svchost.exe jede RAM memoriju!

OvajOnaj

Elita
Poruka
15.848
Posle instalacije Windows 7 x64 odmah isključen update (nije se ni povezao na net) i proces svchost zauzima po 1+GB RAM memorije. Posle "ubijanja" procesa vratii se RAM u normalu ali opet komp zabada neviđeno jer je SearchFilterHost.exe proces na 50 CPU. Ni jedan antivirus ne nalazi ništa ni CC ni malwarebytes ni *****-palac.
Više puta menjan sistem i sve isto..

Ima li neko predstavu šta bi moglo biti?
 
Probao sam da instaliram ovaj Microsoft fix it, ali je izbacio neku grešku da nešto ne može... a ovamo svchost se smirio za sada. Pa sad ne znam da li jr od toga ili je sam.

Hvala u svakom slučaju.
Ne mozes instalirati neke programe zbog toga sto si ukocio apdejt.Mnogo programa koristi te apdejtovane dodatke i ako ih nema ne mogu se ni instalirati,a nek ces ,mozda moci instalirati,ali ti se nece pokrenuti.jer ce traziti neki od tih dodataka.Pa sad odluci izmedju manje RAM-a ili bez vise programa koje koristis redovno.
 
Ne mozes instalirati neke programe zbog toga sto si ukocio apdejt.Mnogo programa koristi te apdejtovane dodatke i ako ih nema ne mogu se ni instalirati,a nek ces ,mozda moci instalirati,ali ti se nece pokrenuti.jer ce traziti neki od tih dodataka.Pa sad odluci izmedju manje RAM-a ili bez vise programa koje koristis redovno.

Instaliram sistem, ubacim sve drajvere i restartujem računar. Kada se upali, ne pokrenem ni jedan program RAM zauzet 99%. Od toga svchost vuče 75%.

- - - - - - - - - -

a u međuvremenu se ubaci i SearchFilterHost koji prži procesor na 50. Ako se bude ponavljalo ubaciću print skrin u ponedeljak.
 
Instaliram sistem, ubacim sve drajvere i restartujem računar. Kada se upali, ne pokrenem ni jedan program RAM zauzet 99%. Od toga svchost vuče 75%.

- - - - - - - - - -

a u međuvremenu se ubaci i SearchFilterHost koji prži procesor na 50. Ako se bude ponavljalo ubaciću print skrin u ponedeljak.
Pusti ga da memorija ocita to sto ocitava i trebalo bi polako da pocne da opada procenat zauzetosti.Mogu ti reci i da zavisi dosta od vrste Win.-a
 
Pusti ga da memorija ocita to sto ocitava i trebalo bi polako da pocne da opada procenat zauzetosti.Mogu ti reci i da zavisi dosta od vrste Win.-a

Problem je što ne opada, već konstantno raste do maksimuma i onda zabode, treba mu minut da otvori neku glupost. Ista instalacija wina radi kod mene na dva laptopa savršeno i na drugim računarima, koji su isti kao ovaj a ima ih oko 50 komada...
 
Evo, počelo i kod mene na laptopu. Toshiba Qosmio F60, Windows 7 64bit, i7 2,67GHz, 4GB RAM, SSD 256GB i Kaspersky Internet security... Windows update isključen!
Laptop upaljen, ništa nije pokrenuto osim standardnih zajebancija a na Task manageru stanje ovako preko pola sata.

Untitled2.jpg

Untitled1.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top