Kompresija jednog ženskog dana

Poruka
22.458
Primetio sam da žene u toku dana, ma kako organizovane ili neorganizovane bile, urade mnogo više stvari od muskaraca. Većina muških već zatilta/zabaguje (preopterete RAM) ako znaju da unapred ima osim posla obaviti dve, tri stvari, smorimo se najstrasnije, dok je ženama to sasvim normalno.

Je l ima neko da objasni kako je ženski dan od 35 sati kompresovan u 24, a muški od 18 razvucen na isto trajanje?
Dakle, fenomenologija, dedukcija sposobnosti i kapaciteta, volja iznad intelektualnog, podrazumevana vrednoca/sposobnost...mogu i kontraargumenti, u odbranu muških shvatanja obaveza i prioriteta...
 
gle, ides s posla, u glavi ti samo to da jedva cekas da vidis osmeh svoje drage a ona te doceka namrgodjena s vrata i prica, prica ne staje...eee to vreme se racuna troduplo :malav:

Ja kad znam da sutradan trebam otići npr u opštinu, pa tražiti vezu nekom članu familije kod doktora, uraditi pet zadataka iz matematike s mladjim i eventualno sacekati elektricara zbog neke lampe, ja bih se najradije ubio:sad2:
 
Primetio sam da žene u toku dana, ma kako organizovane ili neorganizovane bile, urade mnogo više stvari od muskaraca. Većina muških već zatilta/zabaguje (preopterete RAM) ako znaju da unapred ima osim posla obaviti dve, tri stvari, smorimo se najstrasnije, dok je ženama to sasvim normalno.

Je l ima neko da objasni kako je ženski dan od 35 sati kompresovan u 24, a muški od 18 razvucen na isto trajanje?
Dakle, fenomenologija, dedukcija sposobnosti i kapaciteta, volja iznad intelektualnog, podrazumevana vrednoca/sposobnost...mogu i kontraargumenti, u odbranu muških shvatanja obaveza i prioriteta...
Очигледно ниси по природи и професији "стваралац", чим овако категоришеш мушкарце. :)

Послови које обавља жена и посао који обавља мушкарац немогу се упоређивати, никад. :)
 
Primetio sam da žene u toku dana, ma kako organizovane ili neorganizovane bile, urade mnogo više stvari od muskaraca. Većina muških već zatilta/zabaguje (preopterete RAM) ako znaju da unapred ima osim posla obaviti dve, tri stvari, smorimo se najstrasnije, dok je ženama to sasvim normalno.

Je l ima neko da objasni kako je ženski dan od 35 sati kompresovan u 24, a muški od 18 razvucen na isto trajanje?
Dakle, fenomenologija, dedukcija sposobnosti i kapaciteta, volja iznad intelektualnog, podrazumevana vrednoca/sposobnost...mogu i kontraargumenti, u odbranu muških shvatanja obaveza i prioriteta...

Lako... zene su bolje u svakom pogledu... i zive duze... :aha:
 
Очигледно ниси по природи и професији "стваралац", чим овако категоришеш мушкарце. :)

Послови које обавља жена и посао који обавља мушкарац немогу се упоређивати, никад. :)

Nemam pojma, pre sam stvarao, organizovao i mislio, danas malo mislim i malo organizujem, svodim dan na neautenticne potrebe poput ove gluposti ovde. Moraću malo odmoriti, strašan mi je pritisak gubiti ovoliko vremena na forumu

- - - - - - - - - -

Ма мука ми је од тог величања жена.

Ne velicam ih u tom smislu, mislim da su mnoge stvari kod vas podrazumevane a time i podcenjene. Npr, dok sam bio klinac neke kućne poslove bih obavio za mamu, a otkad se oženih nisam nikada ništa pipnuo
 
mora da imam peh sa zenama,
nisam upoznao ni jednu koja je dobar organizator (ok, idem od sebe i mojih sposobnosti i organizacije:mrgreen: )
i racionalnost u svemu im je na nezavidnom nivou :(

:kafa:

I to je isto ok

- - - - - - - - - -

Нисам теби реплицирала, неком другом сам.

