvori i pogledaj kakve su mogucnosti.Bitno je samo na metlicu da kliknes i ona ce ti obrisati sve sto je nepotrebno u kompjuteru i pretrazivacu.Dok radis ciscenje,bitno je da ti pretrazivac bude iskljucen.
 
Хвала, мада ми ниси морао баш све објашњавати, јер сам са ЦЦ клинером радио годинама.
Него, немајући га на глупом Виндоус 8.1. нисам знао тачно која је иконица за Регистри, систем и тд.
Наравно да не чачкам шта не знам.
Успут, уградих ЦЦ пре тачно 2 дана и већ ми се накупило 700 МБ непотребних фајлова. Док сам радио на Виндоус 7 или чак на 2000, за 3 месеца би се скупило можда 70-100 МБ...
 
Хвала, мада ми ниси морао баш све објашњавати, јер сам са ЦЦ клинером радио годинама.
Него, немајући га на глупом Виндоус 8.1. нисам знао тачно која је иконица за Регистри, систем и тд.
Наравно да не чачкам шта не знам.
Успут, уградих ЦЦ пре тачно 2 дана и већ ми се накупило 700 МБ непотребних фајлова. Док сам радио на Виндоус 7 или чак на 2000, за 3 месеца би се скупило можда 70-100 МБ...
Verujem da retko ko danas nije imao kontakta sa CCleaner-om,ali malo ljudi pazi sta ciste sa njim,pa sam se zato raspisao,a sto se tice tih fjlova,obicno kada otvoris dosta Web sajtova,prikazu da koriste razne kolacice i ako kliknes OK,to se odmah ubaci u neke foldere i popunjava mesto.Ima dosta sajtova,koji ne prijavljuju te kolacice,a onisami stekcu i prelaze u foldere.Instaliraj ADBlock Plus za tvoj pretrazivac,ako je Mozilla ,za Mozillu,ako je Chrome,onda za njega,ako je neki treci onda za taj sto imas i to cemalo spreciti da kolacici vrsljaju po tvom kompu,ili lapu,sta ves imas.Ipak povremeno upotrebi CCleaner i ocisti te gamadi,jer se to najvise skuplja u Temp folderu,pa onda krene po folderima koje najvise koristis.Doslo tako vreme da mora dosta vise da se pazi na te gamadi,jer AV,a ni Malware ih propuste,jer nisu prikazani kao virusi vec obicni nepotrebni podaci koji zauzimaju meso na HDD-u.Udji povremeno u "C" particiju,pa u Windows folder i potrazi TEMP podfolder i otvori ga i obrisi sve iz njega,pa ces tek onda videti koliko MB,t.j. GB zauzelo kojekakvih gluposti.CCleaner cisti i taj folder,ali ne ocisti ga uvek komplet.
 
Хвала још једном!
За пар сати (у међувремену сам се мучио са логовањем) накупи се још 300 Мб а само сам гледао наше новине и ишао на Фб.
Чудо једно.
А за колачиће: где год питају одбијем их, али ме не питају, само искочи обавесте да користе колачиће како би све било мени боље, у мом интересу итд...
Доведу ме пред свршен чин...
Сада сам на Гугл Хрому, AdBlock ми показује само 4 блокиране рекламе од јутрос, па ипак 300 MB непотребних ствари
 
Poslednja izmena:
Хвала још једном!
За пар сати (у међувремену сам се мучио са логовањем) накупи се још 300 Мб а само сам гледао наше новине и ишао на Фб.
Чудо једно.
А за колачиће: где год питају одбијем их, али ме не питају, само искочи обавесте да користе колачиће како би све било мени боље, у мом интересу итд...
Доведу ме пред свршен чин...
Сада сам на Гугл Хрому, AdBlock ми показује само 4 блокиране рекламе од јутрос, па ипак 300 MB непотребних ствари

Момчино, за неког ко каже да је користио CCliner имаш баш почетничка питања...

Муче те колачићи?
Ко ти брани да уђеш у подешавања интернет прегледача који користиш и да подесиш да не прихвата колачиће?

А да извини ти си маг на рачунару и ово ти нисам требао рећи... :whistling:
 
Леба ти реци ми где ја то написах да сам неки МАГ?
Лепо написах да не волим да петљам око системских ствари, јер не знам. Не умем да крекујем ниит желим да то научим. Само оно што има на сајту "бесплатни програми"...
Завршио сма пре 15 година ЕЦДЛ курс, мада се тамо не научи ни 20% потребног знања, него после пробаш, истражујеш...

