Upadanje preko reda/šamaranje?

Bio kod ortopeda zimus, sedimo svi ko mucenici po 2+ sata u hodniku i cekamo da nas prozove.
Dolazi zena, ulazi u ordinaciju na keca, zavrsava pregled i izlazi i kaze nam:" ha, ja sam se pregledala, a ko vas sisa kad ste glupi" i smeje nam se. Svi se gledamo i neverujemo sta nam kaze, ovi pocinju da je psuju, ode ona, da bi se posle 2 minuta vratila da trazi od nekog telefon da zove muza po nju. Ovi je oterali u pizdu materinu, a ona u fazonu pa morala sam, ne moze moj muz da ceka. A mi kao svi nemamo pametnija posla od toga da sedimo u hodniku. Znaci, neke primerke stvarno treba dobro nasamarati.

Svakodnevne velegradske priče, prilično premazane "umetničkom" obradom !
Jel' tebi neko rek'o da je Duško Radović poodavno umro !?

U suštini priča ide, ali komentari ti smešni....
.
Onaj ko mimo reda završava pos'o ne provocira ljude okolo !

To mi liči na tvoj negativan utisak sa predavanja prof. Jerotića...
Sluš'o si ga 2 ipo sata i kad si zaključio da lupa gluposti, nisi hteo preostala 4 ipo ! :hahaha:
Ust'o si i napustio predavanje....

Ko je sa tobom nije mu dosadno ! :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ono jes. A ona jadnica preko reda onako kao prava gospodza, u fazonu glup si ti taksista, nasamaricu te ja.
Nisam za nasilje, ali je deo mene happy. Ja to ne bih mogao, ali mi je malo drago sto ima i takvih koji pocete oko sebe ljude da i nad papom ima papa.
To mi je kao ona prica hipsterke sto je uletela u kavez sa medvedom da mu svira gitaru i da ga omadjija svojim glasom i dusevnim mocima. A meda onako samo prisao i plam sapom preko vugla.
E da nju mama nije vaspitavala da je ono naj naj naj cedo na svetu i da je ona najbitnija na svetu, da je njena unutrasnjost bozanska, ne bi meda dao svoju kritiku na njen muzicki ukus.
 
E, to stvarno nema smisla !
Što i ti njega ne zafrljači, nego potežeš kroše ?

Nema tu mnogo razmisljanja :lol:

- - - - - - - - - -

Ono jes. A ona jadnica preko reda onako kao prava gospodza, u fazonu glup si ti taksista, nasamaricu te ja.
Nisam za nasilje, ali je deo mene happy. Ja to ne bih mogao, ali mi je malo drago sto ima i takvih koji pocete oko sebe ljude da i nad papom ima papa.
To mi je kao ona prica hipsterke sto je uletela u kavez sa medvedom da mu svira gitaru i da ga omadjija svojim glasom i dusevnim mocima. A meda onako samo prisao i plam sapom preko vugla.
E da nju mama nije vaspitavala da je ono naj naj naj cedo na svetu i da je ona najbitnija na svetu, da je njena unutrasnjost bozanska, ne bi meda dao svoju kritiku na njen muzicki ukus.

Pa dobro,nek je otera u pm ne mora da je udari
 
Pa vidi, neki ljudi imaju svoje limite. Preko limita nema tu - treba ovako ili onako. Dovoljno je sto cuti u redu i postoje pravilo. S njegove strane. Ne kazem, prekrsio je zakon, ali je pravda I na njegovoj strani. Bas zbog bezobrazluka, bahatosti i koriscenja toga sto je zenskog pola, pa ce joj kao proci. Ne kazem da je trebao da je udari, ali mi je i delom drago. Da je se prodrao on bi ispao nekakav agresor a ona ugrozena vrsta u redu. Verovatno je i pre dolazio u takve situacije, pa je ovog puta pukao. To je drustvo krivo za to. To je ta gospodzica za salterom trebala da kaze: Molim vas gospodzo stanite u svoj red. Ali nase drustvo to tolerise, tolerise bahatost i zloupotrebu nepisanog drustvenog statusa.
 
