Kompatibilnost medju ljudima

Osnova je nesto sto ne moze tako lako da se opise, to se oseti. Recimo, upoznam prvi put devojku, ne znam nista o njoj, ali mi nekako legne posle 2 minuta price, i legne mi njen miris. I kada se to desi, kada osetim to, uvek se ispostavi da smo super kompatibilni i u mnogim drugim stvarima. Ako mi na prvu loptu ne legne, onda se ubrzo ispostavi i da nista drugo ne lezi.
 
Ne.

hrabrost, inteligencija i vrednoca...

Dobro, to je ipak na visem nivou od istine i lazi. Na primer, onaj koji brani istinu je hrabar. Sto je covek spremniji da podnese i brani vise istine i da snazno cuva integritet, bice izlozen sve snaznijem i perfidnijem udruzenom delovanju ne bi li se pod pritiskom slomio, jer ih on podseca na to da su oni negde u nekoj tacki svog zivota prihvatili odredjenu laz kao osnovu svega sto nakon te tacke sledi. Nebitno je koja je laz u pitanju, vec je bitno da je za izbegavanje te lazi bila potrebna odredjena "snaga" kako se ona ne bi prihvatila kao resenje problema/situacije. Prihvatanje lazi i predstavljanje lazi kao istine je izbor vecine. Kada se covek bolje zagleda, vide se oformljene ekipe koje neguju odredjenju laz i ta laz im je osnova po kojoj su se udruzili i prepoznali. Svako ukazivanje na tu laz, ili njeno dokucivanje, biva grupno sankcionisano. Sa druge strane imas one koji brane istinu i u tome su uglavnom usamljeni, ili izolovani. Prema tome, da li su slicni kapaciteti podnosenja istine ustvari kompatibilni?
 
Kod prijatelja osnov kompatibilnosti su zajednička interesovanja i sposobnost da se trpe gluposti onog drugog, kao i povremena distanca da se ne bi zasitili jedan drugog. Lično ne verujem u prijateljstva nego u interes, generalno mislim da će te svako prevariti ako mu se za to pruži prilika ili ako ima dovoljno dobar razlog. Ljudi se previše poveravaju jedni drugima, misle da će to prijateljstvo trajati zauvek, a nije tako. Ljudi su kompleksna bića, često se javi ljubomora medju prijateljima ako jedan dobije više od drugog, ako prodje bolje u nečemu, ako više uspe itd. Prijateljstva traju i opstaju dok ste na istom, onog trenutka kad jedan odskoči u drugom se javlja pritajena ljubomora i zavist, pa gleda na sve načine da te unizi i zabije ti nož u ledja, a u isto vreme glumi prijateljstvo i privrženost. Pogotovu ako se obojica zaljubite u istu devojku, tad odmah treba prekinuti prijateljstvo i gledati samo sebe i svoje potrebe.

Kod partnera osnov kompatibilnosti su zajednička interesovanja i dobar seks. Kad se prodje ona inicijalna faza zaljubljenosti vezu održava dobar seks, ako toga nema propašće veza jako brzo. Devojka će lako otići od momka koji je ne zadovoljava u krevetu, čak i da je dobar na svim ostalih poljima, ali će se jako teško odreći odličnog seksa. Nekad u patrijarhatu to nije bilo tako jer su unapred bili sklapani brakovi i morali su oboje da se prilagode, danas je drugačije i seks je osnov svega jer su ljudi veliki individualisti. Mada danas najčešće veze održava i neki obostrani interes, gleda se obrazovanje, finansijsko pitanje itd. Ali kad se u vezu ulazi čistog srca zajednička interesovanja i seks su presudni.
 

Back
Top