Daleko nam posao!!!!!

vaskodegama

Domaćin
Poruka
3.451
Nemci u šoku nas pitaju: Kako to "daleko posao"?!
U Srbiji ima kvalifikovanih i kvalitetnih ljudi, ali problem je što ne žele da zbog posla odlaze u drugi grad, i to ne razumem, rekao je Ronald Zeliger.



Zeliger koji je predsednik UO Nemačko-srpske privredne komore je, posle predstavljanja rezultata ankete nemačkih privrednika u Srbiji, rekao da je mobilnost zaposlenih veoma "problematična tačka", s kojom se u našoj zemlji suočavaju poslodavci iz drugih država.

Kako je istakao, svi žele da žive u Beogradu, jer je to lep grad u kojem može da se sedi u kafiću pored Save i Dunava, ali mnoga preduzeća se ne nalaze u Beogradu.

On je ukazao na svoj primer, objašnjavajući da mu porodica živi u Nemačkoj i da često leti od te zemlje do Srbije.

"Put na posao mi je 1.000 kilometara dugačak i kada mi ljudi ovde kažu, konkretno za Vršac, koji je udaljen 80 kilometara, da je daleko, iako obezbeđujemo transport autobusima, iako ih tamo čeka dobar, siguran i dobro plaćen posao, da neće da idu tamo zbog udaljenosti, e za to nemam razumevanje", rekao je Zeliger.

Zeliger je dodao da su sa njim saglasne brojne kolege koji imaju problem da zaposle kvalifikovanu radnu snagu u Šapcu, Kraljevu, Subotici i ostalim gradovima.

"To čujem od kolega i to ne razumem. Imate veliku stopu nezaposlenosti, a istovremeno i potrebu da radite i brinete o sebi. Ali ako ne možete da se dignete sa stolice i odete nekoliko metara dalje, onda nemam razumevanje", rekao je Zeliger.

Kako je istakao u Srbiji mora da se promeni svest ljudi u tom pogledu i da svaki dan počnu spremni da se dodatno angažuju.

"To je uslov bilo kakvog uspeha i to je uslov da imate radno mesto, ali i da ga zadržite. Ne smatram da su ti faktori ovde uvek ispunjeni", zaključio je Zeliger.

Da li bas toliko drugacije razmisljamo o poslu?
 
Nije tacno ni pod razno. Istina je da imamo od bolida pa do genija, ali ovde gde sam sad, u srbiji, ne mogu da nadjem radnika zna civil 3d Acad koji zna engleski i zna civil engineering. Neki koji znaju ponesto su toliko arogantni da ne zelim ni da odgovorim na oglas a trebaju mi radnici. moj burazer trpi slicno, elektronicar, radi control processors za razne masine, programira ih uradi celu elektroniku ali mehanichari useru stvar i odu, uzmu najvece pare a onda kad ode lanac ili pukne tanki lim zovu mog burazera.

***** od zemlje
 
koji mediji su propratili njegove konferencije?
uski krug ljudi koji su stvarali logistiku za konferenciju a novac koji su dobili nisu uložili u najavu propagandu reklamu ovo ono
nego su kupili kanapee da ne ostanu gladni dok ovaj priča :lol:
srbija je ovo zaboravljaš.....
 
i to je istina.
plata 22 hiljade a oni očekuju da neko putuje za te pare po tri sata svaki dan...
ako nas plate pristojno kao što plaćaju svoje radnike u fabrikama
onda bih se čudila što niko neće.
nismo mi lenji
samo nismo idioti
dosta nas već cede ovi domaći poslodavci za nisku nadnicu, samo još nemac treba da nam se ugradi
traži preciznost i disciplinu kao svaki nemac
a plaća kao preduzetnik u srbiji
pazi da ne
 
i to je istina.
plata 22 hiljade a oni očekuju da neko putuje za te pare po tri sata svaki dan...
ako nas plate pristojno kao što plaćaju svoje radnike u fabrikama
onda bih se čudila što niko neće.
nismo mi lenji
samo nismo idioti
dosta nas već cede ovi domaći poslodavci za nisku nadnicu, samo još nemac treba da nam se ugradi
traži preciznost i disciplinu kao svaki nemac
a plaća kao preduzetnik u srbiji
pazi da ne

"iako ih tamo čeka dobar, siguran i dobro plaćen posao" ...ne znam šta konkretno misli ali sumnjam da bi za 200€ ovo izjavio.
Nije bitno kako je ispraćeno, pošto je on očigledno obavio razgovore i nije jedini, slično se čak i sa državnom službom dešava da ljudi odbijaju i do Barajeva i Sopota da idu kamoli dalje u unutrašnjost. Neki pristaju da ih tlače za minimalac, drugi traže a boga mole da ne nađu posao,neki se precenjuju,neki su operisani od realnosti,neki bi da se firma prilagodi njima a ne oni njoj....ima svega u ovoj Srbiji.
 
"iako ih tamo čeka dobar, siguran i dobro plaćen posao" ...ne znam šta konkretno misli ali sumnjam da bi za 200€ ovo izjavio.
Nije bitno kako je ispraćeno, pošto je on očigledno obavio razgovore i nije jedini, slično se čak i sa državnom službom dešava da ljudi odbijaju i do Barajeva i Sopota da idu kamoli dalje u unutrašnjost. Neki pristaju da ih tlače za minimalac, drugi traže a boga mole da ne nađu posao,neki se precenjuju,neki su operisani od realnosti,neki bi da se firma prilagodi njima a ne oni njoj....ima svega u ovoj Srbiji.

Ovako realno napisano je prava retkost.Jedino ovo sa 200 evrića ne kapiram,a moguće da taj ne vredi ni 100 evića zato mu je to 200 premija.Budimo realni za 10 evrića niko ne radi danas 8 sati.
 
Zato sto druga drzava zeli samo njegovu pamet, ali ne i ostarele roditelje, nevaspitanu decu, neobran kukuruz, neisplacen kredit za proslogodisnje letovanje.
Moze samo jednom nogom otici u drugu drzavu i napraviti spagu.
Procitaj naslov.
 
Zato sto druga drzava zeli samo njegovu pamet, ali ne i ostarele roditelje, nevaspitanu decu, neobran kukuruz, neisplacen kredit za proslogodisnje letovanje.
Moze samo jednom nogom otici u drugu drzavu i napraviti spagu.
Procitaj naslov.

Pročitao sam naslov,problem je što je nekom daleko poso.Danas su velike mogućnosti sedeti kući i prodavati samo pamet.(jasno onaj što ima)
 

Back
Top