Zašto ne žalim što sam otišao iz Srbije ?

gost 388198

Domaćin
Poruka
3.435
...ili zašto, zbog koga,čega ću da napustim svoju državu ?

Moj jedan od razloga je što sam otišao je :

Zato što je balkan uvek bio velika kurrva!


Gde bi ste najpre našli svoj mir i blagostanje na ovoj kugli zemaljskoj da živite svoj život bez problema ?

Na šta najpre gledate:

-na ekonomiju države
-na bezebednost
-uređenost
-na šta ???

Šta je prevashodno i najbitnije ?

Pun stomak ili nacionalni interesi ?
 
...ili zašto, zbog koga,čega ću da napustim svoju državu ?

Moj jedan od razloga je što sam otišao je :

Zato što je balkan uvek bio velika kurrva!


Gde bi ste najpre našli svoj mir i blagostanje na ovoj kugli zemaljskoj da živite svoj život bez problema ?

Na šta najpre gledate:

-na ekonomiju države
-na bezebednost
-uređenost
-na šta ???

Šta je prevashodno i najbitnije ?

Pun stomak ili nacionalni interesi ?

Pa jesi ili nisi ???

Mislim,
ako jesi - kog "tatka" tražiš ovde,
ako nisi - kog zabole za tvoje vlažne snove ????
 
...ili zašto, zbog koga,čega ću da napustim svoju državu ?

Moj jedan od razloga je što sam otišao je :

Zato što je balkan uvek bio velika kurrva!


Gde bi ste najpre našli svoj mir i blagostanje na ovoj kugli zemaljskoj da živite svoj život bez problema ?

Na šta najpre gledate:

-na ekonomiju države
-na bezebednost
-uređenost
-na šta ???

Šta je prevashodno i najbitnije ?

Pun stomak ili nacionalni interesi ?

Ne bih ja to tako uprostila a ni poredila... pun stomak ili nacionalni interes.
Valjda je normalno da budemo ''siti'' bez obzira na to sto smo patriote. Ili jedno obavezno iskljucuje drugo?

Da bi covek ziveo kao covek, potrebno je sve sto si gore naveo. I ekonomski faktor, i uredjenost, i bezbednost, mnogo toga...
U Srbiji nema nicega od navedenog, osim za mali broj ljudi, i ne cudim se onima koji odlaze.
Uostalom, zasto covek mora da zivi tamo gde je rodjen, ako nema osnovne uslove za zivot?
 
Da si živ i zdrav. Svako gradi svoju sreću i imam svo razumevanje ovog sveta za ljude koji su otišli iz Srbije.

Ono što pak ne razumem kod pojedinaca koji su otišli negde jeste potreba da se redovno naseravaju na ono iz čega su pobegli.

Prevaziđite svoje traume i udahnite punim plućima civilizaciju, imetak, slobodu, ukratko sve ono što vam je falilo u Srbiji a našli ste tamo.

Samo vas molim da nam ne otvarate oči svakog dana ko onaj neshvaćeni Ahmed. Ako već niste smatrali da treba da protraćite život u raspetljavanju balkanskog čvora manite se kibicerstva.

Toga je ovde svima već pun kufer.
 
...ili zašto, zbog koga,čega ću da napustim svoju državu ?

Moj jedan od razloga je što sam otišao je :

Zato što je balkan uvek bio velika kurrva!


Gde bi ste najpre našli svoj mir i blagostanje na ovoj kugli zemaljskoj da živite svoj život bez problema ?

Na šta najpre gledate:

-na ekonomiju države
-na bezebednost
-uređenost
-na šta ???

Šta je prevashodno i najbitnije ?

Pun stomak ili nacionalni interesi ?
"Kuj ne ume da si radi za seb' on radi kod drugoga " tako je govio moj deda Raja tako da ja nisam otisao i necu.. jer
 
čuj ovog sa pdf žene...ne vidi ponetu teme

aj dobro

nije posao drzave da tebi obezbedi posao taj komunizam je propao
a to sto ti vezujes blagostanje za patriotizam pa kao eto bicu sutra ustasa ako mi plate govori o tvom karakteru odnosno nedostatku istog verovatno povuceno iz isto takve porodice
a gde ces da zivis koga to ovde briga?
idi putuj ako ce da te prime ali nece jer vec imaju arape oni se vise kotiraju ovih dana
 
Ne bih ja to tako uprostila a ni poredila... pun stomak ili nacionalni interes.
Valjda je normalno da budemo ''siti'' bez obzira na to sto smo patriote. Ili jedno obavezno iskljucuje drugo?

