Sofia

Glupo je pricati apstraktno o najvisem stanju svijesti a ne iznositi ideje radi demonstracije najvise svijesti. Tek elitista ima pravo da precuti nesto, a altruista koji apstrahuje po pravilu opisuje praznu ambalazu.
 
@Luis
Brate ti ne vidis koliko si pun protivrecnosti....ali svejedno, samo ti pisi, nije to lose...
@sve
Jel vidljivije da je tema po cilju tu zbog pedigrea?

- - - - - - - - - -

Glupo je pricati apstraktno o najvisem stanju svijesti a ne iznositi ideje radi demonstracije najvise svijesti. Tek elitista ima pravo da precuti nesto, a altruista koji apstrahuje po pravilu opisuje praznu ambalazu.

Pa ko je od ovih altruista?
 
Kakva apsolutna znanja,tebi nije dobro...S ti apsolutista?:lol:

Ne, opet pogrešno. Ja sam apsolut koji sebe doživljava čovjekom.
I ti si, samo si zaboravio svoju apsolutnost. Ne sudim, samo te napominjem. Probudi se.

- - - - - - - - - -

Ne, meni se čini da je on perenijalista...:D

Nisam ni perenijalisata, mada tako izgleda.
Ja samo JESAM...ono što jesam.
Znanja su mi dostupna po volji. Ne mudrujem, samo im dajem otvorena vrata u razum.
 
:lol:Ne verujem da je i čuo za takvo shvatanje...Koje je ,uostalom,generalizacija svih religija...
A svaka generalizacija,po kvantnom principu je nemoguća!

To tvoj razum generalizuje. Ja ne generalizujem ništa. Ja niti jednu religiju ne svrstavam u isto iako su izrasle iz nečijeg shvatanja istog: apsoluta, postojanja.
Naravno da religijska kao uostalom i sva filozofska znanja čovječanstva potiču iz istog primarnog izvora, međutim njihov sekundarni izvor je raz-um čovjeka, stoga i postaju raz-ličite. Poblem stoga nije u primarnom izvoru tih znanja već u njihovoj interpretaciji koja proizilazi iz sekundarnog izvora, iz razuma koji je ta apsolutna znanja pozajmio iz duha stvorenja (razumijevajući intuitivno unešena znanja) te je stoga očito da interpetacija apsoloutnog znanja izričito zavisi od razumijevanja istog. Iz toga slijedi da samo onaj koji uistinu ima neposrednu vezu sa izvorom apsolutnih znanja (otvoreni portal) ima i moć da sagleda sve filozofije kao krake viljuške čije stablo je ista drška. Možeš to nazivati perenijalizam ili kako ti volja, to je već sortiranje teorija po odvojenosti (isturenosti), ali to ne mijenja apsolutnu istinu o svemu-što-jeste i što postaje. Svijest apsoluta, kao primarni izvor znanja, ostaje izvan domena tvoje svjesnosti jer koncentarcijom na odvojenost i isturenost teorija svoju volju i pažnju držiš okrenutu od njega (izvora) i stoga i od apsolutne istine.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam altruista-ljudi su zveri koje je teško voleti!
Zbog nekih primera (Hirošima,Nagasaki,Da Nan...) čak pomišljam da kao vrsta ne treba da
potraju predugo!Ugrožavaju benignije vrste...
 
O čemu stalno raspravljate ?

i to u beskraj !

Pobrkali ste babe i žabe, vrste i rase pa donosite sudove.

Rekao sam Vam da po svemu sudeći od pametnih ljudi iz više radova i različitih civilizacija postoji više ljudskih "vrsta".

(ne u biološkom već u duhovnom smislu - klasa umova po klasi rase )
 
Poslednja izmena:
Murdost zeli trajnost. Kaze se da su zakoni za dnevnu upotrebu, mudrost za vjecnost a moral mjesavina tog dvoga. Sad zamislite koliko unistenje snage nastupa kad se ovo sve unisti zarad kratkotrajnih izliva strasti... ovde strada i rasa i vrsta! Kod teznje ka strastima uzima se u obzir uniformnost koja je prisutna kod zivotinja. Tu se izrazava preferenca ka jednom fenotipu.
 
