Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu?

Šta je bolje imati?

  • 1.000 m2 u Ojmjakonu

  • 400 m2 u Kuli

  • 50 m2 u Beogradu

  • 1 m2 na Menhetnu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To ni ne ocekujem. Steta je samo sto smo toliko daleko od EU zbog pogresne politike decenijama unazad. Al eto pronalazi se put za beg i bez toga.

А што бисмо уопште били близу ЕУ, и како би нам то помогло, осим да лакше одемо да радимо тамо? Ено ти Хрватска је у ЕУ, па им то ништа није помогло, одоше људи оданде, испразни им се држава начисто.
 
А што бисмо уопште били близу ЕУ, и како би нам то помогло, осим да лакше одемо да радимо тамо? Ено ти Хрватска је у ЕУ, па им то ништа није помогло, одоше људи оданде, испразни им се држава начисто.

Pa samo zbog odlaska. Isto bi se desilo i sa Srbijom kao i sa Hrvatskom. Ocigledno im se svidja Irska.

Mi cemo mozda za jedno 20 godina dostici standard danasnje Slovacke, sto je sumorno i tuzno.
 
drzava gresi. bez ikakve potrebe pravi hiperprodukciju nepotrebnih zanimanja.

U Nemackoj na primer, neki fakulteti upisuju malo studenata i pri tome kada vide da se trziste prezasitilo tog kadra, jednostavno par godina ne upisuju nove studente.

upravo tako. Ovu drzavu vode idioti.

- - - - - - - - - -

Pa nije sasvim normalno da u drzavi sa 7% fakultetsko obrazovanih nema posla.

Znaci losa drzava, pasulj ekonomija. Strane investicije su na nivou motanja kablova itd. Nema pravih firmi, ni stranih ni domacih. Nema leba od toga.

zvanican podatak je najmanje 60% zivorodjene dece upise fakultet u Srbiji nakon zavrsetka srednje skole

Nekada je od toga zavrsavalo oko 50-60% a sada sa najezdom privatnih fakulteta , ce broj onih koji zavrse biti preko 90%

Nijedna drzava nema radna mesta za toliki broj ljudi sa fakultetima

- - - - - - - - - -

Hahah gde je bre to za dzabe? :D U Vojvodini je jutro zemlje izmedju 3000-5000e a to je manje od ha.

U Nisu je tast jednog mog brata kupio skoro citavo svoje rodno selo za tipa 50-100.000e

Svuda po centralnoj Srbiji hektar zemlje od 2000-4000e to je u pitanju izuzetno plodna i dobra zemlja , odlicna za sve kulture narocito za vocarstvo

Mada moze da se nadje i za menje. Drugar mog drugara, je kupio u okolini Kraljeva kucu i 20 hektara zemlje u parceli za manje od 20.000 evra

Gledam sad na oglasima u Bogutovcu kod Kraljeva, prodaje se imanje od 10 hektara pod vocem sa kucom trazi covek 30.000e niko mu to ne da , obicno ljudi placaju imanja sa kucicom u okolini Kraljeva i Cacka oko 7000e to je onako starija kuca K5 recimo sa par hektara zemlje.

Zemlja je dzabe.

Kod vas je gore u vojvodstvu srpskom zemlja najbolja za zitne kulture

Inace kod vas je zemlja skuplja jer su gore kod vas najuspesniji poljoprivrednici u Srbiji i najvise je ljudi ostalo na selu da zivi i radi

Ponuda i potraznja klasicna

Kod nas ovamo u ovim planinskim krajevima su gotovo sva sela opustela.

Razlog tome je sto su komunisti odredili da uniste planinska sela i ljudi iz tih sela uteraju u fabrike kao sto je zastava u kragujevcu

A sa druge strane sela u Vojvodini su neophodna bila za prezivljavanje , jer su proizvodila nesto sto je bilo neophodno svima u drzavi - psenicu i kukuruz.
 
upravo tako. Ovu drzavu vode idioti.

