Маци пвређен реп(огуљен), дајте савет...

almagest

Početnik
Poruka
40
Моје мачиће, који су мушки и имају по годину дана, нешто напада у дворишту преко дана. Пре 3 дана једном од њих смакнута је сва кожа од основе репа до краја. Уста су му такође повређена и одбија храну. Данас сам приметио и црве око основе репа, па сам их све одстранио и испрао ракијом у коју су стајале лековите биљке, пошто нисам имао алкохол. После тога је мало живнуо па узима са мог прста мало паштете и киселог млека. Нудим му и куповну храну, коју иначе једу, али и то одбија. Вуче задњи део тела, лелуја се, ја га приджавам, па тако изађе у двориште по нужду.
Питао бих вас за савет, пре свега ако ово прочита неко од ветеринара, дали би било боље да му се ампутира реп, или ће све ово зарасти и стабилизирати се.
Данас дође и овај други са огиљеном кожом, исто тако у основи репа, око 1 квадратни центиметар. Не могу да утврдим шта их напада упо бела дана, Има код свих комшија и мачака и мачора, па претпостављам неки мачор. Шта ви мислите?
Хвала вам за евентуален савет!

!
33981411480_824c300fa3_b.jpg
 
Није човек. Нека животиња то ради. Комшија каже да по селу виђају и лисице које, како он каже, нападају мачке.

Без обзира шта је разлог, ако мачка одбија храну није јој много остало без адекватне помоћи.
Како хоћеш, твоја одговорност.
 
Носи то ветеринару, какав форум...

Ја тако исто мислим да би било најбоље. Само сам хтео да питам, можда је неко имао сличну ситуацију. Хвала за савет, већ сутра ћу га однети ветеринару, јер ипак ово може да се инфицира.
 
Ја тако исто мислим да би било најбоље. Само сам хтео да питам, можда је неко имао сличну ситуацију. Хвала за савет, већ сутра ћу га однети ветеринару, јер ипак ово може да се инфицира.

Наравно да јесте, ветеринар зна најбоље. Сретно.
 
Без обзира шта је разлог, ако мачка одбија храну није јој много остало без адекватне помоћи.
Како хоћеш, твоја одговорност.
Хвала за савет! Нема како хоћу! Хоћу маци да помогнем и помоћи ћу јој. Она одбија храну можда и зато што су јој уста мало поврећена. Данас је пила млеко, гладна је, чак док сам јој давао паштету, почела је да преде.
Овај други увек је поред ње, лиже је и само је гледа. Као рекох горе, однећу маченце ветеринару, нека га спаси.
 
Komšija ima i psa i mačku, pa kad je mačka pojela psu hranu, pas joj je slično ogulio rep, do pola, ne ceo kao kod tebe.
Taj deo je otpao, i posle joj ništa nije bilo.

Ali ako su kod tebe obe mačke ostale bez praktično celog repa, meni to malo sumnjivo,
ne verujem da bi pas dva puta precizno pogodio baš ceo rep.

Не, немам пса. Има један пас везан код бабе комшике, али ови мачићи тамо не иду. Још их нисам видео да се удаљавају из дворишта, које је доста велико, као и велике баште. Да, овој о којој пишем, огуљен је цео реп. Овај други мачак је имао среће, измакао се, јер то што их дави, као да је тренирано да хвата основу репа, све на исто место. Нису мали, ја их добро храним, па ме чуди да се нису одупрели нападачу, да се бране, да гребу, него су дозволили да их то чудо унакажава.
Како ме је је јуче ту посаветовао Драгор, јутро сам позвао ветеринара и ево управо га очекујем. Каже ми:" Опојићемо мацу и ампутирати реп, то је најбоље решење". Занимљиво је да је мачак баш јутрос гледао у мене и мауче, досадило му да му на силу дајем паштету и кисело млеко већ 5 дана. Онда сам му изнео куповну крану, коју они радо једу, придружио му се и овај други па су доста појели. Надам се, пошто је почео да једе и ампутације репа, да ће се стабилизирати и опоравити.
Излишно је ово што ћу рећи али... После губитка породице у Србији, напустио сам родно место и сада живим у једној суседној држави, где људи из Србије, због политике у прошлости " нису гледани добрим очима". Под таквим околностима не може да се има ни пријатељ, тако да су ми та два мачета и једно умиљато магаре код једне бабе комшике, постали велики пријатељи!
У сваком случају, хвала вам свима који сте се укључили и помогли ми својим саветима.
 