Ovako su sve novine zatrubele. Implicira na soc i sexualni status. On je taxista, muskarac, a ona zena. Gde je njeno zvanje u textu? To je u kontekstu texta prevedeno kao prljavi muskarac taxtista... Sam text je krenuo po polnoj osnovi. I cela prica se razvija po polnoj osnovi i samim time se sugerise na status kao i polni status u drustvu. Sto nije receno osoba udarila osobu zato sto je na silu htela da udje u red ispred nje? Jel bi se trubelo ovoliko?

- - - - - - - - - -

Eto zato ima veze.
 
http://www.krstarica.com/vesti/region/osamario-zenu-jer-se-progurala-preko-reda/

Ne znam je li za ovaj pdf (a ni da li sam dobro ubacila link, valjda jesam). Šta vi radite kada se neko ubacuje preko reda? Ali, ne mislim, vratio se po nešto pa se lepo izvinio i kada je izašao iz reda i kada se vraćao...

Poluuuudim kada neko ide preko reda, pravi se lud i još kad mu se kaže "alo, more..." i dalje se pravi lud...."Ko, ja"???

E i treba šamarati.

ako je zenski izvredjam je i odguram. ako je musko isto krenem da vredjam i da ga isprovociram za nesto daj boze :cool:
 
Sećam se pokojnog Jova Kapičića, udbaške svinje. Stojimo svi mi u redu u pošti, on sa pratnjom ulazi i onako bahato preskoči nekih dvadesetoro ljudi i probije se na čelo kolone. Ljudi krenu da se bune, on mrtav ladan ćuti i čeka da pokupi penziju, a ovi iza disciplinuju uzbunjen narod. Ja krenem standardno da ga nazivam pi čkom udbaškom, neki tip iz kolone se pridruži, ovi njegovi majmuni krenu da se brecaju u stilu "alo, poštovanja malo prema gospodinu". On mirno pokupi penziju i ode, ponosno uzdignutog čela. E da sam tad imao ciglu pomolio bih mu glavu, ne bi me sprečile ni njegove godine ni njegov status, jedino ovi iza ako bi me sjebali, to bi bila druga priča. Inače sem tog slučaja samo sam još jednom čini mi se prisustvovao baš onako bahatom preskakanju reda, i tad sam se isto pobunio jer je neki tip koji je čekao ispred mene svog prijatelja proturio da prodje ispred mene i njega, i ja kao "šta treba ovo da znači" on odmahne rukom, ja krenem da urlam na ove što prodaju (to je inače bilo u Zlatiborcu), i ove žene kao "nemojte molim vas da pravite problem", na kraju me izbaciše napolje ni krivog ni dužnog.

Ja nikad, ali NIKAD ne preskačem red, ne jer sam neki veliki poštovalac reda nego brate šta je problem da sačekaš svoj jebeni red? A u ovoj situaciji bih joj i ja odvalio šamarčinu, a to isto važi i za one babe sa unucima što misle da im godine i malo dete daju pravo da zajebavaju narod koji mirno čeka red. Isto bih zabranio pristup onim babama i dedama što se jedva kreću i senilni su, pa kad se nadju pred kasom pola sata pričaju o svojim doživljajima i treba im dva sata da prebroje pare i plate. A uvek kad idem negde gde je važno zakasnim baš zbog ovih likova, a najgore što ima i mladjih koji poznaju prodavca/prodavačicu, pa se raspričaju do mile volje. Znači moja teorema glasi: ako te otac i majka nisu vaspitali da čekaš red, e onda ću ja da te prevaspitam. A ovaj lik što je udario šamar je heroj, ja bih mu dao nagradnu plaketu policije za zavodjenje reda i mira.
 
