Bitcoin i "rudarenje" po Internetu

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Nadam se da je ova tema za ovaj podforum...

Bitcoin je najbolji trik koji su smislili proizvođači i distributeri električne energije i paralelne elektronike u celoj svojoj istoriji...


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=01&dd=09&nav_id=798176


I kad su se stvarale razne zlatne groznice u prethodnim vekovima - najbolje su prolazili oni koji su prodavali pijuke i rešeta, kao i oni koji su raznim nesrećnicima u potrazi za grumenom zlata iznajmljivali šupe po cenama hotelskih soba. Ništa se nije promenilo od tada.

Prevara izmišljena od strane mafije, da bi se oprao prljavi novac. Kakve to proračune treba da radi računar? Postoji BOINC, i u okviru njega projekti, i svako može da se se registruje i radi proračune. Ovo se radi besplatno i ne trebaju čudovista od mašina.

I dan danas stižu mi E-mail-ovi sa varijacijom nigerijske prevare, zovu me na telefon, pokljanjau mi koješta, samo da dođem i preuzmem. Nagledao sam se redova kod Dafine i Jezde, kao i naivnih ljudi. Ja više verujem u pravi novac, pogotovo kad mi je u džepu.

Ljudi moji, da li vi verujete da se preko Interneta mogu zaraditi ogromne količine novca, bez ulaganja ijednog jedinog dinara/kune/dolara/eura, već da samo sedite kući i klikćete po tastaturi i mišu, a novac vam stiže iz dana u dan, sve više i više, a vi ste sve bogatiji i bogatiji, i boli vas uvo za sve, ne morate ići na posao, provodite se, izlazite, trošite i ne zavisite ni od koga? Ako verujete u ovako nešto - onda ste ili totalno ludi, ili ste potpuna budala. Trećeg nema.
 
Može da se zaradi ali nigde ne kaže bez ulaganja. Ne možeš da imaš miner na batini od mašine. Postoje specijalno pravljeni računari za bitcoin mining. Banke imaju svoje servere i preko njih idu transakcije. Bitcoin nema svoje servere i koristi računare širom sveta. Prilikom svake transakcije skida se porez koji ide onome ko ima miner.
Koristio sam BTC, razmenjivao ali ne mogu da izigravam server jer nema smisla trošiti struju mašinom koja za to nije predviđena.
 
Ljudi moji, da li vi verujete da se preko Interneta mogu zaraditi ogromne količine novca, bez ulaganja ijednog jedinog dinara/kune/dolara/eura, već da samo sedite kući i klikćete po tastaturi i mišu, a novac vam stiže iz dana u dan, sve više i više, a vi ste sve bogatiji i bogatiji, i boli vas uvo za sve, ne morate ići na posao, provodite se, izlazite, trošite i ne zavisite ni od koga? Ako verujete u ovako nešto - onda ste ili totalno ludi, ili ste potpuna budala. Trećeg nema.

mora da može, samo još nije pronađen način :deda:
nije otkriveno ali može sigurno, ko one čestice, je l su ih našli na kraju :think:
 
mora da može, samo još nije pronađen način :deda:
nije otkriveno ali može sigurno, ko one čestice, je l su ih našli na kraju :think:

Tek sad videh da je vest iz januara 2014. godine. A jedan poznati separatista, prevarant i šarlatan je tek večeras otkrio ovu prevaru... i brže bolje ispričao svoju šuplju priču...




Umesto da sedi u zatvoru, on truje ljude po Internetu.

- - - - - - - - - -

mene taj bitcoin podseća na deep web :sad2:

I mene takođe.

- - - - - - - - - -

Najzad, sve mi liči na jurenje pokemona i ostale "teletabis" aktivnosti. Ako je zarada veća ako ima manje "rudara", zašto separatisti, prevaranti i šarlatani pozivaju ljude da uđu u ovo?
 
