Westworld

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.189

Prvo, pomislih da zajebavaju sa poređenjem sa Igrom prestola, radi propagandnog materijala.

Onda se potvrdilo da zaista zajebavaju.

A onda je bilo jedno vrlo lijepo i vrlo pozitivno iznenađenje.

Intrigantna i uzbudljiva, nenapadna drama sa naučno-fantastičnim smještajem.


Nemam utiske u celini, već samo početak, ali ne bih preporučio ovo samo onima koji nemaju baš strpljenja za mirne dramske scene (ali vrhunski odrađene).

 
Poslednja izmena:
nije me nesto radnja zaintrigirala.. malo mi ide na nerve sto genijalci iz vestacke inteligencije i robotike ne mogu da provale memoriju koja se stalno zadrzava cak i kada resetujes robota..
Tako nesto bi i danas provalili
 
Odgledao sam prve tri epizode. Ideja je odlicna, ali za sada mi je slabiji scenarijo u tim najbitnijim dramskim scenama koje pominjes, nije ni blizu onim teskim serijama koje briljiraju u tim psiholoskim profilima i dijalozima. Te scene u Westworldu jesu fenomenalno tehnicki odradjenje, ali manjkaju u scenariju, sami dijalozi su mogli da budu napravljeni mnogo bolje, po meni.

Mislim da ce ovo biti jos jedna HBO prepotencija, mada se barem nadam da ce biti ultra-zanimljiva prica, gde pokusavaju da nadmase Odiseju u svemiru samo pricom, i misle da je moguce da se kroz nju razvijaju likovi, umesto kroz dijaloge i monologe.

Uvodna muzika mi je fenomenalna.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam i ja da pocnem da gledam ovu seriju, ali ne znam da li je uradjena kao alegorija sa nekom simbolikom ili je samo smaracki sf?

Pa kada ljudi mogu da gledaju onaj shit od Game of Thronesa koji je samo i jedino sapunica Dinastija/Kasandra/Ljovisna tipa, i jos je smatraju kao neku naj seriju ikada, onda i ovo moze da se gleda, jer sigurno nije gore od shita zvanog Igra Prestola. Mada, nije nesto najbolje sto postoji, ali sigurno cu da dogledam do kraja. U svakom slucaju, dijalozi i razvoj karaktera nisu gori od Game of Shit-a.
 
Pa kada ljudi mogu da gledaju onaj shit od Game of Thronesa koji je samo i jedino sapunica Dinastija/Kasandra/Ljovisna tipa, i jos je smatraju kao neku naj seriju ikada, onda i ovo moze da se gleda, jer sigurno nije gore od shita zvanog Igra Prestola. Mada, nije nesto najbolje sto postoji, ali sigurno cu da dogledam do kraja. U svakom slucaju, dijalozi i razvoj karaktera nisu gori od Game of Shit-a.

Ne volim filmove/serije o ljudima-robotima, posebno one sa stereotipnim pricama kada se pobune protiv ljudi i hoce da preuzmu svet, tipa Terminator, Matriks, Peti Element... Prosto mi je tematika i takva sf atmosfera odbojna, pa sam zato pitala da li je to to. S druge strane volim srednjovekovnu epiku i bajke, pa mi je GOT privlacan i zanimljiv.

Anyway, odgledala sam prve tri epizode i svidja mi se sto je ogled o ljudima kada im das svu slobodu i moc da budu tacno onakvi kakvi jesu, izbace iz sebe sve ono najprljavije, ubistva, silovanja, kao sto se u ratu desava u sustini. Zanimljivo bi bilo da ti parkovi stvarno postoje.

kracto simbolike o prirodi coveka

Tacno tako ;)
 
Ja ne znam gde ti vidis epiku i bajku u GoT. Mislim da je jedna od poenti onog RR Martina da pravi fantaziju koja ce u sebi sadrzati sto manje epike, nesto kao anti-bajka, kao sto su anti-vesterni, ili i pre toga, Dzojsov Uliks, u sustini. (Naravno, sa tom razlikom sto je Uliks fenomenalna stvar). Meni je GoT najprecenjenija serija ikada, i ide mi na krac. Od svih anti stvari koje mozes da uradis, najretardiranije je da pravis anti-bajke. Nisam citao knjige, ali sama serija je zesci shit, jedino sto je tehnicki dobro odradjena i dobra je gluma.

Ja sam odgledao svih 6 epizoda Westworlda koje su izasle za sada, i ok mi je.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran kako se Peti Element tu baš uklapa, ali to ovdje nije slučaj.

Nema roboti bolji od ljudi i preuzimanu[/I]; riječ je o pitanju same svijesti kao fenomena.


kako ne
"By my most mechanical and dirty hand

“I shall have such revenges on you both that all the world shall I will do such things..What they are yet I know not, but they shall be the terrors of the earth".[
/I]
inace poput ove, serija je puna citata iz knjizevnosti..

npr. “By my/Most/Mechanical and dirty hand”– Henry IV (5.5, 33-35)
“I shall have such revenges on you both/That all the world shall–I will do such things–/What they are yet I know not, but they shall be/The terrors of the earth– King Lear (2.4, 276-279)

“When we are born, we cry that we are come/To this great stage of fools”– King Lear (4.6, 165-166)

“‘Hell is empty/And all the devils are here'”–The Tempest (1.2, 215-216)

“These violent delights have violent ends”– Romeo and Juliet (2.6, 9
 
kako ne
"By my most mechanical and dirty hand

“I shall have such revenges on you both that all the world shall I will do such things..What they are yet I know not, but they shall be the terrors of the earth".[
/I]
inace poput ove, serija je puna citata iz knjizevnosti..

npr. “By my/Most/Mechanical and dirty hand”– Henry IV (5.5, 33-35)
“I shall have such revenges on you both/That all the world shall–I will do such things–/What they are yet I know not, but they shall be/The terrors of the earth– King Lear (2.4, 276-279)

“When we are born, we cry that we are come/To this great stage of fools”– King Lear (4.6, 165-166)

“‘Hell is empty/And all the devils are here'”–The Tempest (1.2, 215-216)

“These violent delights have violent ends”– Romeo and Juliet (2.6, 9


To je izvučeno iz konteksta.
 
