Pričamo, dakle postojimo!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Setajuci ulicama,ono sto mi je prolazilo kroz glavu nije imalo veze sa poslom vec sa tim da svaki grad ima svoj mirisni pecat.Na to su me navele na primer:uzane ulice i kanali Venecije,koji mirisu na proslost., lak za gondole,stari namestaj,vapore i riblju pijacu ispod Rialta.Mirisao mi je i Milano sa svojim uglacanim ulicnim plocama,piacom Duomo,izduvnim gasovovima,tekstil i ruze.Mirisao mi je i Brisel na obliznje more, skoljke i vafle..Bec sa svojim otmernim ulicama,pecenim kestenima, konjskim kocijama i balskim haljinama.Prag sa moravskim kobasicama na pocetku Vaclava,knedlicke u Pinkasu.Tocenim pivom i Vltavom koja je najlepsa u Jesen.Mirisala mi je i Atina sa girosom,maslinama, i karijatidama na Akropolju.Istambul je mirisao na cimet,Aja sofiju,sveze krastavce i baklave.Lima je mirisala na mango,kolonijalnu cipku i cica moradu..Madrid na cipku i kastanjete..Osecam mirise jos puno gradova pod cijim nebom sam nocila,ali ni jedan ne moze da mi zameni miris mog Beograda ,njegovog velikog srca i ljubavi.

sv-sava.jpg



Dobar dan, filozofi..malo da filozofiram


 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top