Pomoć oko Google Chroma

N.Prospekt

Zainteresovan član
Poruka
253
Pozdrav! Potrebna mi je pomoć oko dve stvari.

1. Kako da namestim na Google Chromu da mi automatski čuva šifre (facebook, yahoo...) bez pitanja o dozvoli, već da automatski sačuva?
2. Kako da u one Google Chromes (box, frames) koje se pojave ispod kad se otvori new tab, stavim stranice?
 
Pozdrav! Potrebna mi je pomoć oko dve stvari.

1. Kako da namestim na Google Chromu da mi automatski čuva šifre (facebook, yahoo...) bez pitanja o dozvoli, već da automatski sačuva?
2. Kako da u one Google Chromes (box, frames) koje se pojave ispod kad se otvori new tab, stavim stranice?

Kada upises npr email i sifru npr za facebook onda te Chrome pita da li zelis da sacuvas sifru ... kliknes.

google-chrome-save-password-offer.png


Pre toga u Setting u okviru Chroma ukljuci ovu opciju da ti pamti sifre...

Manage-and-view-passwords-in-Chrome.jpg


Ujedno ako zelis da sacuvas bookmark stranice to mozes tako sto kliknes na zvezdicu

google-chrome-save-password-offer.png
 
Pozdrav Deki!

Što se tiče prvog, da li postoji mogućnost da zapamti šifru bez pitanja : do you want google chrome to save this password? Gledao sam tu podešavanja, ali i dalje neće da ostavi u saved passwords

Što se tiče drugog pitanja, mislio sam na onih 8 malih praznih boxeva koja se pojavljuju kada otvoriš new tab. Ne kao bookmark da ti sačuva u taskbaru gornjem, već kad otvoriš google chrome, pa stoje ona prazna polja ispod u kojima nekad stoji sajt, a nekada ne. Kako tu mogu da stavim odredjen sajt?
 
Pozdrav Deki!

Što se tiče prvog, da li postoji mogućnost da zapamti šifru bez pitanja : do you want google chrome to save this password? Gledao sam tu podešavanja, ali i dalje neće da ostavi u saved passwords

Što se tiče drugog pitanja, mislio sam na onih 8 malih praznih boxeva koja se pojavljuju kada otvoriš new tab. Ne kao bookmark da ti sačuva u taskbaru gornjem, već kad otvoriš google chrome, pa stoje ona prazna polja ispod u kojima nekad stoji sajt, a nekada ne. Kako tu mogu da stavim odredjen sajt?

Rekoh ti vec za sifre isprati ono sto sam ti napisao, ponekad i na sajtu imas mali box koji treba da otkacis a koji sluzi da ostanes ulogovan...
------------------------------------------------------
To je zove Speed Dial, u sustini na stock resenju iz Chroma ne mozes podesiti, posto prikazuje samo one stranicew koje si skoro posetio, ali postoji extenzija i zamensko resenje za to , instaliraj i bices zadovoljan.

https://chrome.google.com/webstore/detail/speed-dial/ejbjamhkdedinncaeiackcdehpccoejm?hl=sr

Vidis npr Opera je po tom pitanju mnogo bolja, ima neka podesavanja koja su jako korisna a opet ne zaostaje za Chromom.
 
:rotf:

Ne, ovako se rangiraju.

Chrome
Firefox
Edge (Win10)
Opera
IE11

Svaki od njih moze svakome zavrsiti posao... samo su opet neke prednosti nekome prece ... npr meni je na Windows 10 Edge zaista od koristi a koristim i chrome kao i operu koja je super iako je mali broj korisnika koristi.

Lol,pokvario ti se detektor za sarkazam :D

btw apel za sve ljude da ne koristite Internet Explorer odnosno isto gov*o danas prepakirano u Edge.Taj IE(Edge) je prilicno usporio razvoj web-a jer su developeri morali da se odricu raznih CSS efekata kao i da rade dupli posao sve zbog Internet Explorera.Klijent kada naruci web sajt pokaze statistiku da njegov sajt posecuje 4% ljudi preko IE,isti odmah to pretvara u novac i rezultat je da klijent zahteva optimizaciju i za IE...e onda krecu muke developera.
Edge je malo usavrsen ili i dalje isto gov*o.
 
Lol,pokvario ti se detektor za sarkazam :D

btw apel za sve ljude da ne koristite Internet Explorer odnosno isto gov*o danas prepakirano u Edge.Taj IE(Edge) je prilicno usporio razvoj web-a jer su developeri morali da se odricu raznih CSS efekata kao i da rade dupli posao sve zbog Internet Explorera.Klijent kada naruci web sajt pokaze statistiku da njegov sajt posecuje 4% ljudi preko IE,isti odmah to pretvara u novac i rezultat je da klijent zahteva optimizaciju i za IE...e onda krecu muke developera.
Edge je malo usavrsen ili i dalje isto gov*o.

Malo usavrsen? >Ajd vidi koliki mu je HTML5 score pa se javi, plus imas konacno i extenzije na jednom OOTB browseru na W10 :) tako da ... daleko je od IE11 :) svoje trece mesto zaista zasluzuje. Opera je isto odlicna i ne zasluzuje tako mali market share a koristi isti engine kao i Chrome tako da je provereno dobro resenje.


HTML5 Standards[edit]

Edge originally lacked support for open media standards such as WebM and Opus, but these were later added in Edge 14.14291.[25]

With a score of 473/555 Edge 15 performed comparably with regard to HTML5 standards as Firefox 48 did, which scored 474/555, but lagged behind Chrome 52 which scored 492/555.[26]

jos nesto ... barem sto se tice laptopova npr :)

Power efficiency
In June 2016 Microsoft published benchmark results to prove superior power efficiency of Edge in comparison to all other major web browsers.[98] Opera questioned the accuracy and provided their own test results where Opera came out on top.[99] Independent testing by PC World confirmed Microsoft's results.

http://www.pcworld.com/article/3087...-test-edge-vs-chrome-vs-opera-vs-firefox.html


isto gvno kao IE11 ? nece biti ...
 
Poslednja izmena:
Power efficiency
In June 2016 Microsoft published benchmark results to prove superior power efficiency of Edge in comparison to all other major web browsers

Naravno da je isto gov*o kao i IE.Ukoliko radis sa HTML/CSS-om i Javascriptom trebalo bi da to znas.I dalje isti problemi sa renderovanjem,malo poboljsano ali i dalje Chrom i FF renderuju kako treba dok Edge gura elemente kako mu se cefne.
Vecina ljudi browser meri po tome koliko ima extenzija i kako cuva bookmarks-e a nisu ni svesni sta se krije ispod haube i koliko neko radi dupli posao.
 
Poslednja izmena:

Back
Top