- - - - - - - - - -



zvanican podatak je najmanje 60% zivorodjene dece upise fakultet u Srbiji nakon zavrsetka srednje skole

Nekada je od toga zavrsavalo oko 50-60% a sada sa najezdom privatnih fakulteta , ce broj onih koji zavrse biti preko 90%

Nijedna drzava nema radna mesta za toliki broj ljudi sa fakultetima

- - - - - - - - - -



U Nisu je tast jednog mog brata kupio skoro citavo svoje rodno selo za tipa 50-100.000e

Svuda po centralnoj Srbiji hektar zemlje od 2000-4000e to je u pitanju izuzetno plodna i dobra zemlja , odlicna za sve kulture narocito za vocarstvo

Mada moze da se nadje i za menje. Drugar mog drugara, je kupio u okolini Kraljeva kucu i 20 hektara zemlje u parceli za manje od 20.000 evra

Gledam sad na oglasima u Bogutovcu kod Kraljeva, prodaje se imanje od 10 hektara pod vocem sa kucom trazi covek 30.000e niko mu to ne da , obicno ljudi placaju imanja sa kucicom u okolini Kraljeva i Cacka oko 7000e to je onako starija kuca K5 recimo sa par hektara zemlje.

Zemlja je dzabe.

Kod vas je gore u vojvodstvu srpskom zemlja najbolja za zitne kulture
U Beočinu još jefitne.

Novosadski Mič
 
Znaci, ja tamo ni turisticki ne bih otisla, kad pogledam pojedine kuce i brda blizu "granice", hvata me jeza, a on tamo zivi!


Sram bilo Reefera i Pobedoinosceva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bezobrazluk!

P.S. Tihi ne osvrci se na njih!

Izvini što smo provalili trijespeti put Tiksija da laže. :sad2:

- - - - - - - - - -

Колико видим овде ће да падне секс. :hahaha:

Prvo kupovina. Zna se kako poštena žemska ukuću dolazi! :rtfm:
 
u pravu si.

Pricao sam da bi sto puta pre kupio stan u Grckoj nego u Beogradu jer je kvadrat u Solunu i do 10 puta jeftiniji nego u Beogradu.

U Svakom slucaju je jeftiniji a Solun je mnogo uredjeniji, organizovaniji i lepsi grad od Beograda .

Solun je jedan od najružnijih gradova u kojima sam bio, ali je opet lepši od većie sela u Srbiji.
I nisi pisao o stnovima u Solunu, već preriferiji Soluna, nekih 14 km od centra, pokušavajući nisku cenu da prikažeš kao cenu u centru. I to neki stan u adaptiranom podrumu ili skloništu, sa pogledom na rešetke magacina preko puta.

- - - - - - - - - -

sto ti drugar kasnio guzva u prevozu?

Jedan od mojih kumova , prica mi bio prosle nedelje u Beogradu vodio majku na pregled, i bio kod sestre i zeta n Mirijevu. Zvao ga neki drugar da se vide , na Novi Beograd , trebalo mu preko sat i po vremena od Mirijeva do Novog Beograda.

I eto da su sedeli sat vremena, i jos sat i po vremena nazad, znaci treba mu 4 sata da odvoji da se vidi sa nekim.

A ovamo gde mi zivimo, zove me drug juce , kaze evo me tu sa jos jednim prijateljem nasim zajednickim , da neces na pice sa nama, ja kazem hocu i budem za manje od 5 minuta sa njima.

Znaci efektivno sam ustedeo oko 3 sata vremena , a druzio se sa svojim prijateljima kao i ti sa svojim, samim tim sto zivim gde zivim a ne u Beogradu.

Poredjenja radi za sat i po vremena od mesta mog zivljenja stizes do Kragujevca....

Jos jedan drug vodio dete na pregled gore, trebalo mu preko sat i nesto vremena da izadje iz grada ....

E vidis za sav taj kolaps i haos u kojem vi zivite je kriva beogradizacija koju vi forsirate da svi ostaju gore i zive tamo....

