prelazak bicikliste preko pesackog ??? kazna?

Poruka
19.457
Kolega sa posla je vozio bajs za vikend na nbg i vozio biciklistickom stazom. hteo hje da predje na drugu stranu i nastavi voznju. presao je preko pesackog na ZELENO za pesake ali pri tome je VOZIO bajs preko pesackog. sacekao ga je pandur i napisao kaznu-kaze , biciklista preko pesackog mora da gura bajs pored sebe. istina, kaznu nije platio vec je panduru dao 500 din za pivo. mene zanima da li je to stvarno pravilo i zakon da biciklista ne sme da prelazi ulicu na bajsu?

:think:
 
zajebavas me? ja ne verujem, majke mi... cccc...

Najozbiljni, leto isti panduri, lik prosao pored njih dok nisu bili u kolima i rekli mu da stane, napisali mu kaznu jer se svadjao i nastavili svojim putem, ista ulica opet lik predje biciblompreko pesackog ( zeleno ) a isti panduri sada u kolima, sacekali ga na sledecoj raskrsnici ( 100m nize ) i naplatili ponovo :)
 
Biciklista je duzan da sidje sa bicikla kada prelazi pjesacki prelaz.Mi biciklisti rijetko kada postujemo taj zakon.Zakon je u redu.Voznja na biciklistickoj stazi je ogranicena na 30km/h.Zamisli da ti neko,dok vozis auto u raskrsnici,izleti sa tom brzinom sa strane.A drumski bicikl moze da ide i preko 50km/h.Svi koji vecom brzinom od ljudskog hoda prelaze pjesacki prelaz ugrozavaju svoj zivot.
 
Pre dve godine prilazim kolima pješačkom prelazu na mjestu gdje nema semafora .
Nigdje pješaka i ja po gasu i zamalo udarim lika koji se preko pješačkom provezao biciklom .
Nemam pojma odakle se stvorio i kako sam uspio zakočiti na vrijeme .
To je bilo prvi puta u životu sa sam vidio da se neko provezao biciklom preko pješačkog i pitam
se da li takvi likovi uopšte imaju mozga . Šta bi bilo da sam ga udario ?
 
Biciklista je duzan da sidje sa bicikla kada prelazi pjesacki prelaz.Mi biciklisti rijetko kada postujemo taj zakon.Zakon je u redu.Voznja na biciklistickoj stazi je ogranicena na 30km/h.Zamisli da ti neko,dok vozis auto u raskrsnici,izleti sa tom brzinom sa strane.A drumski bicikl moze da ide i preko 50km/h.Svi koji vecom brzinom od ljudskog hoda prelaze pjesacki prelaz ugrozavaju svoj zivot.
ovo je banana drzava i ni1 se zakon ne sprovodi niti ih se iko pridrzava,biciklisti uglavnom znaju da voze oni koji vilene po ulicama,za razliku od pesaka koji ne znaju da hodaju,sad blenuci u telefon,i losih vozaca koji isto koriste isti u toku voznje,ja sam sve pomenuto i posebnu paznju obracam na bicikliste,onaj ko nije ne moze biti ravnopravan ucesnik u saobracaju niti objektivan,murija da radi svoj posao i da ovo nije cisto punjenje dzepova murije radili bi na ozbiljnim prekrsajima,ne znam za slucaj da je biciklista nekog pokupio kao pesak i vozac nas
 
bilo je prosle godine na nekom biciklistickom forumu faksimil kazne pandura koji je znao da pise, da je kazna za voznju bicikla u pijanom stanju. u rubrici gde stoji vozio je vozilo; napisao je bicikl.
ima i jedan pozitivan primer. dva nasa, svetski poznata, jedan u daunhilu, a drugi BMX,u , vozili se autoputom u delu sto zovemo gazela, stojao je pandur pored motora i kad su naisli, pokaza im da stanu. oni njemu srednji prst i nastavise. gledaju ga, a on polako oblaci rukavice, slem i krece za njima. kad je dosao blizu njih, oni odose ulevo, prebacise bicikle preko bankine i opet srednji prst, cao !
 
bilo je prosle godine na nekom biciklistickom forumu faksimil kazne pandura koji je znao da pise, da je kazna za voznju bicikla u pijanom stanju. u rubrici gde stoji vozio je vozilo; napisao je bicikl.
ima i jedan pozitivan primer. dva nasa, svetski poznata, jedan u daunhilu, a drugi BMX,u , vozili se autoputom u delu sto zovemo gazela, stojao je pandur pored motora i kad su naisli, pokaza im da stanu. oni njemu srednji prst i nastavise. gledaju ga, a on polako oblaci rukavice, slem i krece za njima. kad je dosao blizu njih, oni odose ulevo, prebacise bicikle preko bankine i opet srednji prst, cao !
xoxoxo
 
pricamo o nazovi prekrsaju bicikliste, a ne spominjemo da biciklisti nemaju nikakve zastite na svojoj stazi. po zakonu, bici staza spada u sluzbene puteve samo za bicikle i dodatak nekog naseg genijalnog idiota, mali motori ! deci do 12 godina je zabranjeno, do 16 u pratnji starijeg, a setnja djukela nedolazi u obzir. e elem, kad krenete u voznju, pogotovu vikendom, nema sanse da vozite normalno pored silnig djukela na 2 i 4 noge, kao i male dece sa pomocnim tockicima. panduri u Bgd,u imaju i motore, mopede i bicikle, ali NIKAD ih nisam video na stazi da rade svoj posao ! :rtfm: :rtfm:
 
nasem narodu ne vredi ni crtati,da se tu ne radi o pravilu sabracaja nego cistoj pljacki dok im se moze,pesacki prelaz je za sve isti u normalnom svetu,samo slepcima se mora obojiti ne bi li shvatili da se moraju dovesti u red,i kad dodje do toga tom obojenom trakom ce svaki pesak ici i u cudu gledati kad se ispred njegovog androida stvori biciklista
81b9cca479c0d0e46e_z0m6bx38v.JPG
 

Back
Top