Beograđanke

Shag

Buduća legenda
Poruka
39.035
Evo kako ćete prepoznati PRAVU BEOGRAĐANKU!

Prava Beograđanka je posebna vrsta! Nema ih previše, ali kad ih sretnete ne ostave vas ravnodušnima!

Titula "Beograđanka" nije tek nešto što može da ponese bilo koja ženska osoba bilo da živi u Beogradu ili ne. Ta titula se zaslužuje!

Zapravo, nema određenog vremena koje mora da prođe kako bi neko mogao da se nazove "pravom Beograđankom". Neke žene su rođene u ovom gradu i žive tu godinama, a opet su sve samo ne "Beograđanke", a ima onih koje su mogle i juče da se dosele, a već su postale neraskidivi deo ovog lepog grada.

Beograđanke u sebi spajaju naizgled nespojivo! One su mangupi sa damskim manirima. One su smele i hrabre, po potrebi amazonke, po potrebi princeze. Možda su baš zato svima neodoljive i egzotične.

fnZRUQm.jpg


Pa, kako to izgleda "prava Beograđanka"?

Ona neće doći polugola u restoran ili pozorište, niti će polugola hodati na -20 kao da je krenula na plažu, a ne u grad. Ona bez obzira na svoj način odevanja, stil ili godine, svoju garderobu prilagođava prilici.

Ona ne stavlja šminku špatulom, već zna kako se i za koju priliku šminka.

Ona zna da je vožnja GSP-om u njenom gradu uvek prava avantura, ali se svejedno neće gurati i "gaziti preko mrtvih" da se domogne praznog sedišta. Slično, ustaće starijem, trudnici ili malom detetu jer je tako vaspitana.

Ona nikad, bez obzira na svoje mišljenje, koje se kosi sa tuđim, neće omalovažavati ili osuđivati drugu stranu. Ona ne podnosi bilo koji vid diskriminacije nekoga ili nečega. Ona neće po svaku cenu da raspravlja o temi u koju nije upućena. Ona pita kada nešto ne zna. Ne lažira znanje, jer zna da je to smešno.

Ona ne sedi samo i isključivo u našminkanim kafićima u Strahinjića Bana i nije joj stalo da bude viđena. Naprotiv, ona ima svoja omiljena skrivena mesta u svim krajevima Beograda i dovoljno joj je dobro društvo pa da se provede fenomenalno.

Čak i kada zakazuje sastanke u centru grada, ona se nikada ne sastaje "kod konja". Ako je već tu, sačekaće nekoga kod spomenika Knezu Mihailu.

Ona ima u neku ruku viteški pristup u ophođenju i ponašanju. Neće igrati prljavo, neće napadati čoporativno, neće kidisati na slabije. Nemojte ovakvo njeno ponašanje pomešati sa slabošću! Ona možda nije divlja i ne napada prva, ali ne da na sebe i i te kako zna da se brani.

Ako ste se prepoznali u ovome, vi mora da ste prava Beograđanka! Ako niste... pa dobro, nikada nije kasno da se promenite i ovu "titulu" zaslužite!

Maja Mihajlović

- - - - - - - - - -

Svideo mi se tekst, a vi izvolite reći vaša mišljenja i iskustva, mogu i fotografije Beograđanki (ili onih koje to nisu)...
Budite fini. :)
 
ne moze se to zasluziti niti postati,seljanka iz sumadije u londonu uvek ostaje seljanka,ogugla covek kad ih ne sretne godinama,ispod 30-40 godina beogradjanke ne postoje,sve sto se mlado izrodi je poreklom ko zna odakle

- - - - - - - - - -

ja se ne bih licno uvredio kad me neko ne bi prepoznao kao beogradjanina i ubacio u isti kos sa svim pridoslicama,zato i tezim da odem iz grada
 
Lepa tema, samo je prikaz malo pojednostavljen, pa ispada da samo Beograđanke umeju da se našminkaju i obuku, kao da je nemoguće imati stila, a biti iz nekog drugog grada ili sela : )

Najviše mi se svidelo "Ona ne podnosi bilo koji vid diskriminacije nekoga ili nečega" jer zaista poznajem dosta takvih Beograđanki... a onda se opet setim i onih drugih.... Najbolje merilo je mislim to koliko neko voli taj grad. Voliš ga, čuvaš ga, uživaš u onome što može da pruži - Beograđanka si : )
 
Poslednja izmena:
Знам гомилу жена и девојака које су овакве као у тексту али са Београдом немају никакве везе.