Razlog je sto je sve smesteno u Beogradu i to sto Srbija nije decentralizovana

Da je Srbija decentralizovana i da je npr ministarstvo zdravlja smesteno u recimo Vrscu ili Krusevcu , sve firme koje rade sa drzavom , bi presle tamo sa svim svojim zaposlenim

Ali posto je sve u Beogradu koncentrisano i privatan sektor je prinudjen da sledi taj put cime cela drzava gubi i propada i citava prostranstva zemlje ostaju prazna.

Mnogo glupi ljudi vode ovu zemlju. Mnogo glupi ili mnogo zli.

Ima nekih 13-14 km iz te periferije do Novog Beograda. Realno vreme je oko 20 minuta, u najvećem špicu možda pola sata. Osim ako taj tvoj nijenavikao da ide peške, pa tako i u gradu.

- - - - - - - - - -

Београд треба плански раселити.

Kreni prvi, ionako ga nikad nisi shvatio.
 
Колико видим овде ће да падне секс. :hahaha:

Mislim da je Kerkyra udata haha, a ovi postovi oko Tihog su bas zanimljiviji jos zato. :hahaha:

Nije do toga, nego ga iskreno volim jer je u svoj svojoj naivnosti i iskrenosti ustvari velikim delom u pravu. Ako se ne svidja nekom nacin na koji pise, to ne znaci da ne stoji (ili da se bar ne treba zamisliti) nad onim sto pise.]

Ljudi sa fakultetima ce sve gore i teze da zive u Srbiji. razlog tome je sto je ljudi sa fakultetima sve vise i vise i jednostavno za njih toliko nema posla.

Samim tim mnogi ce da budu prinudjeni da rade za mizerne plate, jer nece imati drugog izbora.

Ja moju decu necu da teram da studiraju, narocito ne u Beogradu gde ce da se zaraze virusom beogradizacije, vec cu da se trudim da napravim porodicnu firmu uspesnu, i da ih ukljucim u posao koji oni treba da naslede i nastave kad mene vise ne bude ili kad ja ostaram.

To je mnogo veca buducnost i perspektiva, tj veca je zarada nego da saljes dete da zavrsi fakultet.

Eto npr ja imam 50.000e i ti imas50.000e . Ti troje dece ja troje dece.

Ja mojih ulozim u sadnju 5 hektara vinograda ti ulozis tvojih 50.000 u studiranje 3 studenta u Beogradu.

Za 3 godine moja deca imaju ocekivanu dobit od prodaje grozdja , u iznosu od makar 50.000 evra godisnje, znaci reseno pitanje egzistencije, a tvoja deca i da sve u roku zavrse, a nece jer beogradski profesori, sem ako ne upisujes megatrend fakultete na drzavnim namerno obaraju ljude da bi ih terali da kupuju ispite za pare, ce imati diplomu i 0 diinara prihoda nakon 5-6 godina.

Onda ce da traze posao , imace izbor uglavnom slabo placenih poslova za koje ne treba protekcija, a za dobro placene poslove morace da plate 10.000+ evra stranci na vlasti za radno mesto

Ja imam jednu sestru , zavrsila knjizevnost, nije htela da se vrati u svoj rodni kraj, evo zivi u Beogradu godinama ,radi kao profesorica, uglavnom na neke zamene, tako vec 7-8 godina, da se zaposli za stalno ne moze jer traze mito od 15.000 evra a ona nema te pare....

Koliko sutra moze da ostane bez posla i sa nula dinara prihoda.

A da se vratila u svoje rodno mesto, odavno bi se verovatno zaposlila za stalno i udala , jer u manjim mestima mi imamo manjak devojaka za zenidbu, iz prostog razloga sto najvise zenska deca ostaju u velikim gradovima da zive i rade.


A sa druge strane u Beogradu ima mnogo vise zena nego sto ima muskaraca spremnih za zenidbu i iz tog razloga polovina zena u tridesetim godinama u Beogradu nemaju brak i porodicu.

