Zašto se neki ljudi rukuju jakim stiskom ruke?

Mlaki stisak, izraz je na mjestu
Stvarno ima ljudi koji stisnu ruku previše lagano kao da nisu doručkovali dobro. Dok neki stisnu previše ruku kao da se utapaju...

ja licno imam radnicke krgave sake. kao vecina kolega
pa je dovoljno samo uhvatiti takvu saku, bez da onaj stiska pa da dobijes osecaj normalnog rukovanja

a ove mlakonje iz kancelarija mogu da zapinju pa opet nece odavati osecaj MUSKE RUKE
 
devil-handshake.jpg
 
Ne znam da li je ovo bilo tema. Zašto se neki ljudi rukuju jakim stiskom ruke? vlada mišljenje da je takvo rukovanje pokazatelj kakva je osoba i obično kažu da je jak stisak znak pozitivan. Zašto neki misle da je tako?
Ja to vidim potpuno suprotno. Oni koji stiskaju ruku jako imaju kompleks niže vriednosti pa žele da dokažu putem stiska ruke da su jaki. Ustvari to su možda oni plašljivi ljudi koji pokušavaju svoje slabosti prekriti nekom snagom.
Ja sam tako zaključio psihoanalizom tog čovjekovog ponašanja. :think:

A kako si uradio tu psihoanalizu?
 
To je psihoanaliza, te ljudske pojave rukovanja, evo moj psiho profil :lol:


Ja sam energicna osoba pa mi je i stisak takav, jak ali prijatan.

Doduse kad sretnem nekog koga ne volim ili ko mi se vec zamerio nesto onda ako je zensko stegnem iz sve snage, tek da vidi sta je ceka ako me nervira :evil:
a ako je muskarac onda mu samo ovlas pruzim ruku i ne gledam u oci, da vidi da ni toliko necu da ga ispostujem :manikir:
 
Poslednja izmena:

Back
Top