Дакле, можемо да закључимо да је текст невиђена глупост која на погрешан начин промовише локал-патриотизам.
 
Odlican opis beogradske zene. S tim sto im ovo nista ne vredi ako nisu SRPSKE beogradjanke, nego neke proevropski orijentisane, urbane i kenjkave fulje, koje se gnusaju svega sto nije u poluprecniku od 4 km od centra grada.
 
ti si fina odl school ,al povuce te nekad krdo pridoslica i trend prevlasti nekulture kom se tesko odupreti

To nema veze sa pridošlicama, rasizam, fašizam, i mizoginija su odvratni uvek i svuda. Neko prećuti,a ja verujem u reciprocitet, ko je odvratan - prema njemu odvratno... I dosta si se više ljutio na mene, tebe sam samo jednom prozvala, i to zato što si na isti način vređao drugu forumašicu ... Pozdrav
 
Lepa tema, samo je prikaz malo pojednostavljen, pa ispada da samo Beograđanke umeju da se našminkaju i obuku, kao da je nemoguće imati stila, a biti iz nekog drugog grada ili sela : )

Najviše mi se svidelo "Ona ne podnosi bilo koji vid diskriminacije nekoga ili nečega" jer zaista poznajem dosta takvih Beograđanki... a onda se opet setim i onih drugih.... Najbolje merilo je mislim to koliko neko voli taj grad. Voliš ga, čuvaš ga, uživaš u onome što može da pruži - Beograđanka si : )

Tacno. Ne podnose diskriminaciju bilo koga i bilo cega osim muskaraca koji na racunu nemaju dokonih par desetina hiljada dokonih eura, par besnih automobila u voznom parku i vremena da se seljace po uglednim beogradskim splavcinama. Njih sasvim legitimno diskriminisu.
 
nem pojma ne secam se stvarno u svakom slucaju je 100% zasluzila jer retko koga prvi potkacim, a obicno tako neko povrsno uleti izmedju dve vatre

OK! Bilo pa prošlo :pivce:

- - - - - - - - - -

Tacno. Ne podnose diskriminaciju bilo koga i bilo cega osim muskaraca koji na racunu nemaju dokonih par desetina hiljada dokonih eura, par besnih automobila u voznom parku i vremena da se seljace po uglednim beogradskim splavcinama. Njih sasvim legitimno diskriminisu.

Hajde malo suzi taj izbor, koga tačno kritikuješ, u Beogradu ipak ima milion žena, i većina ipak ima dečka ili muža... a sasvim sigurno nema toliko lovatora :lol: Nažalost!
 
Знам гомилу жена и девојака које су овакве као у тексту али са Београдом немају никакве везе.

Дакле, можемо да закључимо да је текст невиђена глупост која на погрешан начин промовише локал-патриотизам.

Da.Evo i ja sam iz grada i osjecam se tako.Samo ne iz Beograda.....:D
 
ne moze se to zasluziti niti postati,seljanka iz sumadije u londonu uvek ostaje seljanka,ogugla covek kad ih ne sretne godinama,ispod 30-40 godina beogradjanke ne postoje,sve sto se mlado izrodi je poreklom ko zna odakle

Izraz "seljanke" je više kao karakterna osobina :), a ako misliš na žene/devojke sa sela, one neretko imaju više domaćeg vaspitanja, naročito mlađe generacije, za razliku od rođenih u gradu, čiji su roditelji - majke prvenstveno, u očajničkoj borbi da obezbede egzistenciju, zapostavile vaspitavanje sopstvene dece.


