Kako "naterati" Access MDB file da radi nezavisno od Accessa? Konverzija?

profesionalac-bgd

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Moze li neko da mi odgovori gde mogu na netu pronaci free download program koji bi Access MDB file konvertovao u oblik koji bi bio nezavistan od MS Access-a, tj. da se ponasa kao nezavisna APLIKACIJA, bez potrebe za otvaranjem Accessa? Npr. neko ko nema instaliran Access na svom racunaru da moze da koristi bazu podataka koju sam napravio, uz, recimo mogucnost instalacije iste ili sl. Primera radi, napravio sam "program" (bazu MDB u Accessu) za vodjenje firme... Kako da ga distribuiram kao nezavisnu aplikaciju? Koristim Access XP, tj Office XP!

HVALA!
 
Nisam nasao free program za takvu vrstu posla koji ti treba. Barem ne takav program koji bi se mogao prilagoditi da "ispod haube" zavrsi konverziju u neki drugi tip podataka a da korisnik nastavi sa radom, kao da i nema access bazu u startu.

Ja citam Access baze i konvertujem ih "on the fly" u DBF baze, koristeci xHarbour i FWH (fivewin for Harbour), tako da mi to ne predstavja problem. Dalje program koristi xBase databaze koje su generisane iz MDB.

Verovatno ima i drugih resenja, ali sto rece Iluzionista, verovatno su skupa. Teskjo da ces naci neki free a zgodan program.
Ili te nisam razumeo, pa ti zapravo treba utility koji pretvori baze jednom u odredjen drugi tip, a ti posle nezavisnim programom koristis taj novi tip podataka? Dakle ne "on the fly" metod?
 
codemaker:
Nisam nasao free program za takvu vrstu posla koji ti treba. Barem ne takav program koji bi se mogao prilagoditi da "ispod haube" zavrsi konverziju u neki drugi tip podataka a da korisnik nastavi sa radom, kao da i nema access bazu u startu.

Ja citam Access baze i konvertujem ih "on the fly" u DBF baze, koristeci xHarbour i FWH (fivewin for Harbour), tako da mi to ne predstavja problem. Dalje program koristi xBase databaze koje su generisane iz MDB.

Verovatno ima i drugih resenja, ali sto rece Iluzionista, verovatno su skupa. Teskjo da ces naci neki free a zgodan program.
Ili te nisam razumeo, pa ti zapravo treba utility koji pretvori baze jednom u odredjen drugi tip, a ti posle nezavisnim programom koristis taj novi tip podataka? Dakle ne "on the fly" metod?


Ono sto hocu da postignem je: kada napravim neku bazu podataka (recimo zaposlenih u jednoj firmi) i sacuvam je u obliku MDB file-a, hocu da mogu tu bazu da pokrenem u vidu nezavisne aplikacije (kao sto se pokrece bilo koji drugi program, sa ekstenzijom exe). Tj. hocu da i onaj racunar koji nema instaliran Access, moze da pokrene tu bazu, tj. aplikaciju napravljenu iz nje bez potrebe za dosadnim ucitavanjem Access toolbara (kada je slucaj sa pokretanjem baze u okviru samog accessa).
 
Access-ov default toolbar može da se iskljuci i da umesto njega ubaciš neki svoj (za razliku od ostalih aplikacija u okviru office paketa kod kojih su toolbarovi isti kod svih dokumenata).
Ne postoji način za (direktnu) konverziju mdb u exe, možeš samo kao što su ti predložili da napraviš nekim programerskim alatom samostalnu aplikaciju koja ce kaoristi podatke iz mdb fajla.
Druga varijanta je da koristiš 'run time libraries', biblioteke koje koje omogućavaju izvršvanje access-ovih aplikacija (mdb ili mde) na kompjuterima koji nemaju instaliran access. Neznam link na kome se mogu naći ni da li su free (nisu mi bile potrebne) potraži na microsoft-ovom sajtu ili pogledaj na www.praktikum.co.yu , tamo ima neki tekst o tome i linkovi.
 

Back
Top