Sećam se pokojnog Jova Kapičića, udbaške svinje. Stojimo svi mi u redu u pošti, on sa pratnjom ulazi i onako bahato preskoči nekih dvadesetoro ljudi i probije se na čelo kolone. Ljudi krenu da se bune, on mrtav ladan ćuti i čeka da pokupi penziju, a ovi iza disciplinuju uzbunjen narod. Ja krenem standardno da ga nazivam pi čkom udbaškom, neki tip iz kolone se pridruži, ovi njegovi majmuni krenu da se brecaju u stilu "alo, poštovanja malo prema gospodinu". On mirno pokupi penziju i ode, ponosno uzdignutog čela. E da sam tad imao ciglu pomolio bih mu glavu, ne bi me sprečile ni njegove godine ni njegov status, jedino ovi iza ako bi me sjebali, to bi bila druga priča. Inače sem tog slučaja samo sam još jednom čini mi se prisustvovao baš onako bahatom preskakanju reda, i tad sam se isto pobunio jer je neki tip koji je čekao ispred mene svog prijatelja proturio da prodje ispred mene i njega, i ja kao "šta treba ovo da znači" on odmahne rukom, ja krenem da urlam na ove što prodaju (to je inače bilo u Zlatiborcu), i ove žene kao "nemojte molim vas da pravite problem", na kraju me izbaciše napolje ni krivog ni dužnog.

Ja nikad, ali NIKAD ne preskačem red, ne jer sam neki veliki poštovalac reda nego brate šta je problem da sačekaš svoj jebeni red? A u ovoj situaciji bih joj i ja odvalio šamarčinu, a to isto važi i za one babe sa unucima što misle da im godine i malo dete daju pravo da zajebavaju narod koji mirno čeka red. Isto bih zabranio pristup onim babama i dedama što se jedva kreću i senilni su, pa kad se nadju pred kasom pola sata pričaju o svojim doživljajima i treba im dva sata da prebroje pare i plate. A uvek kad idem negde gde je važno zakasnim baš zbog ovih likova, a najgore što ima i mladjih koji poznaju prodavca/prodavačicu, pa se raspričaju do mile volje. Znači moja teorema glasi: ako te otac i majka nisu vaspitali da čekaš red, e onda ću ja da te prevaspitam. A ovaj lik što je udario šamar je heroj, ja bih mu dao nagradnu plaketu policije za zavodjenje reda i mira.

+1. Sem, moram da kažem nešto što i gore neko reče, mislim da nije bilo baš tako iz čista mira, vrv pukao čoveku film, stalno svi svuda preko reda.

Ja nemam pardona kad neko ide preko reda, nema veze je li baba, dete, a posebno kada idu muškarci preko reda, pa valjda misle žena ne sme ništa da im kaže. E, to mi je poslastica, da njima objasnim ponešto... Nije da uvek uspem, doduše.
 
Ne kapiram tu bolest kod ljudi da se brukaju zbog 2 minuta stajanja,neka ih uglavnom ti sto se guze kasnije polome nogu zbog toga.

- - - - - - - - - -

Ja mislim da je mnogo delotvorniji i pravedniji samar nego da iste osobe do kraja zivota nerviraju ljude po redovima.
 
Nisam za bilo kakav oblik nasilja pa čak ni verbalni.
Ali je simptomatično da parovi sa bebama dolaze zajedno u veliku nabavku i da naravno koriste sve prednosti kupovine preko reda jer imaju bebu u korpi sa hranom...
Kao da jedan roditelj ne može da malo prošeta bebu po šoping molu dok ovaj drugi čeka plaća i kupuje. Podmukla politika mladih bračnih parova ali efikasna u praktičnom smislu
Trudne žene bi uvek trebalo i bez pitanja propuštati i pojedine babe koje ne mogu da stoje uspravno....
Ovo ostalo treba elegantno zaobići i praviti se lud. Svađe i tuče po redovima su ciganjska zabava....
 
Živim u Norveskoj pa hvala bogu ovakvih problema nema ovde,svuda gde može doći do redova postoje automati gde se izvuče broj tako da se tačno zna ko je na redu.A oni koji probaju preko reda su skoro uvek stranci.

U Srbiji sam doživeo kako se ljudi prave ludi i prolaze preko reda kad sam vadio ličnu kartu.Katastrofa sa kakvim se izgovorima sve služe.
A najgori su oni što će samo da pitaju,pa ih nema dvadeset minuta.
 
+1. Sem, moram da kažem nešto što i gore neko reče, mislim da nije bilo baš tako iz čista mira, vrv pukao čoveku film, stalno svi svuda preko reda.

