Potreban savet

B.B. 13

Zainteresovan član
Poruka
209
Pozz svima..
Bavio sam se kosarkom,bio sam fenomelano izdefinisan..Zatim 2,3 god nisam nista trenirao..Odem prosle god u teretani i dobijem samo malo mase,ali ne i previse definicije..Poceo sam da treniram,ali mi je za cilj samo definicija,ne zelim da se nabildujem vec da budem lepo izdefinisan,atletski gradjen jer imam predispozicije za to..Normalno da sam nekad imao plocice,a da ih sada vise nemam..Prosle god sam pio Optimim gold standard par meseci. i to je jedino sto sam unosio do sada-.Posto sam tek poceo u teretani ove god ne zelim nist da uzimam dok ne prodju praznici oko nove god..Treniram sa manjim kilazama,ali vise ponavljanja,od 12 do 15..Pauze su mi jako kratke,radim intenzivan trening oko 45 min,max sat i ubacujem sklekove i razboj u svakom treningu..


Mene interesuje sledece..Uzeo bih BATTERY WHEY GOLD ISOLATE sto se proteina tice..OLIMP BCAA XPLODE ili BATTERY BCAA, i ono sto me najvise interesuje..Da li bi smio uzeti topljac masti s obzirom da imam 190 visine,a 83,4 kg..Deluje malo,ali nije tako jer sam bas kosarkaski gradjen,tanje noge,struk,sira ramena i ja nikad ne bih sebi dozvolio da imam preko 85 kg jer mi to ne bi stajalo..Da li je ok da umesto doze koja sadrzi 3 kapsule,uzmem jednu dnevno?Jer ipak smatram da bi bar malo smanjila mogucnost dobijanja mase i pomogla u dobijanju definicje..I ako da da li ste culi za GERMAN FORCE FATBURNER PROFESSIONAL?Njega mi preporucuje pa da vidim ima li neko iskustvo i razmisljam da ga uzmem..Ili neki drugi od olimp gold omega 3 ,olimp cla green tea l carnitine,battery omega 3..Ako budem birao neki od tih bih uzeo,samo mi je bitno da je sto blazi...Samo zelim da mi bar malo pomogne u dobijanju definicije,a ne mase..Mada takodje se malo plasim da li bi mogao imati lose posledice.


Pitacete me o ishranii.Ne hranim se savrseno jer radim,studiram i imam dosta obaveza..Ali sam izbacio burek,koka kolu i jos par stvari,osim povremeno..Trudim se da uzmem u toku dana bademe,orahe,semenke,suvo grozdje,da jedem dosta voca i povrca,mesa..Mana mi je sto pijem premalo vode,ali pocecu..Nisam spremam da se skroz odreknem neceg sto volim,ali da smanjim naravno..

I na kraju me interesuje kada bih uzimao sve ovo,onda prestao ,ali se ok hranio i trenirao u sumici ,radio zgibove,sklekove,razboj da li bi splasnuo?Jer ako ce mi pomoci da bolje izgledam par meseci i sve se maci ne bih ni uzimao..
 
сланине и црног лука, пасуљ и секирче о десно раме да цепаш дрва комшилуку. ем корисно за тебе ем задраво и има да се издефинишеш ко аполон
 
Основни принцип скидања масних наслага јесте калоријски дефицит. Тј. ако жели мршавити у току дана мораш потрошити више калорија него што их унесеш. И то је сва филозофија. А ти препарати звучних имена који наводно "топе килограме" само су бацање пара.

Праве препрате који топе килограме и које употребљвају професионалци пред такмичење попут "ДНП", "Инсулина" и слично, нећеш наћи по тим продавницама здраве хране. А и не бих ти препоручио да тако нешто пробаш.
 
Znaci niko nista?Niste culi za ovaj sagorevac

Ne kupuj, bacanje para, ne kupuj ni NO reaktor, kupi whey-a sto vise i pocni da dizes vece tezine u teretani, a ne neke smesne do 15 ponavljaja, nije ni cudo sto ne mozes nabaciti cistu misicnu masu. Od cega da ti se izgradi? Od nepotrebnih sklekova i razboja na svakom treningu? Ako grudi i ceo rameni pojas izuzetno dobro pocepas (vlakna, hipertrofija) 1 nedeljno, zasto bi radio sklekove svaki bogovetni trening? To je uzaludno i da ne kazem - glupo. Samo steti. Ti pocepanim vlaknima grudi i ramena umesto da dopustis da se odmaraju i da se debljaju vlakna tih misica, da se regenerisu, ti ih kidas i ometas na svakom treningu sa tim sklekovima koji bukvalno ne sluze mnogo cemu.

Definicije i cista misicna masa se ne radi ni sklekovima, ni malim tezinama sa puno ponavljaja, vec iskljucivo u kuhinji, pravilnom dugotrajnom ishranom, A samo se teskim treningom odn velikim teskim tezinama izgradjuje cista misicna masa, jer se misici i telo veoma lako i brzo adaptiraju na manje tezine i ne zele da rastu jer, jerdnostavno - ne treba im da budu veci, gusci, jaci, da bi podigli te male tezine koje im guras.
 
Ne kupuj, bacanje para, ne kupuj ni NO reaktor, kupi whey-a sto vise i pocni da dizes vece tezine u teretani, a ne neke smesne do 15 ponavljaja, nije ni cudo sto ne mozes nabaciti cistu misicnu masu. Od cega da ti se izgradi? Od nepotrebnih sklekova i razboja na svakom treningu? Ako grudi i ceo rameni pojas izuzetno dobro pocepas (vlakna, hipertrofija) 1 nedeljno, zasto bi radio sklekove svaki bogovetni trening? To je uzaludno i da ne kazem - glupo. Samo steti. Ti pocepanim vlaknima grudi i ramena umesto da dopustis da se odmaraju i da se debljaju vlakna tih misica, da se regenerisu, ti ih kidas i ometas na svakom treningu sa tim sklekovima koji bukvalno ne sluze mnogo cemu.

