Neka cudna anksioznost

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
149
Ako moze neko obucen ili ko ima iskustvo licno, da mi odgovori...zasto se covek koji ima depresivno anksioznu reakciju I pod dejstvom terapije I lekova I homeopatije oseti jedan dan super kao da niceg nema a nekad vi se ubio od panike I depresije...nema nikakvog faktora koji utice da jedan dan bude ok a drugi totalno druga licnost...rec je o meni bliskoj osobi oko koje se veoma trudim I ishranom I svim sredstvima za boljitak I kad vidim da mu je lose I meni je tesko jer se nisam makla od nule...stvarno sta ciniti?
 
Ako moze neko obucen ili ko ima iskustvo licno, da mi odgovori...zasto se covek koji ima depresivno anksioznu reakciju I pod dejstvom terapije I lekova I homeopatije oseti jedan dan super kao da niceg nema a nekad vi se ubio od panike I depresije...nema nikakvog faktora koji utice da jedan dan bude ok a drugi totalno druga licnost...rec je o meni bliskoj osobi oko koje se veoma trudim I ishranom I svim sredstvima za boljitak I kad vidim da mu je lose I meni je tesko jer se nisam makla od nule...stvarno sta ciniti?

zato sto verovatno ima bipolarni poremecaj licnosti
 
Ako moze neko obucen ili ko ima iskustvo licno, da mi odgovori...zasto se covek koji ima depresivno anksioznu reakciju I pod dejstvom terapije I lekova I homeopatije oseti jedan dan super kao da niceg nema a nekad vi se ubio od panike I depresije...nema nikakvog faktora koji utice da jedan dan bude ok a drugi totalno druga licnost...rec je o meni bliskoj osobi oko koje se veoma trudim I ishranom I svim sredstvima za boljitak I kad vidim da mu je lose I meni je tesko jer se nisam makla od nule...stvarno sta ciniti?

Pokreni se... izadji iz kuce, stana... setaj, trci... plivaj, vozi bicikli... idi medju ljude .. pevaj... uclani se u neki hor, folklor.. bilo sta, samo uradi nesto sto do sad nisi.
 
Pa zato sto pravi uzrok anksioznosti ili depresije je jako tesko utvrditi (a i da znas od cega je, tesko da to mnogo pomaze) i pre svega zato sto je ta osoba opterecena sobom i svojim psiho fizickim stanjem , a sto god vecu paznju pridajes tome ono su simptomi sve jaci.

Takodje ljudi koji imaju problema sa anksioznoscu imaju malo nadrazen i osetljic nervni sistem , pa malo su i osetljivi i na ove promene vremena, nepovoljne biometeroloske uslove...itd.

Mada i ljudi koji nemaju nikakvih psiholoskih tegoba opet ne osecaju se svaki dan isto , i oni isto nekad ae osecaju dobro, nekad su smoreni i ne izlazi im se iz kreveta, nekad su uznemireni zbog necega........itd , zavisi ko je koju nogu ustao taj dan.

Takodje kod tih problema pomaze da malo se udubi u nesto i okupira mozak i da radi ono sto mu prija, sad nebitno dal je to caskanje sa drustvom, setnja, bavljenja sportom ili citanje, gledanje filmova, surfovanje netom, igranje video igara..........znaci bilo sta.
 
Ako moze neko obucen ili ko ima iskustvo licno, da mi odgovori...zasto se covek koji ima depresivno anksioznu reakciju I pod dejstvom terapije I lekova I homeopatije oseti jedan dan super kao da niceg nema a nekad vi se ubio od panike I depresije...nema nikakvog faktora koji utice da jedan dan bude ok a drugi totalno druga licnost...rec je o meni bliskoj osobi oko koje se veoma trudim I ishranom I svim sredstvima za boljitak I kad vidim da mu je lose I meni je tesko jer se nisam makla od nule...stvarno sta ciniti?

bipolarni poremecaj
 
To opisujete depresiju.....
Depresija je obicno logicno uzrocna....ali ima i psihohemijske, narocito kad se nekim lekovima deluje na anksioznost...

Uz svakog psihijatra mora obavezno da ide i psiholog i psihoterapeut, ali kod nas sipak, nema vremena ni za pregled kod lekara opste prakse...
Ali nema toga ni u bogatijim zemljama...samo se nakljuka pacijent...