Ja nemam pardona kad neko ide preko reda, nema veze je li baba, dete, a posebno kada idu muškarci preko reda, pa valjda misle žena ne sme ništa da im kaže. E, to mi je poslastica, da njima objasnim ponešto... Nije da uvek uspem, doduše.

jedno je nečije nevaspitanje, a drugo je fizičko nasilje i obračun naročito ako je protivnik dvostruko slabije građe u odnosu na onog ko deli pravdu. oštro osuđujem deljenje pravde na ovaj način.
sinoć sam zatekla na kasi neki hleb tako ostavljen bez kupca a okolo nema nigde nikog... preskočila sam hleb i ostavila svoju robu na kasu za plaćanje... usred kucanja mojih artikala pojavljuje se žena koja počinje da se buni što smo preskočili njen hleb i krenuli preko reda... znači ovaj svet je odlepio, a ako svako od nas počne da deli pravdu šamarima u početku...to će se završiti vatrenim oružjem..
zar je dotle došlo da treba da se bijemo na ulici da bi nekom dokazali da je nevaspitan. a mi smo kao vaspitani što nasiljem rešavamo nepravdu. jedan je otvoreni a drugi latentni siledžija...
kome se ne sviđa takav život u gradu i nema strpljenja za suživot sa drugačijim ljudima neka se povuče na planinu sa ovcama i čistim vazduhom...
 
jedno je nečije nevaspitanje, a drugo je fizičko nasilje i obračun naročito ako je protivnik dvostruko slabije građe u odnosu na onog ko deli pravdu. oštro osuđujem deljenje pravde na ovaj način.
sinoć sam zatekla na kasi neki hleb tako ostavljen bez kupca a okolo nema nigde nikog... preskočila sam hleb i ostavila svoju robu na kasu za plaćanje... usred kucanja mojih artikala pojavljuje se žena koja počinje da se buni što smo preskočili njen hleb i krenuli preko reda... znači ovaj svet je odlepio, a ako svako od nas počne da deli pravdu šamarima u početku...to će se završiti vatrenim oružjem..
zar je dotle došlo da treba da se bijemo na ulici da bi nekom dokazali da je nevaspitan. a mi smo kao vaspitani što nasiljem rešavamo nepravdu. jedan je otvoreni a drugi latentni siledžija...
kome se ne sviđa takav život u gradu i nema strpljenja za suživot sa drugačijim ljudima neka se povuče na planinu sa ovcama i čistim vazduhom...

Nikada ne opravdavam nasilje, nisam to ni rekla, posebno prema ženi, ali rekoh da donekle razumem čoveka, jer je sve naopako i sigurno više nije mogao da trpi. Ko zna koja je po redu ona bila tog dana zbog koje je morao da stisne zube, a možda više nije mogao.

Ali, da nisam dama, kao što jesam;) ja bih godpoDŽi zavalila šamar, e pa onda bi bilo ravnopravno, jedan na jedan, jedna na jednu, borba prsa u prsa...

Ne bi bilo kmezanja, gle, udario ženu divljak, a ona samo "čekala limunadu" (to mi je, mrtva 'ladna, rekla jedna kad je ušla preko reda u pekari, gde služe i limunadu).
 
http://www.krstarica.com/vesti/region/osamario-zenu-jer-se-progurala-preko-reda/

Ne znam je li za ovaj pdf (a ni da li sam dobro ubacila link, valjda jesam). Šta vi radite kada se neko ubacuje preko reda? Ali, ne mislim, vratio se po nešto pa se lepo izvinio i kada je izašao iz reda i kada se vraćao...

Poluuuudim kada neko ide preko reda, pravi se lud i još kad mu se kaže "alo, more..." i dalje se pravi lud...."Ko, ja"???

E i treba šamarati.
Ljubazno upozorim, a onda zovem obezbedjenje ako ima, a ako nema nekoga ko je tu glavni. Napravim takvu scenu da pozali sto je ikada pomislio/pomislila da ide preko reda.
 