I ona je tipican primer te propasti. Ima sada 32 godine, nema svoj stan, nema momka, nema muza, nema decu, i ima posao za platu od 40-50.000 dinara, koji sutra moze da izgubi.

A pametna je i obrazovana zena. Takvih gore ima koliko hoces.

Bolje biti prvi u selu nego zadnji u gradu.

Iz moje generacije, iz mog kraja koje su samnom studirale, skoro polovina njih koje su ostale u Beogradu nemaju muza decu i porodicu. Ove ostale imaju 1-2 dece, samo znam jednu da ima troje. I posle zasto nestajemo?

Pa zbog Beograda.

Evo jos primera iz mog okruzenja drugova i rodbine

Pasenog jedan zavrsio policijsku akademiju. Mogao ovde da se vrati nije hteo , zena mu isto nasa, zive u malom stanu od 40 kvadrata koji mu je ostao od tetke koja je umrla i nikada se nije udavala i nije imala dece . Da kupi drugi nema uslova, jer mu supruga ne radi , tj njegova plata ih izdrzava, ima dvoje dece za vise ne moze u ovom trenutku da obezbedi.

Njegov brat od rodjenog strica, isto mogao ovamo da se vrati i zaposli nije hteo , hteo po svaku cenu da ostane u Beogradu isto zavrsio policijsku akademiju. Posto je takvih kadrova u Beogradu koliko hoces, nema radnog mesta za njega , pa radi kao obican saobracajni policajac, cekajuci da mu uprazne neko radno mesto i tako vec godinama , zena mu radi kao vaspitacica isto na neke zamene tj sutra mogu da je sutnu ako se pojavi neka druga koja daje vise para da je zaposle.

Svima im je zajednicko da zive dosta tesko, muce se da prezive, i imaju losije uslove zivota nego da su ostali ovamo odakle su, i vrse pritisak na roditelje da rasprodaju to sto imaju ovde da bi njima resavali njihove egzistencijalne probleme nedostatka zivotnog prostora, jer oni sami sa prihodima koje imaju nisu gore sposobni finansijski da ih rese. Dece niko nema preko dvoje ko sto sam i rekao.

Strasno! :trlja: :lol:

P.S. Za njega si pisao vec dva puta, ovo je treci, nisi samo sada stavio kako izbegavaju da se cuju sa vama "dole". :lol::zag:

Ali i bez obzira na ove tvoje manje vise palijativne primere, treba reci da beogradizacija stvara poltronski sistem u zemlji takav da ni na lokalu kvalitet nem moze dadodje do izrazaja, "utopi"se od strane onih ulizica koje su po strankama a cesto nesrucne niti vole taj grad, niti imaju viziju kako da razviju opstinu, region.
 
da dodam odlicno ja znam kako mladi ljudi razmisljaju i sam sam bio jedan od njih

Iz moje generacije u mesto mog zivljenja se vratilo ni 20% nas

Al ono sto mogu da primetim jeste da zivimo mnogo lepse nego da smo ostali u Beogradu

Razlog tome je prvenstveno u tome, sto ovde se zivi mnogo lepse sa manje novca, manja je konkurencija za svako radno mesto, teze se gubi posao , a i samim tim je mnogo lakse da uspes.

Imamo svi svoje kuce stanove kakve takve, niko nije pod kreditom na 20-30 godina, zivimo bez stresa.

Nije lako svima , ali opet je u proseku lepse nego vama gore .

Vi gore umirete i crkavate.

Jer vam je grad prezagusen i prezagadjen

Samim tim kvalitet zivota je los.

Kako ti znaš, kad si imao priliku da upaznaš svih desetak mladih koji žive tu u okolini ski staze? To je mali broj za bilo kakavo zaključivanje.
Ti nisi ostao jer nisi uspeo u Beogradu. Da si nekako završio fakultet, ti bi sad pisao lepo o mom gradu, ovako...
Evo u proseku meni je lepše nego tebi i tvojim kumovima i šurnajama. U svemu.
 
Izvini što smo provalili trijespeti put Tiksija da laže. :sad2:

Ako malo preuvelicava zeleci da docara neku stvar, ne znaci da laze, nego samo da ima najbolju nameru.

