Wordpress online ili ne

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
E kad se pravi internet sajt u Wordpressu.. primetio sam da postoje dve mogucnosti.. Neki ljudi instaliraju Wordpress na komp pa tu prave sajt.. a neki pak iznajme host i direkt na hostu instaliraju Wordpress pa online uredjuju stranicu.

Mene zanima sta je bolje od ova dva nacina i koji daje vecu mogucnost i slobodu pri dizajnu...
 
potpuno je svejedno. sve je isto.
eventualna prednost online rada je sto ako za nekog radis sajt moze paralelno da prati to sta radis i da u hodu vrsite izmene.

ako radis u svom kompjuteru moraces da znas kako da odradis migraciju na server i mozda je zato narocito pocetnicima lakse da odmah rade online.

usput ako radis na svom kompu i ako nemas apach, php i mysql moras i to da instaliras. imas nekoliko programa koji su pogodni za to.
ja koristim wampserver, a imas i xampp , mozda i jos neki.
onda instaliras wordpress.
ako radis online uzmi server pod linuxom.
 
potpuno je svejedno. sve je isto.
eventualna prednost online rada je sto ako za nekog radis sajt moze paralelno da prati to sta radis i da u hodu vrsite izmene.

ako radis u svom kompjuteru moraces da znas kako da odradis migraciju na server i mozda je zato narocito pocetnicima lakse da odmah rade online.

usput ako radis na svom kompu i ako nemas apach, php i mysql moras i to da instaliras. imas nekoliko programa koji su pogodni za to.
ja koristim wampserver, a imas i xampp , mozda i jos neki.
onda instaliras wordpress.
ako radis online uzmi server pod linuxom.

Ja sam uzeo server na Ipage.. dali mi i server i domen zakup. I sad ne svidja mi se ni jedna theme koja postoji pa bih ja sam da napravim neku minimalisticku... videcu kako se to razvija..

Prvo da provalim child theme a posle.. izgleda da cu morati malo da ucim ovo kodiranje.. valjda je to http :(

A mozda platim nekog filipinca da mi odradi osnove da se ne mucim.
 
Ne znam, meni je uvek bolje u lokalu da namestim sve, testiram sve, i onda kada sve radi 100% kako treba ide na server.
Tu mogu da debuggujem jos neke problem, da vidim kako ce da se ponasa kada ima realnog kasnjenja (tipa upload slika), u lokalu sve radi instant.

Sad jeste, za lokal treba malo zezanja da se namesti, mada to je 10-ak minuta, jedan program da se instalira (eventualno da se konfigurise nesto). Napravis folder, stavis ga na lokalni server, pristupis, instaliras WP, temu i cepas.
 
Ja sam uzeo server na Ipage.. dali mi i server i domen zakup. I sad ne svidja mi se ni jedna theme koja postoji pa bih ja sam da napravim neku minimalisticku... videcu kako se to razvija..

Prvo da provalim child theme a posle.. izgleda da cu morati malo da ucim ovo kodiranje.. valjda je to http :(

A mozda platim nekog filipinca da mi odradi osnove da se ne mucim.

imas mali milion tema. nacices neku koja ti odgovara.
ako treba kupi premium. zasto bi se zezao sa filipincima...zivot treba uprostiti :lol:
 
online kreniras bazu jednim klikom, cak i totalno nepismen covek bi se snasao sa WP
posle malo po malo probavas i skontas brzo stvari
uz to imas na netu temu koje mozes da uploadujes koristis a mozes i premium da kupis, kako te volje
sve zavisi sta radis i ja isto predlazem Linux cPanel da odaberes
 
mislim da nema nista prostije od plugina Contact Form 7
zatim add new

pa kopiraj ovo u FORM

<p>Your Name (required)<br />
[text* your-name] </p>

<p>Your Email (required)<br />
[email* your-email] </p>

<p>Subject<br />
[text your-subject] </p>

<p>Your Message<br />
[textarea your-message] </p>

<p>[submit "Send"]</p>

Zatim predji i ostale tabove pored FORM a to su Mail i Poruke da oznacis gde da ti stize ta posta itd

zatim ces videti shortcode, recimo kod mene je [contact-form-7 id="3" title="Contact Us"]
i to paste na mesto gde zelis da bude kontakt opcija.
 

Back
Top