Filozofski narod !!!!! - čuj, ne znam jel to pripada utopiji ili distopiji ... :cool:


Ionako nikakve koristi od današnjih mlitavih intelektualaca, kamoli društvo bez robova, pa ko će to sve opsluživati ? Roboti ? Zarobljenici ? ... :whistling:
 
Kako ćeš objasniti tim mašinama koje su daleko moćnije od (pretpostavljenih) filozofa da hoće da izađu iz svojih 5to milenijmskih granica i dođu dobrovoljno da služe tvojoj nadrasi filozofa?

Tvoj projekat ima malih i neznatnih ograničenja pri izvođenju ! ...
 
Ko bi rekao da ce se i u temi o ovome , tj mudrosti videti ideal srpskog zivlja, a to je uvlacenje i ucenjivanje kao etalon mudrosti....
A nisu svi narodi isti....

Kao sto ni vi verovatno niste videli ni m od mudrosti, tako ni ja medju vasim napisima nisam video ni m od mudrosti....
Sugerisao sam da je mudrost subjektivni stav, jer tako prilazite i mudrosti i inteligenciji, ne znam sa kojim pravom, valjda egoisticnim....

A vrhunac je kad ni azbuku niste ni razjasnili, a to cesto vidjam na forumu, sad, nekad je bilo zna se, prvo definicije, pa pojavni oblici, pa domen dejstva, pa instrumentalizacije pa dalje , sve po redu......a hocete da pravite novi svet...

Tacno opsta seljacka politika, daj da raspodelimo bogatstvo koje je trenutno ovde i vidi se, a posle cemo da uvezemo najnoviju tehnologiju i da budemo prvi u selu....
A ako neko zasmeta, ma to cemo lako , ebacemo mu majke i neku diverziju i ili ima da popizdi ili da propadne...

Lice li onda politicari na mudrace prepune mudrosti bas za takav narod.....pocinju da lice....tu lepim ne moze nista...
 
Mudrost je samo za moderne Evropljane subjektivna stvar, jer su oni odavno napustili koncept Homo Sapiensa. A Spartanci su ipak bili Homo Sapiensi, pa ako smo ti mi "egoisticni" a onda na lakonski nacin. Za ostale "definicije" slabo se zanimam.
 
Spartanci i koncept Homo sapiensa...:hahaha:
Spartanci i usmerenje Homo neandertalikusa (čak se sumnja da su koristili kao neandertalac i telekinezu
uvežbavajući je poput samuraja...) je daleko bolja jednačina-hanteri i fajteri poput svog pretka...:per:
 
Filozofi vole i teže mudrosti što ne znači da su mudri.
Mudrost je jedna od četiri kardinalnih vrlina kao što kaže Lao Tzu, uz pomoć koje
pristupamo istini univerzuma i podrazumeva poštovanje prema svima i svemu..
Mudrost je kategorija znanja koja ima dubinu, širinu i nemoguće je dostići je ukoliko
ne savladamo da koristimo zajedno svoje znanje, iskustvo, razumevanje, zdrav razum i uvid...

Da li je nužno biti vanredno inteligentan da bi moglo da se kaže da si mudar?
Koliko duhovnost ima veze sa mudrošću?
A duhovitost?

Duhovnost kada je pogledamo ko je ispoljava najvise je samo jos jedan vid zablude
ove realnosti,mozda vuce na mudrost ali je pre svega ogromna zabluda.

Duhovitost je vid cinizma i odgovor velikom vecinom na dvosmislenost ili jezicke
greske koje su njegova manjkavost...

Nazalost ja ne poznajem ni jednog mudraca,bar po mom vidjenju istog...
 
Predstavljam ti jednog buduceg mudraca, Tukidida, jos je ratnik, ali bice mudrac

za 30, 40 godina kad mu polome obe noge i izvezba samokontrolu i

jos neke sitnicice.
 
Spartanci i koncept Homo sapiensa...:hahaha:
Spartanci i usmerenje Homo neandertalikusa (čak se sumnja da su koristili kao neandertalac i telekinezu
uvežbavajući je poput samuraja...) je daleko bolja jednačina-hanteri i fajteri poput svog pretka...:per:

Mislis da je mudro biti rob seksualnih poriva. Biti pogubljen jako. Naravno, svaki ekstrem ima pravo da se laze da je bas on neprevazidjen.
 
