Fudbal - nekad i sad....

ovaj mesijev gol je duplo bolji od maradoninog malo iznad

pogledajte igrace koje predju , za mesijem da se polome a maradonin trckara za njim

pogledajte koliko klizecih je mesi izbegao , i to zestokih.



Razlika je samo sto je Maradona predriblao pola reprezentacije Engleske a Mesi ‚‚mocnog hetafea‚‚....
Kada uradi ono sto je Maradona uradio sa reprezentacijom smatracu ga najboljim ikada,pa cak i padavicar Ronaldo ima vise uspeha sa reprezentacijeom od Mesija...
 
Razlika je samo sto je Maradona predriblao pola reprezentacije Engleske a Mesi ‚‚mocnog hetafea‚‚....
Kada uradi ono sto je Maradona uradio sa reprezentacijom smatracu ga najboljim ikada,pa cak i padavicar Ronaldo ima vise uspeha sa reprezentacijeom od Mesija...

maradona presao trojicu

jednog na pola drugog u sesnaestercu treceg izmedju

mesi presao 6 i preko 7 dao gol

jaci su igraci sada u hetafeu nego tad u reprezentaciji engleske

brzi i agresivniji , pogledaj snimke

zamisli da je mesi srbin ,da li bi bio losiji zato sto ne moze ni da se kvalifikuje za sampionat

mesi je osvajao klupska prvenstva sto niko nije
 
Само балава клинчадија која не зна више од она два педера из Реала и Барсе може да тврди да су данашњи фудбалери бољи од некадашњих...

ovaj mesijev gol je duplo bolji od maradoninog malo iznad

pogledajte igrace koje predju , za mesijem da se polome a maradonin trckara za njim

pogledajte koliko klizecih je mesi izbegao , i to zestokih.

Lupetanje na nivou...
Maradonu su tukli 50 metara, neko ga je u sesnaestercu potkacio zestoko (umalo da propusti narednu utakmicu zbog toga) a ipak se odrzao na nogama i dao gol nije pao odmah cim ga neko pipne.
Ranije je mnogo teze bilo biti vrhunski dribler jer je sudijski kriterijum bio labav, nisu mnogo stitili igrace, dozvoljavali su se grublji startovi nego danas, a tereni su bili mnogo losiji...

Jel treba da podsecam da je Maradona sam osvojio svetsko prvenstvo te godine? gde je Mesiju SP? U poslednjem minutu je imao slobodnjak i sutnuo 50m preko gola....
 
Ali sto neko ovde rece u klubovima se gradi karijera i uzimaju pare ali se u reprezrentaciji postaje legenda.

Evo recimo nas primer, mnogi smatraju Dzaju za naseg najboljeg igraca svih vremena, zasto , pa zato sto je imao vrhunsku reprezrentativnu karijeru i bio je nas najbolji igrac onda krajem 60ih kada smo bili vice sampioni Evrope , dok recimo nikom ne bi palo na pamet da kaze da je recimo Nenad Bjekovic mozda nas najbolji igrac svih vremena, iako je recimo u Partizanu na skoro 200 utakmica dao 82 gola , iako je u Nici na 140 utakmica dao 85 golova , cak je proglasen i igracem veka u tom klubu i verovatno je imao i bolju klupsku karijeru od Dzaje, ali za razliku od Dzaje njegov doprinos u reprezrentaciji je bio mnogo skromniji.
 
Lupetanje na nivou...
Maradonu su tukli 50 metara, neko ga je u sesnaestercu potkacio zestoko (umalo da propusti narednu utakmicu zbog toga) a ipak se odrzao na nogama i dao gol nije pao odmah cim ga neko pipne.
Ranije je mnogo teze bilo biti vrhunski dribler jer je sudijski kriterijum bio labav, nisu mnogo stitili igrace, dozvoljavali su se grublji startovi nego danas, a tereni su bili mnogo losiji...