На Виндоус Икс_Пе сам био до лани,па прешао на седмицу. Имао је ЦЦ клинер који нисам стартовао можда једном у пар месеци, и никада није накупио више од 100-200 МБ.. Сада се толико накупи за пола дана. Сада радим на позајмљеном лаптопу који има оригинал 8.1. са пратећим стварима, све чисто, али је 8.1. тотални промашај.

Док сам био на седмици, укљуљчио сам био неки систем који блокира "кукис". И готов ниједан сајт нисам могао да отворим.

И овде написах да на доста сајтова нико и не пита хоћу ли или нећу, само ме обавесте да су их укључили, јер просто не бих могао да живим без њих.
И сад испаде да глумим мага.

ПС
Синоћ сам стратовао ЦЦ, јутрос проверио пошту на 2 Јаху адресе и дошао овде, и ево овог момента проверих, ЦЦ већ скупио 10,5 МБ за брисање. За проверу 2 адресе, није било поште, и ово што куцам и већ 10.5 МБ.
Да ли то зависи од ОС или од чега?
*
Ево у 11,30 допуњавам овај одговор. Од јутрос, око 8 х када сам све испразнио, у међувремену само Фб и пар наших новина, и ЦЦ накупио 711 МБ.
Како је то могуће?
 
Poslednja izmena:
Леба ти реци ми где ја то написах да сам неки МАГ?
Лепо написах да не волим да петљам око системских ствари, јер не знам. Не умем да крекујем ниит желим да то научим. Само оно што има на сајту "бесплатни програми"...
Завршио сма пре 15 година ЕЦДЛ курс, мада се тамо не научи ни 20% потребног знања, него после пробаш, истражујеш...

На Виндоус Икс_Пе сам био до лани,па прешао на седмицу. Имао је ЦЦ клинер који нисам стартовао можда једном у пар месеци, и никада није накупио више од 100-200 МБ.. Сада се толико накупи за пола дана. Сада радим на позајмљеном лаптопу који има оригинал 8.1. са пратећим стварима, све чисто, али је 8.1. тотални промашај.

Док сам био на седмици, укљуљчио сам био неки систем који блокира "кукис". И готов ниједан сајт нисам могао да отворим.

И овде написах да на доста сајтова нико и не пита хоћу ли или нећу, само ме обавесте да су их укључили, јер просто не бих могао да живим без њих.
И сад испаде да глумим мага.

ПС
Синоћ сам стратовао ЦЦ, јутрос проверио пошту на 2 Јаху адресе и дошао овде, и ево овог момента проверих, ЦЦ већ скупио 10,5 МБ за брисање. За проверу 2 адресе, није било поште, и ово што куцам и већ 10.5 МБ.
Да ли то зависи од ОС или од чега?
*
Ево у 11,30 допуњавам овај одговор. Од јутрос, око 8 х када сам све испразнио, у међувремену само Фб и пар наших новина, и ЦЦ накупио 711 МБ.
Како је то могуће?
Nije to do OS-a.To razni ih sajtovi koriste,verovatno imaju neke koristi od toga.Ima raznih sajtova,gde imas mogucnosti da odbijes koristenje kolacica,ali te izbace sa te stranice,ako pristanes da koristis,onda ti ubacuju razne fajlove koji samo popunjavaju,razne foldere i mesto na HDD-u,a beskorisni su.Mogao bi da instaliras i Malwarebytes Anti-Malware.ovaj program skuplja opasnije kolacice,koje smatra nesigurnim za OS i stavlja u Qarantin.prosto je to tako danas,retko mozes naci cis sajt da bi procitao nesto,a da nema tih stvari.
 
Malwarebytes Anti-Malware
На старом лаптопу сам често користио Malwarebytes Anti-Malware а на новом не, рачунајући да је његов антивирус довољан, али сад ћу да га уградим и овде.
искрено, нисам знао да он напада и колачиће...
 
На старом лаптопу сам често користио Malwarebytes Anti-Malware а на новом не, рачунајући да је његов антивирус довољан, али сад ћу да га уградим и овде.
искрено, нисам знао да он напада и колачиће...
Ne napada on kolacice,ali brani OS od njih i ponekad i pored njega prodje neki,ali mnogo manje,nego kada ga nema.Taj AV na Win.8 je preslab za sadasnje zahteve interneta.Na Win.8.1 imam i sistemski Windows Defender,a i Pandu pored njega,tako da nemam tih i tolikih problema sa kolacicima.jednom nedeljno,ili cak u dve nedelje precistim sa CCleanerom i nemam briga.nekad se desi i jednom mesecno.
 