Kako da samaras babu od 70-80 godina? Cekam red prosle godine u posti i neka baka mi kaze idem ja da sednem, inace sam ispred vas. Kazem ok. Ispred mene je bilo nekih 6-7 ljudi. Kad sam dosao do dva coveka u redu vidim bakica odlazi sa saltera i uzima si penziju. Kako je mogla da izmanda onih nekoliko ispred mene nije mi jasno. Najgore je kad vidim da u petak i za vikend u supermarketima dovode decu od 1-2 godine i bebe od nepunih godinu dana samo da bi dosli preko reda sa prepunim kolicima. Dovode i stariju decu od 4, 5, 6 godina, ali ovo za do godine ,dve, tri je bas teska sprdnja sa drugim kupcima. Zamislite kad bi svako i ko nema dete uzeo bebu od nekog svog rodjaka ili komsije i krenuo tako preko reda sa malim detetom.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam da li nekad ulazim preko reda...
Skoro sam bio na sistematskom i medicnska sestra me je sa jednog kraja bolnice odvela na drugi kraj gde je u redu cekalo milion ljudi i uvela me da obavim pregled... Pojma nemam da li je to procedura, uglavnom mi je bilo poprilicno neprijatno zbog svih onih starih i ocigledno bolesnih ljudi koji cekaju da ja zdrav pozavrsavam sta imam...

Po ambasadama mi se desava cesto da naidjem na one ljude "Samo da pitam nesto"... Dodje da pita kako da popuni formular od 4 stranice na kom treba da ispise podatke sa milion dokumenata i ajd kada je vec tu da ga i popuni... To traje mnogo duze nego bilo sta... Bezobrazluk... Ti "Samo da pitam nesto" treba da se dovedu u red... Ako ti nije nesto jasno evo i ja cekam u redu sto mu dodje da mozda i znam nesto... eto pitaj mene...
 
http://www.krstarica.com/vesti/region/osamario-zenu-jer-se-progurala-preko-reda/

Ne znam je li za ovaj pdf (a ni da li sam dobro ubacila link, valjda jesam). Šta vi radite kada se neko ubacuje preko reda? Ali, ne mislim, vratio se po nešto pa se lepo izvinio i kada je izašao iz reda i kada se vraćao...

Poluuuudim kada neko ide preko reda, pravi se lud i još kad mu se kaže "alo, more..." i dalje se pravi lud...."Ko, ja"???

E i treba šamarati.

Ne bih rekao da je ova vest, koju si postovala, baš u skladu sa temom. U ovoj vesti, reč je o agresivnom idiotu, i potez te žene ne bih okarakterisao kao "ubacivanje preko reda".

OT: Što se mene tiče.. ja ne idem preko reda, ali nekoliko puta mi se dogodilo u prodavnici da su me pustili (u situaciji kad je na redu čovek sa trista namirnica u korpi, a iza njega ja, sa snikersom). Na to gledam kao na dobro delo i svakako sam spreman da i sam učinim tako nešto kad god je prilika odgovarajuća.

Ipak, mene muči nešto drugo. Zamislite red pred kasom od nekoliko ljudi koji svi nervozno čekaju. Na kraj tog reda stiže, recimo, trudnica, kojoj, po nekom nepisanom pravilu, treba ustupiti mesto. Često se dešava da onaj čovek koji je prvi u tom redu trenutno, donese odluku i ustupi mesto. To se može činiti kao dobro delo i u gore navedenoj situaciji je bezazleno, ali mnogi ljudi koji se nalaze na čelu reda, spremni da donesu grupnu odluku, u ime svakog člana reda, zanemaruju činjenicu da, pored toga što ustupaju jedno mesto bliže cilju, takođe sve ostale članove reda šalju na po jedno mesto dalje od cilja. Ako ustupaš mesto, ustupaj isključivo svoje mesto. Ne igraj se tuđim vremenom. Nisu svi ljudi dobronamernog karaktera. Mislite o tome.
 
Pročitala šarmiranje:lol:da, ponekad radim to kad sam baš u frci
ono osmeh umilni lepa reč,treptanje i sl...uz obavezno hvala
i posao završen:D
@tema naravno ne, to je tako prostački i bezobrazno da
momentalno pozelim da osujetim takvu radnju...a dešava se
i reagujem rečima ali kod takvih siledzija reči ne pale.
 

Back
Top