Jel treba da podsecam da je Maradona sam osvojio svetsko prvenstvo te godine? gde je Mesiju SP? U poslednjem minutu je imao slobodnjak i sutnuo 50m preko gola....

ko ga je bre tukao , niko ga nije pipnuo , trckara igrac iza njega

pele je bio najbolji dok nisu poceli da ga mlate , onda su pocele povrede a potom se brzo i povukao.

pogledaj neki dokumentarac o njemu

maradona kad je igrao fudbal je bio slican kao i sad po kriterijumu sudjenja , samo su igraci bili duplo nespremniji

neki novi klinci nisu djukci kao nekad nego sarplaninci
 
sam osvojio svetsko prvenstvo , nema sanse , pogledaj ekipu maradone batista , burucaga,pasarela su svetski poznati , iako slabije poznajemo fudbalere juzne amerike.

tad je njihova liga bila ubedljivije jaca nego evropska

cile , argentina , brazil i urugvaj su bile fudbalske velesile
 
ko ga je bre tukao , niko ga nije pipnuo , trckara igrac iza njega

pele je bio najbolji dok nisu poceli da ga mlate , onda su pocele povrede a potom se brzo i povukao.

pogledaj neki dokumentarac o njemu

maradona kad je igrao fudbal je bio slican kao i sad po kriterijumu sudjenja , samo su igraci bili duplo nespremniji

neki novi klinci nisu djukci kao nekad nego sarplaninci
Maradona je sam rekao da ga je neko zestoko potkacio po nozi dok je driblao sve ka golu....i to se vidi na snimku....ko ima oci....

I ne radi se samo o driblingu on je pod extremnim pritiskom na svetskom prvenstvu sam pobedjivao !!! Ili je bio asistent ili strelac....
Gde je Mesi na bilo kom svetskom prvenstvu ???
zasto se nije izborio sa pritiskom ???
Gde je taj moderni Mesi sa modernim igracima? Pa Mesi ima jacu Argentinu nego sto je Maradona imao pa ne moze nista da uradi....ajde bre bezi....uporedjujes utakmicu u prvenstvu sa Hetafeom ccc :hahaha:

Ne vredi ulaziti u raspravu sa onima koji pojma nemaju kakav se fudbal igrao pre 20-30-40 god......bio slican po kriterijumu sudjenja !? Ha.....Ha......pa za vecinu onih startova danas bi pljustali crveni kartoni.....

Danasnji fudbal je sranje i interesantan je onima koji pojma nemaju kakav se fudbal nekad igrao. Marketinski su prelepo i vesto upakovali danasnji fudbal i fenseri se primili.....

Jedan je Dijego Armando MARADONA...... Mesi je jedan od najboljih igraca u istoriji fudbala ali nije bolji od Maradone.
 
Poslednja izmena:
Треба да верујемо да је Меси бољи од Марадоне. Ајде, дао је више голова у каријери. У Барселони која целу игру базира на њему и која има екипу од 22 играча огромних вредности и у којој 90% лопти иде на њега и он шутира већину прекида. Шта је урадио са Аргентином? Са репрезентацијом која по именима представља најјачу репрезентацију света није урадио апсолутно ништа. Најбољи стрелац у историји Аргентине? Требало му је преко 120 мечева да се изједначи са Батистутом, који је свој број голова дао на 40 утакмица мање од Месија.

Са друге стране, Марадона је бедни Аргентинос сам вукао у врх аргентинског фудбала. Шта је био Наполи пре Марадоне? Нула од екипе. Једног познатог играча нису имали. Са каквим се све играчинама рвао Марадона у Калчу? Са Рајкардом кога сматрају најбољим задњим везним у историји, Тарделијем кога сматрају најбољим задњим везним кога је Италија имала, браћом Барези, ујаком Бергомијем, Малдинијем, Костакуртом, Тасотијем, и још многима које нисам поменуо. Марадона се рвао са величинама дефанзивног фудбала. Да ми неко каже да су играчи као Пепе и Рамос, или уопште било који данашњи одбрамбени и задњи везни величине као они, насмејаћу му се у лице. Са каквом је Аргентином Марадона освојио Светско првенство? Имао је свега 4 добра играча 1986-голмана Пумпида, одбрамбеног Пасарелу, Буручагу и Валдана. Остали су све били осредњи. А ипак, Марадона је сам гурао Аргентину 1986.

А вас двојица се овде свађате ко је предриблао колико играча? Ко да је битно. Меси је имао од кога да учи, имао је екипу са најјачим могућим именима, Марадона је мале претварао у велике. Човек је у глави имао спремљена три потеза. Генијалан фудбалски ум какав Меси није. И поред свих тих голова које је дао за Барсу и Аргентину...Једино данашња балава клинчадија верује да су Меси и Кристијано два најбоља свих времена...

- - - - - - - - - -

Fudbal je jednostavno napredovao u tom smislu da su danas igraci mnogo spremniji , jaci i brzi nego ranije .
И технички далеко испод некад. Оно што су данашњи играчи раде са лоптом, некадашњи са радили са поморанџом...
 