Леба ти реци ми где ја то написах да сам неки МАГ?
Лепо написах да не волим да петљам око системских ствари, јер не знам. Не умем да крекујем ниит желим да то научим. Само оно што има на сајту "бесплатни програми"...
Завршио сма пре 15 година ЕЦДЛ курс, мада се тамо не научи ни 20% потребног знања, него после пробаш, истражујеш...

На Виндоус Икс_Пе сам био до лани,па прешао на седмицу. Имао је ЦЦ клинер који нисам стартовао можда једном у пар месеци, и никада није накупио више од 100-200 МБ.. Сада се толико накупи за пола дана. Сада радим на позајмљеном лаптопу који има оригинал 8.1. са пратећим стварима, све чисто, али је 8.1. тотални промашај.

Док сам био на седмици, укљуљчио сам био неки систем који блокира "кукис". И готов ниједан сајт нисам могао да отворим.

И овде написах да на доста сајтова нико и не пита хоћу ли или нећу, само ме обавесте да су их укључили, јер просто не бих могао да живим без њих.
И сад испаде да глумим мага.

ПС
Синоћ сам стратовао ЦЦ, јутрос проверио пошту на 2 Јаху адресе и дошао овде, и ево овог момента проверих, ЦЦ већ скупио 10,5 МБ за брисање. За проверу 2 адресе, није било поште, и ово што куцам и већ 10.5 МБ.
Да ли то зависи од ОС или од чега?
*
Ево у 11,30 допуњавам овај одговор. Од јутрос, око 8 х када сам све испразнио, у међувремену само Фб и пар наших новина, и ЦЦ накупио 711 МБ.
Како је то могуће?

Зависи од тога шта гледаш на интернету.
90% тог смећа чине привремени фајлови који се скупљају при раду а поготово при "сурфовању" по интернту то су ти разне умањене сличице, флеш анимације и сл кеје служе зарад бржег учитавања страница у случају да поново отвориш исте странице. Другим речима све што се налази на страницама које посећујеш пакује се у привременим фајловима...
И то може да се реши одговарајућим подешавањима где ће систем при свакој промени сесије да брише све привремене фајлове....

Колачиће решаваш подешавањем веб прегледача који користиш при чему у опцијама можеш да одабереш да ли да стално прихвата колачиће, да ли да их не прихвата уопште или пак да их брише по промени сесије (изласка са налога / рестартовања рачунара.
 
Evo pisem ti sa Win.8.1 i evo kako treba da izgleda,taj prozor gde treba da se odabere,u koji folder treba da ide.Ako ti ne pise C:\Program Files,onda klokni na komandu "Browse" i pronadji u C particiji program fajls i trebalo bi da nastavi sa instalacijom.Ono sto tebi pokazuje ide u temporararni folder koji se brise i nije siguran za cuvanje podataka.Inace,meni na 8-ci radi pored Windows Defendera,koji je sistemski,ali veoma slab AV i dozvoljava da se instalirajos jedan AV pored njega,u mom slucaju je Panda i instaliran i Malwarebytes Anti-Malware i sve funkcionise kakotreba.Nemam nikakvih problema.
 
Проблем је што овде немам уопште партиције С и D. Замислите? То је тек друга прича.
Tако да уопште немам начин да нешто држим на тој сигурној партицији.

*
Иначе, јуче свратим у неки сервис да питам у вези старог лаптопа. И рекоше ми ствари, за мене зачуђујће:
- да не треба баш радо користити ЦЦклинер, јер уме да обрише и корисне ствари. Онда ме пита је ли ми тај крш од привемених фајлова загушује хард диск. Кажем_ Ма какви, има на стотине ГБ а ја држим једва 10-ак, немам филмове, игрице, само МП3, слике и, Ворд, пдф.
Али велим, можда ти темп. фајлови сметају текућем раду.... Он се онда чуди пта ће ми уопште ЦЦ.
- каже да је Авира боља од Касперског

*
particije.jpg
 
Проблем је што овде немам уопште партиције С и D. Замислите? То је тек друга прича.
Tако да уопште немам начин да нешто држим на тој сигурној партицији.

