Snobizam iliti lažni elitizam

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.785
Čini se da ova biljka dobro uspeva u Srbiji...Istina došla je sa zapada i ovo ovde je kopija ali kao da su je ljudi prihvatili svojeručke i da su jedva čekali da se ''izdignu'' i počnu da gaze druge...Ne govorim samo o materijalnom nego i o ''intelektualnom'' snobizmu mada je to dosta povezano ali i ne mora da bude...Zašto ljudi koji nisu veliki naučnici, pisci, hirurzi, kojima bi se možda uslovno moglo dozvoliti preterano samoljublje misle da su nešto posebno...Da li se radi o narcisoidnom poremećaju i nekoj vrsti utočišta od stvarnosti gde se komplex veličine koristi kao štit od pogleda u Ogledalo...?!:zblesav: Your turn!
 
da
prvo funkcija pa licnost
pa tek onda slojevi

- - - - - - - - - -

a slojevi onom ko je voljan da raslojava

- - - - - - - - - -

zivotom svojim i vremenom utrosenim

- - - - - - - - - -

a da nije strucjak nego zaljubljenik

- - - - - - - - - -

sudija dimitrijevic procitaj od albaharija
to je jos davnog datuma al gosn sudija je suplja licnost ali i u isto vreme slozena
suplja za ono kako bi oni zeleli da ga vide
 
Hvala na doprinosu old boi!
Jedan od najsvežijih primera su ove demonstracije jadnih i ugroženih žena po Beogradu...Svi znamo tu društvenu grupu sa izbušenim nosevima, jezicima ili i bez toga ali sve sa potcenjivačkim besom i tamom u očima, koje misle da su bogom dane, najlepše, najbolje a opet traže milostinju, naravno sofisticarnije od uličnih prosjaka to ima se mora priznati...Dok tvrde da su potpuno snažne i nezavisne ( :lol: ) idu kao pacovi za frulašem a frulaš je Dart Vejder, Džorži Soroš...z:mrgreen:
 
Talenat, kvalitet i slično se ne može sakriti, kao ni suprotne karakteristike.
I jedno i drugo ispliva na površinu i večno odvaja neke ljude od nekih drugih.

Ja sam recimo primetio da skoro svi bogalji postaju vremenom zlobni, drčni, ljuti.
To je zbog njihovog stanja i odnosu okoline prema njima.

Tako isto i talentani.
Vremenom postaju uobraženi, odnosno sklanjaju se od mase,
koja je uglavnom euforična prema njima - a to ume da smeta.

Skoro sam video jednog sa TeVea u busu,
i jedva sam se suzdržao da ga ne gledam neprestano !
Ne znam zašto, ali ni ja ne bih voleo da neko zuri u mene.
A kako je njemu po ceo dan ?
 
volim zene al daj im malo privilegije ucutace se ko zecevi
prava elita je po kucama u borbi za egzistenciju na bromazepamima i alkoholu druze,bori se sa junk foodom i prezderavanjem dijabetesom i kancerima,cekanju mesecima na ultrazvuk i sta ce za to vreme
pa naravno da sunovracuje svoje zdravstveno stanje dok marketi profitiraju
a privatnici lekari i apotekari oce da ucine uz suskice kako god
procitaj od Kronina Citadelu,davno razjasnjeno

- - - - - - - - - -

Talenat, kvalitet i slično se ne može sakriti, kao ni suprotne karakteristike.
I jedno i drugo ispliva na površinu i večno odvaja neke ljude od nekih drugih.

Ja sam recimo primetio da skoro svi bogalji postaju vremenom zlobni, drčni, ljuti.
To je zbog njihovog stanja i odnosu okoline prema njima.

Tako isto i talentani.
Vremenom postaju uobraženi, odnosno sklanjaju se od mase,
koja je uglavnom euforična prema njima - a to ume da smeta.

Skoro sam video jednog sa TeVea u busu,
i jedva sam se suzdržao da ga ne gledam neprestano !
Ne znam zašto, ali ni ja ne bih voleo da neko zuri u mene.
A kako je njemu po ceo dan ?
jes ti cuo amadeus ramba davno
ugasi tv vidis da te truje pristojnog covek nateruju da psuje u tvom slucaju da bulje
 
Uopšte se ne radi o snobizmu već o odstupanju od zatucane mase koja veruje u šarenu lažu i preživljava od dana do dana bez preke potrebe da bilo šta menja u svom zatucanom životu. To je što se tiče onog ''intelektualnog dela''. Osnova počinje u odbijanju slušanja turbo folka.

