Kazna za svercovanje

Milos_m.m

Zainteresovan član
Poruka
165
Pozdrav narode, kažite mi, kako se plaća kazna za švercovanje u busu?

Da li čekam komunalce da donesu kaznu ili treba da idem na blagajnu da uplatim? Kondukter je bio jako bezobrazan i nije hteo da mi odgovori na pitanja, a nigde ne mogu naći informaciju o ovome.
 
Okej ako mi komunalna donese nalog sa uplatnicom, ali ja sam dobio samo zapisnik bez ikakvih informacija o uplati. Ne piše ni na koji račun da se uplati, ni ništa..
Ako ti nije daleko,otidji u GSP i plati kaznu.Tamo ce te najjeftinije kostati.Ako ti komunalna posalje ili dones kuci,bice sa dobrom kamatom,jer tu ide i njihova provizija za njihov posao.
 
Zavisi u kom prevozu...

Po pravilu ti stigne na kucnu adresu i onda platis....
Ovi u busu ti kazu ako odmah platis pola je cena, ali pola je cena bila i kad platis u roku od 7 dana od prispeca...

U JGSP-ovom busu sam se vozio.

On je iz Novog Sada !

Nisam :D

Ako ti nije daleko,otidji u GSP i plati kaznu.Tamo ce te najjeftinije kostati.Ako ti komunalna posalje ili dones kuci,bice sa dobrom kamatom,jer tu ide i njihova provizija za njihov posao.

To je ona kazna od 6000 - 3000 ako platis za 8 dana?
 
Ne treba da plati nista pokusavaju na foru da te upecaju ja imam preko 40 takvih dopisnica:hahaha: i plus desetak uplatnica nista nisam platio i nikom nista nemaju zakonsku osnovu pa zato i pokusavaju da napecaju naivcine samo opusteno i ne brini se.
 
Ne treba da plati nista pokusavaju na foru da te upecaju ja imam preko 40 takvih dopisnica:hahaha: i plus desetak uplatnica nista nisam platio i nikom nista nemaju zakonsku osnovu pa zato i pokusavaju da napecaju naivcine samo opusteno i ne brini se.

Nemaju zakonskog osnova da naplate kaznu kako je zovu jer javna komunalna preduzeća nisu ovlašćena da kažnjavaju bulo koga a isto važi i za vozila javnog prevoza gde stada i GSP Novi Sad , sve što mogu da urade je sa te udalje iz busa. To što pišu u vozilima GSPa nije kazna niti ima ikakvunzakonsku težinu već je čist pokušaj otimanja para.

- - - - - - - - - -

Iskreno ni ne moraš da je platiš jer ti ništa ne mogu, GSP kao javno preduzeće nije ovlašćeno da bilo koga kažnjava, komunalci sa ovim nemaju veze kao ni MUP. Jednostavno iskuliraš.
 

Back
Top