Ovo da li je bipolarni ili nije, to ja ne znam, nisam strucan...
Strah je prirodni nagon, i kad je normalno posle straha se javlja rasterecenje...
Rasterecenje je ili oznaka prestanka opasnosti ili razresenje situacije..
Zato je rad odlican.
Rad donosi plodove rada, koji su zadovoljstvo , a zadovoljstvo je plus i kod depresije i kod anksioznosti (anksioznost ima svoje konkretne uzroke)..

Anksioznost je cesto pojacanje principa straha, naglasavanje, ako nije primarni razlog....ili u vezi sa primarnim razlogom..

Mikro problemi su odlicno terapeutsko resenje.
Motivacija je problem kod depresije, a anksioznost nudi motivaciju....strah i zastita od tog neceg...
Samo navodim prirodan tok ali necu dublje da ulazim u ceo princip.....postoje odnosi ka necemu ili nekome koji su uvek uzrok ovakvih emocija...i ne nastaju preko noci, nego duzim poremecajem strah rasterecenje osnovne reakcije...
Nerazresavanje nekih situacija dovodi do anksioznosti i depresije jer problem ostaje da postoji...pa se misaoni tok vrti u krug...
I tu mikro problemi donose rasterecenje jer se paznja usmerava na njih...mikro stres uzima deo stresnog , a mikro razresenje donosi pogodnost = dupli plus..

Najvaznije u celoj prici je da se uzrocnik kruzne petlje polako raspetljava, a to obicno u istom okruzenju nije slucaj...okruzenje koje je napravilo kruzni tok ostavlja kruzni tok da postoji..
Uzrocnici , obicno najmiliji, ce odrzavati kruzni tok svo vreme jer njihova logika podrzava takvo okruzenje i takve nuzne odnose, ili zbog novca ili zbog materijalnog ili zbog javnog, persona publica ......javnog izgleda, javnog ponasanja..

Ali tu depra anksiozna osoba nema neki izbor....ima tri problema....glavni, okruzenje, razbijanje kruga...
Najlakse resenje bi bilo kad bi celo okruzenje odjednom promenilo i nacin funkcionisanja i sredinu i uredjenje odnosa, a da se zadrzi tek stvorena radna navika imanja mikro problema....
Ali ni u jednom kosmosu se to ne desava...Obicno u najboljim okolnostima se promeni odnos najvaznijih tako da se stvara radna navika mikro problema plus se promene prioriteti i uredjenje odnosa.....a onda se gleda da se nabode glavni problem...


Uostalom zato je procenat izlecenja zanemarivo mali....osim gde postoje cele tehnike....
Grupne terapije su po meni dobra stvar, ali toga nema u Srbiji...
Da se smanji stigmatizacija pojedinca (koju on sam sebi pravi) i da se smanji anksioznost...
 
Hvala vam svima...sve je tacno...sto se mene tice uspela bi radom aktivnoscu I pracenjem simptoma da sve to umanjim ili otklonim, ali radi se o licnosti koja ne ulazi u srz problema ne pokusava da se bori...jako jako tesko...
 
Hvala vam svima...sve je tacno...sto se mene tice uspela bi radom aktivnoscu I pracenjem simptoma da sve to umanjim ili otklonim, ali radi se o licnosti koja ne ulazi u srz problema ne pokusava da se bori...jako jako tesko...

Nemoj joj to zamerati. Mozda ta osoba pati ujedno i od izbegavajuceg poremecaja licnosti i ne moze joj se "uzeti za zlo" sto se tako ponasa, jer joj je potrebna pomoc.
https://lekariduse.wordpress.com/ps...caj-licnosti/izbegavajuci-poremecaj-licnosti/

Posto vidim da se trudis da pomognes toj osobi, onda obrati paznju, ovo su stvari koje se nikada ne govore depresivnim ljudima, i takvi ljudi ce ti onda to mnogo ceniti, i ako im ne mozes pomoci onda im sigurno neces odmoci, sto rade skoro svi ostali svojim bliskim ljudima, jer ne znaju, iz nehata:

www.psihoverzum.com/stvari-koje-ne-treba-govoriti-ljudima-koji-se-bore-sa-depresijom/
 

Back
Top