Ulje za podmazivanje točkića miša

N3W

Iskusan
Poruka
6.596
Nedavno kupljen miš, točkić već počeo da škripi i to baš čujno.

Interesuje me koje je ulje dobro za podmazivanje i da li neko zna gde se može naći. Pročitao sam negde da je to ulje na bazi silikona, ali nisam siguran pa me interesuje da li neko ima odgovor, bio bih veoma zahvalan. :bye:
 
Točkić, a ne kuglica. :lol:

Da preciziram za svaki slučaj


Zoom_Mouse_Wheel.png
 
Ne znam ...ulje za sivace masine je univerzalni uljni podmazivac, a ne spec za to...radi posao verovatno...ali ne nesto posebno...
Plastika ne bi trebalo da skripi, ona struze, a guma skripi....ali koliko ja znam, guma ne ucestvuje u procesu rada tockica tako da brate seljacki , otvoris mis, uzmes tockic i malo po papiru kao gumicu i stanjis sa bocne strane i eto ti bez skripe....
 
Bio do grada, kupio bočicu ulja za šiveću mašinu. Radili do 19. šnajderi :hahaha: Ništa ne škripi sada tako da još jednom hvala za komentar.

- - - - - - - - - -

Ako se mene pita, isključivo teflon sprej.
I to ovaj, za njega pouzdano znam da ne provodi struju,
a ne znam da li to generalno važi za sve teflon sprejeve.

Kroz slamčicu, da ne prska svud okolo.

Ovo ću da zapamtim. Hvala i tebi.

- - - - - - - - - -

Не ругај се потрошачу, има ваљда аутономију да одлучи коју робу ће да купи.
О боже.

Tako je, nema svaki miš isti senzor niti je udoban za ruku kod svakoga pojedinačno. Ja lično imam tri miša za regularnu upotrebu (jedan za gaming) i jedan shuttle miš koji mi služi za video editing.

Oni izgledaju ovako :

3Dconnexion-3d-mice-2.jpg


Koriste se, recimo, za postavljanje DUBova na video-snimke koji nemaju prevod.

Pozdrav!
 
Dobro je to ulje i ptrajace,ali postoji mast za plasticne zupcanike.Ako imas neki stari CD Room iliti rezac,pa iz njega izvadi sledseci put,ako ti se ponivi ponovo,jer sada ide sve toplije vreme i ulje ce polako da iscuri.sa stapicem za usi polako skini sa zupcanika i stazice rezaca i nabaci na krajeve osovine tockica.

Imam gomilu tih CD-rom čitača, na koji deo misliš?! Na osovine sam i stavljao.

Na sreću miš za CS (razer deathadder elite) mi ne pravi nikakav problem, njega koristim intezivno. U pitanju je metalni točkić na laserskom Logitechu koji koristim za browsing. To ti je onaj tip točkića koji može da se podešava, možda znaš na šta mislim. Može da vrti jednom, tri puta, pet puta kao i bez ikakve frikcije, tj. trenja.
Baš zato što je metalan sam se pitao. Lako bih ja za plastiku :)
 
Imam gomilu tih CD-rom čitača, na koji deo misliš?! Na osovine sam i stavljao.

Na sreću miš za CS (razer deathadder elite) mi ne pravi nikakav problem, njega koristim intezivno. U pitanju je metalni točkić na laserskom Logitechu koji koristim za browsing. To ti je onaj tip točkića koji može da se podešava, možda znaš na šta mislim. Može da vrti jednom, tri puta, pet puta kao i bez ikakve frikcije, tj. trenja.
Baš zato što je metalan sam se pitao. Lako bih ja za plastiku :)
Onda nemoj menjati.najbolje je to ulje za sivace masine.Inace ako ti ikad zatreba ta mast za plastiku.kada otvoric rezac na samoj osovini i zupcaniku koji otvara i zatvara vratanca od rezaca ima te masti i na samim stazicama kliznih vrata rezaca.mast je bela i veoma je dobra i dugotrajna.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: N3W

Back
Top