softver bez licence, da li se vidi u fajlu

Snowyheart

Početnik
Poruka
8
Pozdrav,

da li zna neko, moze li se u fajlu, konkretno AutoCAD dwg fajl, videti da je uradjen na programu koji nema licencu? Ukoliko fajl saljem u inostranstvo, da li to moze biti problem? Ako se vidi da je uradjen na nelegalnom programu, da li pomaze da ga, kad sve zavrsim snimim, save as, u legalnom (koji nije moj pa ne mogu da radim u njemu)?

Sneza
 
99,9% freelancer-a iz Srb radi sa nelegalnim softverima frimi Autodesk i Adobe. I svi do jednog rade za strance, i svi salju i source fajlove, i razne eksporte, i nikada im niko nije rekao na temu da li je to radjeno u legalnom ili krekovanom softveru.
Koliko je meni poznato, svaki source fajl sadrzi neke metapodatke o softveru i racunaru na kojem su napravljeni, ali nedovoljno da se oceni da li je softver pomocu kojeg je napravljen fajl, legalan ili krekovan.

Poenta je da cura moze najopustenije raditi to sto je naumila, i da nema teoretske sanse da ima bilo kakav problem zbog toga.
 
Instalacioni fajl je (skoro) uvek originalan
i može se skinuti sa sajta proizvodjača.

Drugo je aktivacioni fajl.
Neki programi rade OK,
ali većina bez tog fajla radi kao
demo ili "ograničena" verzija.
Uglavnom samo jave da verzija
nije licencirana i rade bez problema.
Njima je bitno da su te opomenuli.

O krakovanju sada nećemo.

Uostalom, ako i dodje da software mora da se
legalizuje plaćaće samo firme.
Privatna lica će samo evidentirati,
Pa ako hoće nove verzije plaćaće neku
ne veliku, godišnju članarinu.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima, pomogli ste mi.

Sto se tiče drugih free programa, ne znam koliko su kompatibilni sa AutoCAD-om, jer mnogi klijenti imaju specifičan zahtev da posao bude odradjen u odredjenom programu (prakticno u programu koji klijent ima kod sebe)...

Slobodno mozes da radis i da saljes fajlove, bez ikakve brige....kazem ti, hiljade i hiljade freelancer-a iz Srbije radi tako, i niko nikada nije imao (niti ce imati) ikakav problem u vezi toga ;)
 

Back
Top