Svako meri ljude po svom nahođenju, a samo zatucani se prepuštaju snobizmu i to isključivo materijalnom snobizmu u kom je naglašeno da se oni koji imaju novca drže zajedno jer jedni drugima mogu pomoći. Dakle, radi se o koristi, prosto i jednostavno. Ništa prijateljstvo, dobrota i slično tome - puka korist.
 
Volim i ja žene ali ne užasne, pune sebe i totalno lude kakve su danas izgleda u većini...Ipak dok postoji i ta manjina koja još u sebi ima topline vredi se boriti ;)

vredi druze samo vreme ti je u ovoom kontinuumu limitirajuci faktor jer po njihovoj percepciji a vido si i sam matorac si vec
ko da su one lolite burazeru kad ti se tako obracaju
al par godia cini cuda
ne treba te to tangira
reko ti da sretoh mirjanu bm u liftu,brat bratu nisam imo hrabrosti da je startujem a vido sam joj iskre u ocima
debil.... nemoj druze takve propuste praviti nego gukni

- - - - - - - - - -

pazi matora je ona baba bukvalno al estetski duhovno zlato za raspale fukse ispijenih ociju i telecih pogleda
ne vredjam telad nego su jednostavno nedopravljene
 
U pitanju je mentalitet koji neguje destruktivnu zavist i masovno zauzimanje stava da se posten posao ne isplati, te da je posten covek nenormalan koji nece nista postici u zivotu, te da postenog treba gaziti i iskoristiti. Moto koji vredi je "ne daj se uhvatiti" i toliko je masovno zastupljen da ga se srece u svakoj sferi zivota. Sve je dozvoljeno ako se ne moze dokazati. Nas mentalitet poznaje menadzera koji koristi ljude koje poznaje, dakle, ja znam 10 likova koje cu da prevarim, izdam i prodam, da bih sebe napravio menadzerom.. Kao znamo se, a onda skontas da on prodaje tebe da bi uzdigao sebe.

Ogroman deo stanovnistva smatra da je uzaludno ziveti posteno i da je posten covek naivna budala. Ogroman deo stanovnistva je doktorirao prevaru kao stil zivota, gde se posten trazi da bude pacijent i da se BUKVALNO OTME OD NJEGA. Dakle, masa zivi na propasti postenih ljudi i smatra da je to sasvim OK samo iz razloga sto se POSTEN SMATRA BUDALOM. Ova sredina postene i vredne gura napolje, ne trebaju joj.

Ne postoji gora stvar, koju mozes da uradis u ovoj sredini, od toga da stvoris nesto posteno. Kad shvatis koje zlo i kakvu zavist si izazvao kod onih koji te udruzeno probavaju upregnuti ko konja da im pravis pare... To bi mogla biti zasebna tema na ovom forumu. Prihvatili bi te da si mafijas, kriminalac, da dilujes, da si uspeo preko politike, da si imao neku vezu, sve sve sve, samo ne posteno, to je smrtna uvreda koju treba satrati u korenu...
 
Pravi intelektualci (stvaraoci) nikad nisu u gomili.Međutim problem je sto su nam masovni mediji odredili nekakav materijalisticko-modni stil razmisljanja ,a mi smo se kao i svako stado primili na to.Ove mlađe generacije i mogu da shvatim jer su rođene u doba ratova u bivsoj SFRJ ali sada vec stariju i srednju generaciju bas i ne mogu.Međutim bice ipak da se svijest ljudi mijenja sa visinom buđelara pa se sve posmatra kroz tu prizmu.
Ipak jos uvijek vjerujem u istinske intelektualne pregaoce i humaniste,ma kakva buducnost da nas ocekuje.Mi Srbi kao narod se trenutno nalazimo na razmeđu svjetova.Ali bas.A mesetara,galamdzija i lopova uvijek je bilo a danas narocito.Pozdrav za postavljaca temice......z:)z:poz:
 
Hvala na doprinosu old boi!
Jedan od najsvežijih primera su ove demonstracije jadnih i ugroženih žena po Beogradu...Svi znamo tu društvenu grupu sa izbušenim nosevima, jezicima ili i bez toga ali sve sa potcenjivačkim besom i tamom u očima, koje misle da su bogom dane, najlepše, najbolje a opet traže milostinju, naravno sofisticarnije od uličnih prosjaka to ima se mora priznati...Dok tvrde da su potpuno snažne i nezavisne ( :lol: ) idu kao pacovi za frulašem a frulaš je Dart Vejder, Džorži Soroš...z:mrgreen:


Nažalost, moram da priznam da je ženama lako prodati rog za sveću.Demonstracije žena zadnjih dana širom sveta, nisu nikakva borba za ženska prava,već manipulacija ženama za tuđe ciljeve. Koja su to prava žena ugrožena u demokratijama zapadne civilizacije? Pravo na školovanje, rad,glasanje..? Tamo gde su prava žena zaista ugrožena(muslimanski svet) , tamo ni ne pomišljaju da se bune i da stvari menjaju, niti to spominju. I to ne samo u muslimanskim zemljama, već i u evropskim gde su Evropljanke već ostvarile svoja prava.Muslimanke i u Evropi imaju ograničene slobode - oblačenje, udaja, sloboda kretanja...to se licemerno proglašava poštovanjem tuđe kulture. Ni naznake solidarnosti prema istinski ugroženim ženama. I naravno da je neće ni biti, jer takva borba zahteva malo više od površnog,pozerskog samopromovisanja.

Ono što si rekao u naslovu- snobizam ili lažni elitizam, ja bih rekla i snobizam i lažni elitizam. :)
 
Ipak jos uvijek vjerujem u istinske intelektualne pregaoce i humaniste,ma kakva buducnost da nas ocekuje.

Srbiju ocekuje losa buducnost u kojoj ce se stvoriti klima da je ekstra dobro da zensko postane *****, a musko kriminalac i prevarant. Vec sada lici na to. Skolstvo koje je unisteno, porodice koje grcaju... napravice decu za primer... Sve manje je onih koji ulazu realan trud da stvore nesto, a sve vise je onih koji hoce laku lovu, preko noci... Na bilo koji nacin...
 
Ovo je totalno ludilo, Stormy...Oni hoće da i ovako prefeminizirane i nesigurne muškarce gurnu preko ivice i da ih naprave polno neutralnima dok bi one svoj pol istakle do krajnjih granica...z:shock: U stvari sve se i kreće prema tome...Da se u temelju unište tradicionalne vrednosti svuda i da se vrati neki totalitarni matrijarhat, gde bi žene bile gospodari a muškarci robovi...Svaka čast za stav jer je realno rezonovanje kao što si sama rekal retko među praznoglavim masama zombiranim konzumerizmom...
 
...
Mi Srbi kao narod se trenutno nalazimo na razmeđu svjetova.
...

Mi Srbi smo prelaskom na demokratiju i kapitalizam
hrabro izložili sebe na tržnici ljudskog mesa i šta sad nije jasno ?
Ja bih svakome Srbinu platio put od jedno mesec dana na Zapad,
da vidi kako je to tamo.

Sve dragi prijatelji što se ovde dešava, i dobro i zlo - tamo su odavno pregrmeli !
Najjači samo ostaju !

Zaista je glupo misliti da će najpametniji pobediti,
ili najmišićaviji,
ili najzlobniji.

Jok !

Pobediće oni koji su to sve zajedno,
i rođeni sa što više energije.

Ostali - nema ljutiš ...
 
Ovo je totalno ludilo, Stormy...Oni hoće da i ovako prefeminizirane i nesigurne muškarce gurnu preko ivice i da ih naprave polno neutralnima dok bi one svoj pol istakle do krajnjih granica...z:shock: U stvari sve se i kreće prema tome...Da se u temelju unište tradicionalne vrednosti svuda i da se vrati neki totalitarni matrijarhat, gde bi žene bile gospodari a muškarci robovi...Svaka čast za stav jer je realno rezonovanje kao što si sama rekal retko među praznoglavim masama zombiranim konzumerizmom...

Ne, ja ne mislim da se ide ka nekom matrijarhatu, niti da su žene na dobitku. Naprotiv, svi gube.

Ne mogu da definišem u kom se to pravcu kreće, ali mi se čini da je cilj neki uniseks, transrodnost. Vidiš i sam da se negde već ne upisuje pol deteta, da se izbacuju reči mama i tata, da se ne stavljaju M/Ž oznake na toalete... To je tek početak.

Ali , da se vratimo na snobizam-lažni elitizam. Ono što mene intrigira jeste potreba da se bude deo te univerzalne priče bez ikakvog sopstvenog promišljanja. Ovo ne kod svih, ali kod velike većine. Imam utisak da se ljudi plaše da će da ih proglase smešnima, glupima i zaostalima ako imaju drugačiji stav i ako se ne slože sa onim što im se servira. A servira im se kao skraćene lektire na netu- sve sažvakano bez potrebe da i o čemu dalje razmišljaju.

A za neke postoji i potreba da se pojave na takvom događaju, da budu viđeni ...
 