Tipična srpska proseravanja na ovu temu.
Bitcoin nudi ogroman broj mogućnosti i povoljnosti, najpre to što ne postoji šansa krađe kao što se banka može ukrasti, jer on postoji samo na internetu i preko "peer to peer" mreže. Takođe, dok banke uzimaju i preko 3% za proviziju od usluga koje nude svojim karticama, bitcoin to radi sa fiksnim jednim procentom.
Naravno da mnogi ovo povezuju sa deep webom (iako zapravo misle dark web koji je onaj poslednji sloj, gde su se nalazili silkroad i ostali sajtovi), to je zato što on nudi potpunu anonimnost i slabašnu šansu praćenja podataka. Kao takav isto ima težinu, za razliku od svega što bankovni sistem nudi.

Širom sveta se mogu platiti stvari putem bitcoina, čak i wordpress i reddit nude tu mogućnost za plaćanja njihovih usluga ili donacija. Samo Srbe bole 'rac i gledaju da li ili ne može da se zaradi.


Što se zarade tiče, za to je potreban računar od recimo hiljadu i nešto do dve hiljade evra, ali niko ne garantuje brz povratak tog novca. Pritom je bitcoin vrlo promenljiva valuta, ali je opet globalna i ne zavisi od bilo kakvih federalnih rezervi.
 
Širom sveta se mogu platiti stvari putem bitcoina, čak i wordpress i reddit nude tu mogućnost za plaćanja njihovih usluga ili donacija. Samo Srbe bole 'rac i gledaju da li ili ne može da se zaradi.

Da, vecina Srba ima tu karakteristiku da ih zabole za sve. Odu da zive i rade na Zapad, borave deset godina, a ne nauce za to vreme jezik mesta u koji su dosli.

Postavljac teme ocigledno ne zna nista o materiji koju je postavio za diskusiju. Nije ni napisao pravilan naziv valute, umesto bitkojn postovao je bitcoin.
 
bitcoin je revolucionarna stvar kao i sve druge kriptovalute jer omogucava placanje u realnom vremenu sa minimalnom provizijom

Npr da posaljete preko banke nekom pare ili on vama to uzme 5-10 radnih dana plus mora da idete u banku da dostavljate osnov priliva.

Bitcoin transakcija se obavi u roku od par minuta.

Banka uzima tipa $20 za transakciju plus odredjeni procenat koji ide od 1-3% iznosa novca koji se transferuje, dok bitcoin i druge valute naplacuju tipa 0.1%

Koliko je cela prica dobra stvar govori cinjenica da banke sada prave svoju verziju bitcoina koju ce da koriste za svoja interna placanja.

Tako da ce kada placaju jedni drugima to da cine izmedju sebe placanjem u tzv banka-coinu , a onda taj bankacoin konvertuju u druge valute.

Da ne pricamo da bitcoin omogucava da na primer 100 miliona dolara ili koliko god vec nosite na laptopu ili usb sticku.

Dok npr 100 miliona dolara da prenesete ovako preko granice koliko vam treba torbi? Zatim carina vam ne da da prenesete vise od 10.000 evra a ostalo vam zapleni i slicno.
 
Sve postojece valute su varijabilne.
Mogu se napraviti manje varijabilne valute, ali ne postoje trenutno.
Inace da bas budu sto posto nepodlozne transfer situaciji , to ne moze da se napravi...

Ali mislim da je ljudima bitna stabilnost valute u odnosu na produkcioni ciklus....ali to je totalno suprotno razmisljanje danasnjem animalnom i drpi tehnici razmisljanju u svetu...

Kad bi se sakupilo sta sve postoji od znanja i poluprakse za jednu dobronamernu ekonomiju, drustvo i naucnu zajednicu, takva izolovana sredina bi za 2 godine postala Atlantida....A tesko da je ne bi napali za 5 godina USA ili neki od piona iste...
 
Kad je tako dobro sto se nisu Nemci ili Rusi napalili na to?

Ima neke prednosti, ima neke mane...
I dalje je varijabilna valuta.
Jedino je transfer bez nadgledanja povoljnost koja bode oci...

pa sve valute su varijabilne tj vrednost se menja kao vrednost svake robe.

Satro glavna zamerka za bitcoin i druge digitalne valute je da satro cena nije stabilna.