Da ne otvaram novu temu, ovde bih ponovo pitao za savet, uz nadu da će neko pročitati i ogovoriti.
Mačak o kome sam gore pisao, sada je vec u drugoj godini. Posle amputacije repa brzo je napredovao. Jede svu hranu koja mu se da i sada odlično izgleda. Međutim, njegov brat, koji je isto tako dobro napredovao i bio i teži, sada ima neku čudnu bolest. Manje jede nego ranije, smršavio je i od pre dva dana ima neke siptome kao upala pluća. Kad ga stisnem šakama sa obe strane grudi, nešto "svira", kao kad su čoveku puna pluća šlajmom.
Pre mesec dana je u toku noći pao sa stolice gde je spavao i počeo da se grči u trzajima. Bilo je nešto kao epileptičen napad, oduzetost nogu, isplažen jeik, klonula glava i sl. Masažama po celom telu i drmusanjem sam ga vratio u život, bar ja tako mislim. Noćas se to isto ponovilo kao i pre pola sata, kada je u agoniji bio zakačio noktem isplaženi jezik, pa sam ga otkaćio i opet oživeo.
Da li je neko imao ovakav slučaj sa svojim macama i kako ga je rešio? Ja ću ovog mačka već sutra odneti veterinaru, valjda će mu pomoći da i dalje živi, jer imam utisak, ako ga opet uhvate ovi napadi i ne budem u njegovoj blizini i to vidim i pomognem mu, umreće!
Samo uzgred, trenutno sam zemlji gde za uginuće životinje kažu, umrla je, umrla je kokoška. Meni se baš to dopada, jer ne kažu uginuo, lipsao crko i sl. Slika je od pola sata posle napada, kada se sve vratilo u normalu i tražio da jede meso, koje je osetio u blizini!
Hvala svakome ko bude napisao neku reč i dao neki savet!
Picture 520.jpg
 
Poslednja izmena:
Međutim, njegov brat, koji je isto tako dobro napredovao i bio i teži, sada ima neku čudnu bolest. Manje jede nego ranije, smršavio je i od pre dva dana ima neke siptome kao upala pluća. Kad ga stisnem šakama sa obe strane grudi, nešto "svira", kao kad su čoveku puna pluća šlajmom.
Pre mesec dana je u toku noći pao sa stolice gde je spavao i počeo da se grči u trzajima. Bilo je nešto kao epileptičen napad, oduzetost nogu, isplažen jeik, klonula glava i sl.

Slične simptome imala je moja maca i dijagnostikovan joj je fatalni Korona virus.
Ali, koliko god odgovora ovde da čuješ, najbolje je da ga što pre odneseš kod veterinara.
 
Копие от macici 3.jpg


On je moj heroj- skoro dva meseca borbe za život, na žalost nismo uspeli!
Tumor u stomaku i epleptični napadi su ga odneli...
Ali znam da je sada na Mostu na dugi...i da je srećan i zadovoljan...i ništa ga više ne boli.
Most na dugi
Tačno tamo do sami Raj, sa ove sstrane, sa naše strane, nalazi se mesto nazvano Most na dugi.
Kad neka životinja umre, koja je bila vezana za nas, ide na Most na dugi.
Tamo su cvetne livade i brda za naše prijatelje, kako bi zajedno mogli da trče i igraju se.
Hrana, voda i sunčeva svetlost je tamo u izobilju i naši prijatelji se osećaju srećni i zadovoljni.
Sve životinje koje su bile bolesne ili stare, tamo su povratile zdravlje i vitalnost. One koje su bile povređene i osakaćene, ponovo su se oporavile, postale zdrave i jake- baš onako kako ih se sećamo u svojim snovima proteklih dana i godina.
Tamo su životinje srećne i radosne- osim jedne male stvari- svima njima nedostaje neka posebna osoba koju su napustile- mi...
One trće i igraju se zajedno, ali dođe dan kada neka od njih stane i samo gleda u daljinu. Oči joj zasvetle, telo počne da drhti. U jednom trenutku napušta grupu, trči preko zelenih polja i brda, sve brže i brže....
Vi ste primećeni i konačno Vi i Vaš prijatelj se ponovo srećete uz radosan zagrljaj. Niko više ne može da vas razdvoji.
Ponovo gledate svog prijatelja koji je odavno otišao iz vašeg života, ali nikada iz vašeg srca.
I onda idete zajeno preko Mosta na dugi..zajedno i za uvek...!

Sahranio sam mog prijatelja u mojoj bašti, tamo gde su ruzmarin, lavanda, božuri, jasmin i mnoge vrste retkog poljskog cveća donešenog sa planina.
Od ove noći na nebu će biti još jedna zvezda, njegova , najsjajnija....
A ovaj njegov brat, ovaj što je invalid jer mu je amputiran rep, često ga vidim kako legne tamo i peče se na suncu. Možda oseća nešto..ko bi znao!
 
Poslednja izmena:

Back
Top