Pa sigurno ce da bude neka pobuna robota, samo bi bilo dobro kada bi to uvukli u neke dubinske karakterene stvari, a ne samo u neku kompleksnu pricu i desavanja. I Odiseja u Svemiru i Blade Runer su neke pobune vestackih inteligencija, pa su opet fenomenalne stvari.
 
Čula sam i ja preporuke za seriju.
MOže li neko lepo da me uputi, da vidim da li je za mene. :D

U buducnosti, ne bas tako dalekoj , osmiljen je amusement park, po uzoru na Divlji Zapad sa kaubojima, bordelima, obracunima itd. Stanovnici tog parka su roboti sasvim nalik ljudima, koji zive svoj zivot isprogramiran od strane uprave tog parka i docekuju goste, bogatase koji dolaze tu da se zabave i ukljuce u zivot u tom vestackom Divljem Zapadu. Park je tako napravljen da gosti mogu da urade domacinima sta god zele, ubijaju, siluju, pljackaju, potpuno nekaznjeno naravno, dok roboti su isprogramirani da budu bezopasni i ne smeju da naskode gostima. Izmedju robota i ljudi na prvi pogled nema razlike uopste i roboti uopste nemaju svest o tome da su roboti, bar u pocetku...
Serija je kvalitetno uradjena,tipicno HBO-ovski, rezija i kinematografija su prelepe, gluma odlicna, muzika fantasticna, zaplet zanimljiv, ima dosta simbolike, citiranja klasicne knjizevnosti i tako... Odgledaj bar prvu epizodu pa vidi da li ti se svidja ;)

I ne dolazi ovde, ako neces sve da pokvaris jer ce biti puno spojlera sigurno.
 
Je li može malecno pojašnjenje pod SPOILER da ne pokvarim stvari previše googlovanjem, da me ubedi da nastavim gledati seriju?

saznajemo na fenomenalan nacin da je jedan vrlo vazan lik iz serije host, a ne covek, jedan drugi lik je ubijen na kraju epizode, mada ima naznaka da ce vaskrsnuti kao host

- - - - - - - - - -

Onda mi se čini da nije za mene. Ipak volim nešto drugo. :D Hvala, ljudi!

Joj nadam se da ja nisam kriva za to, prosaraj malo imdb-om za svaki slucaj, pre nego sto odlucis ;)
 
Sumnjao sa i ranije da je mozda host, ali je bas bio dobar momenat kada je rekao "What door?". Posle epizode sam citao teorije po internetu (uglavnom reditu) i ima bas zanimljivih od kojih je jedna po meni 99% tacna i bice prilicno veliko otkrice. Osecam se kao da mi je malo spojlovana serija i ako su svi tragovi bili u epizodama do sada, ali sta da radim, volim da citam te stvari kao i za GoT knjige.
 
Sumnjao sa i ranije da je mozda host, ali je bas bio dobar momenat kada je rekao "What door?". Posle epizode sam citao teorije po internetu (uglavnom reditu) i ima bas zanimljivih od kojih je jedna po meni 99% tacna i bice prilicno veliko otkrice. Osecam se kao da mi je malo spojlovana serija i ako su svi tragovi bili u epizodama do sada, ali sta da radim, volim da citam te stvari kao i za GoT knjige.

Stavi je u spojler, mene zanima na sta mislis ;)
 
Covek u crnom (Ed Haris) je zapravo Vilijam, samo 30ak godina nakon njegove prve posete. Kada je Vilijam dolazio u Westworld, logo je izgledao drugacije od ovoga sto je u trenutnom vremenu, izgledao je starije. Takodje je covek u crnom pricao kako je on zapravo "rodjen" u Westworldu sto je i Vilijam rekao Dolores u prethodnoj epizodi. Znaci da je serija podeljena na dva timeline-a, sto nama gledaocima jos nije zvanicno otkriveno.
 
Covek u crnom (Ed Haris) je zapravo Vilijam, samo 30ak godina nakon njegove prve posete. Kada je Vilijam dolazio u Westworld, logo je izgledao drugacije od ovoga sto je u trenutnom vremenu, izgledao je starije. Takodje je covek u crnom pricao kako je on zapravo "rodjen" u Westworldu sto je i Vilijam rekao Dolores u prethodnoj epizodi. Znaci da je serija podeljena na dva timeline-a, sto nama gledaocima jos nije zvanicno otkriveno.

i ja sam nasila na tako nesto:)

kao i da imaju dve Dolores, mozda zbog dva timeline-a
 
i ja sam nasila na tako nesto:)

kao i da imaju dve Dolores, mozda zbog dva timeline-a
Da, zbog dva tajmlajna je. Jos se nagadja da je Bernard uradjen po liku Arnolda i da su oni njeni razgovori mozda bili upravo sa Arnoldom. Bio je momenat kada je Bernard gledao sliku Forda i navodno Arnolda, ali je slika takva da bi na njoj trebalo da bude troje ljudi, a mi smo videli samo dvojicu, jer zbog programiranja nije mogao da vidi Arnolda po cijem liku je napravljen.
 

Back
Top