Pa upravo to je dokaz da im cenu odredjuje trziste a ne jedan covek, centar

Eto npr uzmi naftu

Pre 2 godine cena bila 130 dolara pa pala na 20 pa sada je oko 40

Najveca revolucija ideje digitalnih valuta jeste u tome sto omogucava transfer kapitala izmedju lica bez ucesca i kontrole drzava.
 
Код биткоина се зна крива емисије, тј. тачно је дефинисано колико ће у ком периоду расти новчана маса. Да ли ће то бити тако заиста, не знам, али тога код других, стварних валута нема. Иначе, пре неких 5-6 година бтц је вредео пар евра, данас вреди око 500.
Штета што онда не купих бтц, него сам уложио у злато..

У сваком случају, мислим да државе могу да срозају вредност бтц-а, ако крену да забрањују трговину њиме, не знам шта ће бити од тога свега, али мислим да има шансоне да догура и до 1000€.
 
Tipična srpska proseravanja na ovu temu.
Bitcoin nudi ogroman broj mogućnosti i povoljnosti, najpre to što ne postoji šansa krađe kao što se banka može ukrasti, jer on postoji samo na internetu i preko "peer to peer" mreže. Takođe, dok banke uzimaju i preko 3% za proviziju od usluga koje nude svojim karticama, bitcoin to radi sa fiksnim jednim procentom.
Naravno da mnogi ovo povezuju sa deep webom (iako zapravo misle dark web koji je onaj poslednji sloj, gde su se nalazili silkroad i ostali sajtovi), to je zato što on nudi potpunu anonimnost i slabašnu šansu praćenja podataka. Kao takav isto ima težinu, za razliku od svega što bankovni sistem nudi.

Širom sveta se mogu platiti stvari putem bitcoina, čak i wordpress i reddit nude tu mogućnost za plaćanja njihovih usluga ili donacija. Samo Srbe bole 'rac i gledaju da li ili ne može da se zaradi.


Što se zarade tiče, za to je potreban računar od recimo hiljadu i nešto do dve hiljade evra, ali niko ne garantuje brz povratak tog novca. Pritom je bitcoin vrlo promenljiva valuta, ali je opet globalna i ne zavisi od bilo kakvih federalnih rezervi.

Proseravanja?

Ja pitao da li može da se plati račun bitcoin-om. Vele ne može. Traže samo dinare.

Seep web je nešto drugo.

Kad god sam išao u inostranstvo ništa nisam mogao platiti ničim drugim osim karticama ili kešom u tvrdoj valuti.

Kakve zarade? Ne piše se "pritom", nego "pri tom", i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ. Zašto svi sledbenici online prevara, kao i ljudi koji veruju u sve što vide na Internetu, moraju da budu polupismeni?

- - - - - - - - - -

Da, vecina Srba ima tu karakteristiku da ih zabole za sve. Odu da zive i rade na Zapad, borave deset godina, a ne nauce za to vreme jezik mesta u koji su dosli.

Postavljac teme ocigledno ne zna nista o materiji koju je postavio za diskusiju. Nije ni napisao pravilan naziv valute, umesto bitkojn postovao je bitcoin.

I treba da ih bole za sve. Ja ne poznajem nikoga ko je boravio na zapadu a da nije naučio jezik.

Postavljač teme ti je trn u oku, jer je u svemu bolji od tebe. "Bitkojn"? "Хоњ до уоу кноњ?" - hoću reći (хоћу рећи) - "How do you know?" :hahaha:
 
bitcoin je revolucionarna stvar kao i sve druge kriptovalute jer omogucava placanje u realnom vremenu sa minimalnom provizijom

Npr da posaljete preko banke nekom pare ili on vama to uzme 5-10 radnih dana plus mora da idete u banku da dostavljate osnov priliva.

Bitcoin transakcija se obavi u roku od par minuta.

Banka uzima tipa $20 za transakciju plus odredjeni procenat koji ide od 1-3% iznosa novca koji se transferuje, dok bitcoin i druge valute naplacuju tipa 0.1%

Koliko je cela prica dobra stvar govori cinjenica da banke sada prave svoju verziju bitcoina koju ce da koriste za svoja interna placanja.

