Pitanje za napojnu jedinicu ?

Ne volim ni jedno od ta dva...ne volim CM....
Trenutno sam na seasonic....uvek tako neke uvrnute firme biram....ustvari ne biram firme nego ako mi se svidi rad njihovih uredjaja...

Inace, moguce je napraviti napojnu jedinicu od 1,2kW koja ne mora da se hladi ventilatorom sa vise od 60 obrtaja u minuti....a to se ne cuje kako radi...
Moze i pasivno hladjenje ali onda je malo vece po prostoru....a ovo klasik bi bilo sa tim ventilatorom...
Novi tiristori, novi kapaciteti za visoke frekvencije, dignes f na 50khz ili 100khz i sve hladno...
 
Pozdrav ljudi...Za koji dan ću kupiti sebi napajanje pa me zanima koje je bolje....Nemam sad nekakav preveliki budzet pa biram jeftinije.

Cooler Master B500 ver:2 http://www.coolermaster.com/powersupply/b-series/b500ver2/
ili
Xilence 600w xp600

И једно и друго напајање је добро...и једино о чему треба да поведеш рачуна је ..да ти укупна потрошња компа не буде већа од 60% снаге напајања.
Значи да имаш вишка снаге бар 40%....:aha2:

Смањено напрезање напајања драстично продужава радни век истог, а 40% вишка снаге омогућава несметан рад компа при неким захтевнијим програмима или играма...:D:D:D

Из личног искуства...препоручујем ти ..Cooler Master...:aha2:
 
Pozdrav ljudi...Za koji dan ću kupiti sebi napajanje pa me zanima koje je bolje....Nemam sad nekakav preveliki budzet pa biram jeftinije.

Cooler Master B500 ver:2 http://www.coolermaster.com/powersupply/b-series/b500ver2/
ili
Xilence 600w xp600

kako glup post o bože ima li te?
ni koja je konfiguracija u pitanju ni ništa od potrebe i potrošnje nego samo da li je dobro ovo ili ono

- - - - - - - - - -

Из личног искуства...препоручујем ти ..Cooler Master...:aha2:
sunce ti poljubim a što mu ne bi preporučio neki Enermax , Tagan , ili OCZ ........
 
sunce ti poljubim a što mu ne bi preporučio neki Enermax , Tagan , ili OCZ ........

То је моје мишљење ..јер имам таква два у својим комповима и беспрекорно раде...:D

Никада не препоручујем оно што нисам пробао...па ма који да је произвођач у питању...:aha2:
 
Pozdrav ljudi...Za koji dan ću kupiti sebi napajanje pa me zanima koje je bolje....Nemam sad nekakav preveliki budzet pa biram jeftinije.

Cooler Master B500 ver:2 http://www.coolermaster.com/powersupply/b-series/b500ver2/
ili
Xilence 600w xp600

U suštini moraš da kažeš koja je konfiguracija u pitanju kao i da li nameravaš da nešto menjaš kasnije. Ako si već odlučio za neki od ta dva, onda je preporuka moja CM koji se pozicionira u donji deo kućišta i potrebno je koristiti zaštitnu mrežicu protiv prašine.

CM je izuzetno tih u radu.
 
Koliko ja znam Tagan vise nije u opticaju, Ne secam se kada sam poslednji put video neko njihovo novo napajanje, tj izvodjenje. To bi sada trebao da je Superflower....
A odlicno napajanje je recimo Corsair RM1000i jeste da je skupo al nema sanse da crkne :)
Mislim da je tagan prešao u Maxpoint pa su tamo krenuli sa imenom Silverstone ,, istina je da su se izgubili sa napajanjima ali oni sada rade kompletne solucije kao brend , Enermax i OCZ su i danas vrhunska napajanja , mada se sada EVGA i Corsair izuzetno visoko pozicionišu kao i Thermaltake.
 
Naravno da se vratimo na temu ja lično još uvek mislim da se kvalitet napajanja meri njegovom težinom , evo lično u mome sadašnjem računaru se vrti "Codegen 420w dual" star sada oko 12 godina , vrti makinu amd64x2 5200+ 2.7ghz 4 gb rama na 800 , grafičku xfx 5670 512ddr5 128bit , cmi zvučnu karticu , mrežnu karticu tp link , i 2 hdd-a i 2 dvdrw-a , i kako stvari stoje još dugo će da i vrti dalje .ali msm nedajbože da ga vadim iz kučišta i ispustim nekome na noge taj će ostati bez prstiju na nozi - ono samo je teže od ostatka računara ima barem 5-6 kila u njemu.
 

Back
Top