Ma ok, nego moja perspektiva nije merodavna, realan sam i volim realne stavove ako pričamo ozbiljno, pa onda uporedjujemo :)
 
Nemam pojma, pre sam stvarao, organizovao i mislio, danas malo mislim i malo organizujem, svodim dan na neautenticne potrebe poput ove gluposti ovde. Moraću malo odmoriti, strašan mi je pritisak gubiti ovoliko vremena na forumu

- - - - - - - - - -



Ne velicam ih u tom smislu, mislim da su mnoge stvari kod vas podrazumevane a time i podcenjene. Npr, dok sam bio klinac neke kućne poslove bih obavio za mamu, a otkad se oženih nisam nikada ništa pipnuo
Ма добро, битно да смо се разумели, то са годинама иде. :)

Човек док је млад и док су му деца мала, ствара, ради, несвестан колико много уради, и којом брзином и квалитетом, али касније, све се успорава... :)

Суштина је да човек и жена су уклопљени у систему живота, и зато кажем да је немериво оно што жена уради са оним што мушкарац одради... :)

А што је задњих деценија присутно, то је да увек неко више повуче у неком периоду живота, што је наметнуто спољним фактором... :)
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da žene u toku dana, ma kako organizovane ili neorganizovane bile, urade mnogo više stvari od muskaraca. Većina muških već zatilta/zabaguje (preopterete RAM) ako znaju da unapred ima osim posla obaviti dve, tri stvari, smorimo se najstrasnije, dok je ženama to sasvim normalno.

Je l ima neko da objasni kako je ženski dan od 35 sati kompresovan u 24, a muški od 18 razvucen na isto trajanje?
Dakle, fenomenologija, dedukcija sposobnosti i kapaciteta, volja iznad intelektualnog, podrazumevana vrednoca/sposobnost...mogu i kontraargumenti, u odbranu muških shvatanja obaveza i prioriteta...
zato su na tako odgovornim poslovima<3
 
Ма мука ми је од тог величања жена.

Lako... zene su bolje u svakom pogledu... i zive duze... :aha:

Elektrika objasnila,mada ne tebi...
Zive duze to da.ali nisu svi ljudi isti.

Primetio sam da žene u toku dana, ma kako organizovane ili neorganizovane bile, urade mnogo više stvari od muskaraca. Većina muških već zatilta/zabaguje (preopterete RAM) ako znaju da unapred ima osim posla obaviti dve, tri stvari, smorimo se najstrasnije, dok je ženama to sasvim normalno.

Je l ima neko da objasni kako je ženski dan od 35 sati kompresovan u 24, a muški od 18 razvucen na isto trajanje?
Dakle, fenomenologija, dedukcija sposobnosti i kapaciteta, volja iznad intelektualnog, podrazumevana vrednoca/sposobnost...mogu i kontraargumenti, u odbranu muških shvatanja obaveza i prioriteta...

Nisi bas realno sagledao ljude oko sebe.Ili imas zenu koja mora sve za tebe da radi,zato sto ti ne mozes da se organizujes ni sijalicu da zamenis,ili oko sebe imas muskrce-parazite,da se tako izrazim.
Ja licno znam xy zena koje mogu da dosta stvari odrade,ali ne zajedno,nego jedno po jedno.
A ima ih dosta koje kad ti objasnjavaju gde da vozis,vicu levo,pa kad skrenes levo ona 'ladno kaze pa ne to levo,drugo levo. (to sam bukvalno i doziveo).
Iskreno,nema pol nikakve veze sa tim,multitasking (sposobnost da se radi vise stvari odjednom) je u procentu svojstvenija muskarcima,mada jako retka inace.
 
Žene su bolje u multitaskingu (u proseku, ne svaka žena od svakog muškarca) jer su morale stalno da paze na decu i da uz to obavljaju mnoštvo poslova, a muškarci krenu u lov i ne ispuštaju plen iz vida dok ga ne uhvate. Jer je i to što su uradili bilo dovoljno.
Zato se obično kaže da žena ništa ne radi kad je kod kuće, jer oni u stvari nisu ni svesni koliko se toga uradi. :p
 

Back
Top