Tako da ce kada placaju jedni drugima to da cine izmedju sebe placanjem u tzv banka-coinu , a onda taj bankacoin konvertuju u druge valute.

Da ne pricamo da bitcoin omogucava da na primer 100 miliona dolara ili koliko god vec nosite na laptopu ili usb sticku.

Dok npr 100 miliona dolara da prenesete ovako preko granice koliko vam treba torbi? Zatim carina vam ne da da prenesete vise od 10.000 evra a ostalo vam zapleni i slicno.

Pa što onda radiš bilo šta drugo osim toga?

Naravno da je prevara, kao i svaka druga piramidalna trgovina. Plus, ovo je izmišljeno da bi mafija mogla da pere pare, kupuje drogu, trguje naoružanjem. Pa gde ima da se obogatiš a da ne radiš ništa? Pre ili kasnije propada, to je sigurno. Kopaju zlato, nije nego. Bolje da uzmu motiku u ruke pa da okopaju baštu, bar će da imaju za salatu.

Nije da ne razumem o čemu se priča, ali mene ovde apsolutno ne interesuje koliko troši računar i ko koliko nahvata. Ono što me je posle ove vesti i diskusije koju vidim na njoj užasnulo i nateralo da i sam dam komentar je ono sto je činjenica da mnogi oko nas misle da su njihove mašine zeznule prirodu. A znamo kako to priroda vrati.

Seća li se neko slike nakon tamo-nekog-uragana u USA, kada je masa ljudi, usred opšteg kolapsa saobraćaja i zgrada, mahnito pojurila da poseda po trotoaru oko nekog kafea (jer unutra više nije bilo mesta) i krenula da "roštilja" po Netu?

- - - - - - - - - -

Kad je tako dobro sto se nisu Nemci ili Rusi napalili na to?

Ima neke prednosti, ima neke mane...
I dalje je varijabilna valuta.
Jedino je transfer bez nadgledanja povoljnost koja bode oci...

Razgovarao sam o ovome sa jednom poznanicom, koja je master ekonomije. Rekla mi je da joj ne pada na pamet da ulazi u ovu priču i u slične priče. Sećam se pre par godina kad su se neki ljudi ložili na neke online zarade i ulagali u te prevare po par stotina eura, d ane bi zaradili ništa osim što bi dali novac fantomskoj firmi. Ista osoba je isto tako reagovala. Valjda ona zna nešto o ekonomiji, za razliku od ćelavih i krezavih separatista, prevaranata i šarlatana koji su ponavljali tri puta dok su pohađali školu, a koji sada "drže predavanja" po YouTube i dobijaju batine kad ih nahvataju ljudi od kojih su oteli novac u čvrstoj valuti... prodajući im tamo neke bitcoin-e, kako Kamael veli "bitkojne" (odnosno "биткојне", aha ha ha ha ha ha ha)... "Хоњ до уоу кноњ?" - hoću reći (хоћу рећи) - "How do you know?"

- - - - - - - - - -


Ne znam. Naš dinar je recimo inflatorna jedinica, a ne valuta. Probaj da kupiš kuću ili stan za dinare. Ne može bato. Samo za eure. Niko na svetu ne mrzi svoju valutu onoliko koliko mi mrzimo naš dinar. :rida:
 
Pa što onda radiš bilo šta drugo osim toga?

Naravno da je prevara, kao i svaka druga piramidalna trgovina. Plus, ovo je izmišljeno da bi mafija mogla da pere pare, kupuje drogu, trguje naoružanjem. Pa gde ima da se obogatiš a da ne radiš ništa? Pre ili kasnije propada, to je sigurno. Kopaju zlato, nije nego. Bolje da uzmu motiku u ruke pa da okopaju baštu, bar će da imaju za salatu.

Nije da ne razumem o čemu se priča, ali mene ovde apsolutno ne interesuje koliko troši računar i ko koliko nahvata. Ono što me je posle ove vesti i diskusije koju vidim na njoj užasnulo i nateralo da i sam dam komentar je ono sto je činjenica da mnogi oko nas misle da su njihove mašine zeznule prirodu. A znamo kako to priroda vrati.

