Problem sa procesorom

Nabije mu procesor povecu temperaturu,pa onda mu throttling obara brzinu,to je moje misljenje. Prvo i prvo preporucujem kompletno ciscenje i ploce i svega,gledaj tu prasinu,kako nisi skonto sam...znaci zadnja strana usisivaca ili vazdusni kompresor.

БОЉЕ УСИСИВАЧ...:aha2:

1. Ако се користи компресор или усисивач као распашивач...онда... то мора да се ради - НАПОЉУ...:think:...ако дотични нема намеру да се ..ИНХАЛИРА...:hahaha:

2. Када се користи компресор или слично...врло лако се може десити да се ...УТЕРА ПРАШИНА...тамо где је никада није било...:per:
 
Nabije mu procesor povecu temperaturu,pa onda mu throttling obara brzinu,to je moje misljenje. Prvo i prvo preporucujem kompletno ciscenje i ploce i svega,gledaj tu prasinu,kako nisi skonto sam...znaci zadnja strana usisivaca ili vazdusni kompresor.

Kist od vodenih boja ili tempera, nekakav mekani. I očistiti ventilator i hladnjak na procesoru. Ili kupiti drugi, ovo npr...

0005404_cooler-lc-power-lc-cc-85-socket-775-1150-1155-1156-fm1-fm2-am2-am3-050903306_600.jpg


Cijena nije ni 6€...
https://www.protis.hr/products/deta...cc85-socket-775115011551156fm1fm2am2am3/84729
 
Poslednja izmena:
Nije do prasine , jer i kada ga ocistim isto dize temperaturu, kao sto je situacija sada...

Sto se tice slike sa kablom za kuler :
14877201_1488160224532646_1195075217_n.jpg


Isto sta sam upravo primetio, to je da igricu "Assassin's Creed Rouge" koju sam prvu instalirao, igrao sam do pola na high nije ni secnula, sada kada sam resio da je ponovo instaliram i nastavim da igram koci kao djavo.

Untitled.jpg


EDIT: Sada gledao neki YT klip o tome kako mi CPU i ostalo koristi 100% resursa i da to moze dovesti do pregrejavanja...i ima veze sa (Ne znam sta je ) svchost.exe, i na klipu lik gasi te servise jedan po jedan, ponovim ja sve kao i on i oala, komp radi bolje nego kada sam ga kupio, pokrecem Assassins's radi kao podmazan, ali onda se javlja novi problem. Ne mogu da otvorim "start menu" i nista na tasbaru (sto bi i prihvatio u ovom trenutku) ali kada sam ga restartovao opet se sve vratilo i nastavio da koci domacinski :(
 
Poslednja izmena:
EDIT: Sada gledao neki YT klip o tome kako mi CPU i ostalo koristi 100% resursa i da to moze dovesti do pregrejavanja...i ima veze sa (Ne znam sta je ) svchost.exe, i na klipu lik gasi te servise jedan po jedan, ponovim ja sve kao i on i oala, komp radi bolje nego kada sam ga kupio, pokrecem Assassins's radi kao podmazan, ali onda se javlja novi problem. Ne mogu da otvorim "start menu" i nista na tasbaru (sto bi i prihvatio u ovom trenutku) ali kada sam ga restartovao opet se sve vratilo i nastavio da koci domacinski :(

НЕ ТРЕБА ДИРАТИ... svchost.exe...можеш да обориш виндовс и да направиш неко сњаре...:think:

:arrow: http://saveti.kombib.rs/sta_je_svchost.exe_i_sta_on_trazi_na_vasem_racunaru.html
 
E ovako, imao sam neke obaveze pa ga nisam ni palio, kada sam ponovo upalio komp sve je isto, kupio sam novu pastu (drugu marku) i postavio sve kako treba, vratio hadnjak i temperatura je pala. Sve je radilo kako treba, presao tu igricu, poceo da igram novu (jedno 4-5 sati je igrao) i odjednom pocela da koci, pogledam tempretauru opet pokazuje 206.... Znaci ima neke veze sa pastom, ali ne razumem da izdrzi 10 dana i da opet moram da je stavljam da bi radilo...

Можда и " нема ", али то мораш да провериш.... тј. ..да пипнеш прстом хладњак процесора када достигне тих... 206º С...:think:

Ако је... хладан...могуће је да ти је током времена " опружни систем " који притиска хладњак на процесор ..попустио...и да се хладњак мало одвојио ...те се хлађење одвија " искључиво преко пасте...:think: :aha2:

Улога термичке пасте..је провођење топлоте, али... једина и права улога пасте ...је " идеализовање котакта хладњака и процесора " ..тиме што ће попунити све неравнине на контактним површинама и хладњака и процесора,али се највећи део топлоте преноси директним контактом " метал →← метал " ...:aha2:

Довољно је да се метални део процесора одвоји ...1µ-он...од метала хладњака ...и почиње регревање процесора на већим оптерећењима...:aha2:
 
Poslednja izmena:

Back
Top