Pravi intelektualci (stvaraoci) nikad nisu u gomili.Međutim problem je sto su nam masovni mediji odredili nekakav materijalisticko-modni stil razmisljanja ,a mi smo se kao i svako stado primili na to.Ove mlađe generacije i mogu da shvatim jer su rođene u doba ratova u bivsoj SFRJ ali sada vec stariju i srednju generaciju bas i ne mogu.Međutim bice ipak da se svijest ljudi mijenja sa visinom buđelara pa se sve posmatra kroz tu prizmu.
Ipak jos uvijek vjerujem u istinske intelektualne pregaoce i humaniste,ma kakva buducnost da nas ocekuje.Mi Srbi kao narod se trenutno nalazimo na razmeđu svjetova.Ali bas.A mesetara,galamdzija i lopova uvijek je bilo a danas narocito.Pozdrav za postavljaca temice......z:)z:poz:
Tako je...Iako samoća smeta...Ponekad...Ali je od nje gore biti sa onima koji se danas forsiraju u medijima...Ja bih ih kolektivno opisao kao '''socijalne anesteziologe'', koji nam polako svakog dana, ubrizgavaju doze napitka zaborava, koji nas umrtvljuje...Da, lepo si to primetila, u ''naše vreme'' je sve bilo stvarno, opipljivo, intenzivno, mogao si da osetiš pravi miris i ukus svega...!!! Meni je još uvek u ustima, sećam se jasno...Danas su se sve boje stopile u jednu metalic sivu...Kao u onoj pesmi idola sve je postalo plastika i ljudi i drveće i oblaci...
 
Mi Srbi smo prelaskom na demokratiju i kapitalizam
hrabro izložili sebe na tržnici ljudskog mesa i šta sad nije jasno ?
Ja bih svakome Srbinu platio put od jedno mesec dana na Zapad,
da vidi kako je to tamo.

Sve dragi prijatelji što se ovde dešava, i dobro i zlo - tamo su odavno pregrmeli !
Najjači samo ostaju !

Zaista je glupo misliti da će najpametniji pobediti,
ili najmišićaviji,
ili najzlobniji.

Jok !

Pobediće oni koji su to sve zajedno,
i rođeni sa što više energije.

Ostali - nema ljutiš ...

c0815b7131d4074442272e72395e067d.jpg
 
Talenat, kvalitet i slično se ne može sakriti, kao ni suprotne karakteristike.
I jedno i drugo ispliva na površinu i večno odvaja neke ljude od nekih drugih.


Ja sam recimo primetio da skoro svi bogalji postaju vremenom zlobni, drčni, ljuti.
To je zbog njihovog stanja i odnosu okoline prema njima.

Tako isto i talentani.
Vremenom postaju uobraženi, odnosno sklanjaju se od mase,
koja je uglavnom euforična prema njima - a to ume da smeta.

Skoro sam video jednog sa TeVea u busu,
i jedva sam se suzdržao da ga ne gledam neprestano !
Ne znam zašto, ali ni ja ne bih voleo da neko zuri u mene.
A kako je njemu po ceo dan ?

Nemoj pogrešno da me shvatiš...Ja sam totalno za kapitalizam! Ali za poštenu TRKU...Gde svi imaju jednak start a oni koji krenu ranije se vrate mehanizmima kontrole na startnu poziciju...I malo nepotizma je NORMALNO. Ali je ovde nepotizam postao skoro JEDINI nčin penetracije na bolje ili bilo koje pozicije...Negativna selekcija je rasturila privredu...I ti ljudi su danaxs predstavljeni kao Elita i neko prema kome se mora (u)gledati...
 
U Srbiji su tokom godina postojale razne ''elite'' i većinu tih ljudi sam upoznao ali su daleko najarogantniji i najviše otcepljeni od baze i stvarnog života tzv liberalni intelektualci ''kruga dvojke''...To je totalno smešno i strašno u isto vreme, kako ti ljudi žive i šta rade...Posle njih razne desničarske grupe i grupice, koje furaju neki kvazi fašistički elitizam...Začuđujuće najmanje arogantni ili najbolje glume, kako god, su razni komunci ili radikali:mrgreen: Kod njih nema elite čak se otišlo i u krajnost da su svi ubačeni u jednu vreću što je dobra taktika za uvećanje broja birača ali pogubna za nivo društvene svesti...
 

Naravno da se slažem sa Darvinom,
ali sam zaista primetio da uspešni imaju neku ludačku energiju,
idu sto puta glavom u isti zid,
tamo gde sam ja odavno zaključio da ne vredi ...
Na kraju ispadne da vredi !

Evo čitam Velja Ilić se žali da mu Andrej Vučić ide po Vojvodini i preotima članstvo,
pa pomislim,
ko je lud da po ovoj hladnoći ide, ubeđuje, otima ..?

- E pa uspešni sine, uspešni !
Progovara mi glas iz podsvesti !
 

Back
Top