Seća li se neko slike nakon tamo-nekog-uragana u USA, kada je masa ljudi, usred opšteg kolapsa saobraćaja i zgrada, mahnito pojurila da poseda po trotoaru oko nekog kafea (jer unutra više nije bilo mesta) i krenula da "roštilja" po Netu?

- - - - - - - - - -



Razgovarao sam o ovome sa jednom poznanicom, koja je master ekonomije. Rekla mi je da joj ne pada na pamet da ulazi u ovu priču i u slične priče. Sećam se pre par godina kad su se neki ljudi ložili na neke online zarade i ulagali u te prevare po par stotina eura, d ane bi zaradili ništa osim što bi dali novac fantomskoj firmi. Ista osoba je isto tako reagovala. Valjda ona zna nešto o ekonomiji, za razliku od ćelavih i krezavih separatista, prevaranata i šarlatana koji su ponavljali tri puta dok su pohađali školu, a koji sada "drže predavanja" po YouTube i dobijaju batine kad ih nahvataju ljudi od kojih su oteli novac u čvrstoj valuti... prodajući im tamo neke bitcoin-e, kako Kamael veli "bitkojne" (odnosno "биткојне", aha ha ha ha ha ha ha)... "Хоњ до уоу кноњ?" - hoću reći (хоћу рећи) - "How do you know?"

Шта мислиш Зоћко колико треба труда да се на фином папиру одштампа новчаница од 500€?
 
Sve postojece valute su varijabilne.
Mogu se napraviti manje varijabilne valute, ali ne postoje trenutno.
Inace da bas budu sto posto nepodlozne transfer situaciji , to ne moze da se napravi...

Ali mislim da je ljudima bitna stabilnost valute u odnosu na produkcioni ciklus....ali to je totalno suprotno razmisljanje danasnjem animalnom i drpi tehnici razmisljanju u svetu...

Kad bi se sakupilo sta sve postoji od znanja i poluprakse za jednu dobronamernu ekonomiju, drustvo i naucnu zajednicu, takva izolovana sredina bi za 2 godine postala Atlantida....A tesko da je ne bi napali za 5 godina USA ili neki od piona iste...

Nek se taj drugar što "rudari" javi kad izvuče taj "novac", odnosno pretvori ga u opipljiv keš, ili kupi nešto ozbiljno sa njim (nekretnine), a ne GMO sendvič sa kobasicama od svinjskih creva i tumora, ili pak žetone za flipere.
 
Novinaru koji je pisao ovaj tekst (kao i obično kod novinara!), najmanje je stalo do istine.
Nalupetao je svašta samo da bude senzacija.


Ljudi moji, da li vi verujete da se preko Interneta mogu zaraditi ogromne količine novca, bez ulaganja ijednog jedinog dinara/kune/dolara/eura, već da samo sedite kući i klikćete po tastaturi i mišu, a novac vam stiže iz dana u dan, sve više i više, a vi ste sve bogatiji i bogatiji, i boli vas uvo za sve, ne morate ići na posao, provodite se, izlazite, trošite i ne zavisite ni od koga? Ako verujete u ovako nešto - onda ste ili totalno ludi, ili ste potpuna budala. Trećeg nema.
Sa jako mnogo kuckanja i znanja, za godinu dana se može zaraditi za porciju sladoleda. Da li će ta "zarada" biti i isplaćena posebno je pitanje.


Ja više verujem u pravi novac, pogotovo kad mi je u džepu.
Inače, ovi u EDB-u nemaju pojma o bitkoinima. Kažu račun plaćaš samo u dinarima. Uzalud sam im objašnjavao da trenutno nemam dinare, već samo bitkoine. :hahaha: E, Srbijo, gde smo mi?
Nisu li ove dve izjave u suprotnosti?
Ako već sam ne veruješ u bitkoine zašto bi neko drugi verovao?
Kakva je veza EPS-a ili EDB sa bitkoinima? Da li oni to negde preporučuju ili reklamiraju?
 