*
Иначе, јуче свратим у неки сервис да питам у вези старог лаптопа. И рекоше ми ствари, за мене зачуђујће:
- да не треба баш радо користити ЦЦклинер, јер уме да обрише и корисне ствари. Онда ме пита је ли ми тај крш од привемених фајлова загушује хард диск. Кажем_ Ма какви, има на стотине ГБ а ја држим једва 10-ак, немам филмове, игрице, само МП3, слике и, Ворд, пдф.
Али велим, можда ти темп. фајлови сметају текућем раду.... Он се онда чуди пта ће ми уопште ЦЦ.
- каже да је Авира боља од Касперског

*
Pogledajte prilog 445368


Ако имаш слободног простора на тврдом диску најмањи проблем је издвојити једну партицију.
Иначе на Виндовсу ни једна партиција није сигурна од вируса, разлика је једино што са другом партицијом не губиш податке који се налазе на њој у случају да мораш да реинсталираш систем.
CCliner са основним подешавањима неће ништа преко потребно да обрише. Једино сад не могу да се сетим да ли је у основним подешавањима постављено да брише и колачиће (што доводи да се морају поново уносити лозинке а то може неком да смета).Остала основна подешавања су безбедна по корисника...

Поредити Касперски и Алвиру може се само у односу на потребе корисника односно да ли му је потребно да издваја за лиценцу или му је довољна заштита коју пружа Алвира. Поента је да ни један антивирус не може да заштити корисника 100%, на страну то што је сам оперативни систем који штите бушан односно да се одређени напади врше директно преко самог система (кроз одређене опције које су наменси уграђене у оквиру оперативног система).

Иначе, сви који се баве одржавањима рачунара (сервисери) обожавају кад имају посла са корисницима који су прескочили и оне баналне часове информатике у средњој школи, тј остали су на истим...
Тад могу да продају какве год хоће приче па и да се поиграју за заменом делова...
 
Poslednja izmena:
подешавањима постављено да брише и колачиће
Има та опција. Ја сам је штиклирао и после сам десетину пута покушавао да се улогујем овде, нешто није било како ваља.
*
кад имају посла са корисницима који су прескочили и оне баналне часове информатике у средњој школи, тј остали су на истим...

Нисам ја бежао са часова...
Када сам ја ишао у средњу школу, имали смо шибер и логаритамске таблице. А касније се појавили први дигитрони, колико цигле.
Када сам 1987 године помагао пријатељу да куца дипломски на ЕТФ на неком рачунару величине шпорета, био сам фасциниран меморијом од 100 КБ.

Први рачунар сам купио 2000 године, Тошиба лаптоп, са 4 ГБ диск, 32 МБ РАМмеморије, а са њим и камеру од 0,6 мегапиксела.

Када сам кренуо на курс рачунара, било је одмах File management и они модули који спадају под ЕЦДЛ, тако да нисам имао где да научим ништа о систему, Нешто касније, у фронцлама, скрпио неког основног бар теоријског знања о систему, а нешто се усавршавао у Ворду и Екселу., док Аксес-дејтаебез нигде нисам имао прилику да користим, све фирме је избегавају.

*
Тад могу да продају какве год хоће приче па и да се поиграју за заменом делова...
Знам шта раде мајстори, иживаљавју се и праве паметни. Замена делова је стандардна ствар, још од времена сајџија. Међутим, мој Еспримо је купљен 2008 па сигурно неће наћи неки старији део да ми увале. Можда дотрајалији...

Иначе, пре него што су тинејџери постали махери за рачунаре,, реч "мајстор" је имала други призвук, Па неки водоинсталатери некој баби наплатили 200 евра замену дихтунга у славини, а јадница дошла у БГ хронику да се жали..

То је онда Богдан Тирнанић назвао осветом лоших ђака.
 
Poslednja izmena:
Да додам и ово:
Ако имаш слободног простора на тврдом диску најмањи проблем је издвојити једну партицију.

Да ме убијеш, на овом чуду не могу уопште да нађем ни онаку за харддиск, ни PC ни Program files. И како да нешто фрагментирам када не могу да дођем до њега. Зато поставих слику.
 
Проблем је што овде немам уопште партиције С и D. Замислите? То је тек друга прича.
Tако да уопште немам начин да нешто држим на тој сигурној партицији.

*
Иначе, јуче свратим у неки сервис да питам у вези старог лаптопа. И рекоше ми ствари, за мене зачуђујће:
- да не треба баш радо користити ЦЦклинер, јер уме да обрише и корисне ствари. Онда ме пита је ли ми тај крш од привемених фајлова загушује хард диск. Кажем_ Ма какви, има на стотине ГБ а ја држим једва 10-ак, немам филмове, игрице, само МП3, слике и, Ворд, пдф.
Али велим, можда ти темп. фајлови сметају текућем раду.... Он се онда чуди пта ће ми уопште ЦЦ.
- каже да је Авира боља од Касперског

*
Pogledajte prilog 445368
Pa imas u Exploreru,gde pise Win.8 OS,a u zagradi C.Tu idi levo dvoklik i naci ces Program Files
 

Back
Top