Nije to tako.
Evo primjer: inteligentan ratnik zna kada i kako da napadne, bombarduje i uništi neprijatelja. Misliš li da je on i mudar?
Po onome što ti kažeš on je mudrac. Ali to nema nikakve veze sa mudrošću. Inteligentan ratnik je vješt u onome što čini ali vještina nije mudrost.
Mudrost je primjena onih znanja koja svojom manifestacijom uvijek, uvijek i uvijek vode ka harmoniji, duhovnom te i svjetovnom Miru i radosti življenja. Mudrost teži konstrukciji. Inteligencija ne preže od destrukcije. Da je ratnik mudar on ne bi imao neprijatelje. Nije li čudno da onaj dio vojske koji se bavi planiranjem, 'obavještavanjem' i izdavanjem naređenja upravo sebe naziva ni manje ni više do 'INTELIGENCIJOM'??? Da li ti misliš da je taj dio ljudske vrste onaj dio kojeg nazivamo mudraci?
Mudar i vješt, to je podjela koja izričito zavisi od nivoa svjesnosti. I mudar i vješt koriste intelekt ali se nivoi svjesnosti kod jednog i kod drugog temeljno razlikuju. A šta određuje različite nivoe svjesnosti dva podjednako inteligentna čovjeka? To je količina intuitivno unešenih, shvaćenih i prihvaćenih apsolutnih znanja u njihovom duhu. Ta znanja se ne stiču iskustveno već neposredno. Ona se dakako primjenjuju u daljim iskustvima a rezultati primjene uvijek vode ka harmoničnoj manifestaciji iskustava.


Koliko priče oko jedne rečenice.
Prvo si rečenicu izvrnuo I naveo tvoj primjer kao da moja rečenica govori o tome.
“Inteligencija je znanje kad šta treba primijeniti a mudrost moć da se to i sprovede.”
Nigdje se ne kaže da je znanje različito jer se podrazumijeva da je jednako.
Sad da I ja iskonstruišem priču. Bilo jedno pleme koje je bilo okruženo drugim nadmoćnijim I spremni na borbu. U opkoljenom plemenu vođe su bili poglavica I vrač. I poglavica I vrač su znali da ako drugom plemenu daju totem koji su im svojevremeno oteli sve će se mirno završiti. No poglavica ponosan na junaštvo koje je stekao vremenom I strah od poniženja svojih ratnika nije mogao da vrati pomenuti totem I naravno vrač vrati totem. Eto oba znaju ali jedan je imao moć da ne osjeća ponos. A meni ovaj već u početku:” nije to tako”.
Korisničko ime ti je pretenciozno bar čitajući neke neke postove..Makar zbog onoga :”Ne pominji uzalud Gospoda Boga tvoga.
 
Hteo je da ti kaze nesto pametno , ali nije uspeo poglavice...


Naravno da pojasnim, ja ti nista ne razumem sta si hteo da kazes, a svojom krivicom sam totalno smetnu sa uma da je i pojam vestine jako uvezan i cesto se mesa sa mudroscu, lukavoscu, moci .....pa mi je odlicno dosla korekcija koju je jakojijesam ubacio sa komentarom...
Stvarno covek vise ne moze da pohvata sta se sve smesti u jedan pojam na podrucju nekadasnje Srbije...ili sadasnje Srbije...

A masovna pojava je da najagresivniji ili cak i neagresivni ali prepametni novi gradjani Srbije pocnu da mi objasnjavaju i ja nista ne razumem sta covek spaja...
Da pojasnim konkretno , u mom oku to je vidjenje da je tacna procena da je prosecna javna inteligencija spala na ispod 80 IQ a pojedinacna da je negde izmedju 84 i 86 IQ, a pazite, valjda je 90 prag normalno inteligentnog coveka...
ili bese 92....ali tu negde...
A svest, to je tek otislo u *****....ja se tesim zbog mnogo seksa, jer kad se neko seksa svaki dan i to ono posteno , a ne usput, nego da rikne srcka, ono kad pritisak ode preko 240...e taj je malo razbijen, zbunjen i nesredjenih misli...
 
Ti si Patak pao ispod 80,ako ne foliraš da nisi razumeo ovog Mašu...
Lepo ti kaže da je mudrost činjenje koje se oslanja isključivo na dobro predviđanje i koje ignoriše pri tom
porive,osećanja,sujetu,ponos i druge kompleksne karakteristike ličnosti...
Ovu definiciju sam i ja izneo na početku rasprave oko teme...
 

Back
Top