Код биткоина се зна крива емисије, тј. тачно је дефинисано колико ће у ком периоду расти новчана маса. Да ли ће то бити тако заиста, не знам, али тога код других, стварних валута нема. Иначе, пре неких 5-6 година бтц је вредео пар евра, данас вреди око 500.
Штета што онда не купих бтц, него сам уложио у злато..

У сваком случају, мислим да државе могу да срозају вредност бтц-а, ако крену да забрањују трговину њиме, не знам шта ће бити од тога свега, али мислим да има шансоне да догура и до 1000€.

Lepo ja govorim već par godina unazad da nam u skorijoj budućnosti neće trebati žene. Niti će ženama trebati muškarci. Sve će to biti virtualno: ubaciš disk ili usb, izabereš proporcije, pa uživaj. Imamo virtualni novac, virtualne igre, virtualne prijatelje... još nam samo fale virtualne žene i muževi. Prednost ovoga je to što možete imati beskonačno mnogo ljubavnica i niko vas neće gnjaviti. Nego, a kako ćemo sa virtualnom crkvom?

Imamo na Facebooku virtualne farme (dok im je prava zemlja koju su napustili zarasla u korov), virtualne kafane i kafiće... pa vreme je da i virtualnim novcem kupite virtualne vile na virtualnim rajskim ostrvima. Pametnom dosta.
 
Шта мислиш Зоћко колико треба труда да се на фином папиру одштампа новчаница од 500€?

Ne znam, nisam još falsifikovao novčanicu od 500€. Prepustimo to državi. Naša država je svojevremeno kovala tuđu valutu. Da pojasnim. Pre više od 20 godina, tačnije početkom 1994. godine, dok sam još bio srednjoškolac, kada je najveća banda i bagra u istoriji ove države (drugačije ih ne mogu nazvati) namerno izazvala najveću inflaciju u evropskoj istoriji (ne znam kako stvari stoje na planetarnom nivou, jer sam čuo da nas je Zimbabve prešišao negde krajem prošlog veka, ali teško nama ako se poredimo sa jednim Zimbabveom), štampala novčanice sa 11 nula i isplaćivala mesečne plate zaposlenima u državnom sektoru u visini od današnjih 0,50 €, u dinarskoj protiv-vrednosti, za šta se ništa nije moglo kupiti, kako te dinare niko i nigde nije hteo da primi mesecima, sve dok poznati guverner iz tog vremena, Dragoslav Avramović, nije uveo takozvani “novi dinar”, već kako su svi kupovali i prodavali za tadašnje nemačke marke. I sećam se, kao da je juče bilo, bio je 2. januar 1994. godine, ja sam za papirnih 5 DM (tadašnjih nemačkih maraka) kupio neku čokoladu, koja je koštala 2 DM i trgovac mi je vratio kusur od 3 DM, u metalu, u apoenima od 1 DM i 2 DM. Na novčanici od 2 DM, koja je bila relativno stara, pisalo je da je iskovana 1991. godine. Ali druga novčanica, tačnije kovanica, od 1 DM, bila je potpuno nova, presijavala se, kao da je tek iskovana, a na njoj se kao godina kovanja nalazila 1994-ta. Kako je moguće da je ta metalna novčanica stigla u Beograd iz Nemačke u toku tada Nove 1994. godine? Teoretski, i praktično, iskovana je 1. januara, a već 2. januara je bila u Beogradu i dospela je u moje ruke. Nije li ološ iz tadašnjeg režima, koga smo jedva oterali sa vlasti 5. oktobra 2000. godine kovao (a možda i štampao papirni) nemački novac? Ne znam, zaista. Čuo sam da je onda kada je nemačka marka menjana za euro, tačnije u toku 2002. godine, u Nemačku centralnu banku stiglo daleko više novca nego što ga je pomenuta banka emitovala, a da je najviše tog uslovno rečeno sumnjivog novca stiglo sa naših prostora, ponajviše iz Srbije. Patrioti i/ili patriJoti, koji su preko 85% građana Srbije svojevremeno nazivali stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima, veoma su voleli nemačku marku i sve zapadne (pretežno materijalne) vrednosti, i svoj patriotizam, odnosno patriJotizam, debelo naplatili preko pljačke sopstvenih građana, a onda otišli, bolje reći pobegli, u “prijateljske zemlje”, gde su odneli milijarde dolara i tamo napravili prave pravcate feude. Mislim na M iru Marković, koju danas od ruke pravde krije ruska policija. Zanimljiva stvar za analizu. S obzirom kakvi su ološi bili, i na šta su sve bili spremni, ništa me ne bi čudilo, niti me išta čudi.