Maradona SP 1986 - 5 golova - 5 asistencije.
Od 14 golova on je bio direktno zasluzan za 10 !! A vrv i za jos neki od tih ako su pali nakon nekog njegovog iznudjenog prekrsaja....
VODJA, DOKTOR, MAJSTOR, IGRACINA !!!!

....nikada u istoriji nije zabelezeno da je jedan igrac pravio toliku razliku pa covek je sam vodio ekipu. Mesi uz Higuaina, Di Mariju, Aguera, Maskerana i ostalih ne moze to da izvede....cak ni Kopa Amerika nije osvojio...

Maradona ode u Napoli i sam im donese dve titule i Kup Uefa pored Juventusa, Intera i Milana !!!!!

И технички далеко испод некад. Оно што су данашњи играчи раде са лоптом, некадашњи са радили са поморанџом...
Amin.....


Sa sve cipelama mrtav ladan...lagano u gol bez da lopta pipne zemlju....

Gledajte malo klipove Maradone mozda vidite nesto ako imate sa cime....

Nekada su nemci bili ovo sto je danas moderan fudbal....fizicki najspremniji takticki extremno discplinovani a sa loptom znali 3 finte....
 
Poslednja izmena:
Koga bre zabole za reprezentativna takmicenja u modernom sportu, to je za amaterski sport, bezite bre tamo.
Глупост је неуништива.:hahaha:

- - - - - - - - - -

Ако постоји један играч за кога жалим што га нисам гледао јер је он играо деведесетих када сам ја био балаво дете које је кретало у школу, то је Фернандо Редондо. Најбољи централни везни кога је Реал икада имао. Технички најпоткованији и тактички најсавршенији играч у историји Реала. Реал га је 2000. шутнуо као крпу(Флорентино идиот Перез), и никада није нашао праву замену за њега. Бели принц.

Сјајан текст о њему у Моцарту.
14437463397392.jpg


Kucamo na vrata... Fernanda Redonda (VIDEO)

http://www.mozzartsport.com/vesti/kucamo-na-vrata-fernanda-redonda-video/117019
 
Kami ovako kad te citam sta pises cini mi se kao da si dosao iz buducnosti . Sve ove moderne trendove koji nadilaze svi normalni ljudi pljuju jedino ih ti hvalis . Ne znam kako mozes da budes takav . Da li si zaista takav ili nas trolujes ??? Kako mozes da budes protiv tradicije to mi nije jasno .
 
Kami ovako kad te citam sta pises cini mi se kao da si dosao iz buducnosti . Sve ove moderne trendove koji nadilaze svi normalni ljudi pljuju jedino ih ti hvalis . Ne znam kako mozes da budes takav . Da li si zaista takav ili nas trolujes ??? Kako mozes da budes protiv tradicije to mi nije jasno .

Pa i jesam, provalio si me.

Nisam protiv tradicije, nego vam pomazem da racionalno sagledate sve stvari, uopstavate, razmisljate kao inteligentna ljudska bica.

Inace, tesko je i naci sport gde je igra toliko napredovala kao kod fudbala, jer je fudbal pre svega fizicki sport.

Ko voli tehnicke sportove neka gleda snooker prvenstvo sveta koje trenutno traje. Ja i to volim.
 
sigurno ste culi svi u zadnje vreme recenicu nekog strucnjaka koja zvuci ovako nesto

*sad svako igra fudbal* , * nema vise losih reprezentacija*

lepo kazuju da je sad fudbal mnogo kompleksniji i zesci

fudbaleri su mnogo tehnicki potkovaniji i fizicki spremniji

nekada se trcalo 4-5 km po utakmici , sad preko 10

smesno je uporedjivati

niti je merodavno sta je ko postigao sa reprezentacijom

fudbal je timski sport i od celog tima zavisi rezultat, dzaba zvezde ako ne disu jednim dahom
 
Kami ovako kad te citam sta pises cini mi se kao da si dosao iz buducnosti . Sve ove moderne trendove koji nadilaze svi normalni ljudi pljuju jedino ih ti hvalis . Ne znam kako mozes da budes takav . Da li si zaista takav ili nas trolujes ??? Kako mozes da budes protiv tradicije to mi nije jasno .
Ма он ти је један од оних данашњих напаљених клинаца који знају само за 10 данашњих фудбалских имена и сматрају да су то најбољи играчи који су икада играли фудбал...Још један од цурица што балаве на Месија и Кристијана као да само њих двојица постоје у фудбалу...
 
Значи критеријум је да фудбалери могу да трче као коњи? А то што су некадашњи радили са поморанџом што ови данас не могу са лоптом ником ништа...
 

Back
Top