Darkwood

Anna Hiwatari

Domaćin
Poruka
4.456
Darkwood
- izdavačka kuća koja se generalno bavi prevodom i izdavanjem zapadnjačkih stripova ali je pre koju godinu krenula sa izdavanjem manga materijala, u saradnji sa COCO Manga.
Kao prvi projekat radjena je manga Uzumaki gde serijal staje u tri knjige.
Onda je na red došlo nešto malo poznatije: Naruto i One Piece.
Bilo ih je na svim kioscima, u prodavnicama mešovite robe i naravno Darkwood knjižarama. Posle nekog vremena je nastupilo zatišje gde je One Piece sklonjen sa kioska pa sam tada otkrila da se može poručivati i online. Darkwood ima promo period od 1-2 meseca gde su nove mange online po 290 din. dok su u slobodnoj prodaji 390.
No, vratimo se na temu.
Posle Naruta i OP-a koji su u početku izlazili svaki mesec (i gde sam ja računala da će trebati narednih 18 godina da sustignu One Piece), mange su krenule da izaze svaki drugi mesec (jedan mesec Naruto, drugi OP i tako...), ali je takođe došao i nov naslov: Napad Titana, bolje poznatiji kao Attack on Titan iliti Shingeki no Kyojin. Popularna manga, nema šta ali opet izlazi preeesporo.
Ma, nema veze što su mange svakog drugog meseca u prodaji, dajte još! I tako je Darkwood odlučio da na Japanizmu 2016 promoviše novi naslov, mnogima jako poznat, a koji je do sada rađen na hrvatskom jeziku: Beležnica Smrti aka Death Note. DN je kompletna manga, za razliku od prethodne 3, i ima 12 tankobona/knjiga što znači da bi trebalo (ako ovako izlazi) da bude gotova za jedno 2 godine.

Ali, pored mangi i pored promocije DN-a, na Japanizmu 2016 je predstavljen i prvi manga udžbenik: Manga - Brzi kurs, nekima poznate Mistiqarts. Pa, ko želi da nauči manga crtanje - izvol'te! ((A ja buudala nisam kupila kada je cena udžbenika bila 900 din. -.-))

Pa, recite mi: da li kupujete Darkwood mange? Kako vam se dopada prevod/izgled/osećaj da držite manga knjigu a ne da čitate online?
 
Pored manga pande, manga foxa i ostalih sajtova, nije realno da ce ljubitelji stripova cekati mesecima na srpska izdanja i to jos za pare..
na manga pandi citam sve, izlaze redovno itd. Nema potrebe za cekanjem..
 

Back
Top