Da bi covek ziveo kao covek, potrebno je sve sto si gore naveo. I ekonomski faktor, i uredjenost, i bezbednost, mnogo toga...
U Srbiji nema nicega od navedenog, osim za mali broj ljudi, i ne cudim se onima koji odlaze.
Uostalom, zasto covek mora da zivi tamo gde je rodjen, ako nema osnovne uslove za zivot?


zar je nešto bitnije od punog stomaka ?
čemu ljudi teže kada su siti a čemi kad su gladni ?
 
Da si živ i zdrav. Svako gradi svoju sreću i imam svo razumevanje ovog sveta za ljude koji su otišli iz Srbije.

Ono što pak ne razumem kod pojedinaca koji su otišli negde jeste potreba da se redovno naseravaju na ono iz čega su pobegli.

Prevaziđite svoje traume i udahnite punim plućima civilizaciju, imetak, slobodu, ukratko sve ono što vam je falilo u Srbiji a našli ste tamo.

Samo vas molim da nam ne otvarate oči svakog dana ko onaj neshvaćeni Ahmed. Ako već niste smatrali da treba da protraćite život u raspetljavanju balkanskog čvora manite se kibicerstva.

Toga je ovde svima već pun kufer.

:ok: Ovo bi trebalo zalepiti gore u pravilnik.
 
...ili zašto, zbog koga,čega ću da napustim svoju državu ?

Moj jedan od razloga je što sam otišao je :

Zato što je balkan uvek bio velika kurrva!


Gde bi ste najpre našli svoj mir i blagostanje na ovoj kugli zemaljskoj da živite svoj život bez problema ?

Na šta najpre gledate:

-na ekonomiju države
-na bezebednost
-uređenost
-na šta ???

Šta je prevashodno i najbitnije ?

Pun stomak ili nacionalni interesi ?

ВРАТИ СЕ...:hej:

Сунце туђега неба, неће те гријати као шт ово греје.

Горки су тамо залогаји хлеба, где Вучића нема и брата није...:(:(:(

- - - - - - - - - -

Јеси ли отишо...или си као оно " отишао " па се јављаш да се ...ПУВАШ... :hehe: ....:hahaha: :zcepanje:
 
nije posao drzave da tebi obezbedi posao taj komunizam je propao
a to sto ti vezujes blagostanje za patriotizam pa kao eto bicu sutra ustasa ako mi plate govori o tvom karakteru odnosno nedostatku istog verovatno povuceno iz isto takve porodice
a gde ces da zivis koga to ovde briga?
idi putuj ako ce da te prime ali nece jer vec imaju arape oni se vise kotiraju ovih dana


šta misliš, gde bi mene primiliu koju državu, ako bih želeo negde da odem van Srbije
a imam želju da radim ?

da li bi bilo u redu da odem u neku stranu državu i napredujem i ostavim svoju Srbiju na cedilu ?
 
Da si živ i zdrav. Svako gradi svoju sreću i imam svo razumevanje ovog sveta za ljude koji su otišli iz Srbije.

Ono što pak ne razumem kod pojedinaca koji su otišli negde jeste potreba da se redovno naseravaju na ono iz čega su pobegli.

Prevaziđite svoje traume i udahnite punim plućima civilizaciju, imetak, slobodu, ukratko sve ono što vam je falilo u Srbiji a našli ste tamo.

Samo vas molim da nam ne otvarate oči svakog dana ko onaj neshvaćeni Ahmed. Ako već niste smatrali da treba da protraćite život u raspetljavanju balkanskog čvora manite se kibicerstva.

Toga je ovde svima već pun kufer.


a često je potreba onih koji su ostali da se naseravaju na one što su otišli
obrnuta proporocionalnost...jel da ? :)
 

Back
Top