Lepa tema, samo je prikaz malo pojednostavljen, pa ispada da samo Beograđanke umeju da se našminkaju i obuku, kao da je nemoguće imati stila, a biti iz nekog drugog grada ili sela : )
Najviše mi se svidelo "Ona ne podnosi bilo koji vid diskriminacije nekoga ili nečega" jer zaista poznajem dosta takvih Beograđanki... a onda se opet setim i onih drugih.... Najbolje merilo je mislim to koliko neko voli taj grad. Voliš ga, čuvaš ga, uživaš u onome što može da pruži - Beograđanka si : )

:heart: Tako je.
Tekst prenet u izvornom obliku, ali kao što reče frederikrr, reč "Beograđanka" bi trebalo zameniti rečju "Žena".
Možda tema nije za ovaj Podforum. :)

- - - - - - - - - -

Shalu na stranu - zamenis rec "Beogradjanka" recju "Zena", i to je to.
Grad je nebitan. Drzava je nebitna. Kontinent je nebitan.

Nebitno je gde si - ili nisi, ili jesi!
Dadoh repku na pogrešan post. Na ovaj je trebalo. :)


Beogradjanke su zene obucene kao gospodje koje su umislile da su u opankama.
A ove ostale koje zele da budu beogradjanke su obucene kao seljanke, a umislile su da su dame.

Paa... Izgleda da su sve nešto "umislile"?... :)


Знам гомилу жена и девојака које су овакве као у тексту али са Београдом немају никакве везе.

Дакле, можемо да закључимо да је текст невиђена глупост која на погрешан начин промовише локал-патриотизам.

Ja baš volim da čitam tvoje komentare na Politici, ali mislim da su stanje i ova višedecenijska kriza u Zemlji učinili da budemo, pa, rekla bih izdeformisani potrebom da u svemu vidimo provokaciju ili politički marketing. Opušteno. Ovo je tema o ženama. Znaš ih puno takvih, kao iz teksta? Dobro za tebe.
 
Hajde malo suzi taj izbor, koga tačno kritikuješ, u Beogradu ipak ima milion žena, i većina ipak ima dečka ili muža... a sasvim sigurno nema toliko lovatora :lol: Nažalost!

Pa u Beogradu je to bas i najvise zastupljeno jer u Beogradu ima najvise lovatora. Bi i ove iz manjih sredina ali tamo ne moze bas svaka jer je manji izbor tih punisa. Ne boj se ti, sasvim ih je dovoljno u Beogradu. Na jednoga ide jedno desetak riba, naravno, po sopstvenom izboru. Pa ti preracunaj koji je to odnos. Posto ne mogu sve da ih razgrabe i privedu u brak, mnoge ce se zadovoljiti statusom svalerke ili rezerve a kada im vreme bude izmicalo naci ce nekog mucenika koji ce do kraja zivota ili bolje reci braka slusati "kako on moze a ti ne mozes". Diskriminacija, zar ne?
 
Pa u Beogradu je to bas i najvise zastupljeno jer u Beogradu ima najvise lovatora. Bi i ove iz manjih sredina ali tamo ne moze bas svaka jer je manji izbor tih punisa. Ne boj se ti, sasvim ih je dovoljno u Beogradu. Na jednoga ide jedno desetak riba, naravno, po sopstvenom izboru. Pa ti preracunaj koji je to odnos. Posto ne mogu sve da ih razgrabe i privedu u brak, mnoge ce se zadovoljiti statusom svalerke ili rezerve a kada im vreme bude izmicalo naci ce nekog mucenika koji ce do kraja zivota ili bolje reci braka slusati "kako on moze a ti ne mozes". Diskriminacija, zar ne?

Ne poznajem takve žene, ja i drugarice smo sredovečne, njihove ćerke ili rade ili studiraju (često i jedno drugo), onda ostaje moja majka i njene drugarice, razne tetke i bakute ... i niko nikada nije lovio lovatora :) Tako da ne bih rekla da je to neka tipično beogradska crta, to je verovatno pojava koja postoji u svakom glavnom gradu. Možda nije tako ogoljeno, možda je stajling bolji, možda ostali muškarci imaju više love/mogućnost da se zaposle pa im to manje smeta... ali mislim da je naivno misliti da u Parizu ili Londonu toga nema. Verovatno i više nego u Beogradu - skupe kirije ;)
 

Back
Top