Definicije i cista misicna masa se ne radi ni sklekovima, ni malim tezinama sa puno ponavljaja, vec iskljucivo u kuhinji, pravilnom dugotrajnom ishranom, A samo se teskim treningom odn velikim teskim tezinama izgradjuje cista misicna masa, jer se misici i telo veoma lako i brzo adaptiraju na manje tezine i ne zele da rastu jer, jerdnostavno - ne treba im da budu veci, gusci, jaci, da bi podigli te male tezine koje im guras.




Verovatno si u pravu,ali dok sam tako trenirao dobijao sam samo masu,nisam osjecao da mi misis radi,reakciju..Radim od skoro treninge od 40 ak min sa kratkim pauzama,vise ponavljanja i sve me boli kad zavrsim,tacno osecam da mi pogadja misic i kad odem da se istusiram vidim nabubrenost misica kao nikad ranije..Ti znas mnogo bolje,ja sam nisam neki strucnjak,ali slazem se i mislim da je kuhinja glavna,a nju je najteze korigovati..Sklekove i razboj radim jer sam bio najbolje gradjen kada sam isao u sumicu i imao bas ono sto sada nemam,definiciju i izrazenost mnogih misica..Jednostavno ja ne zelim da se bildujem,samo atletksu,definisanu,sportsku gradju..
 
Основни принцип скидања масних наслага јесте калоријски дефицит. Тј. ако жели мршавити у току дана мораш потрошити више калорија него што их унесеш. И то је сва филозофија.

Dobro si to rekao,ali meni to nista ne znaci :).Probacu malo na netu da nadjem i informisem se..Svuda pise proteini,hidrati i masu stvari,a nigde koja su to konkretna jela..Znam da trebam da jedem sardine,tunjevinu,ribu,piletinu,sitnice tipa bademi,kikiriki,semenke,orahe i td...ali nigde nmg da nadjem konkretnu ishranu..
 
Основни принцип скидања масних наслага јесте калоријски дефицит. Тј. ако жели мршавити у току дана мораш потрошити више калорија него што их унесеш. И то је сва филозофија.

Dobro si to rekao,ali meni to nista ne znaci :).Probacu malo na netu da nadjem i informisem se..Svuda pise proteini,hidrati i masu stvari,a nigde koja su to konkretna jela..Znam da trebam da jedem sardine,tunjevinu,ribu,piletinu,sitnice tipa bademi,kikiriki,semenke,orahe i td...ali nigde nmg da nadjem konkretnu ishranu..

I da nadjes, sto ti kazes "konkretnu ishranu", nije to nikakva sigurica da ce takva ishrana kod tebe biti dobra za tvoje ciljeve, a moze biti i losa i za zdravlje.
Dakle, pusti programe ishrane, struktno odredjene, takve stvari se uvek rade specijalno i licno za neku odr. osobu, pa cak i ta osoba menja vrste ishrana tokom napredovanja, u zavisnosti da li je leto/zima, da li radi bulking (punjenje) ili cut fazu (definisanje) i jos sijaset stvari.

Dakle drzi se osnova - sto kvalitetnijih proteina, i to pridvece mahom samo oni, a preko dana i zdrave masti i slozeni UH. Izbegavaj rafinisano i konzervirano, preradjenu hranu, sve grickalice i "slatko, tipa cokolade, cokoladice, torte, keksevi, slane grickalice" i tako to i onda ces videti na svom primeru sta te najbol;je radi, od cega najbrze napredujes, sta je ono sto te goji sta je ono sa cim nikako ne mozes da nabacis misicnu masu ili energiju za trening, i onda prema sebi doziras sve to, i vrlo vazno - promene moraju biti male i kontinuirane, ne sad da drasticno menjas svoju ishranu svakog meseca, to je sok za organizam, vec da je taj proces isprobavanja, experimentisanja fluidan.

Ne brini, mlad si jos, polako, ukapiraces stvari, na kraju se sve svede na dug mukotrpan red, rad i disciplinu i sta god da jedes ako dobro treniras bice nekih rezultata, pa cak i kada to za tebe nisu rezultati kakve si ocekivao (jer svi mi zelimo vise nego sto ce biti u realnosti) za okoliko ima to da bude pun pogodak i ima da ti se dive ili budu zavidni.
Pogotovo sto ti ne zelis nesto previse i preveliko, ne znam sta, vec da imas ono sto Ameri kazu lean muscle body mass. Npr nesto sto je jurio Stalone dok ej vezbao u teretani sa Arnoldom, dok je npr Arnold jurio sasvi,m drugacije nesto. I naravno, obojica su koristili hormone i androgeno anabolicke steroide, sto je losa stvar i ne savetujem to nikako. Onako kao Stalone moze da se izgleda totalno natural, samo malo duze da se vezba i trudi, ali ti onda i uspeh drazi.
 
Ljudi takodje nisu svesni u kojoj je kolicini americka hrana bolja za sve bodibildere.. Koliko je tu vise svega sto podstice misic.. Naravno nmz sve preko noci,ali ako treniras bolje da treniras kvalitetno.. Znam likove koje treniraju godinama pa imaju minimalan napredak jer lose treniraju.
 

Back
Top