- - - - - - - - - -

Ja kupujem sa Alibabe iskljucivo bitcoinima.
Naravno da ce ti svaki srpski uvoznik robe iz kine, ne samo racunarske, rado dati dinare u zamenu za btc.

Nemoj da te čuje (i pročita) Kamael, odmah će da te ispravi (on ispravlja samo mene, i to kad god sam u pravu, polomi se da na drugim temama laže u moje ime kako jedem meso, a ja duže vegan od njega, i disciplinovaniji vegan od njega, jer ne jedem kobasice i čvarke od soje, i da me ubedi kako je Zemlja ravna ploča), pa da ti napiše kako se ne piše "bitcoin", već "bitkojn". :hahaha:

Jesi li siguran da će ti dati dinare u zamenu za btc (bitcoin, odnosno kako Kamael kaže da treba da se piše "bitkojn")?

- - - - - - - - - -

Novinaru koji je pisao ovaj tekst (kao i obično kod novinara!), najmanje je stalo do istine.
Nalupetao je svašta samo da bude senzacija.


Sa jako mnogo kuckanja i znanja, za godinu dana se može zaraditi za porciju sladoleda. Da li će ta "zarada" biti i isplaćena posebno je pitanje.


Nisu li ove dve izjave u suprotnosti?
Ako već sam ne veruješ u bitkoine zašto bi neko drugi verovao?
Kakva je veza EPS-a ili EDB sa bitkoinima? Da li oni to negde preporučuju ili reklamiraju?

Novinar se nalupetao za medalju.

Ne može se zaraditi ni za porciju sladoleda. Uzgred, ja koji jedem samo siropvo voće i povrće, nemam potrebu ni za kakvim sladoledom.

Ništa kod mene nije u suprotnosti. Naravno da ne verujem. Otvorio sam ovu temu da im se narugam, kao i moronima koji "drže predavanja" na YouTube o ovim prevarama: http://forum.krstarica.com/showthre...-Internetu?p=33127110&viewfull=1#post33127110 . Treba ih razbiti po celom Internetu,. pocepati im sve prevarantske mrežće i uništiti sve prevarantske šeme. Nikakva. Nigde ne preporučuju EPS i EDB traže samo dinare. Ne možeš platiti račun čak ni u eurima. Ali prevaranti koji reklamiraju btc vele da se sve može platiti njima. Razbijmo ih kao zvečke.
 
Jesi li siguran da će ti dati dinare u zamenu za btc (bitcoin, odnosno kako Kamael kaže da treba da se piše "bitkojn")?

Probaj.
Značajno je povoljnije.
Kada platiš btc-om poslovna banka ne registruje promet, pa i poreznicima izgledaš mali.
Kineska privreda uveliko živi na virtuelnoj valuti.

Uostalom, koja valuta nije virtuelna?
Samo biraš ko ti manje otima.
 
Probaj.
Značajno je povoljnije.
Kada platiš btc-om poslovna banka ne registruje promet, pa i poreznicima izgledaš mali.
Kineska privreda uveliko živi na virtuelnoj valuti.

Uostalom, koja valuta nije virtuelna?

Kako da probam kad nemam bitcoin-e (kako Kamael kaže da se piše "bitkojne")?

Ne može da se plati, već sam napisao. Svi traže čvrstu valutu.

Kineska privreda je čudo, kao i ovi likovi što "rudare", vele da je veća zarada što je manje "rudara", a pozivaju druge da se uključe. E to je kontradiktorno.

Zlato nije virtuelno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top