Sve je tacno sto pise, ne kazem za vas licno jer i ne treba niti se znamo/te, ali zaista ljudi prodaju imanja da bi o(p) stali u gradu (najcesce Beogradu) i onda ce da nam bude krivo sto nam je zemlja sve manja i manja, sto drugi imaju pretenzije na nju, sto radnici rade u pelenama kod stranaca i gladuju aovoliko zemlje imamo (mada mi za vecinu i nije krivo ako su prodali zemlju)? O tome treba da se misli na vreme, a ne posle kad nas iznenade, ako vec i nisu i ako ova suluda politika potraje jos malo a ovaj glupavi narod upada u zamke datih para na lepe oci iiz EU i boljem zivotu u gradu.
 
Solun je jedan od najružnijih gradova u kojima sam bio, ali je opet lepši od većie sela u Srbiji.
I nisi pisao o stnovima u Solunu, već preriferiji Soluna, nekih 14 km od centra, pokušavajući nisku cenu da prikažeš kao cenu u centru. I to neki stan u adaptiranom podrumu ili skloništu, sa pogledom na rešetke magacina preko puta.

- - - - - - - - - -



Ima nekih 13-14 km iz te periferije do Novog Beograda. Realno vreme je oko 20 minuta, u najvećem špicu možda pola sata. Osim ako taj tvoj nijenavikao da ide peške, pa tako i u gradu.

- - - - - - - - - -



Kreni prvi, ionako ga nikad nisi shvatio.

haha drugog lazi

Da nisam ziveo tamo pa da me slazes

Igrom slucaja ziveo sam jedno vreme na zvezdari dok sam studirao i kada bi mi otac slao pare , slao je postom, i postar u vecini slucajeva bi mi ostavio ceduljce da dodjem da pare podignem u postu na Mirijevu kojoj je taj deo zvedare pripadao

I samo od Mirijeva do cvetkove pijace ti treba minimum pola sata jer na onom semaforu sto ulazi u bulevar ne moze da prodje vise od par automobila kada se upali zeleno

Onda bulevarom normalno opet guzva i kolaps itd.

Evo sta kazu novine

U Beogradu više ne postoji vreme kad je "špic" s obzirom na to da su gužve i u ono vreme kad bi saobraćaj trebalo da bude rasterećen. Naime, oni koji su se uputili preko Brankovog mosta u smeru ka gradu oko 14 časova, još tada su upali u saobraćajni čep. Kako se približava kraj radnog vremena ovog petka, situacija je sve alarmantnija.


Međutim, danas su izgleda oboreni svi rekordi što se tiče zastoja u saobraćaju, jer su vozila u blizini Hajata i Ušća doslovno stajala, sa nadom da će se u nekom trenutku pomeriti bar za nekoliko centimetra.

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...i-strepe-sta-ce-da-se-dogodi-u-18-casova-foto

najpreporuceniji komentar na vest je ovaj

Sloba 09.02.2018 18:37
Beograd je po voznji najgori grad evrope guraju se ko stoka nema sistema nema pameti od postovanja na neki normalan nacin ni da pricam ja sam srecan kad ga vidim iza mene


A petkom su vam najvece guzve, zato sto tada vecina "beogradjana" ide na selo, kod roditelja i druge rodbine , da napune torbe sa hranom a onda nazad u grad ....
 
Poslednja izmena:
Kod nas ovamo u ovim planinskim krajevima su gotovo sva sela opustela.

Ма шта кажеш. Право чудо.

Ваљда нису читали твоје панегирике селским уживањима па запалили брзином светлости одатле.

- - - - - - - - - -

cela porodica zivi lepo od 50 ari pod belim lukom...

The circle is now complete.

Следећи су ораси, па зечеви, па ораде.
 
A ti znaš samo za bulevar?
Šta kaže ViaMichelin za to rastojanje?

Via Michelin.jpg


Uuuups, nema onih 1,5h, izgleda.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top